Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd dec. 11, 2018 12:12 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fagyalló csere
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 21, 2015 7:31 am 

Sziasztok.

Fagyálló csere előtt állok.
Kérdésem a következő:ha a folyadék minden követelménynek megfelel, vehetek más színűt is ? Mert az üzletben azt mondták, olyan a színe amilyen színezőjük éppen van.
Tehát csak a színe tér el.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: 1,4 mpi
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 24, 2015 10:46 am 

Autó: Fabia Best
iZsolti írta:
Valaki leírná az 1,4 MPI 8 szelepes motor hűtővíz cseréjének folyamatát. Illetve meddig járassam a trisós vízzel?
Egyébként biztos mehet a trisó, nem marja az alumíniumot? Keverési arány mennyi legyen?
Nagyon Köszönöm!
Hali.A hűtő vizet úgy tudod leengedni,hogy a motor előtti burkolatot alul lebontod.Ha ez megvan a Hűtő bal alsó sarkában van egy csap és azon keresztül tudod leengedni a fagyállót.Ha a fagyállódat még használni akarod akkor azt előbb engedd le, töltsd fel sima desztillált vízzel és rakjál bele 1-2 evőkanál trisót,majd járasd a motort vagy menj vele egypár kiló métert.Mindenképp úgy melegítsd fel a motort,hogy a termosztát teljesen nyitva legyen és a hűtőn lévő ventilátor is bekapcsoljon.Ha kicsit kihűlt a vized(nehogy leforrázd magad!) akkor újra leengedheted a vizet.Ezt akár többször is megismételheted ha nem tetszik a víz ami kifolyik,de a végén mindenképpen öblítsd át a rendszert jól mielőtt feltöltenéd a fagyállóval.A fagyálló veszélyes hulladék úgyhogy ne engedd a természetbe!!!!A trisó mivel lúgos kémhatású nem marja az alumíniumot,de nem hagyd benn napokig,mert a víz korrodálhatja a rendszert és a vízpumpát a fagyálló is keni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 1,4 mpi
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2015 9:43 pm 

Valaki leírná az 1,4 MPI 8 szelepes motor hűtővíz cseréjének folyamatát. Illetve meddig járassam a trisós vízzel?
Egyébként biztos mehet a trisó, nem marja az alumíniumot? Keverési arány mennyi legyen?
Nagyon Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: hűttőrendzser tisztitás
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2015 7:23 pm 

bundy87 írta:
iZsolti írta:
Én voltam igen, de közben voltam szerelőnél és azt mondta nem egyértelmű a dolog, mivel rövid utakra járok és attól is lehet trutyis az olajsapka. De lehet, hogy a hüvelyek süllyedtek meg, bár nem kéne alig 100 ezer km után szerintem. Egyébként a vizem már nem fogy, ugyanis én kipucoltam a tartályt 2 hónapja mert állandóan sípolt, és túltöltöttem vízzel. A max-ig öntöttem, de hideg motornál, ami meleg motornál több lett, gondolom a hőtágulás miatt. A felesleg eltávozott és maradt a max-ig meleg motornál, ami hideg motornál kb. 0,5 cm-rel alacsonyabban van, és ezt néztem be.
A tartályba meg hosszabb út után került az olaj megint, nem sok, de oldalán látszódik. Erre mondta a szaki, hogy biztos maradt a csövekben múltkorról, azt nyomta most bele. Mert áprilisban volt hengerfejes és akkor valóban ette a vizet, meg az olajat. Tiszta trutyi volt a tartály. De gondolom nem takarította ki rendesen. Így most várok még, hogy lesz e még olaj.

hali
ha a nívó pálcát kihúzod és az olajad szép barna nem fehéres akkor valóban a csövekben lévő olajat oldotta ki.
trisós vízzel átmosathatod, de a kereskedelemben kapható hűtő tisztító csodaszert ne rakj bele.
Én az enyémet mikor csináltam lila dobozos wyns hűtő mosó folyadékot raktam bele és nagyon hatásos volt.igaz,hogy utána én még jó párszor trisós vízzel is átöblögettem,hogy jól kipucolódjon,de az már nem igen hozott ki semmit sem.Amúgy ebbe a szerbe is van trisó úgyhogy bátran használhatód,de utána többször öblítsd át,hogy minden kijöjjön mire rátöltöd a fagyállót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2015 6:46 am 

iZsolti írta:
Én voltam igen, de közben voltam szerelőnél és azt mondta nem egyértelmű a dolog, mivel rövid utakra járok és attól is lehet trutyis az olajsapka. De lehet, hogy a hüvelyek süllyedtek meg, bár nem kéne alig 100 ezer km után szerintem. Egyébként a vizem már nem fogy, ugyanis én kipucoltam a tartályt 2 hónapja mert állandóan sípolt, és túltöltöttem vízzel. A max-ig öntöttem, de hideg motornál, ami meleg motornál több lett, gondolom a hőtágulás miatt. A felesleg eltávozott és maradt a max-ig meleg motornál, ami hideg motornál kb. 0,5 cm-rel alacsonyabban van, és ezt néztem be.
A tartályba meg hosszabb út után került az olaj megint, nem sok, de oldalán látszódik. Erre mondta a szaki, hogy biztos maradt a csövekben múltkorról, azt nyomta most bele. Mert áprilisban volt hengerfejes és akkor valóban ette a vizet, meg az olajat. Tiszta trutyi volt a tartály. De gondolom nem takarította ki rendesen. Így most várok még, hogy lesz e még olaj.

hali
ha a nívó pálcát kihúzod és az olajad szép barna nem fehéres akkor valóban a csövekben lévő olajat oldotta ki.
trisós vízzel átmosathatod, de a kereskedelemben kapható hűtő tisztító csodaszert ne rakj bele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 21, 2015 8:47 pm 

Szesze írta:
iZsolti írta:
Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek, ha nem akkor bocsi.

Tehát, olaj jutott a hűtővízbe rossz tömítés miatt pár hónapja. Szerelő kipucolta amennyire lehetett, de most megint kezd olajos lenni a víztartály fala. Szaki szerint biztos maradt még benne valahol olaj és az jött ki a tartályba most.
Hogyan, illetve mivel lehetne kipucolni a rendszert az olajtól?
helló! Tudsz venni hűtő tisztítót és vagy azzal kipucolod vagy ami még szóba jöhet a trisós meleg vizes mosás.Amúgy nem neked fogy a fagyállód a kocsiból?,mert ha eddig nem volt olajos a vized és most az lett és még a vized is fogy akkor hengerfejtömítés csere lesz a megoldás rá,ha amiatt olajos a vized és ráadásul fogy is akkor hiába a kimosás egymagában nem fog megoldani semmit sem,mert újból olajos lesz a vized!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 21, 2015 7:33 pm 

iZsolti írta:
Sziasztok!

Tehát, olaj jutott a hűtővízbe rossz tömítés miatt pár hónapja. Szerelő kipucolta amennyire lehetett, de most megint kezd olajos lenni a víztartály fala. Szaki szerint biztos maradt még benne valahol olaj és az jött ki a tartályba most.
helló! Tudsz venni hűtő tisztítót és vagy azzal kipucolod vagy ami még szóba jöhet a trisós meleg vizes mosás.Amúgy nem neked fogy a fagyállód a kocsiból?,mert ha eddig nem volt olajos a vized és most az lett és még a vized is fogy akkor hengerfejtömítés csere lesz a megoldás rá,ha amiatt olajos a vized és ráadásul fogy is akkor hiába a kimosás egymagában nem fog megoldani semmit sem,mert újból olajos lesz a vized!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: hűttőrendzser tisztitás
HozzászólásElküldve: kedd jan. 20, 2015 7:40 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 19, 2015 7:29 pm 

ok köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 19, 2015 5:17 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Bendeguz írta:
Üdv egy hete vásároltam egy 1.2htp fábiát és most hűtőfolyadékot akarok cserélni, ha jól értelmeztem az itt leírtakat akkor a munkafolyamat a következő: hűtőn a csap kinyit termosztát kiszed autó jobb oldalán egy kicsit megemelni és akkor lejön a 5-6 liternyi használt víz a válaszokat köszönöm.

szia
Igen így kell, de érdemes leszedni az alsó takaró műanyagot is, könnyebb hozzáférni a csaphoz.
~ 4 liter amit ki lehet nyerni, nekem többet nem sikerült.
A csap eltekerése után kicsit húzd ki, hogy a benne lévő gumitömítés ne tudjon keresztbe fordulni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 19, 2015 2:12 pm 

Üdv egy hete vásároltam egy 1.2htp fábiát és most hűtőfolyadékot akarok cserélni, ha jól értelmeztem az itt leírtakat akkor a munkafolyamat a következő: hűtőn a csap kinyit termosztát kiszed autó jobb oldalán egy kicsit megemelni és akkor lejön a 5-6 liternyi használt víz a válaszokat köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 18, 2015 1:29 pm 

Toyota yaris verso a másik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 18, 2015 11:52 am 

feconike írta:
Tudom, hogy tömény, de 2 autóba kellene.
Csak két külön típus és ezért nem egyértelmű.
Mit jelent a két különböző típus?Két fábia vagy 1 fábia és akkor mibe lenne még.Ha a másik autóhoz is g12+kell akkor ott is fel tudod ezt a fagyállót használni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 18, 2015 5:53 am 

Tudom, hogy tömény, de 2 autóba kellene.
Csak két külön típus és ezért nem egyértelmű.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 17, 2015 9:14 pm 

feconike írta:
Sziasztok.

Hűtőfolyadékot szeretnék cserélni.
Kérdésem, hogy ez jó lenne-e a fábiába?
Bár nincs rajta a G szabvány, de aluhoz írják.
http://the-filtershop.com/spd/mannol_AF ... --75-fok-A

Köszi Feri.
Hali!Ez szerintem egy G12 pluszos fagyálló.Ami elvileg kell a fábiába úgyhogy szerintem megveheted,de ha a biztosra akarsz menni akkor mielőtt megrendeled telefonon megkérdezed,hogy biztos legyél a dolgodban.Viszont azzal számolj,hogy ez a fagyálló tömény tehát fölösleges ekkora kiszerelést venned mivel a fábiába kb 6 liter hígított fagyálló fér bele.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra