Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. máj. 29, 2020 5:48 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fagyalló csere
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 25, 2020 3:11 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
ha szerencséd van hengerfej tömítés olcsó alkatrész sok munka , ha nem akkor repedés van a hengerfejen .
ha már lent a hengerfej érdemes megnézni milyenek a szelepek ( tömítetség vizsgálat) nem nagy kaland zárt
szelepnél benzint töltenek a szívo vagy a kipufogó csőben a hengerfejen és megnézni mennyi benzin szivárog vagy ömlik ki , érdemes még a szelepszár szimeringet cserélni ezeket biztos nem cserélték és el szoktak kopni öregedni. a szelepeknél marás csiszolás felköszörülés uj szelepnál a felköszörülés elmarad. ÍYgy jó pár évig rendben lsz a hengerfejed . a szelepjavítás előtt kérjél árajánlatot és ha megfelel javítasd meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 25, 2020 9:58 am 

Szia.

Levettem az olajsapkát. Túrós kicsapódás van ott. Bézs színű hab. Az olajszint rendben van. Megnéztem a hűtőfolyadék tartályban a szintet. Állásában nem ment lentebb. Legalább is.tegnaphoz képest. Akkor most ez mit jelent, hogy hab van az olajsapkánál?

Tudtok szerelőt aki meg tudja szerelni Győrben vagy környékén az autót? Nem vinném szakszervízbe. Gondolom nem két fillére munka lenne.

feketete írta:
MOSAIC írta:
Sziasztok.

Most olyan problémám van, hogy folyamatosan újra kell töltenem a rendszert. Holnap reggel újra megnézem és vasárnap is, de ma 2,5 L desztilláltvíz és g12 kombót töltöttem bele, holott előző nap 1L desztilláltvíz már ment bele. Most vagy levegős volt a rendszer és az 1L után megfuttatva azért tűnt el a rendszerből. Ma feltöltés után járattam a kocsit az udvaron, aztán még töltöttem utána.

Amúgy mitől tűnhet el a hűtőfolyadék. A tartály nem szivárog. Üzemi hőmérsékleten figyeltem, de nem csöpög....

vedd le az olajsapkát ha habos oda megy a víz érdemes a olajszintet is megnézni. nézd meg járó motornál a kipufogót ha gözöl fehér " füst" akkor iga megy a víz. Ha a kipufogoból jön , fröcsög a víz ott a baj,
Ne fagyállót tegyél bele csak desztilálztvizet . Majd egyszer ugy is megadja magát a motor akkor könnyebb megtalálni a hiba okát.
Lehet hengerfejtömítés , vízpumpa vagy blokk hengerfej repedés.
ha megforr a motor először a vízbetöltő sapkánál nyomja ki a vizet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 24, 2020 7:52 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
MOSAIC írta:
Sziasztok.

Most olyan problémám van, hogy folyamatosan újra kell töltenem a rendszert. Holnap reggel újra megnézem és vasárnap is, de ma 2,5 L desztilláltvíz és g12 kombót töltöttem bele, holott előző nap 1L desztilláltvíz már ment bele. Most vagy levegős volt a rendszer és az 1L után megfuttatva azért tűnt el a rendszerből. Ma feltöltés után járattam a kocsit az udvaron, aztán még töltöttem utána.

Amúgy mitől tűnhet el a hűtőfolyadék. A tartály nem szivárog. Üzemi hőmérsékleten figyeltem, de nem csöpög....

vedd le az olajsapkát ha habos oda megy a víz érdemes a olajszintet is megnézni. nézd meg járó motornál a kipufogót ha gözöl fehér " füst" akkor iga megy a víz. Ha a kipufogoból jön , fröcsög a víz ott a baj,
Ne fagyállót tegyél bele csak desztilálztvizet . Majd egyszer ugy is megadja magát a motor akkor könnyebb megtalálni a hiba okát.
Lehet hengerfejtömítés , vízpumpa vagy blokk hengerfej repedés.
ha megforr a motor először a vízbetöltő sapkánál nyomja ki a vizet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 24, 2020 7:43 pm 

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 23, 2020 7:04 pm 

Köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 23, 2020 5:30 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
MOSAIC írta:
Sziasztok.

1.4 MPI autóba (2003-as évjárat) tölthetek G11-es hűtőfolyadékot utántöltés céljából? Mivel csak ez van itthon.

Szia
Nem. Gyárilag G12-vel volt feltöltve..
https://hu.judsonconcept.com/4331518-an ... 11-and-g12

Sima ioncserélt vagy desztillált vizzel töltsd utána. Ha ez a mennyiség néhány deci, nem fog számottevően emelkedni a fagyáspont. A teljes mennyiség 5.1 liter.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 23, 2020 4:54 pm 

Sziasztok.

1.4 MPI autóba (2003-as évjárat) tölthetek G11-es hűtőfolyadékot utántöltés céljából? Mivel csak ez van itthon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 02, 2020 4:48 pm 

zokecy írta:
Sziasztok! Megadta magát a vízhűtőm. Meg kapta az újat, fel is töltöttem hűtővizel majd a kiegyenlítő tartály kupakját levéve erre lettem figyelmes. Érdeklődni szeretnék valakinek volt már hasonló problémája?
Egyik fórumban keresgéltem volt hasonló eset. Viszont semmi érdemleges válasz nem volt rá.

https://drive.google.com/file/d/1LlKSSz ... p=drivesdk

ez ilyen. látod hogy dolgozik a vízpumpa ami alap esetben elég jó jel :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 31, 2020 1:42 am 

zokecy írta:
Sziasztok! Megadta magát a vízhűtőm. Meg kapta az újat, fel is töltöttem hűtővizel majd a kiegyenlítő tartály kupakját levéve erre lettem figyelmes. Érdeklődni szeretnék valakinek volt már hasonló problémája?
Egyik fórumban keresgéltem volt hasonló eset. Viszont semmi érdemleges válasz nem volt rá.

1 normališ cirkuciot latni, mi nem tetsik?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 27, 2020 6:40 pm 

Autó: Skoda Fabia I 1,2 htp (AWY)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2018 5:31 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP AWY
hubo44 írta:
Skunkworks írta:
Amit linkeltem, elméletileg ahhoz a típushoz keres, amilyen az autó. A kép mellett
van ez "A termék az alábbi típusokhoz használható *" Ott van egy kis legördülő menü, ott ki lehet választani, hogy "FABIA I (6Y2) 1999/08 2008/03 - 16944 B 1.2 2002/08 - 2008/03 1198 40 54". Remélem jól gondolom.

A kép alandoan aza 1. Probal valami maš eladot.

Termosztát hiba volt -ahogy mondtad-, kicseréltem és jól működik.

Köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 18, 2018 7:53 pm 

Skunkworks írta:
Amit linkeltem, elméletileg ahhoz a típushoz keres, amilyen az autó. A kép mellett
van ez "A termék az alábbi típusokhoz használható *" Ott van egy kis legördülő menü, ott ki lehet választani, hogy "FABIA I (6Y2) 1999/08 2008/03 - 16944 B 1.2 2002/08 - 2008/03 1198 40 54". Remélem jól gondolom.

A kép alandoan aza 1. Probal valami maš eladot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 18, 2018 6:19 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 18, 2018 6:06 pm 

Skunkworks írta:
Köszönöm a válaszod!
Ezt néztem hozzá, szerintetek jó választás? Mi lehet az 1000 Forintos különbség oka?

https://alkatreszek.hu/th6732_88j_ver_jk
https://alkatreszek.hu/th6732_88j_b

hubo44 írta:
Skunkworks írta:
Sziasztok!

Nemrég le lett cserélve a hűtőfolyadék (nem jött ki mind az 5 lityi, így csak egy része), azóta azt tapasztalom, hogy a vízhőfok mérő nem megy fel középre, hanem a felénél megáll, pedig mentem vele vagy 60 km-t. Amikor megállok, egy kis idő után meg beáll középre. Ha elindulok, akkor meg visszamegy a felére vagy kicsit lejjebb. Eddig ilyet nem csinált. Mi lehet az oka? Látott már ilyet valaki?

Köszönöm a válaszokat!

A termostat meg hibašodot.

A alairašodba az van hod AWY-d van a kepeken meg 1,4 MPI termostat van. https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... 14552.html

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 18, 2018 3:15 pm 

Köszönöm a válaszod!
Ezt néztem hozzá, szerintetek jó választás? Mi lehet az 1000 Forintos különbség oka?

https://alkatreszek.hu/th6732_88j_ver_jk
https://alkatreszek.hu/th6732_88j_b

hubo44 írta:
Skunkworks írta:
Sziasztok!

Nemrég le lett cserélve a hűtőfolyadék (nem jött ki mind az 5 lityi, így csak egy része), azóta azt tapasztalom, hogy a vízhőfok mérő nem megy fel középre, hanem a felénél megáll, pedig mentem vele vagy 60 km-t. Amikor megállok, egy kis idő után meg beáll középre. Ha elindulok, akkor meg visszamegy a felére vagy kicsit lejjebb. Eddig ilyet nem csinált. Mi lehet az oka? Látott már ilyet valaki?

Köszönöm a válaszokat!

A termostat meg hibašodot.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra