Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd aug. 11, 2020 2:02 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 369 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: rángatás
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 06, 2020 3:07 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
a gyertyákra érdemes figyelni, mert ha a sok használat miatt megnő a hézag tönkreteheti a gyújtótrafót

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 06, 2020 5:55 am 

Autó: Skoda Fabia Sedan Classic, 1.2 12V HTP
feketete írta:
klifi írta:
klifi írta:
Sziasztok! 2007-es, 1.4 16V (BKY) fabia ma elkezdte azt, hogy gyorsításkor, üzemmeleg motornál rángat. Hazaérve kiolvastam a vezérlőjét, de nem tárolt hibakódot és a műszerfalon sincs hibajelzés. Mi lehet a gond? Haldoklik a trafó? Valakinek volt már hasonló tünete az autójával?

A következő hibakódot tudtam ma kiolvasni az autóból:
Kép

16685 / P0301 / 000769 - Az 1. henger gyújtáskimaradását észlelték
Lehetséges okok

Gyújtási rendszer
Üzemanyag-befecskendezők
Üzemanyag nyomás
Üzemanyag fogy
EVAP tartály leürítő szelep
Párolgási kibocsátási rendszer
Alacsony tömörítés
Az alapmotor problémái
A vezérlőmodul megsérült

Különleges megjegyzések

Ez a szolgáltatás keres egy adott hengerben a gyújtáskimaradást. A gyújtáskimaradás oka általában a hengerben az égés hiánya, szikra hiánya, rossz üzemanyag-adagolás vagy rossz kompresszió miatt.

Ha megtalálják azokat a 2008-2013-as A3, TT és 2009-2013 A4, A5, Q5 és A6 járművekben, amelyek 2,0l TFSI (EA888) motorokkal rendelkeznek, akkor szükség lehet a gyújtáskioldás adaptációjának visszaállítására.
TSB szerint [01 13 73] TPI [2033223] - 01 Motor figyelmeztető lámpa világít a motor cseréje után EA888 2.0 TFSI
A gyújtáskioldó adapterek visszaállítása: Törölje a 01-motor hibakódokat egymás után háromszor, kevesebb mint 29 másodperc alatt "a programozott értékek eltávolításához".

sok szép hibalehetőség a legegyszerűbbtől a legbonyolultalig végig kell nézni a hibákat.

üzemanyag nyomás mérés
kompresszió mérés
gyujtás stb

Szia! Köszönöm azért! Ez jelentős mennyiségű hibaok. Kezdtem a gyertyák cseréjénél. 3 éve, mióta nálam van az autó, még nem volt benne cserélve. Az új gyertyákkal megszűnt a rángatás, szerencsére. NGK BKUR6ET-10 az új, amit beletettem. A boltos azt mondta, ez felel meg a gyári specifikációnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 6:05 pm 

klifi írta:
klifi írta:
Sziasztok! 2007-es, 1.4 16V (BKY) fabia ma elkezdte azt, hogy gyorsításkor, üzemmeleg motornál rángat. Hazaérve kiolvastam a vezérlőjét, de nem tárolt hibakódot és a műszerfalon sincs hibajelzés. Mi lehet a gond? Haldoklik a trafó? Valakinek volt már hasonló tünete az autójával?

Kép

16685 / P0301 / 000769 - Az 1. henger gyújtáskimaradását észlelték
Lehetséges okok

Gyújtási rendszer
Üzemanyag-befecskendezők
Üzemanyag nyomás
Üzemanyag fogy
EVAP tartály leürítő szelep
Párolgási kibocsátási rendszer
Alacsony tömörítés
Az alapmotor problémái
A vezérlőmodul megsérült

Különleges megjegyzések

Ez a szolgáltatás keres egy adott hengerben a gyújtáskimaradást. A gyújtáskimaradás oka általában a hengerben az égés hiánya, szikra hiánya, rossz üzemanyag-adagolás vagy rossz kompresszió miatt.

Ha megtalálják azokat a 2008-2013-as A3, TT és 2009-2013 A4, A5, Q5 és A6 járművekben, amelyek 2,0l TFSI (EA888) motorokkal rendelkeznek, akkor szükség lehet a gyújtáskioldás adaptációjának visszaállítására.
TSB szerint [01 13 73] TPI [2033223] - 01 Motor figyelmeztető lámpa világít a motor cseréje után EA888 2.0 TFSI
A gyújtáskioldó adapterek visszaállítása: Törölje a 01-motor hibakódokat egymás után háromszor, kevesebb mint 29 másodperc alatt "a programozott értékek eltávolításához".

sok szép hibalehetőség a legegyszerűbbtől a legbonyolultalig végig kell nézni a hibákat.

üzemanyag nyomás mérés
kompresszió mérés
gyujtás stb

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 4:26 pm 

klifi írta:

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 17, 2020 5:50 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 06, 2020 7:00 pm 

astrojoe12 írta:
Megtisztítottam a fojtószelepet, nagyon vastag lerakódás volt rajta alulról, most tip-top csillogós lett. A fellelhető csatlakozókat is befújtam kontakt spray-vel.
Holnap kicserélem a hőfok jeladót is.

Ennek a kocsinak hol van a légmennyiség mérője, a fojtószelep után valahol a szívócsonkban?

A tank alatti benzinszűrő nem okozhat kevés benzint az injektoroknál, érdemes azt is kicserélni?

fabia 2002 1.4 16v

a benzinzürőt érdemes kicserélni, lehet hogy a kocsiban sose volt cserélve.
A fojtószelep jó trutyis volt . Ez a kosz kormos olajsár az EGR szelepen keresztül a motor kopásának terméke. Ez a kosz az EGr szelepet és szelepeket is elkoszolja és azok müködését gátolja . Érdemes a tankba egyik tankolásnál szeleptisztitó , a másik tankolásnál katalizátor tisztitó ( nem részecskeszürő tisztitó) folyadékot bele tenni .
É s a normál használatnál jobban pörgetni az autót ,mert nagy fordulatnál zárva van az EGR szelep és a nagy meleg elősegíti az alkatrészek öntisztulását.
Ha sok rövid utat mész érdemes hosszabb uton kb 50 km meghajszolni kb 4000 fordulat az autót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 06, 2020 6:02 pm 

Autó: skoda fabia 1.4 16V comfort benzines
Megtisztítottam a fojtószelepet, nagyon vastag lerakódás volt rajta alulról, most tip-top csillogós lett. A fellelhető csatlakozókat is befújtam kontakt spray-vel.
Holnap kicserélem a hőfok jeladót is.

Ennek a kocsinak hol van a légmennyiség mérője, a fojtószelep után valahol a szívócsonkban?

A tank alatti benzinszűrő nem okozhat kevés benzint az injektoroknál, érdemes azt is kicserélni?

fabia 2002 1.4 16v

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 06, 2020 7:09 am 

Csabaa írta:
astrojoe12 írta:

Köszi, amit leírtál ma délután meg is csinálom az autón.

A fojtószelepet mivel érdemes tisztítani, spéci sprayvel vagy siman benzinnel?

Van itt egy füstgáz visszavezető szelep, az is okozjat ilyesmit?

Szia
Bármilyen oldószer jó hozzá, féktisztító,alkohol,benzin, petroleum, denaturált szesz..
Az egr szelep ha állandóan nyitva lenne, vagy össze-vissza nyitna lenne tárolt hibakódod.

Vettem egy hőfok jeladót, egy kék spurit és telenyomtam 100-as Mol benzinnel. Szombaton ki cserélem a jeladót és kitosztitom a folytószelepet. Remélem megoldódik a hidegen torpanas.

A légtömeg mérő okozhat ilyen tüneteket, vegyeek hozzá tisztító sprayt?

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára astrojoe12 pén. márc. 06, 2020 6:03 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 05, 2020 1:33 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
astrojoe12 írta:

A folytószelepet mivel érdemes tisztítani, spéci sprayvel vagy siman benzinnel?

Szia
Bármilyen oldószer jó hozzá, féktisztító,alkohol,benzin, petroleum, denaturált szesz..
Az egr szelep ha állandóan nyitva lenne, vagy össze-vissza nyitna lenne tárolt hibakódod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 05, 2020 1:26 pm 

Csabaa írta:
astrojoe12 írta:
Sziasztok!
Van egy 1.4es 16v fabiam 2002-es. Hidegen neha megtorpan, amikor egyenletesen megyek vele 40-50el. Volt benne hibakód a lambda szondara, kitoroltuk es mentem vele egy napig. Megint rangatott neha, amíg hideg volt, de hibakód delutanra sem lett a taroloban. En ugy erzem, hogy az alapjarat is egyenetlen kicsit, es ha felporgetem, akkor megtorpan a fordulatsham esese kozben. 230ezer van benne. Ideje lenne kicserelni a két szondat es a katalizatort, megoldaná a problemat szetintetek?

Szia
Hidegen amíg nem éri az üzemi hőfokot (~80C)a motor, nincs lambda szabályzás, ezért a lambda szonda jelét nem veszi figyelembe a motorvezérlő. A katalizátor hatékonyságának a felügyelete sem működik (2. szonda).
Inkább a melegítés miatt szükséges dúsítással lehet a gond, ami lehet a rosszul mért motorhőfoktól is.
Ilyen néha előforduló dadogásnál, kitisztítanám a fojtószelepet,a csatlakozóját kontakt sprayvel befújnám, a benzinhez öntenék valamilyen injektor tisztító adalékot.

A folytószelepet mivel érdemes tisztítani, spéci sprayvel vagy siman benzinnel?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 05, 2020 12:00 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
astrojoe12 írta:
Sziasztok!
Van egy 1.4es 16v fabiam 2002-es. Hidegen neha megtorpan, amikor egyenletesen megyek vele 40-50el. Volt benne hibakód a lambda szondara, kitoroltuk es mentem vele egy napig. Megint rangatott neha, amíg hideg volt, de hibakód delutanra sem lett a taroloban. En ugy erzem, hogy az alapjarat is egyenetlen kicsit, es ha felporgetem, akkor megtorpan a fordulatsham esese kozben. 230ezer van benne. Ideje lenne kicserelni a két szondat es a katalizatort, megoldaná a problemat szetintetek?

Szia
Hidegen amíg nem éri az üzemi hőfokot (~80C)a motor, nincs lambda szabályzás, ezért a lambda szonda jelét nem veszi figyelembe a motorvezérlő. A katalizátor hatékonyságának a felügyelete sem működik (2. szonda).
Inkább a melegítés miatt szükséges dúsítással lehet a gond, ami lehet a rosszul mért motorhőfoktól is.
Ilyen néha előforduló dadogásnál, kitisztítanám a fojtószelepet,a csatlakozóját kontakt sprayvel befújnám, a benzinhez öntenék valamilyen injektor tisztító adalékot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 05, 2020 11:48 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 29, 2020 10:56 pm 

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj?
1.4 benzin 16v 100Le

Amikor hideg a motor, az első öt kilométeren kicsit finoman berángat, amikor egyenletesen haladok 40-50-el. Gyorsításkor elmúlik. Amikor kissé bemelegszik a motor, megszűnik a probléma. Hiba jelző lámpa nem ég, nincs hibakód sem a tárólóban. Ez a hidegen rángatás valami kezdődő baj jele lehet?

Ui: a 4 trafó tavaly volt cserélve, két éve a gyertyák, idén a vezérlés és a benzinpumpa a tank szellőztető szeleppel együtt.

Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 17, 2019 4:35 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12v
Sziasztok!
1.2 es fábiám rángat nem akar menni. Ég a motordiagnosztika lámpa is.
A hibakódolvasás gyújtáskimaradást ir az egyes hengernél.
A gyertyák illetve trafók jók, mindegyik hengernél van szikra.
Felcserélésnél is az egyes hengernél marad a hiba.
Az injektorok is jók, szépen porlaszt minden hengernél.
Mi lehet a gond?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 07, 2019 9:30 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4 classic
hubo44 írta:
Fabia 1,4 írta:
Igen

Injektor hìdnàl mi lehet? Szonda volt nèzetve, elvileg az köszöni szèpen ide vagy oda a 207 ezer km mèg mindig teszi a dolgàt

injektorok idôvel el rakodhatnak.
hod volt megnezve gepen?

Tudtommal èlő adatokat nèzte rajta a sràc Vag com al. Èn ahhoz nem èrtek csak a hibakòdokat tudom olvasni esetleg törölni

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 369 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra