Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. szept. 23, 2018 12:33 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1304 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 05, 2010 8:25 am 

vellnesz írta:
A map szenzor nálam olyan helyen van ,hogy le kellene hozzá szerelni a szivócsővet mert nem lehet másként hozzáférni.Úgy hogy még mindig rángat egy kicsit.

Ha jól látom, a tied is BUD-s!
Azt még én is le tudtam bontani folytó szelepig! Nem nagy cucc! Két lehetőséged is van:
1.) Fogsz egy cső fogót és azzal összenyomod a szívócsőnek az airbox felőli végén levő bilincset és lehúzod.

2.) A légbeömlő cső másik végén, a szélvédő felől van 2 db torx csavar, amik a beömlő végét rögzítik a maszkon. Azokat kell lecsavarnod és már szabad is a beömlő.

Ezek után már egyértelmű. Az egész airbox leszedése nekem béna kezdőnek 5 perc volt. Maga a szenzor pedig a nívó pálca mellett van, az airbox alatt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 05, 2010 8:17 am 

A map szenzor nálam olyan helyen van ,hogy le kellene hozzá szerelni a szivócsővet mert nem lehet másként hozzáférni.Úgy hogy még mindig rángat egy kicsit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 05, 2010 6:01 am 

Vellnesz, Csiki!

Azért legalább 1-1 sort írhatnátok, hogy megoldódott-e a problémátok a javasolt orvoslattal?!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: ingadozó alapjárat
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 12, 2010 9:21 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
vellnesz írta:
Sziasztok nekem is problémám van az alapjárattlal.
A motor 1.4 16v motorkód BUD.
A fojtószelepet már kipucoltuk gyergyák három pólusú gyárira cserélve,de még igy is rángat a motor.
Olvastam hogy a MAP szenzort is ki kellene pucolni!
Segitsetek hol találom meg ezen a motoron?

Szia
A 11-es a map szenzor. Ez ugyan a AUA motor de Neked is ott van a bal oldalon.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ingadozó alapjárat
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 12, 2010 8:03 am 

Sziasztok nekem is problémám van az alapjárattlal.
A motor 1.4 16v motorkód BUD.
A fojtószelepet már kipucoltuk gyergyák három pólusú gyárira cserélve,de még igy is rángat a motor.
Olvastam hogy a MAP szenzort is ki kellene pucolni!
Segitsetek hol találom meg ezen a motoron?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 25, 2010 7:11 pm 

Köszönöm a tanácsot, megnézem héten a jeladót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 25, 2010 3:15 pm 

Igazad van Poles......nálam már a mutatóval voltak gondok...na mind1 csak egy ötlet volt......

poles írta:
A mérés nem biztos, hogy jó útra visz, ugyanis ahhoz tökéletesen (állandóan) rossznak kell lennie - ami a mutatón is jelentkezne. Nekem viszont a mutató mindig rendben beállt középre, de időszakos hiba miatt néha mégis szenvedett az indítással. Gondolom belül valami kontakthibája lehetett.

Péé írta:
Szia Csiki!

A vízhőfok jeladóm hibája miatt már én is küzdöttem hasonló gondokkal.....Szerintem sem vegyél rögtön alkatrészt.......kövesd Poles tanácsát vagy,ha van kéznél egy multiméter akkor mérj egyet....Az alábbi linken láthatod ,hogy hány fokon milyen ohm értéket kell mérni az érzékelőn.....A mérés talán úgy egyszerűbb ha kiveszed az érzékelőt és aztán 30C-os majd 80C-os vízbe belerakod és úgy mérsz rajta ohmot...ezt követően a belinkelt táblázatban meg tudod nézni ,hogy megfelelő-e a mért érték....(ha minden igaz akkor az alábbi motortípusoknál így lehet mérni: 1,4 l, 55 és 74 kW.....1.0 literes, 37 kW és 1,4 l, 50 kW............. 1.9 literes, 74 kW)

http://kepfeltoltes.hu/view/100425/30__ ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 25, 2010 12:55 pm 

A mérés nem biztos, hogy jó útra visz, ugyanis ahhoz tökéletesen (állandóan) rossznak kell lennie - ami a mutatón is jelentkezne. Nekem viszont a mutató mindig rendben beállt középre, de időszakos hiba miatt néha mégis szenvedett az indítással. Gondolom belül valami kontakthibája lehetett.

Péé írta:
Szia Csiki!

A vízhőfok jeladóm hibája miatt már én is küzdöttem hasonló gondokkal.....Szerintem sem vegyél rögtön alkatrészt.......kövesd Poles tanácsát vagy,ha van kéznél egy multiméter akkor mérj egyet....Az alábbi linken láthatod ,hogy hány fokon milyen ohm értéket kell mérni az érzékelőn.....A mérés talán úgy egyszerűbb ha kiveszed az érzékelőt és aztán 30C-os majd 80C-os vízbe belerakod és úgy mérsz rajta ohmot...ezt követően a belinkelt táblázatban meg tudod nézni ,hogy megfelelő-e a mért érték....(ha minden igaz akkor az alábbi motortípusoknál így lehet mérni: 1,4 l, 55 és 74 kW.....1.0 literes, 37 kW és 1,4 l, 50 kW............. 1.9 literes, 74 kW)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 25, 2010 10:59 am 

Szia Csiki!

poles írta:
Kellene egy kiolvasás mindenképp - jó gazdának rendszeresen ki van törölve a hibatároló, tehát csak az "új" hibák lesznek benne.
Vízhőfok jeladótól is nehézkesen indul. Első körben ne vegyél bele semmilyen alkatrészt, egyetlen felesleges alkatrész árán kapsz kábelt hozzá - ez mindennek az alapja, ha magad akarod javítani.
csiki írta:
Sziasztok!

Nekem egy 2001-es 1.4-es fábiám van. Néha csinál olyat mikor indítom, hogy alig akarja felvenni az alapjáratot és ha el is indul és gázt akarok adni lefullad. Gyertya csere, benzinszürö csere megtörtént. Tudna nekem segiteni ez ügyben, hogy mi lehet a hiba?

Elöre is köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 24, 2010 7:42 pm 

Kellene egy kiolvasás mindenképp - jó gazdának rendszeresen ki van törölve a hibatároló, tehát csak az "új" hibák lesznek benne.
Vízhőfok jeladótól is nehézkesen indul. Első körben ne vegyél bele semmilyen alkatrészt, egyetlen felesleges alkatrész árán kapsz kábelt hozzá - ez mindennek az alapja, ha magad akarod javítani.
csiki írta:
Sziasztok!

Nekem egy 2001-es 1.4-es fábiám van. Néha csinál olyat mikor indítom, hogy alig akarja felvenni az alapjáratot és ha el is indul és gázt akarok adni lefullad. Gyertya csere, benzinszürö csere megtörtént. Tudna nekem segiteni ez ügyben, hogy mi lehet a hiba?

Elöre is köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 24, 2010 12:20 pm 

Fojtószelep tisztítás volt?
igaz ez 1.2 motoré, de hasonló:
http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... szelep.php

Itt bent van az 1.4-esé:
http://mulder82.atw.hu/fabia/fabia.php

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 24, 2010 11:49 am 

Sziasztok!

Elöre is köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 22, 2010 7:54 pm 

Rozsdamentes kötőelem: www.menet-trend.hu

Csabaa írta:
szia bekilaca

Próbáldmeg a szögkert!
www.szogker.hu
én még nem tudtam olyat mondani amire nem volt megoldásuk :)
Ahogy néztem a tisztítási segédletet 4-es olyan 10mm hosszú torx fejű sülyesztett csavarnak néz ki
szerintem minta alapján veszel egy rozsdamentes csavart tökéletes lesz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 22, 2010 6:14 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szia bekilaca

Próbáldmeg a szögkert!
www.szogker.hu
én még nem tudtam olyat mondani amire nem volt megoldásuk :)
Ahogy néztem a tisztítási segédletet 4-es olyan 10mm hosszú torx fejű sülyesztett csavarnak néz ki
szerintem minta alapján veszel egy rozsdamentes csavart tökéletes lesz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 22, 2010 3:44 pm 

hali
szerintem ha rendesen le tudod vele szorítani akkor semmi akadálya. én be szoktam tárazni ilyen ritka csavarokból melóhelyről vámolok ha találok vagy szólók a tmk-ba hogy ilyen csavar kellene.

bekilaca írta:
Sziasztok!
Előző beszélgetésünk után, nagy hévvel szaladtam csavart venni! A csavarboltban elkeserítettek, ilyet még nem is láttak! Felhívtam egy alkatrészkereskedőt, külön nincs, de az egész egységet meg kell venni. A "jó" hír csak 90 e. Késöbb gondolkodtam, hogy milyen csavarral tudom helyetesíteni, de ennek különleges a csavarfej kialakítása. Pontosabban a csavar süllyesztése? A behajtó része szerintem tökmindegy torx vagy philips vagy normál.
Szerintetek kiválthatom más fajtával?

Tibibá666 írta:
Mindenképp a fojtószelep javításával kell kezdened!!!
Az épen maradt csavarra eső terhelés miatt lehet az se húzza sokáig és az elég nagy galibához tud vezetni, ha a csavar feje az égéstérbe kerül...

bekilaca írta:
Szia!
Igen ez történt, szégyellem is magam e miatt. A pillangószelep kotyogását úgy értem, hogy amennyit a furat enged. Az összerakásnál néztem mennyit mozog . A szelep szinte meg sem mozdult -aztán lehet, hogy ez több mint elég- ezért gondoltam, hogy ráér később megjavítani. Ahogy javasoltátok felhívtam a kobe-t, és kértem időpontot. Ha jól gondolom előbb meg kellene javítanom a csavartörést?!
Üdv.

bundy87 írta:
poles írta:
Egyértelműen a fojtószelepre utal a kód, nem pedig égéskimaradásra. Fojtószelep alapos tisztítás, motorvez reset és alapbeállítás elsődlegesen.
bekilaca írta:
Szia!
Nem tudom mit jelenthet, hogy nem VAG hibakód? És tényleg furcsa. Lehet köze a trafóhoz? Másik topikban olvastam, hogy ki lehet mérni a trafókat, érdemes rámérnem?

hahó
írtad hogy beletört egy csavar és kicsit kotyog na ez a nem mindegy. mert a pillangó szelep szabályozna ha tudna de szerintem falsot szív. bár nem tudom hol tört bele pontosan.
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1304 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra