Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. nov. 19, 2018 9:13 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hütőfolyadékszint
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 15, 2018 11:50 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T ayala!

"... cseréljem le ..."
Igen.

9 6Q0121407B Kiegyenlitoe tartaly

skodapatika.hu, zsu.hu, eualkatresz.hu, cromax.hu, skoda-shop.hu, autoalkatreszek.hu, vwsanyi.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 15, 2018 8:40 am 

Autó: Best, 2003 BBZ
üdv,
folyadékszintem egy kicsivel a minimum alatt volt, gondoltam csorgatok bele valamennyi desztvizet, de a kiegyenlítőtartály közepénél, az alábbi videón látható módon kicsorgott a folyadék, amint felért arra a szintre. 12. másodperctől látható - igaz, sajnos nem a legjobb minőségű lett a felvétel és a szél is fújt, így ment belőle mindenhova, de a lényeg, hogy ott oldalt annak a -számomra értelmezhetetlen- csatnak a végén, ahol az alsó és a felső rész találkozik, kifolyik a cucc. mekkora problémát jelenthet ez, és mit érdemes csinálni? cseréljem le a kiegyenlítőtartályt? úgysincs horror áron.

https://drive.google.com/file/d/1XH2viNJ-mwyAmicw8yLUgbMiho2xrlmP/view

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 29, 2018 3:42 pm 

Autó: Fabia Best
Boborjan82 írta:
A hűtő jobb oldalán, a bordán is látszik egy kis folt. Azt nem tudom, hogy ott folyna, vagy oda csapódott fel a nyomás miatt, de látszik.
A fűtést hazafelé nem adtam rá, a hűtőfolyadék szintje sem csökkent, nem is csepeg, nem folyik. Csak fűtésnél.
Kaptam ötletet, hogy talán a hőgomba, de annyira nem merek beleturkálni, nem az én "asztalom".

Csak azért érdeklődöm, hogy mennyire készüljek fel anyagilag a hiba javítására..
Ha a hűtő jobb oldala az a menetirány szerinti bal oldalt jelenti akkor a ventilátor kapcsoló gombánál ami a hűtő jobb szélére(szembe állva)van betekerve és ennek a tömítése mellett szoktak ezek a Fábiák folyatni.Ha rózsaszín fagyálló van a kocsiban akkor az a folyás helyén ki szokott csapódni és megkövesedve látni,hogy hol folyatott.A fűtéshez ennek nem sok köze lehet,mert itt a radiátor direktbe van kötve és a tekerővel csak egy zsalut állítasz oda-vissza.Az Mpi-k ahol folyni szoktak:az említett gomba tömítésénél,A termosztát környékén,de sajnos azt nehéz észrevenni és a vízpumpánál is folyhat főleg ha már sokat futott és még akár a gyári vízpumpa van benn.Ezeket érdemes megnézni.Az ilyen problémák nem nagy költségű dolgok csak megtalálni nehéz a hiba helyét.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 29, 2018 3:42 pm 

Boborjan82 írta:
A hűtő jobb oldalán, a bordán is látszik egy kis folt. Azt nem tudom, hogy ott folyna, vagy oda csapódott fel a nyomás miatt, de látszik.
A fűtést hazafelé nem adtam rá, a hűtőfolyadék szintje sem csökkent, nem is csepeg, nem folyik. Csak fűtésnél.
Kaptam ötletet, hogy talán a hőgomba, de annyira nem merek beleturkálni, nem az én "asztalom".

Csak azért érdeklődöm, hogy mennyire készüljek fel anyagilag a hiba javítására..
Ha a hűtő jobb oldala az a menetirány szerinti bal oldalt jelenti akkor a ventilátor kapcsoló gombánál ami a hűtő jobb szélére(szembe állva)van betekerve és ennek a tömítése mellett szoktak ezek a Fábiák folyatni.Ha rózsaszín fagyálló van a kocsiban akkor az a folyás helyén ki szokott csapódni és megkövesedve látni,hogy hol folyatott.A fűtéshez ennek nem sok köze lehet,mert itt a radiátor direktbe van kötve és a tekerővel csak egy zsalut állítasz oda-vissza.Az Mpi-k ahol folyni szoktak:az említett gomba tömítésénél,A termosztát környékén,de sajnos azt nehéz észrevenni és a vízpumpánál is folyhat főleg ha már sokatt futott és még akár a gyári vízpumpa van benn.Ezeket érdemes megnézni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 29, 2018 3:16 pm 

Autó: Skoda fabia Sedan 1,4 MPi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 29, 2018 2:36 pm 

Boborjan82 írta:
Sziasztok!

Pár hete vásároltam egy 2001-es, 1,4-es MPi Fabia-t.
Eddig nem volt probléma vele, de amióta beállt a hűvösebb idő és szükséges a fűtés az utastérben, a hűtőfolyadék elkezdett folyni. A hűtőborda jobb oldalán látszik, hogy ott nedvesebb, de pontos helyet nem tudtam beazonosítani, hogy honnan is folyhat..
Ha nincs ráadva a fűtés (középkonzolon lévő tekerő a kék zónában van), akkor nincs probléma.
Mi okozhatja ezt? Tömítés gond lesz vagy komplett hűtőcsere?
Sajnos ma nincs a szerelőm "műszakban", így csak jövő héten tudom vinni átnézetni, de sajnos dolgozni is kell menni a kocsival.
Hol látszik folyás milyen hűtőbordán??A vízhűtőre gondoltál?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 29, 2018 12:33 pm 

Autó: Skoda fabia Sedan 1,4 MPi
Sziasztok!

Pár hete vásároltam egy 2001-es, 1,4-es MPi Fabia-t.
Eddig nem volt probléma vele, de amióta beállt a hűvösebb idő és szükséges a fűtés az utastérben, a hűtőfolyadék elkezdett folyni. A hűtőborda jobb oldalán látszik, hogy ott nedvesebb, de pontos helyet nem tudtam beazonosítani, hogy honnan is folyhat..
Ha nincs ráadva a fűtés (középkonzolon lévő tekerő a kék zónában van), akkor nincs probléma.
Mi okozhatja ezt? Tömítés gond lesz vagy komplett hűtőcsere?
Sajnos ma nincs a szerelőm "műszakban", így csak jövő héten tudom vinni átnézetni, de sajnos dolgozni is kell menni a kocsival.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 02, 2018 7:58 pm 

Nemtom, te hol szerezted be, de az én utángyártottamba illeszkedett a kábelkorbács végén lévő régi csatlakozó, csak el kell távolítani egy finom szikével az öntés okozta műanyag kitüremkedéseket a két késélhez hasonló fém csatlakozó mellől! (ezek miatt nem megy be a csatlakozó "apa" az "anyába")

Miután tettem egy kísérletet az eredeti trisós kimosásával - eredménytelenül -, nem tököltem: vettem 2 rongyiért egy kiváló klónt, és beszereltem.

Azóta nincs sípolgatás. :D[/quote][/quote]

Amikor írtam ezt, még nem volt.
De kb. másfél év után újra kezdte, azóta is fütyülget minden indítás után, én viszont nagy ívben teszek rá, nem érdekel a folyamatos piros jelzés sem. Nem egy skodás kollágától hallottam ugyanezt, egyszerűen nem törődünk vele.
Akár a klasszikus ajtókapcsoló hibája utáni, önkényes zárásokkal, az égve felejtett reflektorokra figyelmeztető sípolás elmaradásával, vagy a nyitott ajtóba épített vörös izzó sötétjével. Autóvillamossági szerelők mondták, hogy kicserélik ugyan a kapcsolót, de ne sokáig reménykedjek abban, hogy jól működik majd...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 16, 2018 1:07 pm 

Köszi mindenkinek úgy néz ki megoldódott a csepegés. A csatlakozó csőből le kellett vágni vagy 2 mm-t. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 8:36 pm 

vitamin101 írta:
Sziasztok Srácok! Nálam is a hűtőfolyadék kezdett eltűnni a kiegyenlítő tartályból ( kb. 2-3 hét alatt 2-3 dl). Úgy néz ki, megvan a ludas, de sehol nem találok leírást a probléma megoldásához. Én a kiegyenlítő tartály felső csövének a szívócsonkba történő becsatlakozásánál vettem észre, hogy csepeg. Ilyen cserét csinált már valaki közületek? Mi ennek az alkatrésznek a pontos neve?2007-es 1.4 BUD motoros Fabia kombiról van szó.

Le vesed a sivo šort eš ot van nem nad munka.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 8:21 pm 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T vitamin101!

"... a pontos neve ..."

Neve nincs.
Cikkszáma van.
oemepc.com

Bármelyik skoda márkaszervizben megrendelhető.
Vagy skodapatika.hu, skoda-shop.hu, cromax.hu.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 4:56 pm 

Sziasztok Srácok! Nálam is a hűtőfolyadék kezdett eltűnni a kiegyenlítő tartályból ( kb. 2-3 hét alatt 2-3 dl). Úgy néz ki, megvan a ludas, de sehol nem találok leírást a probléma megoldásához. Én a kiegyenlítő tartály felső csövének a szívócsonkba történő becsatlakozásánál vettem észre, hogy csepeg. Ilyen cserét csinált már valaki közületek? Mi ennek az alkatrésznek a pontos neve?2007-es 1.4 BUD motoros Fabia kombiról van szó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 06, 2018 11:09 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Matrix AQW
Skoda Fabia 1.4 MPI hűtőfolyadék folyamatosan fogy a kiegyenlítőtartályból.A hengerfej kb.1 éve lett síkolva.Menet közben az utastérben “csordogáló” hangot lehet hallani néha.Az olajbetöltő zárósapka alján minimális habosodás van.A szerelő aki csinálta a síkolást azt mondta a kartergáz elvezetés miatt ez normális a Skoda motoros Fabiáknál.Kifele semmilyen tömítetlenséget nem látni a motortérben.Az olaj fekete a nivópálcán,nem világosbarnás,cappucino színű.Fűtési szezonban erőteljesen párásodik az utastér,radiátornál lehet tömítetlenség?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 01, 2018 7:34 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ayala írta:
sziasztok,
az vajon mennyire normális jelenség, hogy a hűtőfolyadék szintje kb. két ujjnyival a minimum szint alatt volt... majd visszatermelődött? :)
két nappal előtte néztem meg, akkor a minimumon volt, ahol szokott lenni, semmi rendelleneset nem tapasztaltam menet közben, ma pedig más miatt nyitottam fel a motorház tetőt, és meglepődve tapasztaltam, hogy igencsak fogytán van a cucc. nem volt kéznél semmi, ezért óvatos tempóban hazajöttem vele. kb. 8 kilométer, vártam vele vagy fél órát, hogy utánatöltsek, és a szint újra a minimumnál volt.
természetesen mindkét esetben teljesen sík terepen álltam, az egyetlen különbség, hogy amikor szint alatt volt, négy-öt órát állt, tehát biztos visszahűlt a motor.

mi okozhat ilyet?

Szia
Zárt a rendszer, a nyomás 1.4 bar, ha közben emelkedik a hőfok, a térfogat csökken.
Felmelegedés után ezért csökken a szint. Ha a kupakot letekered, a nyomás csökken
a terfogat is nő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2018 4:36 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
sziasztok,
az vajon mennyire normális jelenség, hogy a hűtőfolyadék szintje kb. két ujjnyival a minimum szint alatt volt... majd visszatermelődött? :)
két nappal előtte néztem meg, akkor a minimumon volt, ahol szokott lenni, semmi rendelleneset nem tapasztaltam menet közben, ma pedig más miatt nyitottam fel a motorház tetőt, és meglepődve tapasztaltam, hogy igencsak fogytán van a cucc. nem volt kéznél semmi, ezért óvatos tempóban hazajöttem vele. kb. 8 kilométer, vártam vele vagy fél órát, hogy utánatöltsek, és a szint újra a minimumnál volt.
természetesen mindkét esetben teljesen sík terepen álltam, az egyetlen különbség, hogy amikor szint alatt volt, négy-öt órát állt, tehát biztos visszahűlt a motor.

mi okozhat ilyet?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra