Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:25 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 21, 2014 1:44 pm 

Használhatod. Lila a színe, arról ismered meg.

Gabesz írta:
Goodman írta:
Gabesz írta:
Gyári G12 folyadékot csak szervízben tudok vásárolni? Kösz! Egy szabványszámot adjon valaki! Mennyi megy a rendszerbe amúgy és mennyi a csereintervallum? Kösz!

Szia,

Csereintervallumról nem tudok 3-5 évente szokás cserélni.

1,2= 5,10L
1,4= 6L
Feltöltés 50% desztilláltvíz 50% fagyálló!
G12 vagy G12+ színe rózsaszín
Szabvány VW TL774 F
Márka szeritnem Mindegy, Bárdi, unix

Érdekes Skodáéktól kaptam mailt, hogy már G13 van mert környezetbarátabb és keverhető a 12-vel. De a 13 önmagában teljesíti vajon az előírást? Használható nyugodtan fábeszban? :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 21, 2014 1:15 pm 

Goodman írta:
Gabesz írta:
Gyári G12 folyadékot csak szervízben tudok vásárolni? Kösz! Egy szabványszámot adjon valaki! Mennyi megy a rendszerbe amúgy és mennyi a csereintervallum? Kösz!

Szia,

1,2= 5,10L
1,4= 6L
Szabvány VW TL774 F

Érdekes Skodáéktól kaptam mailt, hogy már G13 van mert környezetbarátabb és keverhető a 12-vel. De a 13 önmagában teljesíti vajon az előírást? Használható nyugodtan fábeszban? :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 21, 2014 12:44 pm 

Gabesz írta:

Szia,

1,2= 5,10L
1,4= 6L
Szabvány VW TL774 F

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 21, 2014 12:32 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Utántöltés
HozzászólásElküldve: szer. júl. 31, 2013 7:23 pm 

Sziasztok,
Némi segítség a feltöltéshez. Én úgy szoktam feltöltésnél légteleníteni, hogy amikor a tartályt a maxig töltöm, akkor utána a hűtő aljából kijövő csövet a felénél összenyomom-elengedem /pumpálom/, nem túl gyorsan, de folyamatosan. A buborékok ekkor jönnek fel a kiegyenlítőből. Nekem ha így csinálom, akkor egy 400 méteres próbaút után maxról minre esik le csak a szint. Vagyis nem kell sokat pótolnom, majd ha kihűlt a víz.
Ha valakinek a hőmérője hol mér hol nem, vagy felmegy egy darabig, utána visszaesik, akkor ne gondolkodjon kontakthibán, vezetékhibán, hanem cserélje ki azt az 1200 Ft-os hőgombát egyből. Elég a leeresztőből kiengedni a vizet, utána mehet a gomba cseréje. 2 hétig kh hibára gyanakodtam én is sajnos, mert trükkös volt a játéka.

gurabli írta:
goes írta:
Igen, sima deszt vizzel, kicsit közép fölé lődd be szerintem.

Ok, ismét köszönet, ma felöntöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 06, 2012 12:19 pm 

goes írta:

Ok, ismét köszönet, ma felöntöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 06, 2012 11:41 am 

gurabli írta:
Köszönöm gyors válaszod! Nem is tudtam, hogy a hűtőfolyadék alacsony szintjét is jelzi a műszerfalon visszajelző. Szerencsére még nem sípolt (csak az üzemanyagjelző folyamatosan:)).
Akkor sima benzinkúton vagy Tescoban kapható deszt vízzel töltsek valamennyit a tartályba (mondjuk fél litert) és ennyi? Persze figyelem majd a szintet, nehogy most meg a max felett legyen:)

goes írta:
SZia!

Ne aggódj, majd sípol a műszerfal, ha nagyon lecsökken a szint. Nem okoz semmilyen gondot amúgy. Mivel nagyon sűrű, ezért deszt vízzel töltsd utána. Pl. nekem ha nagyon hideg van, akkor min. alatt szokott lenni, ha már felmelegedd a motor, akkor felmegy közép fölé.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 06, 2012 10:50 am 

Köszönöm gyors válaszod! Nem is tudtam, hogy a hűtőfolyadék alacsony szintjét is jelzi a műszerfalon visszajelző. Szerencsére még nem sípolt (csak az üzemanyagjelző folyamatosan:)).
Akkor sima benzinkúton vagy Tescoban kapható deszt vízzel töltsek valamennyit a tartályba (mondjuk fél litert) és ennyi? Persze figyelem majd a szintet, nehogy most meg a max felett legyen:)

goes írta:
SZia!

Ne aggódj, majd sípol a műszerfal, ha nagyon lecsökken a szint. Nem okoz semmilyen gondot amúgy. Mivel nagyon sűrű, ezért deszt vízzel töltsd utána. Pl. nekem ha nagyon hideg van, akkor min. alatt szokott lenni, ha már felmelegedd a motor, akkor felmegy közép fölé.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 06, 2012 10:35 am 

SZia!

gurabli írta:
Sziasztok!
Tegnap vettem észre, hogy a hűtőfolyadék szintje éppen csak eléri a minimum jelzést, mondjuk úgy, hogy pont a min jelzésen van. Decemberben lett leellenőrizve, akkor -35 fok körüli volt, ezért gondolom, hogy nem régen (1-2 éve) cserélhette is a szerelőnk (családi ismerős, nem tudom, hogy mikor lett cserélve és azt sem, hogy mire).

Gondolom nem ártana, ha valamennyit utánatöltök, hogy a max és a min jelzés között legyen? Milyen veszéllyel jár, ha a min szint alá csökken a hűtőfolyadék?

Fogalmam sincs, hogy milyen fagyálló van benne, ezért arra gondoltam, hogy a legjobb az lenne, ha desztillált vízzel tölteném fel, gondolom egy liter elég is kell, hogy legyen. Ezzel ártok a hűtőnek vagy bárminek? Persze tudom, hogy a fagyási pontot csökkentem, de másnak nem árt?

Mi tévő legyek?
Emígy Fabia 1.4 MPI Classic 2002-es.

Köszönöm, Zoltán

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Utántöltés
HozzászólásElküldve: kedd márc. 06, 2012 10:29 am 

Sziasztok!
Tegnap vettem észre, hogy a hűtőfolyadék szintje éppen csak eléri a minimum jelzést, mondjuk úgy, hogy pont a min jelzésen van. Decemberben lett leellenőrizve, akkor -35 fok körüli volt, ezért gondolom, hogy nem régen (1-2 éve) cserélhette is a szerelőnk (családi ismerős, nem tudom, hogy mikor lett cserélve és azt sem, hogy mire).

Gondolom nem ártana, ha valamennyit utánatöltök, hogy a max és a min jelzés között legyen? Milyen veszéllyel jár, ha a min szint alá csökken a hűtőfolyadék?

Fogalmam sincs, hogy milyen fagyálló van benne, ezért arra gondoltam, hogy a legjobb az lenne, ha desztillált vízzel tölteném fel, gondolom egy liter elég is kell, hogy legyen. Ezzel ártok a hűtőnek vagy bárminek? Persze tudom, hogy a fagyási pontot csökkentem, de másnak nem árt?

Mi tévő legyek?
Emígy Fabia 1.4 MPI Classic 2002-es.

Köszönöm, Zoltán

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 11, 2011 3:18 pm 

goes írta:
22x27

sanya80 írta:
Ted Mosby írta:
Erről van valahol leírás, vagy képek? A leeresztő csapot épp tegnap láttam, hogy hol van.

Nyáron nekem is esedékes a csere.

Goes, jut eszembe, kemény 87 Ft. volt a réz alátét a hűtőventillátor kapcsolója alá :)

goes írta:
Csabaa írta már, hogy az 1.2 motorból a hűtővizet csak a termosztát kiszerelésével lehet teljesen leengedni. A másik körben benne marad. Ezért a 3.5 liter jó lehet.
Sziasztok a réz alátét méretét tudja valaki.
Kösszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 11, 2011 2:19 pm 

22x27

sanya80 írta:
Ted Mosby írta:
Erről van valahol leírás, vagy képek? A leeresztő csapot épp tegnap láttam, hogy hol van.

Goes, jut eszembe, kemény 87 Ft. volt a réz alátét a hűtőventillátor kapcsolója alá :)

goes írta:
Csabaa írta már, hogy az 1.2 motorból a hűtővizet csak a termosztát kiszerelésével lehet teljesen leengedni. A másik körben benne marad. Ezért a 3.5 liter jó lehet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 11, 2011 1:38 pm 

Ted Mosby írta:

goes írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 31, 2011 7:37 am 

Azért nem a BASF-nál de tudom ,hogy mi van bennük. A szabványositást csak akkor kapja meg a termék ha minimum 5 évig megőrzi a tulajdonságait (termék függő) , de ezt kevés hazai gyártó válalja leginkább az anyagok ára miatt (árrés). pl a lila szint a mezőgazdaságban használatos szinezőanyaggal érik el (lila kukorica) álltalában ez fakul ki az olcsóbb termékeknél ezért írják rá hogy cseréld ki hiszen fogyasztó társadalomban élünk,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 30, 2011 6:38 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szia
http://www.olajinfo.hu/index.php/fagyallok
A g12-t is 250e km vagy 5 évente cserélni kell.
Mivel a vízpumpát is a hűtőkör keni érdemes szerintem cserélni. A semlegesítő adalékok sem hiszem ,hogy örökéletűek, e nélkül meg nem megfelelő a korrozzióvédelem.
Ha belegondolsz 3e alatt megoldható a csere, ennyit talán megér.
A gyári ajánlások kezdenek a fogyasztó társadalom igényeihez igazodni: nem kell a vezérműszíjat cserélni csak ellenőrízni 90e km-ként, a váltóban nem kell olajat cseréni, mert örökéletű... és sorolhatnám.. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra