Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. dec. 12, 2018 4:29 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 314 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: rángatás
HozzászólásElküldve: vas. dec. 09, 2018 11:34 am 

Autó: Skoda Fabia 1,4 classic
kezdetek a kompresioval hod eleg/e van aba a hengerbe eš mekorak hegerenkenti kulômbšegek.[/quote]

Rendben! Köszönöm a tippet! Azt is megfogom mèretni rajta termèszetesen

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 4:11 pm 

Fabia 1,4 írta:
Fabia 1,4 írta:
eš ha nem šegit a injektor čere nezetek mag a kompresiot. volt moš hašonlo hihetetlen problema henger ki hadaš eš 1kormoš derťa aba hengerbe čak 5bar volt.

Hogy őszinte legyek elsőre èn is ettöl fèlek, illetve az volt furcsa hogy pont hengerfej tömìtès csere utàn kezdte el a dolgot produkàlni. Arra is gondoltam màr nem e jut annyi vìz a hengerbe hogy bepàràsodjon a gyertya vagy hasonlò. Olajat nem fogyaszt, fogyasztàsa sem nőtt meg olyan borzalmassan. Viszont tènyleg èrdekes hogy hidegen indìtva alkotja ezt, majd jàr 40-50 màsodpercet ès szèpen magàhoz tèr, de arra is gondoltam hogy a mellette levő hengerèvel megcserèlem az injektor csatlakozòt de szerintem az nem akkor kap a vezetèken jelet
illetve trafòt is cserèltem mert az sem volt jò, menetközben elkezdett olyat jàtszani hogy el el ment a gyujtàs, gyorsìtàskor hidegen pedig mintha fogta volna vissza valami megremegett az autò. Trafò csere utân ez megszünt[/quote]

kezdetek a kompresioval hod eleg/e van aba a hengerbe eš mekorak hegerenkenti kulômbšegek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 2:32 pm 

Fabia 1,4 írta:
eš ha nem šegit a injektor čere nezetek mag a kompresiot. volt moš hašonlo hihetetlen problema henger ki hadaš eš 1kormoš derťa aba hengerbe čak 5bar volt.

Hogy őszinte legyek elsőre èn is ettöl fèlek, illetve az volt furcsa hogy pont hengerfej tömìtès csere utàn kezdte el a dolgot produkàlni. Arra is gondoltam màr nem e jut annyi vìz a hengerbe hogy bepàràsodjon a gyertya vagy hasonlò. Olajat nem fogyaszt, fogyasztàsa sem nőtt meg olyan borzalmassan. Viszont tènyleg èrdekes hogy hidegen indìtva alkotja ezt, majd jàr 40-50 màsodpercet ès szèpen magàhoz tèr, de arra is gondoltam hogy a mellette levő hengerèvel megcserèlem az injektor csatlakozòt de szerintem az nem akkor kap a vezetèken jelet[/quote] illetve trafòt is cserèltem mert az sem volt jò, menetközben elkezdett olyat jàtszani hogy el el ment a gyujtàs, gyorsìtàskor hidegen pedig mintha fogta volna vissza valami megremegett az autò. Trafò csere utân ez megszünt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 2:28 pm 

eš ha nem šegit a injektor čere nezetek mag a kompresiot. volt moš hašonlo hihetetlen problema henger ki hadaš eš 1kormoš derťa aba hengerbe čak 5bar volt.[/quote]

Hogy őszinte legyek elsőre èn is ettöl fèlek, illetve az volt furcsa hogy pont hengerfej tömìtès csere utàn kezdte el a dolgot produkàlni. Arra is gondoltam màr nem e jut annyi vìz a hengerbe hogy bepàràsodjon a gyertya vagy hasonlò. Olajat nem fogyaszt, fogyasztàsa sem nőtt meg olyan borzalmassan. Viszont tènyleg èrdekes hogy hidegen indìtva alkotja ezt, majd jàr 40-50 màsodpercet ès szèpen magàhoz tèr, de arra is gondoltam hogy a mellette levő hengerèvel megcserèlem az injektor csatlakozòt de szerintem az nem akkor kap a vezetèken jelet

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 2:13 pm 

Fabia 1,4 írta:
Termèszetesen ha tovàbbra is gondok lesznek vele akkor ìgy fogok tenni de màr rendeltem injektort ès kicserèlem azt a darabot amelyikkel a gond van. Aztàn meglàtjuk mit reagàl rà az autò! Illetve gondolkodom hogy egy tisztìtàst a többi is megèrdemelne

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 1:51 pm 

Termèszetesen ha tovàbbra is gondok lesznek vele akkor ìgy fogok tenni de màr rendeltem injektort ès kicserèlem azt a darabot amelyikkel a gond van. Aztàn meglàtjuk mit reagàl rà az autò! Illetve gondolkodom hogy egy tisztìtàst a többi is megèrdemelne

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 06, 2018 8:46 pm 

Fabia 1,4 írta:
hubo44 írta:
Fabia 1,4 írta:
Sziasztok! Megvan a hiba forrása! Balrol a második injektor nem üzemel indításkor, majd nagyjábol 1 perc mulva elkezd dolgozni. Gondolom mikor nyit akkor pedig tulságosan is nagy adagokat enged a hengernek mert bűzlik a benzintöl hideg indításkor... https://youtu.be/obaH0MtFUYg

Est hodan tudtat meg? činalj nekunk erôl videot az jol jône ide.

Azt a videót linkeltem be! Nos mivel elvittem villamosságishoz de ő egy teljesen másikat magyarázott mert szerinte az 1es hengersor az csak az 1es hengert jelöli a hibakódban. Így elkezdtem lehuzogatni az injektor csatlakozókat indítás után, majd mikor már elkezd dolgozni ujra lehuztam amikor már zavarta a csatlakozó lehúzása illetve a problémás hengerben kormos a gyertya vastagon, többin pedig látszik hogy bizony rendesen elég a befecskendezett benzin

serintem ez nem id múkodik. nezežd meg 1mašik serelôvel iš hod az mit mond.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 06, 2018 6:04 am 

hubo44 írta:
Fabia 1,4 írta:
Sziasztok! Megvan a hiba forrása! Balrol a második injektor nem üzemel indításkor, majd nagyjábol 1 perc mulva elkezd dolgozni. Gondolom mikor nyit akkor pedig tulságosan is nagy adagokat enged a hengernek mert bűzlik a benzintöl hideg indításkor... https://youtu.be/obaH0MtFUYg

Azt a videót linkeltem be! Nos mivel elvittem villamosságishoz de ő egy teljesen másikat magyarázott mert szerinte az 1es hengersor az csak az 1es hengert jelöli a hibakódban. Így elkezdtem lehuzogatni az injektor csatlakozókat indítás után, majd mikor már elkezd dolgozni ujra lehuztam amikor már zavarta a csatlakozó lehúzása illetve a problémás hengerben kormos a gyertya vastagon, többin pedig látszik hogy bizony rendesen elég a befecskendezett benzin

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 06, 2018 12:31 am 

Fabia 1,4 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 06, 2018 12:02 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 13, 2018 6:27 pm 

Autó: VW Polo 9n AWY
hubo44 írta:
barbrady írta:
Sziasztok! Pár hete vettem egy 2003-as Polo-t AWY motorral. Ismerős szerelő hozta Ausztriából motorhibásan. Kint már cseréltek rajta vezérlést és 2 szelepet, de nem lett jó. Aki hozta, elmondása alapján ismeri a motort. Szerinte azért nem lett jó, mert az új szelepeket csak berakták a régi helyére. Ő megmunkáltatta és kicserélte mindet. Ekkor került hozzám. Hamar kiderült, hogy valami nem az igazi. Kb 500 km alatt megevett 1 liter olajat, valamint ha 90-es tempónál ráléptem a gázra elkezdett rángatni, mintha 1 henger nem menne. Fél év garanciát vállalt, így visszavittem. Szétszedte a motort, és gyűrűtörés volt, újra hónoltatta, állítólag fúrni nem kellett. Most hoztam el, és a rángatás 90 körül továbbra is fennáll. Olyan mintha nem kapna elég üzemanyagot. Találkozott már valaki hasonló problémával?

eš valami hibat be rakot a taroloba.

Azt nem tudom. Rendeltem diag kábelt, de még nem érkezett meg. Ha megjön megírom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 13, 2018 8:29 am 

barbrady írta:
Sziasztok! Pár hete vettem egy 2003-as Polo-t AWY motorral. Ismerős szerelő hozta Ausztriából motorhibásan. Kint már cseréltek rajta vezérlést és 2 szelepet, de nem lett jó. Aki hozta, elmondása alapján ismeri a motort. Szerinte azért nem lett jó, mert az új szelepeket csak berakták a régi helyére. Ő megmunkáltatta és kicserélte mindet. Ekkor került hozzám. Hamar kiderült, hogy valami nem az igazi. Kb 500 km alatt megevett 1 liter olajat, valamint ha 90-es tempónál ráléptem a gázra elkezdett rángatni, mintha 1 henger nem menne. Fél év garanciát vállalt, így visszavittem. Szétszedte a motort, és gyűrűtörés volt, újra hónoltatta, állítólag fúrni nem kellett. Most hoztam el, és a rángatás 90 körül továbbra is fennáll. Olyan mintha nem kapna elég üzemanyagot. Találkozott már valaki hasonló problémával?

eš valami hibat be rakot a taroloba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 12, 2018 10:04 pm 

Autó: VW Polo 9n AWY

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 03, 2018 6:56 pm 

mantec írta:
T Fabia 1,4!

"... p16556 ..."

Possible Causes

"... injektor ..."
VDO A2C59511242
Skoda 047 906 031

szia, ez a p0172 nekem gyanús, lehet hogy a vízhőfokjeladó basztatja én azzal kezdeném. nálam az dobálta ezt a hibakódot. ha benzinnyomás probléma lenne vándorolna a hiba injektoronként. gyujtás nem lehet probléma. még esetleg gyertya hiba lehet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 01, 2018 11:14 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T Fabia 1,4!

"... telefonról nem ..."
Számítógép.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 314 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra