Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 17, 2018 11:34 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 304 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: rángatás
HozzászólásElküldve: kedd aug. 21, 2012 5:09 pm 

Nem érdemes találgatni, mert az igen drága lesz. Ha világít a figyelmeztető lámpa, akkor ki kell olvasni/olvastatni a motorvezérlő hibatárát egy VAG kompatibilis műszerrel/szoftverrel. Az elárulja, hogy mi miatt világít a lámpa és mi a panasza a motor vezérlőkészülékének.

Ha a pontos hibakódokat elküldöd itt a fórumon (Diagnosztika téma!), akkor tudunk segíteni.

gkelep írta:
Sziasztok!
Én nőből vagyok, de volt autószerelő a családban, így néha értem is amit írtok...:)))
Szóval a problémám a következő: Skoda Fabia 1.2Eco Junior változatú 3 hengeres autóm van. Az első probléma ami megjelent, hogy alapjáraton elkezdett az autó rángatni, kigyulladt a motordignosztika sárga lámpája, villogott...és csak villogott...ráléptem a gázra, és nem volt egyáltalán az autónak ereje. Ha újraindítottam az autót, akkor menetközben nem volt vele semmi, de amikor meg kellett állni akár egy piros lámpánál, a lábam nem tudtam levenni a gázról, mert rögtön ugyanaz a probléma. Kicseréltük a gyertyákat, trafókat, majd kiderült, hogy hengerfejes. 3 szelepből kettő szét volt repedve és égve. Most már jobb, de NEM JÓ!!! Most menetközben rángat! Ha visszaesik a sebességem, és vissza kell váltanom, sőt, 90km/h -nál nem tudok többet menni, mert sárga motordiagnosztika lámpa folyamatosan ég, és rángat az autó. Ha alapjáraton tovább jár az autó, szintén olyan, mintha nem menne 1 henger. De legalább el tudok vele indulni...
Légyszi SEGÍTSETEK!!!!! Még nem találtam szerelőt, aki meg tudta volna csinálni rendesen! A gatyám is rámegy...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: rángatás
HozzászólásElküldve: kedd aug. 21, 2012 4:40 pm 

Sziasztok!
Én nőből vagyok, de volt autószerelő a családban, így néha értem is amit írtok...:)))
Szóval a problémám a következő: Skoda Fabia 1.2Eco Junior változatú 3 hengeres autóm van. Az első probléma ami megjelent, hogy alapjáraton elkezdett az autó rángatni, kigyulladt a motordignosztika sárga lámpája, villogott...és csak villogott...ráléptem a gázra, és nem volt egyáltalán az autónak ereje. Ha újraindítottam az autót, akkor menetközben nem volt vele semmi, de amikor meg kellett állni akár egy piros lámpánál, a lábam nem tudtam levenni a gázról, mert rögtön ugyanaz a probléma. Kicseréltük a gyertyákat, trafókat, majd kiderült, hogy hengerfejes. 3 szelepből kettő szét volt repedve és égve. Most már jobb, de NEM JÓ!!! Most menetközben rángat! Ha visszaesik a sebességem, és vissza kell váltanom, sőt, 90km/h -nál nem tudok többet menni, mert sárga motordiagnosztika lámpa folyamatosan ég, és rángat az autó. Ha alapjáraton tovább jár az autó, szintén olyan, mintha nem menne 1 henger. De legalább el tudok vele indulni...
Légyszi SEGÍTSETEK!!!!! Még nem találtam szerelőt, aki meg tudta volna csinálni rendesen! A gatyám is rámegy...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 20, 2012 4:23 pm 

Szia!

Üzemanyagnyomás, hőgomba, trafók ellenőrzése. Fojtószelep, MAP szenzor tisztítás, alapbeállítás VAG-COM-mal. Esetleg nyúlott lánc, vagy elfordult lánckerék a vezérlésben.

Quwiq írta:
Sziasztok. Nekem egy 1.2-es 47KW-os 2003-as fabiam van. Olyan problemam van vele hogy ha tartani akarom a sebesseget pl. 90km/o akkor elkezd szaggatni a motor...szoval vagy nyomom neki vagy leveszem a gazrol a labam...a motor teljesitmenyen is vettem eszre nyomatek csokkenest es mintha a fogyasztas is felugrott volna! azota mar kicsereltettem a gyertyakat a benzinszurot, szelepeket beallitottam meg meg egy kicsi alkatreszt kicsereltettem amit most megnem mondom hogy mi volt de a rangatozas nem mult el igy sem! Semmi kontrolka nem gyullad ki...szerintetek mi a gond? Benzinkeverekre gondolok hogy rosszul keveri be...de ez csak egy felteves! koszonom! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 20, 2012 1:29 pm 

Sziasztok. Nekem egy 1.2-es 47KW-os 2003-as fabiam van. Olyan problemam van vele hogy ha tartani akarom a sebesseget pl. 90km/o akkor elkezd szaggatni a motor...szoval vagy nyomom neki vagy leveszem a gazrol a labam...a motor teljesitmenyen is vettem eszre nyomatek csokkenest es mintha a fogyasztas is felugrott volna! azota mar kicsereltettem a gyertyakat a benzinszurot, szelepeket beallitottam meg meg egy kicsi alkatreszt kicsereltettem amit most megnem mondom hogy mi volt de a rangatozas nem mult el igy sem! Semmi kontrolka nem gyullad ki...szerintetek mi a gond? Benzinkeverekre gondolok hogy rosszul keveri be...de ez csak egy felteves! koszonom! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Hidegen rángat az autó
HozzászólásElküldve: vas. márc. 25, 2012 6:53 am 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
És ez a lényeg :D
Csabaa írta:
die nadel írta:
Sebaj Fabias írta:
Szia!
De, ha valakinek nincs, gyertyakulcsa :D .

:thumb: :slap :lol:

nem értem....így is ugyanúgy néz ki..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 24, 2012 6:08 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
die nadel írta:
Sebaj Fabias írta:
Szia!

nem értem....így is ugyanúgy néz ki..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 24, 2012 10:15 am 

Sebaj Fabias írta:
Szia!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 24, 2012 9:53 am 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Szia!

TiB írta:
die nadel írta:
Jeasusman írta:

Szép ez a hengerfej és benne a szelepek meg a gyújtógyertya.
De hol látható itt a trafó?
Gondolom a gyújtógyertyára gondoltál, mert a trafó nemigen szokott kormolódni.

De a gyújtógyertyák ellenőrzéséhez nem muszáj leszedni a hengerfejet ... csak a teljesség kedvéért, nehogy valaki ezt jegyezze meg a fórumról.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 24, 2012 9:41 am 

die nadel írta:
Jeasusman írta:

De a gyújtógyertyák ellenőrzéséhez nem muszáj leszedni a hengerfejet ... csak a teljesség kedvéért, nehogy valaki ezt jegyezze meg a fórumról.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hidegen rángat az autó
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 24, 2012 12:47 am 

Igen arra,elnézést :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 22, 2012 6:22 pm 

Jeasusman írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 22, 2012 6:07 pm 

Szia, ezeken a képeken melyik a trafó?

Az alapjáratot hogy lehet feltekertetni?

Neked sikerült?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 22, 2012 4:40 pm 

http://www.mediafire.com/?x4szumlx6cvpu

Javítási módok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 22, 2012 4:38 pm 

Sziasztok,
Nekem is van egy ilyen nemű problémám ami abból áll, h amikor beindítom 1000körül van a fordulatszám majd visszaesik 900ra, és nagyon picit az alá és ilyenkor nekem is mintha egy picit finoman lötyögne a kocsi ami amúgy fabia 1.2 6V!
az egyik topicomban amit indítottam ott van rá magyarázat!
Az mondták, h valószínűleg el van kormolódva a motortérben a gyújtó trafó ami az ennek megfelelő hengert roszkor indítja és emiatt nagyobb a fogyasztás is és okozza a rángatást is.
Ajánlom nektek, még az légbeömlő szelep tisztítását is mert az is sajna a pillangószelepnél rohadtul kormolódik amit én is tisztítottam majd javult, de le kell utánna húzni az aksi sarut mert a kocsi utánna törli a rossz adatokat amit rosszul beérkező levegő okoz a pillangó szelepnél, de ez nem minden mert még van az EGR szelep amit én még nem tettem meg, de ott is tísztítani kell mert az ott kiáramló kipufogó gázok kormolják be!
Bocsi hogy bonyolultam írok :D Ami a rángatást illeti szerintem egy nagyon picit próbáljátok meg, h amikor icccipicccit felmegy a fordulat akkor abba marad e? de ez annyit tesz , h az alapjáratotok 910 mondjuk akkor abba hagyja e a rángatást 950-970 körül mert akkor szervízben tekertessétek fel addig max.
Azt hiszem csak ennyit tudtam mondani :DD

http://kepfeltoltes.hu/view/111025/szel ... es.hu_.jpg (elkormolódott gyujtástrafó)

http://kepfeltoltes.hu/view/111025/szel ... es.hu_.jpg

Ez meg a topic ahol szintén ez a téma :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 22, 2012 1:23 pm 

Szia,

1.4 MPI, 2001 fabiam van és ugyanezt a problémát figyeltem meg. Gyertyák és benzinszűrő cserélve voltak valamint fojtószelep takaritás is megtörtént. Sajnos mindezek nem oldották meg.
Fórumokon emlitik ezt a hibát mint tipús specifikus és gyújtótrafó probléma. Érdemes lenne egy új alkatrésszel próbálni, mivel hiba kód nálam sem jelentkezik.
Sok helyen ezt találni: "Ezeknél a motoroknál a hengerenkénti gyújtótrafó sajnos nem sikerült tartósra. A meghibásodás legtöbbször az önéhez hasonlóan, hidegen jelentkezik először."

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 304 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra