Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. dec. 14, 2019 7:31 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1328 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárat probléma
HozzászólásElküldve: pén. dec. 13, 2019 7:41 am 

Autó: skoda fabia 1.4 16V comfort benzines
Sziasztok!

Kicseréltem a relét és a benzin szivattyú motorját, ezzel megjavult minden.

Köszi a segítséget mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 11, 2019 6:29 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Csabaa írta:
astrojoe12 írta:
Tegnap délután megkértem. Van feszültség a benzin pumpa motorjánal. Kiszereltem a motort és rá kötöttem aksira, úgy meg működik. Razogattam, forgattam, mindenhogy elindult. Lehet hogy csak a saru nem érintkezett rendesen? Vag a relé van beegve?

Megneztem a relé táblát is, két rele van rajta, egy 18 es egy 147 számú. Mindkettő négy lábú relé. Az internetes alkatresz kereső oldalak pedig 5 lábú telet dobnak. Az ötödik láb egy vekonyabb lab a tele sarka felé. A tablan ilyen relet nem találtam.

Van valakinek esetleg bekotesi rajza, amin rajta van hogy milyen relé kell bele?

Mellesleg este felé a helyi boltban megrendeltem a motort és a relét is, délután megyek erte.

Addig is jó lenne kideríteni hogy milyen rele kell bele, de most munkaban vagyok, nem ferek hozzá elektromos rajzokhoz.

Szia

https://mega.nz/#!Gp513IDL!RvIuzAXMjhAp ... HGoEjPFo-0

5/10-es fejezetnél

amit belinkeltem ott 4 lábu a relé és 167 számu.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 11, 2019 12:29 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
astrojoe12 írta:
Tegnap délután megkértem. Van feszültség a benzin pumpa motorjánal. Kiszereltem a motort és rá kötöttem aksira, úgy meg működik. Razogattam, forgattam, mindenhogy elindult. Lehet hogy csak a saru nem érintkezett rendesen? Vag a relé van beegve?

Megneztem a relé táblát is, két rele van rajta, egy 18 es egy 147 számú. Mindkettő négy lábú relé. Az internetes alkatresz kereső oldalak pedig 5 lábú telet dobnak. Az ötödik láb egy vekonyabb lab a tele sarka felé. A tablan ilyen relet nem találtam.

Van valakinek esetleg bekotesi rajza, amin rajta van hogy milyen relé kell bele?

Mellesleg este felé a helyi boltban megrendeltem a motort és a relét is, délután megyek erte.

Addig is jó lenne kideríteni hogy milyen rele kell bele, de most munkaban vagyok, nem ferek hozzá elektromos rajzokhoz.

Szia

https://mega.nz/#!Gp513IDL!RvIuzAXMjhAp ... HGoEjPFo-0

5/10-es fejezetnél

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 11, 2019 6:19 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 10, 2019 5:27 am 

astrojoe12 írta:
Köszönöm a válaszokat!

Ma délután megnézem hogy van-e áram a motornál. A biztosítékok jók, azokat már néztem.

A benzin szivattyúnak van reléje, ami beéghetett és kicserélhetem?
Hol van a relé tábla?

2002-es, fabia, 1.4 16v benzin, 100le

https://www.autoalkatreszonline24.hu/sk ... LxEALw_wcB
a kormányoszlop alatti müszerfalburkolat megbontása után férsz hozzá
probaképpen a két vastag lábat összekötheted a táblában.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 10, 2019 2:22 am 

Köszönöm a válaszokat!

Ma délután megnézem hogy van-e áram a motornál. A biztosítékok jók, azokat már néztem.

A benzin szivattyúnak van reléje, ami beéghetett és kicserélhetem?
Hol van a relé tábla?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 09, 2019 7:27 pm 

hjano írta:
astrojoe12 írta:
Kiszereltem a benzinpumpát a tankból és úgy kötöttem be, de nem hallom, hogy menne benne a motor indítózáskor vagy a gyújtás ráadásakor.
Ez bizony megérett....!
A cserére!
Esetleg vizsgáld át a vezetékét, nincs-e szakadás valahol. Köss egy 12 V-os izzót a motor helyére. Ha a gyújtás bekapcsolásakor felvillan, akkor a szivattyú hibás. Ha nem, akkor valami más baj van.
Idézet:
A benzinszivattyúnak zúgnia kell, ha ráadom a gyújtást?
Igen! Ha nem indítod azonnal kb. 2-3 mp-ig. Meg már akkor is, mikor kinyitod a vezető ajtaját, egy hosszabb (kb. 20 perc?) használatlanság után.

nagy százalék motor de nézd meg van-e áram a csatlakozóban , ha nincs nézd meg a biztosítékokat

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 09, 2019 7:11 pm 

Autó: Fabia 1,4 16v BUD Kombi, Marelli vezérlő
astrojoe12 írta:
Kiszereltem a benzinpumpát a tankból és úgy kötöttem be, de nem hallom, hogy menne benne a motor indítózáskor vagy a gyújtás ráadásakor.
Ez bizony megérett....!
A cserére!
Esetleg vizsgáld át a vezetékét, nincs-e szakadás valahol. Köss egy 12 V-os izzót a motor helyére. Ha a gyújtás bekapcsolásakor felvillan, akkor a szivattyú hibás. Ha nem, akkor valami más baj van.
Idézet:
Igen! Ha nem indítod azonnal kb. 2-3 mp-ig. Meg már akkor is, mikor kinyitod a vezető ajtaját, egy hosszabb (kb. 20 perc?) használatlanság után.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 09, 2019 3:16 pm 

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!
Ma elmentem az orvoshoz és haza indulva nem indult az autó. Az önindító gyorsan forgatja, az aksi jónak tűnik. Ha ráadom a gyújtást, a pillangószeleptől zúgó hang jön és rezeg a pillangó. Lehúztam a csatikat, kontakspré és visszadugtam, de semmi.
Egyszer csak beindult, járt is vagy öt percig, aztán leállítottam.
Kiolvastam a hibakódokat, nem volt benne hibakód. Utána már nem tudtam beindítani.

Átnéztem az összes benzinpumpa/benzinmotor elnevezésű biztosítékot, rendben vannak.

Gyújtás ráadásakor nem hallom zúgni a benzinszivattyút. Indítózás közben megnyomtam a benzinnyomást mérő szelepet és nem jött a benzin. Lehúztam a sorról a benzincsövet és úgy is indítóztam, nem pumpálta a benzint.

Indítózáskor nyomnia kell a benzint a szelepsornál?
Az ac pumpa reléje hol található?

Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 24, 2019 4:36 pm 

Nikolasz85 írta:
Meg lett a hiba oka...
Minden elektromos csatlakozót le csatoltam ami a benzinhez köze lehet.. és kontakttal be fujtam s meg javult a szemétláda ! Eléggé meg lepődtem azon, hogy 2 szerelő is nézte azt mondták nem tudjàk mi lehet a hiba oka...annyit mondtak elektromos probléma lehet...és vigyem el villamosságishoz hála az égieknek nem kell vigyem.

:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 24, 2019 2:43 pm 

Autó: Skoda fabia
Meg lett a hiba oka...
Minden elektromos csatlakozót le csatoltam ami a benzinhez köze lehet.. és kontakttal be fujtam s meg javult a szemétláda ! Eléggé meg lepődtem azon, hogy 2 szerelő is nézte azt mondták nem tudjàk mi lehet a hiba oka...annyit mondtak elektromos probléma lehet...és vigyem el villamosságishoz hála az égieknek nem kell vigyem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 24, 2019 12:12 pm 

Merve lett az jó mi lehet meg a hiba oka?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 24, 2019 10:15 am 
Moderátor

Nikolasz85 írta:
Hello ki tud segitséget irni hatha valakinek ugyan ez a problémája
Skoda fabia 2002. 1.4. benzin.

Hidegen ha inditom az autót jár 5 percig aztán leall a motor. Aztan 1 két 2 indítás, indul és fél perc leáll az autó... Ha gázt adok a 3 dik indítas után felbúg a motor aztan le áll a motor. Azután alíg vagy szinte be sem lehet inditani így varok 10 percet kb s újra ugyan ez a körforgás.Ha el indulok vele első inditásra akkor 1-2 kilómeter mulva leall az autó igy 2 be rakva a sebességet "tovább megy"...ha jár a motor a piros lámpánál állva, le áll akkor is a motor... Úgy vèlem hogy az alapjárat mintha meg szűnne és ezt nem tudom hogy konkrétan mi okozhatja. Hiaba olvastatom nem ad ki hibakódot. 3 helyen is ólvastattam

Szia
A benzin nyomást mérd meg, az injektorhídnál megbontva, egy mérőórával.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 24, 2019 10:09 am 

Hello ki tud segitséget irni hatha valakinek ugyan ez a problémája
Skoda fabia 2002. 1.4. benzin.

Hidegen ha inditom az autót jár 5 percig aztán leall a motor. Aztan 1 két 2 indítás, indul és fél perc leáll az autó... Ha gázt adok a 3 dik indítas után felbúg a motor aztan le áll a motor. Azután alíg vagy szinte be sem lehet inditani így varok 10 percet kb s újra ugyan ez a körforgás.Ha el indulok vele első inditásra akkor 1-2 kilómeter mulva leall az autó igy 2 be rakva a sebességet "tovább megy"...ha jár a motor a piros lámpánál állva, le áll akkor is a motor... Úgy vèlem hogy az alapjárat mintha meg szűnne és ezt nem tudom hogy konkrétan mi okozhatja. Hiaba olvastatom nem ad ki hibakódot. 3 helyen is ólvastattam

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 01, 2019 8:25 am 
Moderátor

poipoi írta:
Csabaa írta:
poipoi írta:

Azt mondja a szerelo, akinel most volt az auto, hogy nem sziv falsot, ellenorizte a vakuumot, kartergazt is, membrant is.

Szia
Benzin nyomást már mért a szerelő!?

Megkérdezem majd.
Még azon gondolkodtam, hogy gyújtótrafóhoz lehet-e ennek bármi köze?

Akkor lenne mil lámpa és tárolt hibakód..

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1328 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra