Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. aug. 19, 2018 8:31 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: rángatás
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2018 7:59 pm 

Gabi írta:
Sziasztok!

1.4 es BBZ fábia melegen rángat, gyertyát már cseréltünk. Hibaüzenet nincs, legallábbis a lámpa nem világít.

Volt már valakinek ilyen problémája?
Merre induljunk el?

Köszi a segítséget.

Hiba tarolot iš meg neznem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2018 7:39 pm 

Sziasztok!

1.4 es BBZ fábia melegen rángat, gyertyát már cseréltünk. Hibaüzenet nincs, legallábbis a lámpa nem világít.

Volt már valakinek ilyen problémája?
Merre induljunk el?

Köszi a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2018 6:15 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16V Kombi Comfort
Sziasztok,
egy két napja új hibával állt elő a kocsi ( a már meglévőkön kívűl, lamdaszonda, termosztát, olajleválasztó ereszt ), ma (is) elindulás után 500-600 méterrel bedadogott a kocsi annyira, hogy elment az erő és leállt, utánna indult egyből rendesen, eddig csak hidegen csinálta ezt, miután hazaértem melóból ( kb.16km )megnéztem az olajbetöltő sapkát mert azt olvastam itt a fórumon valamelyik hozzászólásban, hogy esetleg víz jut a hengerbe azért hagy ki ( ha jól emlékszem ) nem volt rajta feltűnő fehér "trutyi" de valami kis fehérség halványan mégis.Kezdődő hengerfej probéma lenne?

üdv: Gábor

ez a jelenség lenne a hengerfejes probléma a hűtőfolyadékos tartályban? :
https://photos.app.goo.gl/cHiR1YdkOQ8HAVa83
( vagy ez normális? )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 28, 2017 12:43 pm 

Szesze írta:
Tibor5791 írta:
Szesze írta:
T Hubo!Nem haragszom,de valahogy nem esett jól,hogy engem egy trollhoz hasonlítanak.Nekem nem állt szándékomba megijeszteni senkit,én csak a véleményemet írtam le.Amúgy is a távgyógyítás csak találgatás a nagy semmibe ezt te is jól tudod szerintem.

Úgy látom jobb lesz, ha bemegyek egy Skoda szervizbe és megkérdem, hogy mennyi gyári kompresszióérték. Az a baj, hogy mindenki mást mond, a szerelő azt mondja elég a másiknak kevés. Addig meg nem is merem a gyújtótrafót kicseréltetni, amíg nem tudom, hogy mennyi ez az érték. Mert, ha elég a 13 bár, akkor a trafó a szar, ha nem, akkor máshol a hiba. Szerintem...
Helló!Én nem mondtam egy szóval sem hogy a 13 bárral nem kéne üzemelni a kocsidnak csak azt,hogy ennél több kéne lenni neki,de ettől még ezzel vígan elmegy a kocsid lehet még 200000km-t is csak max egy kicsit erőtlenebb lehet emiatt!A rángatás egyébként simán lehet trafó hiba főleg ha a gyári van még benn.Próbálj meg valakivel beszélni a közelbe,hogy egy próba erejéig adja kölcsön a kocsijából a trafót és azzal próbáld ki ha megjavul tőle akkor vegyél egy gyújtótrafót hozzá azt ennyi.

A benzin ňomaš merted?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 28, 2017 10:49 am 

Autó: Fabia Best
Tibor5791 írta:
Szesze írta:
T Hubo!Nem haragszom,de valahogy nem esett jól,hogy engem egy trollhoz hasonlítanak.Nekem nem állt szándékomba megijeszteni senkit,én csak a véleményemet írtam le.Amúgy is a távgyógyítás csak találgatás a nagy semmibe ezt te is jól tudod szerintem.

Úgy látom jobb lesz, ha bemegyek egy Skoda szervizbe és megkérdem, hogy mennyi gyári kompresszióérték. Az a baj, hogy mindenki mást mond, a szerelő azt mondja elég a másiknak kevés. Addig meg nem is merem a gyújtótrafót kicseréltetni, amíg nem tudom, hogy mennyi ez az érték. Mert, ha elég a 13 bár, akkor a trafó a szar, ha nem, akkor máshol a hiba. Szerintem...
Helló!Én nem mondtam egy szóval sem hogy a 13 bárral nem kéne üzemelni a kocsidnak csak azt,hogy ennél több kéne lenni neki,de ettől még ezzel vígan elmegy a kocsid lehet még 200000km-t is csak max egy kicsit erőtlenebb lehet emiatt!A rángatás egyébként simán lehet trafó hiba főleg ha a gyári van még benn.Próbálj meg valakivel beszélni a közelbe,hogy egy próba erejéig adja kölcsön a kocsijából a trafót és azzal próbáld ki ha megjavul tőle akkor vegyél egy gyújtótrafót hozzá azt ennyi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 28, 2017 10:34 am 

Autó: Skoda Fabia Kombi 2002
Szesze írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 8:32 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 8:19 pm 

Szesze írta:
Na, b@ssza meg, most mit csináljak vele??? Keressem tovább a hibát, vagy megy ameddig megy?
A 13.5 bar a tényleg szép ha valaki egy 120-as Skodába méri ezt.Egyébként én egy szóval nem írtam olyant,hogy a 13,5 bár nyomással nem megy egy autó!Elmegy még 8-9 bárral is ez nem is kérdés csak nem úgy mint 16 bárnál. Nem szeretnék személyeskedni,de arra azért megkérlek,hogy engem nem sértegess a Mantec emlegetésével,mert ha olyan lennék akkor ki gugliztam volna a kérdésedre a választ és nem azt írtam volna hogy a pontos gyári adatot nem tudom!!!köszi a megértést előre is!

hubo44 írta:
Hali ne dôj be mindenek nadon sep a 13,5 1forman minden hengerbe.
Rá kerdeztem meňi enek a elô irt ňomaš latad magad hod nemiš tudtak valasolni čak latak a You tube-n 1škodaš videot a ôvé meg eňi ez čak ojan T-mantec valas. kedves Hubo!

,,Na, b@ssza meg, most mit csináljak vele???,, nezd hod meg ijesteted a forum kolegat.
En meg el nezešedet kerem ha meg bantotalak T-Mantec hašonlitašal de nekem ijen huje humorom van.
Motor fel ujitašnal ki honolom a hengereket eš be rakom a roomsteromba le probalni astan kočibol adom el. Kb. 100km utan činalok kompresio merešt denge 10Bar, 3000-nel kb. 12Bar.
1év utan edik hozam kerul eš le mertem 15ezernel 14Bar. Azert irom hod 13,5Bar a šracnak sep komresioa van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 7:54 pm 

Na, b@ssza meg, most mit csináljak vele??? Keressem tovább a hibát, vagy megy ameddig megy?[/quote]
Rá kerdeztem meňi enek a elô irt ňomaš latad magad hod nemiš tudtak valasolni čak latak a You tube-n 1škodaš videot a ôvé meg eňi ez čak ojan T-mantec valas.[/quote] kedves Hubo!A 13.5 bar a tényleg szép ha valaki egy 120-as Skodába méri ezt.Egyébként én egy szóval nem írtam olyant,hogy a 13,5 bár nyomással nem megy egy autó!Elmegy még 8-9 bárral is ez nem is kérdés csak nem úgy mint 16 bárnál. Nem szeretnék személyeskedni,de arra azért megkérlek,hogy engem nem sértegess a Mantec emlegetésével,mert ha olyan lennék akkor ki gugliztam volna a kérdésedre a választ és nem azt írtam volna hogy a pontos gyári adatot nem tudom!!!köszi a megértést előre is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 4:11 pm 

Csatolmány:
ll.jpg
Szesze írta:
hubo44 írta:
="Szesze"]
Meňi kompresio van elô irva enek a motornak???
Ha a viszonyt kérdezed azt hiszem 10 vagy 10,valamennyi :1.A gyári végnyomást nem tudom,de az enyémbe 16 bár van és a napokba néztem azt hiszem a You tube-n egy Skodás videót és ott is ilyeneket mértek.

A kompresio a lelke it kel tudni meni a max. eš a min. de a leg leňegešeb a tolelerancia hengerek kôzôt. Mult heten hoztak 1 polo 1,2 fejet 7-8Bar volt a oseš henger šiman ment melegen čak hidegen nehezen indult. 3 kipuf. selep 1forman voltak el egve.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 3:49 pm 

Tibor5791 írta:
Szesze írta:
hubo44 írta:
="Szesze"]
Ha a viszonyt kérdezed azt hiszem 10 vagy 10,valamennyi :1.A gyári végnyomást nem tudom,de az enyémbe 16 bár van és a napokba néztem azt hiszem a You tube-n egy Skodás videót és ott is ilyeneket mértek.

Na, b@ssza meg, most mit csináljak vele??? Keressem tovább a hibát, vagy megy ameddig megy?

Rá kerdeztem meňi enek a elô irt ňomaš latad magad hod nemiš tudtak valasolni čak latak a You tube-n 1škodaš videot a ôvé meg eňi ez čak ojan T-mantec valas.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 1:29 pm 

Autó: Skoda Fabia Kombi 2002
Szesze írta:
hubo44 írta:
="Szesze"]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 5:09 am 

hubo44 írta:
="Szesze"]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 9:35 pm 

="Szesze"]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 7:59 pm 

[/quote]

13,5 bár volt mindegyik henger. Viszont az egyik gyertya benzines volt. Szerintem ez maradozik ki, a szerelő a gyújtótrafóra gyanakszik.[/quote] Az a 13.5 bár nem túl rózsás ennél a motornál.Ha megy mind a négy henger rendesen és hibakód sincs akkor lehet,hogy az előző tulaja agyonhasználta és meg van kopva a motor ezért ilyen gyenge.Az a 97000 meg valószínű 297000 km lehet vagy fáradt olajjal jártak és azért kophatott meg a motorod.Ha nem sajnálod rá a pénzt én ezt:http://xado.hu/webshop/revitalizalok/motorolajba/benzin-lpg/xado-gel-benzin-motorokhoz-detail mindenképpen tennék bele,mert megnöveli a kompressziót és erősebb lesz tőle a motorod.Nagyon jó cucc mindenkinek csak ajánlani tudom.Ebből a kiszerelésből 3 db kell egy kezeléshez.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra