Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. okt. 19, 2017 1:32 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nehezen indul
HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2017 4:47 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16v
Sziasztok!
Segítség kellene! Fabia 1.4 16v BKY motorkód, 2005.
Kitakarítottam a pillangószelepet. Most az autó nehezen indul reggel.
Mintha nem lenne üzemanyag. A benzinszivattyú, mint rendesen, most is megy ajtó nyitásra. Ha napközben áll, 8-9óra múlva simán indul. De reggel nem. A takarítás miatt lehet? Falsot szív, mert nem húztam meg rendesen a csavarokat? A reggeli hidegebb levegő befolyásolja?
Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 14, 2017 12:30 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia
Benzin nyomást érdemes mérni,de nem akkor amikor begurulsz a szerelőhöz.
Álljon egy éjszakát és reggel az első indítózás közben.

Az a gumitömítés szétmálás nálam is volt (2003) de cseréltem már 2006-os fábiában is. Abban még a benzintank aljába is kézzel horgásztam ki a beleeső darabkákat..
Szerintem az etanol eszi meg a gumit..

Egyébként mind a két fábiában benzin pumpa lett cserélve. Az enyém elkezdett búgni,a másiknál hűvös időben reggelente nem akart elindulni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 14, 2017 12:00 pm 

Autó: Skoda Fabia 2008
Szia!
Köszi, a topikot már kivülről tudom annyiszor olvastam át. Sajnos akinek a problémája egy az egyben hasonlít az enyémre ott pont nem született megoldás. Hőmérséklet jeladót cseréltem, ahogy írtam, de nem oldotta meg. Egyébként hidegben is pont ugyanazt csinálja mint melegben ezért sem gondolnék a jeladóra. De mindegy már kicseréltem nem egy drága dolog... A kormos szelepet ki fogom tisztitani, köszi a tippet, nekem is gumipatent fogja csak nem mertem nagyon feszegetni igy is eltörte a motorburkolatot az előző tulaj. A csöveket végignéztem, esetleg a fojtószelepház tomítésen lehet rés az odarakódó koksz miatt (neten láttam ilyen képeket). Sőt az egyik ilyen nehezen indulós youtube video alatt valaki azt írta hogy neki a benzintankban szétmállott gumi akármi okozott ilyen hibát ami azt eredményezte hogy visszafolyott a benzin, és nem volt elég nyomás csak a sokadik inditozasra.

Fabia II, BXW motorkód, 2008

mumo írta:
skdfb2008 írta:
Sziasztok!

Közben odáig fajultak a dolgok, hogy most már hidegen sem indul elsőre. Vagy ha el is elindul akkor kb. 500 körüli fordulatig felmegy, majd össze-vissza járva lefullad azonnal. Sőt, 1-2perccel indítás után már egy piros lámpánál állva is lefulladt. Kicseréltem a hőgombát (bár ezek szerint feleslegesen), leszedtem a légszűrőt a pillangószelep így néz ki:
https://ibb.co/dz3HGa
a szélei kormosak, de kézzel nem nehéz lenyomni. A légszűrőházat nem tudtam leszedni, mert fogalmam sincs hogy kell (valamiféle gumifejű patent(?) foghatja, nem tudom), igy nem is tudom kitakarítani a szelepet. Amit még észrevettem, hogy negyedig volt a tank mikor elmentem tankolni, amint elkezdett jönni a pisztolybol a benzin, kattant is hogy teli a tank. Kivettem, visszatettem és után teli tudtam tankolni. Ennek köze lehet a dologhoz? Esetleg az evap rendszerrel lehet gond? Bár hibakód továbbra sincs. A másik fura, hogy hosszabb (kb. 1-1,5 órás) út után a motorháztetőt felnyitva korom vagy inkább égett olaj szagot érezni. Az olaj nem fogy, sehol nem látni olajfolyást ami esetleg a forró motoron megéghet, amikor a kereskedésben megvettem szakszerűen átmosták a motorteret, azóta ugyanolyan patyolat, tehát észrevenném ha valami ereszt, folyik. Az olajszag talán lehet egy repedt kartergáz visszavezető cső miatt? Más egyéb csövet és csatlakozót szemmel alaposan végignéztem, sehol nem ereszt vagy szív falsot a motor. Fogalmam sincs merre tovább (azon kívül, hogy a pillangót kitisztítom, ha rájövök hogy kell leszedni a légszűrőházat).

Üdv.

Szia!
Ha ebbe a topoicban kicsit visszaolvasol, itt írnak a hőmérséklet jeladó hibájáról. Hidegen nehéz indítás arra utalhat,de mint írtad akár fals levegő is lehet.
Milyen típusú Fabiával rendelkezel? Az én autómnál csak le kell pattintani a gumi patentokról, én úgy csinálom,hogy a sarokról-sarokra egyenként pattintom fel a légszűrőházat, de vannak olyan típusok melyeknél a légszűrőházon lévő skoda embléma alatt egy csavar oldása után lehet levenni .
A pillangószelep túlsó oldala ami kormos, ha a pereme ennyire kokszos biztos hogy a túlsó oldalán is sok található.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 14, 2017 6:03 am 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
skdfb2008 írta:
Sziasztok!

Közben odáig fajultak a dolgok, hogy most már hidegen sem indul elsőre. Vagy ha el is elindul akkor kb. 500 körüli fordulatig felmegy, majd össze-vissza járva lefullad azonnal. Sőt, 1-2perccel indítás után már egy piros lámpánál állva is lefulladt. Kicseréltem a hőgombát (bár ezek szerint feleslegesen), leszedtem a légszűrőt a pillangószelep így néz ki:
a szélei kormosak, de kézzel nem nehéz lenyomni. A légszűrőházat nem tudtam leszedni, mert fogalmam sincs hogy kell (valamiféle gumifejű patent(?) foghatja, nem tudom), igy nem is tudom kitakarítani a szelepet. Amit még észrevettem, hogy negyedig volt a tank mikor elmentem tankolni, amint elkezdett jönni a pisztolybol a benzin, kattant is hogy teli a tank. Kivettem, visszatettem és után teli tudtam tankolni. Ennek köze lehet a dologhoz? Esetleg az evap rendszerrel lehet gond? Bár hibakód továbbra sincs. A másik fura, hogy hosszabb (kb. 1-1,5 órás) út után a motorháztetőt felnyitva korom vagy inkább égett olaj szagot érezni. Az olaj nem fogy, sehol nem látni olajfolyást ami esetleg a forró motoron megéghet, amikor a kereskedésben megvettem szakszerűen átmosták a motorteret, azóta ugyanolyan patyolat, tehát észrevenném ha valami ereszt, folyik. Az olajszag talán lehet egy repedt kartergáz visszavezető cső miatt? Más egyéb csövet és csatlakozót szemmel alaposan végignéztem, sehol nem ereszt vagy szív falsot a motor. Fogalmam sincs merre tovább (azon kívül, hogy a pillangót kitisztítom, ha rájövök hogy kell leszedni a légszűrőházat).

Üdv.

Szia!
Ha ebbe a topoicban kicsit visszaolvasol, itt írnak a hőmérséklet jeladó hibájáról. Hidegen nehéz indítás arra utalhat,de mint írtad akár fals levegő is lehet.
Milyen típusú Fabiával rendelkezel? Az én autómnál csak le kell pattintani a gumi patentokról, én úgy csinálom,hogy a sarokról-sarokra egyenként pattintom fel a légszűrőházat, de vannak olyan típusok melyeknél a légszűrőházon lévő skoda embléma alatt egy csavar oldása után lehet levenni .
A pillangószelep túlsó oldala ami kormos, ha a pereme ennyire kokszos biztos hogy a túlsó oldalán is sok található.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 12, 2017 1:41 pm 

Sziasztok!

Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 25, 2017 6:43 pm 

Autó: Fabia
Szia!
Az alábbi ábrán látod az ellenállás alakulását a hőmérséklet függvényében:[/quote]
köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 24, 2017 8:04 pm 

Autó: 1,4 16V Ambiente
Bogyo írta:
hubo44 írta:
Bogyo írta:
Sziasztok! :int:

A segítségeteket kérném. olyan problémával találkoztam hogy nem akar indulni a fabia 1.4 mpi. garázsbol indulva vagy kora reggel gond nélkül elsőre de üzemmeleg allapotban vagy a napon való parkolás után már nehezen sokadik probálkozásra csak. gyujtaskapcsolot cseréltem már naivan aztgondoltam azzal lesz a baj de sajnos a hiba még fent áll.
valaki találkozott már hasonlo problémával?

VAGra teni, hô gomba.

köszönöm a gyors választ. hőgombát olvastam már az előző hozzászólásokban es megpróbáltam "letesztelni" ellenállást tudok rajta merni ami hőmérséglet változásra ingadozik is csak a gyári értékekket nem tudom :?: esetleg valaki? :roll:

Szia!
Az alábbi ábrán látod az ellenállás alakulását a hőmérséklet függvényében:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 24, 2017 3:21 pm 

hubo44 írta:
Bogyo írta:

A segítségeteket kérném. olyan problémával találkoztam hogy nem akar indulni a fabia 1.4 mpi. garázsbol indulva vagy kora reggel gond nélkül elsőre de üzemmeleg allapotban vagy a napon való parkolás után már nehezen sokadik probálkozásra csak. gyujtaskapcsolot cseréltem már naivan aztgondoltam azzal lesz a baj de sajnos a hiba még fent áll.

VAGra teni, hô gomba.

köszönöm a gyors választ. hőgombát olvastam már az előző hozzászólásokban es megpróbáltam "letesztelni" ellenállást tudok rajta merni ami hőmérséglet változásra ingadozik is csak a gyári értékekket nem tudom :?: esetleg valaki? :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 24, 2017 2:39 pm 

Bogyo írta:

VAGra teni, hô gomba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 24, 2017 2:29 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 22, 2017 5:00 pm 
Moderátor

skdfb2008 írta:
Ja még az előzőhöz annyi: ha van valakinek problémamentes BXW motorból logja (indítás előtt/utánról), amivel össze tudom hasonlítani az enyémet, azt megköszönöm!

Üdv.

Szia
Namost a hőgomba és a termosztát hömérséklet jeladó az ugyanaz?

Igen,egy jeladó van a termosztát házában.
A melegen nehezen indulás tipikus hibája. A diagnosztikánál több olyan adat is van
amihez egy adott motornál ill. változatnál nem tartozik érték.
Olajhőfoknak csak a nyújtott olajcsere periódusnál van értelme,hogy az elhasználódást számolni tudja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 19, 2017 8:06 pm 

Ja még az előzőhöz annyi: ha van valakinek problémamentes BXW motorból logja (indítás előtt/utánról), amivel össze tudom hasonlítani az enyémet, azt megköszönöm!

Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 11, 2017 8:07 pm 

VAGCOM-al méregettem kicsit:
Address 17: Instruments
30.0°C Ambient Temperature
54.0°C Coolant Temperature (indítás előtt 32°C)
-60.0°C Oil Temperature

A motorhibatárolóban nincs semmi. A -60°C normális érték? Amit még észrevettem, hogy ha egész nap a tűző napon áll csak akkor csinálja. Visszaolvasva ezt a topicot, "ambiente" és "szavaijozso" felhasználók is hasonló tüneteket írtak le, ott többen a hőgombára tippeltek. Namost a hőgomba és a termosztát hömérséklet jeladó az ugyanaz?

Csabaa írta:
skdfb2008 írta:
Szóval a leírásod alapján hömérséklet jeladó... az is igaz hogy csak mostanában kezdte el csinálni ahogy jöttek a napi 30 fok feletti hőmérsékletek. Tehát ha jól értem szegény a dúsítás. Otthon cserélhető ez a jeladó vagy szervíz legyen? Mi a tipuskódja?
Köszi!

Szia
Vagy éppen túldúsít, azért nem indul el. Ha a valós motor hőmérsékletnél "hidegebbet" lát a motorvezérlő, akkor túldúsít..
Otthon cserélhető, a termosztát házában van a jeladó..

8-as versenyző a hőfok érzékelő:
http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2008/ ... 121/121075

https://alkatreszek.hu/gyariszam/06a919501a

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2017 6:52 am 
Moderátor

skdfb2008 írta:
Szóval a leírásod alapján hömérséklet jeladó... az is igaz hogy csak mostanában kezdte el csinálni ahogy jöttek a napi 30 fok feletti hőmérsékletek. Tehát ha jól értem szegény a dúsítás. Otthon cserélhető ez a jeladó vagy szervíz legyen? Mi a tipuskódja?
Köszi!

Szia
Vagy éppen túldúsít, azért nem indul el. Ha a valós motor hőmérsékletnél "hidegebbet" lát a motorvezérlő, akkor túldúsít..
Otthon cserélhető, a termosztát házában van a jeladó..

8-as versenyző a hőfok érzékelő:
http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2008/ ... 121/121075

https://alkatreszek.hu/gyariszam/06a919501a

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 07, 2017 5:26 am 

Hmm.Az tény hogy a jobb oldali ajtómikrokapcsoló néha nem működik ezáltal a komputer azt hiszi nyitott ajtónál hogy zárva az ajtó (be is zártam már igy párszor a kulcsot :D) De sokszor volt olyan hogy csak én szálltam be a bal oldalról és akkor sem indított.

Köszi!

Csabaa írta:
Szia
Ha nem pörögne fel,az rendszerint ajtózár mikrokapcsoló hiba.
Ha nincs bezárva a kocsi illetve nyitva az ajtó 20 percenként megforgatja a pumpát.

A másik gyakori hiba a hőfok érzékelő. Nem valós hőmérsékletet lát,ezért rossz
a dúsítás...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra