Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. szept. 24, 2018 1:48 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 191 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 02, 2018 7:58 pm 

Nemtom, te hol szerezted be, de az én utángyártottamba illeszkedett a kábelkorbács végén lévő régi csatlakozó, csak el kell távolítani egy finom szikével az öntés okozta műanyag kitüremkedéseket a két késélhez hasonló fém csatlakozó mellől! (ezek miatt nem megy be a csatlakozó "apa" az "anyába")

Miután tettem egy kísérletet az eredeti trisós kimosásával - eredménytelenül -, nem tököltem: vettem 2 rongyiért egy kiváló klónt, és beszereltem.

Azóta nincs sípolgatás. :D[/quote][/quote]

Amikor írtam ezt, még nem volt.
De kb. másfél év után újra kezdte, azóta is fütyülget minden indítás után, én viszont nagy ívben teszek rá, nem érdekel a folyamatos piros jelzés sem. Nem egy skodás kollágától hallottam ugyanezt, egyszerűen nem törődünk vele.
Akár a klasszikus ajtókapcsoló hibája utáni, önkényes zárásokkal, az égve felejtett reflektorokra figyelmeztető sípolás elmaradásával, vagy a nyitott ajtóba épített vörös izzó sötétjével. Autóvillamossági szerelők mondták, hogy kicserélik ugyan a kapcsolót, de ne sokáig reménykedjek abban, hogy jól működik majd...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: hütőfolyadékszint
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 16, 2018 1:07 pm 

Köszi mindenkinek úgy néz ki megoldódott a csepegés. A csatlakozó csőből le kellett vágni vagy 2 mm-t. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 8:36 pm 

vitamin101 írta:
Sziasztok Srácok! Nálam is a hűtőfolyadék kezdett eltűnni a kiegyenlítő tartályból ( kb. 2-3 hét alatt 2-3 dl). Úgy néz ki, megvan a ludas, de sehol nem találok leírást a probléma megoldásához. Én a kiegyenlítő tartály felső csövének a szívócsonkba történő becsatlakozásánál vettem észre, hogy csepeg. Ilyen cserét csinált már valaki közületek? Mi ennek az alkatrésznek a pontos neve?2007-es 1.4 BUD motoros Fabia kombiról van szó.

Le vesed a sivo šort eš ot van nem nad munka.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 8:21 pm 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T vitamin101!

"... a pontos neve ..."

Neve nincs.
Cikkszáma van.
oemepc.com

Bármelyik skoda márkaszervizben megrendelhető.
Vagy skodapatika.hu, skoda-shop.hu, cromax.hu.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 4:56 pm 

Sziasztok Srácok! Nálam is a hűtőfolyadék kezdett eltűnni a kiegyenlítő tartályból ( kb. 2-3 hét alatt 2-3 dl). Úgy néz ki, megvan a ludas, de sehol nem találok leírást a probléma megoldásához. Én a kiegyenlítő tartály felső csövének a szívócsonkba történő becsatlakozásánál vettem észre, hogy csepeg. Ilyen cserét csinált már valaki közületek? Mi ennek az alkatrésznek a pontos neve?2007-es 1.4 BUD motoros Fabia kombiról van szó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 06, 2018 11:09 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Matrix AQW
Skoda Fabia 1.4 MPI hűtőfolyadék folyamatosan fogy a kiegyenlítőtartályból.A hengerfej kb.1 éve lett síkolva.Menet közben az utastérben “csordogáló” hangot lehet hallani néha.Az olajbetöltő zárósapka alján minimális habosodás van.A szerelő aki csinálta a síkolást azt mondta a kartergáz elvezetés miatt ez normális a Skoda motoros Fabiáknál.Kifele semmilyen tömítetlenséget nem látni a motortérben.Az olaj fekete a nivópálcán,nem világosbarnás,cappucino színű.Fűtési szezonban erőteljesen párásodik az utastér,radiátornál lehet tömítetlenség?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 01, 2018 7:34 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ayala írta:
sziasztok,
az vajon mennyire normális jelenség, hogy a hűtőfolyadék szintje kb. két ujjnyival a minimum szint alatt volt... majd visszatermelődött? :)
két nappal előtte néztem meg, akkor a minimumon volt, ahol szokott lenni, semmi rendelleneset nem tapasztaltam menet közben, ma pedig más miatt nyitottam fel a motorház tetőt, és meglepődve tapasztaltam, hogy igencsak fogytán van a cucc. nem volt kéznél semmi, ezért óvatos tempóban hazajöttem vele. kb. 8 kilométer, vártam vele vagy fél órát, hogy utánatöltsek, és a szint újra a minimumnál volt.
természetesen mindkét esetben teljesen sík terepen álltam, az egyetlen különbség, hogy amikor szint alatt volt, négy-öt órát állt, tehát biztos visszahűlt a motor.

mi okozhat ilyet?

Szia
Zárt a rendszer, a nyomás 1.4 bar, ha közben emelkedik a hőfok, a térfogat csökken.
Felmelegedés után ezért csökken a szint. Ha a kupakot letekered, a nyomás csökken
a terfogat is nő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2018 4:36 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
sziasztok,
az vajon mennyire normális jelenség, hogy a hűtőfolyadék szintje kb. két ujjnyival a minimum szint alatt volt... majd visszatermelődött? :)
két nappal előtte néztem meg, akkor a minimumon volt, ahol szokott lenni, semmi rendelleneset nem tapasztaltam menet közben, ma pedig más miatt nyitottam fel a motorház tetőt, és meglepődve tapasztaltam, hogy igencsak fogytán van a cucc. nem volt kéznél semmi, ezért óvatos tempóban hazajöttem vele. kb. 8 kilométer, vártam vele vagy fél órát, hogy utánatöltsek, és a szint újra a minimumnál volt.
természetesen mindkét esetben teljesen sík terepen álltam, az egyetlen különbség, hogy amikor szint alatt volt, négy-öt órát állt, tehát biztos visszahűlt a motor.

mi okozhat ilyet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 7:38 pm 

Autó: Fabia Best
Szevasztok Srácok!Örülök,hogy végre rájöttetek ti is,hogy a Xado revitalizáló egy igazi csoda!Én ezentúl minden olajcsere közben fogok az olajhoz egy kis tubus Xadót hozzákeverni.Még olajcsere periódus végén beletéve is füllel hallható mennyivel csöndesebb az amúgy egyre hangosodó verda.Csabám :D látom te még mindig nem próbáltad a revitalizálót pedig jó szer!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 9:56 am 
Moderátor

Sakraf írta:
Idézet:
Szia, A Xado termékcsaládból a 1stage revitalizálót.

Mást is "megfertőzött" a Xado.. :D
Két olajcsere óta az olajukat használom, abban is van egy kis varázslat a leírásuk szerint.
Az egylépcsős adalékukat még nem vettem, de a 225ml-s highway kondícionálót beletöltöttem.
Ebben egy egészen pici hatóanyag van, a nagyobb része súrlódáscsökkentő és tapadóhíd.
Valóban kellett neki egy jó 1000km, csöndesebb lett, az alapjárat is csökkent.
Érdekes, rózsaszín kis golyók úsztak az adalékban, szétnyomva pasztaszerű, ez lehet a "varázsszer"... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 9:37 am 

Autó: Fabia 1.4 16v
Csabaa írta:
Sakraf írta:
Nekem ugyanez a dugattyubilleges van, ami kb 100e korul jott ki, olajcsere periodusokat szigoruan betartva minosegi olajjal. Ha jol emlekszem pont veled beszeltuk valamelyik topikba anno meg az osszel, mikor segitseget kertem a hidegen kerepelo motor miatt. Teljes generalt azota is halogatom, de az aktual tema apropojan gondoltam megosztom a tapasztalatom..Ugyanis a koltseghatekonysag jegyeben, es mivel nagyon megoszto velemenyeket olvastam errol a " csodaszerrol" adott nemi remenyt, es vasaroltam egy ilyen keramias adalekot. Azota kb 5000km-t mentem a mar adalekolt olajjal. Csoda nem tortent,osszesegeben viszont annal joval tobb mint amit vartam..A kerepeles lenyegesen csokkent hidegen, sot volt egy rovidebb idoszak amikor kvazi megszunni hallottam annyira elcsendesult a motor.

Szia
Melyik kerámiás adalékot használod?[/quote]

Idézet:
Szia, A Xado termékcsaládból a 1stage revitalizálót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 7:43 am 
Moderátor

Sakraf írta:
Nekem ugyanez a dugattyubilleges van, ami kb 100e korul jott ki, olajcsere periodusokat szigoruan betartva minosegi olajjal. Ha jol emlekszem pont veled beszeltuk valamelyik topikba anno meg az osszel, mikor segitseget kertem a hidegen kerepelo motor miatt. Teljes generalt azota is halogatom, de az aktual tema apropojan gondoltam megosztom a tapasztalatom..Ugyanis a koltseghatekonysag jegyeben, es mivel nagyon megoszto velemenyeket olvastam errol a " csodaszerrol" adott nemi remenyt, es vasaroltam egy ilyen keramias adalekot. Azota kb 5000km-t mentem a mar adalekolt olajjal. Csoda nem tortent,osszesegeben viszont annal joval tobb mint amit vartam..A kerepeles lenyegesen csokkent hidegen, sot volt egy rovidebb idoszak amikor kvazi megszunni hallottam annyira elcsendesult a motor.
[/quote]
Szia
Melyik kerámiás adalékot használod?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2018 11:27 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
hubo44 írta:
ketyere írta:
hubo44 írta:
,,eleg öregfiu vagyok, kb 35 eve hasznalok minden automban keramia-olajadalekot,,
mijen a tapastalat ezekel a kerania aditival? a 16Vébe nem šegitet?

Csak surlodast ->kopast csökkent, egy tömitetlensegnel hatastalan.
Vagy ha melyebben belegondolunk, mivel a keramiareszecskek NAGYON akarnak a femhez kötödni ( es igy az azon megtapadt szennyezödeseket is leszoritjak onnan), egy -a kosz altal meg ugyahogy tömitö helyen tovabb nöhet a tömitetlenseg .
Tapasztalat: csendesebb motorjaras, erzesem szerint valamit nö a teljesitmeny/csökken a fogyasztas. Ez nem teflon !!!
Ilyen adalekokkal összesen kb 1,3mi km-t mentem. Es semmi mas csecsebecset nem szoktam benyalni.

,, a 16Vébe nem šegitet?,, meg elôzni a kopašt hod ne koťogjon a dugo?

Idézet:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 9:37 am 

ketyere írta:
hubo44 írta:
,,eleg öregfiu vagyok, kb 35 eve hasznalok minden automban keramia-olajadalekot,,

Vagy ha melyebben belegondolunk, mivel a keramiareszecskek NAGYON akarnak a femhez kötödni ( es igy az azon megtapadt szennyezödeseket is leszoritjak onnan), egy -a kosz altal meg ugyahogy tömitö helyen tovabb nöhet a tömitetlenseg .
Tapasztalat: csendesebb motorjaras, erzesem szerint valamit nö a teljesitmeny/csökken a fogyasztas. Ez nem teflon !!!
Ilyen adalekokkal összesen kb 1,3mi km-t mentem. Es semmi mas csecsebecset nem szoktam benyalni.

,, a 16Vébe nem šegitet?,, meg elôzni a kopašt hod ne koťogjon a dugo?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 9:23 am 

Autó: Fabia mpi
hubo44 írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 191 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra