Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. dec. 15, 2018 6:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 329 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 06, 2014 7:50 pm 

Sziasztok!
Van egy 2005-ös 1.2 12V fabia kombim, ami alapjáraton elkezdett rángatni. Piros lámpánál rendszeresen csinálja, ilyenkor elkezd villogni a narancssárga motordiagnosztikai lámpa is.
Elvittem szerelőhöz, hibakódot kiolvasta és azt mondta, hogy a 3. hengerben égéskimaradás van.

Az autóba 120 ezer km van, gyertyát 60 ezernél cseréltem. Mivel hasonló hiba (rángat)már előfordult jó pár évvel ezelőtt, ezért "rutinosan" vettem 8 ezerért egy Beru gyújtótrafót és kicseréltem az a 3. hengernél (ha szembe állok az autóval, akkor a jobb szélső) így gondoltam spórolok 12 ezret. (korábban 20 ezerért cserélték ki). Mivel nem volt megfelelő gyertya kulcsom, ezért a gyertyákat nem cseréltem ki. Az autó másnap ismét elkezdett rángatni, a piros lámpáknál - alapjáraton - rendszeresen produkálta a hibát, szinte le akart fulladni. Autó leállít, vészvillogó kirakva, újra indítom, gázt adok és ismét tudtam vele menni.

Mivel a hiba újra jelentkezett, ezért megfelelő gyertyakulcsot beszereztem és kicseréltem mind a 3 gyertyát hátha ez a hiba oka. És ha már leszedtem újra a trafókat akkor már be is mértem az ellenállásukat. mind a 3 gyujtótrafó, illetve 4 (beleértve azt is amit kicseréltem) ellenállása a két szélső lábon mérve 387-389 ohm volt. Utána olvastam és 370 és 410 között megfelelő, tehát feleslegesen vettem egyet. Mindegy, jó lesz tartaléknak!

Tehát a 3. hengernél a gyujtótrafót és mind a 3 gyertyát kicseréltem, de a hiba továbbra is jelentkezik. Az 1.2-es fábiám alapjáraton rángat és villog a motordiagnosztikai lámpa.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba?

Köszi a segítséget.

Üdv: Leviapu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 06, 2014 7:50 pm 

Sziasztok!
Van egy 2005-ös 1.2 12V fabia kombim, ami alapjáraton elkezdett rángatni. Piros lámpánál rendszeresen csinálja, ilyenkor elkezd villogni a narancssárga motordiagnosztikai lámpa is.
Elvittem szerelőhöz, hibakódot kiolvasta és azt mondta, hogy a 3. hengerben égéskimaradás van.

Az autóba 120 ezer km van, gyertyát 60 ezernél cseréltem. Mivel hasonló hiba (rángat)már előfordult jó pár évvel ezelőtt, ezért "rutinosan" vettem 8 ezerért egy Beru gyújtótrafót és kicseréltem az a 3. hengernél (ha szembe állok az autóval, akkor a jobb szélső) így gondoltam spórolok 12 ezret. (korábban 20 ezerért cserélték ki). Mivel nem volt megfelelő gyertya kulcsom, ezért a gyertyákat nem cseréltem ki. Az autó másnap ismét elkezdett rángatni, a piros lámpáknál - alapjáraton - rendszeresen produkálta a hibát, szinte le akart fulladni. Autó leállít, vészvillogó kirakva, újra indítom, gázt adok és ismét tudtam vele menni.

Mivel a hiba újra jelentkezett, ezért megfelelő gyertyakulcsot beszereztem és kicseréltem mind a 3 gyertyát hátha ez a hiba oka. És ha már leszedtem újra a trafókat akkor már be is mértem az ellenállásukat. mind a 3 gyujtótrafó, illetve 4 (beleértve azt is amit kicseréltem) ellenállása a két szélső lábon mérve 387-389 ohm volt. Utána olvastam és 370 és 410 között megfelelő, tehát feleslegesen vettem egyet. Mindegy, jó lesz tartaléknak!

Tehát a 3. hengernél a gyujtótrafót és mind a 3 gyertyát kicseréltem, de a hiba továbbra is jelentkezik. Az 1.2-es fábiám alapjáraton rángat és villog a motordiagnosztikai lámpa.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba?

Köszi a segítséget.

Üdv: Leviapu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Rángatás
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 25, 2014 5:47 am 

Autó: Fabia Best
gyuszaba írta:
Sziasztok nekem egy 2000 évjáratú fabiám van 1.4 mpi 50 Kw ATZ motorkódú. Olyan problémám van ha beindítom kb 10mp-ig semmi utána olyan mint ha kihagyna 1 henger semmi hibát nem jelez a műszerfal, olyan durrogós hangja van. Mi lehet a gond? trafosórt néztem az jó mivel kettő van így ezt a hibát kiküszöböltem esetleg lambda szondára gondolok még. Nagy fordulaton 3000-5000 között is ugyan ez.
Helló.Volt megbontva a motor? Ha igen akkor én a hidrotőke alapbeállitást nézném meg,mert hátha túlságosan kitámaszt valamelyik szelep és az elején is csak valószinűleg azért jó,mert még nem töltött fel teljesen a hidrotőke,de ez csak egy tipp.üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Rángatás
HozzászólásElküldve: vas. aug. 24, 2014 12:12 pm 

Sziasztok nekem egy 2000 évjáratú fabiám van 1.4 mpi 50 Kw ATZ motorkódú. Olyan problémám van ha beindítom kb 10mp-ig semmi utána olyan mint ha kihagyna 1 henger semmi hibát nem jelez a műszerfal, olyan durrogós hangja van. Mi lehet a gond? trafosórt néztem az jó mivel kettő van így ezt a hibát kiküszöböltem esetleg lambda szondára gondolok még. Nagy fordulaton 3000-5000 között is ugyan ez.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 28, 2014 3:39 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
A folytót és a map szenzort az éves vagy 15ekm-es olajcsere alkalmával érdemes kitakarítani. Főleg ha van kipuffogógáz visszavezetés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 28, 2014 3:38 pm 
Moderátor

Sziasztok
A folytót és a map szenzort az éves vagy 15ekm-es olajcsere alkalmával érdemes kitakarítani. Főleg ha van kipuffogógáz visszavezetés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 28, 2014 12:14 pm 

Nekem benzinpumpa volt a ludas, kb 2 éve küzdöttem állandóan dadogott néha néha leállt, de volt úgy hogy fél évig elment hiba nélkül, múlt héten szépen megállt aztán a pumpa néha indult néha nem. Csere, azóta mentem 200 km-t és most eddig lekopogom jó. Plusz nekem hiba volt még a Map szenzor is, kartelgáz lerakódott és kinyírta, többször kell pucolni a pillangószelepházat és a mapszenzor környékét. Mindenképp érdemes lenne megnézned, hogy tényleg mindig van-e benzin.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 28, 2014 11:39 am 

benzinpumpa.. engem is az szivatott.. kicserélték a szondát.. a szűrőket, a gyertyát... még sem volt jó.. 1,2 12w rámértek az üzemanyag-nyomásra.. és ott volt a baki!!! nézz utánna, mielőtt a fél autót kicseréltetik veled!!
:roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 26, 2014 12:31 pm 

Esetleg nézesd meg SanyCar Kft.-nél (Csákvár), nekem is ezt a rángatást csinálta, és nekem ki kellett cserélni a map szenzor-t és megszűnt a probléma.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2014 6:31 am 
Moderátor

mernok76 írta:
Na mostanra tudtam hibakód listát ( mert sajnos lista) kiolvastatni. Az alábbiak lennénekí:
16516, 16518, 16804, 16687, 17563, 16556, 16497, 16490, 16885, 16556
Hát kb. ennyi amit úgy kiirkált, most törölve lett mindegyik kód, lambdaszondákat is cseréltem de a probléma ugyanúgy megmaradt. Ha van ötlet szívesen venném. Előre is köszi !

szia
Szép kis lista, van benne minden..
Végnyomást mértetek? Lerágtuk már párszor, hogy a
6 szelepes 1,2-nél gyenge láncszem a kipuffogószelep.
Kirepedezik a széle és eltünik a kompressszió.
A fentiekben van 3. henger gyújtáskimaradás, talán azzal kellene kezdeni a mérést.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 14, 2014 7:21 pm 

Na mostanra tudtam hibakód listát ( mert sajnos lista) kiolvastatni. Az alábbiak lennénekí:
16516, 16518, 16804, 16687, 17563, 16556, 16497, 16490, 16885, 16556
Hát kb. ennyi amit úgy kiirkált, most törölve lett mindegyik kód, lambdaszondákat is cseréltem de a probléma ugyanúgy megmaradt. Ha van ötlet szívesen venném. Előre is köszi !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Fabia 1.2 rángat
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 12, 2014 5:02 pm 

Üdv. Elég komoly problémám van az újonnan vett 2005-ös Fabia-mmal. Előző tulaj csak városban használta, így nem tűnt fel neki, de nagyobb sebességnél visszaesik a fordulat és rángat az autó. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy pl. az M7-esen budaörs utáni érdi emelkedő elején 100-zal mentem, és ahogy elértem az emelkedő alját eltűnt az erő, száz méter múlva már csak 50-nel mentem, a kocsi meg rángatott. Félelmetes volt. AC pumpa, benzinszűrő, gyújtótrafók, gyertyák cserélve lettek, olajsár ki lett pucolva és még mindig csinálja. Fojtószelepház cserével riogatnak most, ami több, mint 100ezer forint. Találkozott már valaki ilyen hibával? És ha igen mi okozta? Lehet ez attól, hogy 123ezernél áll a km számláló és nincs kicserélve a vezérműlánc? Köszönöm a segítséget előre is!!
Ádám

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 24, 2014 7:29 pm 

Én nem vagyok szaki, nekem is 1.2 es 6V skodám van 2003-as. A szerelőd mondott hibakódot? Kéne egy hibakód és itt sokan tudnak neked segíteni szerintem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Szaggató motor
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 19, 2014 2:10 pm 

Üdvözletem Mindenkinek !

Nekem egy 2002-es 1.2 6v eco skodám van, a probléma az vele hogy az alapjárat ingadozik sőt néha a kuplunkg kinyomásakor teljesen eltünik és az autó leál, emellett gyorsításnál vagy emelkedőnél a motor el kezd szaggatni, illetve megtorpan a motor. Az autószerelővel is csak próbálgatunk ezt azt pl. lambda szonda csere de a probléma ugyanúgy fennál. Ha valakinek lenne megoldása azt megköszönném.

Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 26, 2013 7:14 am 

Sziasztok!

Hétvégén megtörtént az EGR szelep tisztító művelet, és a tapasztalt Skoda szerelő kéz (nem az enyém) győzedelmeskedett a rozsda felett :) Volt min :
https://docs.google.com/file/d/0BzKHduy ... sp=sharing

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 329 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra