Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. okt. 22, 2018 7:42 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hengerfej
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 13, 2018 8:31 pm 

Autó: Fabia 1 AWY, 1.2 htp 6V
hjano: nem! hubo44 küldtem privát üzenetet, akkor kérném a segítséged!!! Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 11, 2018 6:56 pm 

Autó: Fabia 1,4 16v BUD Kombi, Marelli vezérlő
msznagyb írta:
Sziasztok!
Itt szó volt róla hogy vhová elküldik a hengerfejeket javításra de minden nagyobb sőt környékbeli műhelyt megkérdeztem, vonalba fúrni nem tudnak, új csapágyrészt nem tudnak kialakítani mert nincs a hengerfej másik végén nyílás mint sok másik motor esetében, így nem lehet helyrepofozni.
Sehol nem találok megoldást
Itt is próbáltad már?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 11, 2018 3:52 pm 

msznagyb írta:
Sziasztok!
2 hónapja áll az AWY-os 1.2-esem. Megbontottuk, az tény h hidrotőke törött és ezért kelepelt, de a láncvezérlés felőli hengerfej csapágyazásamnak annyi, ergo a szerelőm azt mondja hogy kuka a hengerfejem, az már másik tészta hogy azóta se találtunk bontottan jobbat, sőt azt mondják minden ilyen motornak a hengerfeje így kopik hogy csapágyazás rottyra megy. A szerelőm nem akarja összerakni mert mondja meg fog szorulni a vezérműtengelyem rövidesen.
No lényeg tavaly lett ráköltve szelepcserével 130e most nincs kocsim 2 hónapja, és bosszant a dolog. Itt szó volt róla hogy vhová elküldik a hengerfejeket javításra de minden nagyobb sőt környékbeli műhelyt megkérdeztem, vonalba fúrni nem tudnak, új csapágyrészt nem tudnak kialakítani mert nincs a hengerfej másik végén nyílás mint sok másik motor esetében, így nem lehet helyrepofozni.
Sehol nem találok megoldást, egyedül a skodapatika ahol azt mondták h meg tudják csinálni, de hogy ha más helyen nem, hogyan ha más gépműhely nem tudja, nincs célszerszám hozzá, beszéltem a skodapatikásokkal és legrosszabb az az eset mikor cserélhető csapágyat tesznek a helyére, de annak a helyét is vonalba kell fúrni, kialakítani h ne essen ki jobbra balra, a körben forgásról nem is beszélve.
Van valakinek ezzel tapasztalata, tegnap hívtam őket és azt mondták 2 hengerfej is van ott felújításon és mindkettőnek ez a baja, ne vegyek használt motort mert az is ilyen bajos lesz. Szinte mindnek ez a baja!

Ismeri vki a skodapatika munkáját, volt már vkinek szerencséje hozzá, látott már vki ilyet vagy van ötlet hogy lehet megcsinálni mert a szerelőm egy volt skoda szervizes és ő azt mondja h nagyon nem tudja elképzelni mihez mérik a tengely távolságot a zárt végén a hengerfejhez, esetleg a síkolt alsórészhez és már van benne 1 szádad eltérés vagy épp a nem biztos h tökéletesen mindig ugyanoda kerülő hűtővíz kiömlő nyíláshoz, ahol mindegy h fentebb van kicsivel vagy lentebb, gumicső enged annyit. Van vkinek ehhez nemi 5lete? 90-120e lenne a csapágyazás és a felújítás a skodapatikán!

mar irtam ide hod Pešten profi modon fel ujiťak a fejet talat ast a minkat eš sepen meg oldotak a buťkôš čapadazašat. ešetleg privatba adhatok samot a kôzvetitôra ha gondolod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 11, 2018 1:33 pm 

Autó: Fabia 1 AWY, 1.2 htp 6V
Sziasztok!
2 hónapja áll az AWY-os 1.2-esem. Megbontottuk, az tény h hidrotőke törött és ezért kelepelt, de a láncvezérlés felőli hengerfej csapágyazásamnak annyi, ergo a szerelőm azt mondja hogy kuka a hengerfejem, az már másik tészta hogy azóta se találtunk bontottan jobbat, sőt azt mondják minden ilyen motornak a hengerfeje így kopik hogy csapágyazás rottyra megy. A szerelőm nem akarja összerakni mert mondja meg fog szorulni a vezérműtengelyem rövidesen.
No lényeg tavaly lett ráköltve szelepcserével 130e most nincs kocsim 2 hónapja, és bosszant a dolog. Itt szó volt róla hogy vhová elküldik a hengerfejeket javításra de minden nagyobb sőt környékbeli műhelyt megkérdeztem, vonalba fúrni nem tudnak, új csapágyrészt nem tudnak kialakítani mert nincs a hengerfej másik végén nyílás mint sok másik motor esetében, így nem lehet helyrepofozni.
Sehol nem találok megoldást, egyedül a skodapatika ahol azt mondták h meg tudják csinálni, de hogy ha más helyen nem, hogyan ha más gépműhely nem tudja, nincs célszerszám hozzá, beszéltem a skodapatikásokkal és legrosszabb az az eset mikor cserélhető csapágyat tesznek a helyére, de annak a helyét is vonalba kell fúrni, kialakítani h ne essen ki jobbra balra, a körben forgásról nem is beszélve.
Van valakinek ezzel tapasztalata, tegnap hívtam őket és azt mondták 2 hengerfej is van ott felújításon és mindkettőnek ez a baja, ne vegyek használt motort mert az is ilyen bajos lesz. Szinte mindnek ez a baja!

Ismeri vki a skodapatika munkáját, volt már vkinek szerencséje hozzá, látott már vki ilyet vagy van ötlet hogy lehet megcsinálni mert a szerelőm egy volt skoda szervizes és ő azt mondja h nagyon nem tudja elképzelni mihez mérik a tengely távolságot a zárt végén a hengerfejhez, esetleg a síkolt alsórészhez és már van benne 1 szádad eltérés vagy épp a nem biztos h tökéletesen mindig ugyanoda kerülő hűtővíz kiömlő nyíláshoz, ahol mindegy h fentebb van kicsivel vagy lentebb, gumicső enged annyit. Van vkinek ehhez nemi 5lete? 90-120e lenne a csapágyazás és a felújítás a skodapatikán!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 04, 2018 5:41 pm 

Autó: skoda fabia 1.212v
Sziasztok segitséget szeretnék kérni!
Most vettem egy 2006 évj 1.2 12v fabiat és az a gondom vele hogy a 3 henger égéskimaradást ir,és nem tudjuk mi lehet a baj?? (gyertyák cserélve vákumcsö elvolt törve javitva lett. pipák megcserélve hátha vándorol a hiba de nem mindig 3 henger! néha 2 hengerezik utanna leállit és megint jo!!!! ki mit javasol???? én már lehet hengerfej le és hengerfejezés lesz de annak az ára mennyibe kerül???? ebbe is tud valaki segiteni hogy kb mennyi lenne a javitás? 100 ezerböl kijön ????
köszönöm hogy elolvastad és válaszoltál!!!! Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 23, 2018 11:25 am 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok.
Remélem jó helyre írok. Olyan kérdésem lenne, hogy az 1.4 16v bbz hengerfej miben különbözik az 1.4 16v bky hengerfejtől?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 26, 2018 9:19 am 

Autó: Fabia Best
Szevasztok.Én is használtam már több gépben a Xado revitalizálóját és csak pozitív tapasztalataim vannak.Eddig bármibe raktam csendesebb és egyenletesebb lett tőle tényleg a motor valaki vagy elhiszi vagy nem.Engem meggyőzött és bátran ajánlom bárkinek,hogy nyugodtan próbálja meg,mert rosszabb biztosan nem lesz tőle a kocsija.A legrosszabb ami történhet,hogy az illető nem vesz észre semmi változást.Eddig ez a legnegatívabb kritika amit bárki mástól olvastam vagy hallottam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 24, 2018 5:22 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T Sakraf!

"... eddig a ... val a legcsendesebb a motor ..."

Ja. Ha te hallod. Az más.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 23, 2018 3:06 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
Itt szoktam vásárolni.
Elvileg ezek mind minőségi olajok, elvileg.
Nagyon sokféle olajat próbáltam már, gyártó váltást szinte mindig utánajárás előzte meg.. Sokáig motult használtam vw szerviz javaslatára, mert ők is ezt használják.
Állítólag már nem az a minőség ami régen volt, de erre nincs objektív rálátásom.
Viszont a hivatkozott márkák közül pont az egyik, nevezetesen parnalub, ami elvileg nonplus ultra.. volt az autóban mikor előjött a németek által "kolbenkipper"-nek hívott betegség, azaz a dugattyú lötyögése miatti dízeles hang..Nem állítom, hogy szabad párhuzamot vonni az olaj, és a meghibásodást között, de elgondolkoztatott hogy nem használom tovább azt a markat..Egyébként meg eddig a xadoval a legcsendesebb a motor..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 23, 2018 4:01 am 

T Sakraf!

"... plusz anyagi terhet ro a termekre ..."

Hogy hogy erről a Q8, LiMo, Parnalub, Mol ... nem tud?
www.olajvilag.hu www.olajsziget.hu

Q8 Formula VX Long Life 5W-30
Meguin Compatible 5W-30,
Parnalub Synthesis 5W-30
Mol Dynamic Gold Longlife 5W-30.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mantec pén. aug. 24, 2018 8:29 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 22, 2018 8:57 pm 

mantec írta:
T Sakraf!

Hivatkozott motorolaj nem rendelkezik semmilyen VAG jóváhagyással.
Ezért VAG motorba nem való.

A termék gyártójának állítása szerint a terméke megfelel a követelménynek.

A VAG követelmény azonban nem a "megfelelés", hanem az elfogadással rendelkezés.

Imígyen.

"... Csodara viszont egyik sem kepes ..."

Elkopott alkatrészek cseréjére, csak hozzáértő szerelő képes.

Attol nem tartok hogy barmilyen meghibasodas oka lehetne, ha nem a konszern tradmark-al melyen bevasalt alkatreszt epitek be, plane nem egy olaj eseteben, ami mind viszkozitasaban mind minositeseben megfelel a gyartoi eloirasnak, legalabbis az adatlap szerint. Nekem ennyi eleg, nincs miert szkeptikusnak lennem.Ezen parameterek validalasa a vag reszerol leginkabb plusz anyagi terhet ro a termekre, mint minoseget. Amire a konszern billog rakerul az ar-ertek paros aranya erosen torzul.
Annak idejen vezerles cserere 240-es ajanlatot kaptam harom markaszerviztol, egy helyen lett volna olcsobb, de kizarolag azert mert volt ismertsegem.Ebbol az osszegbol 170e lett volna a "gyari" vezerles szett anyagkoltsege, mert rajta volt az konszern emblema, kozben ugyanugy az ina/ gates gyartja legfeljebb tobb tesztnek vetik ala, de szerintem ez nem er meg haromszoros arat, es erre ra is cafoltam..Fele koltsegen, lassan ujabb cserere hajtom, es eddig, legkopogom, hibamentesen...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 21, 2018 5:37 pm 

T Sakraf!

Hivatkozott motorolaj nem rendelkezik semmilyen VAG jóváhagyással.
Ezért VAG motorba nem való.

A termék gyártójának állítása szerint a terméke megfelel a követelménynek.

A VAG követelmény azonban nem a "megfelelés", hanem az elfogadással rendelkezés.

Imígyen.

"... Csodara viszont egyik sem kepes ..."

Elkopott alkatrészek cseréjére, csak hozzáértő szerelő képes.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 21, 2018 8:26 am 

febi írta:
Csabaa írta:
murray írta:
ma rátöltöttem fél liter olajat és tankoltam 98as benzint.
hideg motornál kevésbé volt traktorhang a melegnél újra előjött.
a lánc is csörög kicsit.
Csabi ez az a xado?
https://www.olajwebshop.hu/xado-motorol ... 01729.html

ez igen drága..
vagy milyen olajban van ilyen?

Azt írtad eddig, hogy hidegen hangos.Melegen nem lehetne..
Nem olcsó , highway-t használtam az elöző olajjal, most a tunning van benne.
Ha teljes felületkezelés kell ,akkor a 1stage kell.
Ez sem csodaszer, nem javít alkatrészeket, de ha bontani nem akarsz, egy lehetőség.

Sziasztok,
Vajon ez a XADO 1stage tud segíteni a hidegen kerepelő "dízeles" hangot hallató motoron is? Megéri beruházni egy ilyenre? Olajat nem zabál a gép, csak hidegben kerepel (nem hidrotőkés csattogás), mintha egy kis dízel lenne aztán elhalkul úgy 10-15perc után. A motort egyelőre megbontani nem akarom. (190000km van benne, mindig időben cserélt olajjal, sajnos mégis elkezdett kerepelni zakatolni).

Szia,

Vegleges megoldast egyik adalek sem nyujt, de javithat a helyzeten.Tobbfele keramias adalekot probaltam mar, es az a tapasztalat hogy az olaj elettartam jo koztes hanyadaban tenyleg hallhato valtozas erheto el. Aztan ahogy egyre inkabb hasznalodik el az olaj, az adalek is kezdi elveszteni a tulajdonsagait.Szamositva a dolgot, egy 15 ezres periodust nezve nekem kozel 8-10 e--re kaptam egy csendesebb motort..A hidegen karattyolas elhalkult, es az indulaskor gazelvetelnel visszacsorges is csendesebb lett..Ezt 1stage-el sikerult elerni aral olajba adalekolva...Most xado atomic 504/507 es olaj van benne, ami mar eleve adalekolt- gyarto szerint. Ezt megkuldtem egy szamonmra eddig ismeretlen nano energizer nevu adalekkal, kb fele annyiba kerult mint a 1stage, de ahogy tapasztalom a hatasa is gyengebb, eddig 6 ezret mentem vele, de nincs meg az az aha elmeny amit a xado adott elsokent..Csodara viszont egyik sem kepest..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 20, 2018 7:56 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
febi írta:
]

Köszönöm szépen a kimerítö választ! Kipróbálom, meglátjuk. Még egy kérdés: tudok ezzel kárt okozni a motorban? Vagy legrosszabb esetben is legfeljebb semmi nem történik? Én arra tippelek, egyébként hogy a BXW-s hengerlötyögés miatt kerreg, erre vetném be.

Gyárilag az 1.2-ben is lötyög a dugó, ilyen konstrukció. Változni biztosan fog, azt ,hogy
mennyire majd kiderül..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 20, 2018 7:51 pm 

Autó: Fabia II 1.4 16V benzin 2009
Csabaa írta:
febi írta:

Sziasztok,
Vajon ez a XADO 1stage tud segíteni a hidegen kerepelő "dízeles" hangot hallató motoron is? Megéri beruházni egy ilyenre? Olajat nem zabál a gép, csak hidegben kerepel (nem hidrotőkés csattogás), mintha egy kis dízel lenne aztán elhalkul úgy 10-15perc után. A motort egyelőre megbontani nem akarom. (190000km van benne, mindig időben cserélt olajjal, sajnos mégis elkezdett kerepelni zakatolni).

Szia
A puding próbája az evés..
A Xadonál is működik a PR gépezet, az 1 stage-re írja, hogy a motor teljes életére
megoldódik a fémfelületek felülnemesítése..
Én még csak a kisebb hatóanyagtartalmú highway és tunning adalékát használtam
de ezektől is finomabban jár a motor. Ezeknél azt írja minden olajcserénél használni
kell. De ezek nem csak a fémnemesítőt tartalmazzák,hanem tapadóhidat és
surlódáscsökkentőt is. Igazán okosnak nehéz lenni, ki lehet próbálni aztán
tetszik vagy nem. Nem szeretek senkit rá- illetve lebeszélni semmiről csak a saját
tapasztalataimat szoktam megosztani.
A youtubon van egy azt hiszem legyen srác aki folyamatosan teszteli az olajokat és
adalékokat és elég jó eredményeket érnek el a xado termékek.

https://www.youtube.com/channel/UCLQb2U ... Tzaz4Ua1IA

Köszönöm szépen a kimerítö választ! Kipróbálom, meglátjuk. Még egy kérdés: tudok ezzel kárt okozni a motorban? Vagy legrosszabb esetben is legfeljebb semmi nem történik? Én arra tippelek, egyébként hogy a BXW-s hengerlötyögés miatt kerreg, erre vetném be.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra