Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. jún. 20, 2018 2:50 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hütőfolyadékszint
HozzászólásElküldve: vas. máj. 06, 2018 11:09 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Matrix AQW
Skoda Fabia 1.4 MPI hűtőfolyadék folyamatosan fogy a kiegyenlítőtartályból.A hengerfej kb.1 éve lett síkolva.Menet közben az utastérben “csordogáló” hangot lehet hallani néha.Az olajbetöltő zárósapka alján minimális habosodás van.A szerelő aki csinálta a síkolást azt mondta a kartergáz elvezetés miatt ez normális a Skoda motoros Fabiáknál.Kifele semmilyen tömítetlenséget nem látni a motortérben.Az olaj fekete a nivópálcán,nem világosbarnás,cappucino színű.Fűtési szezonban erőteljesen párásodik az utastér,radiátornál lehet tömítetlenség?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 01, 2018 7:34 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ayala írta:
sziasztok,
az vajon mennyire normális jelenség, hogy a hűtőfolyadék szintje kb. két ujjnyival a minimum szint alatt volt... majd visszatermelődött? :)
két nappal előtte néztem meg, akkor a minimumon volt, ahol szokott lenni, semmi rendelleneset nem tapasztaltam menet közben, ma pedig más miatt nyitottam fel a motorház tetőt, és meglepődve tapasztaltam, hogy igencsak fogytán van a cucc. nem volt kéznél semmi, ezért óvatos tempóban hazajöttem vele. kb. 8 kilométer, vártam vele vagy fél órát, hogy utánatöltsek, és a szint újra a minimumnál volt.
természetesen mindkét esetben teljesen sík terepen álltam, az egyetlen különbség, hogy amikor szint alatt volt, négy-öt órát állt, tehát biztos visszahűlt a motor.

mi okozhat ilyet?

Szia
Zárt a rendszer, a nyomás 1.4 bar, ha közben emelkedik a hőfok, a térfogat csökken.
Felmelegedés után ezért csökken a szint. Ha a kupakot letekered, a nyomás csökken
a terfogat is nő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2018 4:36 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
sziasztok,
az vajon mennyire normális jelenség, hogy a hűtőfolyadék szintje kb. két ujjnyival a minimum szint alatt volt... majd visszatermelődött? :)
két nappal előtte néztem meg, akkor a minimumon volt, ahol szokott lenni, semmi rendelleneset nem tapasztaltam menet közben, ma pedig más miatt nyitottam fel a motorház tetőt, és meglepődve tapasztaltam, hogy igencsak fogytán van a cucc. nem volt kéznél semmi, ezért óvatos tempóban hazajöttem vele. kb. 8 kilométer, vártam vele vagy fél órát, hogy utánatöltsek, és a szint újra a minimumnál volt.
természetesen mindkét esetben teljesen sík terepen álltam, az egyetlen különbség, hogy amikor szint alatt volt, négy-öt órát állt, tehát biztos visszahűlt a motor.

mi okozhat ilyet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 7:38 pm 

Autó: Fabia Best
Szevasztok Srácok!Örülök,hogy végre rájöttetek ti is,hogy a Xado revitalizáló egy igazi csoda!Én ezentúl minden olajcsere közben fogok az olajhoz egy kis tubus Xadót hozzákeverni.Még olajcsere periódus végén beletéve is füllel hallható mennyivel csöndesebb az amúgy egyre hangosodó verda.Csabám :D látom te még mindig nem próbáltad a revitalizálót pedig jó szer!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 9:56 am 
Moderátor

Sakraf írta:
Idézet:
Szia, A Xado termékcsaládból a 1stage revitalizálót.

Mást is "megfertőzött" a Xado.. :D
Két olajcsere óta az olajukat használom, abban is van egy kis varázslat a leírásuk szerint.
Az egylépcsős adalékukat még nem vettem, de a 225ml-s highway kondícionálót beletöltöttem.
Ebben egy egészen pici hatóanyag van, a nagyobb része súrlódáscsökkentő és tapadóhíd.
Valóban kellett neki egy jó 1000km, csöndesebb lett, az alapjárat is csökkent.
Érdekes, rózsaszín kis golyók úsztak az adalékban, szétnyomva pasztaszerű, ez lehet a "varázsszer"... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 9:37 am 

Autó: Fabia 1.4 16v
Csabaa írta:
Sakraf írta:
Nekem ugyanez a dugattyubilleges van, ami kb 100e korul jott ki, olajcsere periodusokat szigoruan betartva minosegi olajjal. Ha jol emlekszem pont veled beszeltuk valamelyik topikba anno meg az osszel, mikor segitseget kertem a hidegen kerepelo motor miatt. Teljes generalt azota is halogatom, de az aktual tema apropojan gondoltam megosztom a tapasztalatom..Ugyanis a koltseghatekonysag jegyeben, es mivel nagyon megoszto velemenyeket olvastam errol a " csodaszerrol" adott nemi remenyt, es vasaroltam egy ilyen keramias adalekot. Azota kb 5000km-t mentem a mar adalekolt olajjal. Csoda nem tortent,osszesegeben viszont annal joval tobb mint amit vartam..A kerepeles lenyegesen csokkent hidegen, sot volt egy rovidebb idoszak amikor kvazi megszunni hallottam annyira elcsendesult a motor.

Szia
Melyik kerámiás adalékot használod?[/quote]

Idézet:
Szia, A Xado termékcsaládból a 1stage revitalizálót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 7:43 am 
Moderátor

Sakraf írta:
Nekem ugyanez a dugattyubilleges van, ami kb 100e korul jott ki, olajcsere periodusokat szigoruan betartva minosegi olajjal. Ha jol emlekszem pont veled beszeltuk valamelyik topikba anno meg az osszel, mikor segitseget kertem a hidegen kerepelo motor miatt. Teljes generalt azota is halogatom, de az aktual tema apropojan gondoltam megosztom a tapasztalatom..Ugyanis a koltseghatekonysag jegyeben, es mivel nagyon megoszto velemenyeket olvastam errol a " csodaszerrol" adott nemi remenyt, es vasaroltam egy ilyen keramias adalekot. Azota kb 5000km-t mentem a mar adalekolt olajjal. Csoda nem tortent,osszesegeben viszont annal joval tobb mint amit vartam..A kerepeles lenyegesen csokkent hidegen, sot volt egy rovidebb idoszak amikor kvazi megszunni hallottam annyira elcsendesult a motor.
[/quote]
Szia
Melyik kerámiás adalékot használod?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2018 11:27 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
hubo44 írta:
ketyere írta:
hubo44 írta:
,,eleg öregfiu vagyok, kb 35 eve hasznalok minden automban keramia-olajadalekot,,
mijen a tapastalat ezekel a kerania aditival? a 16Vébe nem šegitet?

Csak surlodast ->kopast csökkent, egy tömitetlensegnel hatastalan.
Vagy ha melyebben belegondolunk, mivel a keramiareszecskek NAGYON akarnak a femhez kötödni ( es igy az azon megtapadt szennyezödeseket is leszoritjak onnan), egy -a kosz altal meg ugyahogy tömitö helyen tovabb nöhet a tömitetlenseg .
Tapasztalat: csendesebb motorjaras, erzesem szerint valamit nö a teljesitmeny/csökken a fogyasztas. Ez nem teflon !!!
Ilyen adalekokkal összesen kb 1,3mi km-t mentem. Es semmi mas csecsebecset nem szoktam benyalni.

,, a 16Vébe nem šegitet?,, meg elôzni a kopašt hod ne koťogjon a dugo?

Idézet:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 9:37 am 

ketyere írta:
hubo44 írta:
,,eleg öregfiu vagyok, kb 35 eve hasznalok minden automban keramia-olajadalekot,,

Vagy ha melyebben belegondolunk, mivel a keramiareszecskek NAGYON akarnak a femhez kötödni ( es igy az azon megtapadt szennyezödeseket is leszoritjak onnan), egy -a kosz altal meg ugyahogy tömitö helyen tovabb nöhet a tömitetlenseg .
Tapasztalat: csendesebb motorjaras, erzesem szerint valamit nö a teljesitmeny/csökken a fogyasztas. Ez nem teflon !!!
Ilyen adalekokkal összesen kb 1,3mi km-t mentem. Es semmi mas csecsebecset nem szoktam benyalni.

,, a 16Vébe nem šegitet?,, meg elôzni a kopašt hod ne koťogjon a dugo?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 9:23 am 

Autó: Fabia mpi
hubo44 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 04, 2018 11:27 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 04, 2018 10:56 pm 

Megvolna,....

egy kis ( jogos) ez-azzal megtoldva 130 rugo...es utolag... , a hütö gumicsöveiben nagyobb volt a nyomas, most nem annyira kemenyek. De egy-ket nagyarcu szerelö szerint az ugy (is) normalis volt.

Allitolag minden hüvely lejjebb volt, es/de az eredmeny eddig(1500km) ok. 2 ev garancia.

Allitolag (sztem is) a hezagolast hüvelykihuzas nelkül, felül elhelyezett h.gyürükkel is el lehet intezni, de erre nincs gari.
Ha en magamnak csinalnam, biztos igy tennek. A riziko/trükk, a beepiteskori gyürü-nemelmozdulas.

Tovabbi info:
elötte egy szinten 1.4-es de 16V -motoros Fabiank volt, aminek dugattyubillegese (? csak a nemet kifejezest tudom=Kolbenkipper ) baja volt. Ennek a javitasa több mint ketszerese lett volna, es mindegyik 16v veszelyeztetett ( a teflon szeret lejönni a dugattyurol, ezert kezd lötyögni-kovalyogni a hengerben). Raadasulaz örök AGR szelepproblemak.
Szerintem a par LE többlet es a nemileg kevesebb fogyasztas egy feleseg-autonal nem eri meg a 16V tartasat.

Ja,meg valami:
eleg öregfiu vagyok, kb 35 eve hasznalok minden automban keramia-olajadalekot. ( tudtommal magyar talalmany, az elsö 10(?) evben nem is volt mas, csak a magyar, de azota leradiroztak a piacrol a magyar termeket... Es persze nem csak ezt.

üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 25, 2018 9:56 pm 

Hali,
Szigetszentmiklos környeken keresek szakit, aki HF tömitescseret a hüvelykiállással együtt megcsinalja. ( koromfekete olaj a vizben = egy mokkaskanal /1000km es a viz is mintha fogyna 4 evökanal/1000km).
Legyszi ajanljatok valaki(-ket)t.
Fabia, MPI 1,4 140ekm
Elöre is köszönve

Szesze írta:
tucher írta:
Hali.Amit Hubo írt az is lehet a hiba meg még sok más is.Tömítéscserénél elvileg mivel hüvelyes motorról van szó alapból meg kéne nézni a leszedés után,hogy megfelelő méretű-e és van-e hüvelykiállás.Ha valamelyik hüvely lejjebb van attól is lehet.Mondjuk nálam az is alap ha már a hengerfej le van szedve ilyen probléma miatt meg pláne akkor minimum nyomáspróba és sikolás és csak ezek után mehet össze a motor.Ha nem sikolták le attól is lehet,hogy többször újra beledolgozik a víz a motorba mivel a hf-nek teljesen siknak kell lenni,hogy azt normálisan vissza lehessen húzni a helyére.Még akár ezeken kívül lehet valami belső repedés is,de ha nem lett a forró motorban hideg víz rátöltve akkor talán ennek elég kicsi az esélye.Ha valaki még egyszer ennek nekiáll annak kötelező az előbbi dolgokat végigzongorázni,mert amíg nincs meg a hiba oka addig csak pénzkidobás az egész.Mondjuk ha teljesen kifogy már a tágulási tartály az már nagyon gáz és ha az mind a motorban köt ki akkor azzal a motorral ilyen állapotban nem kéne járni,mert gallyra fog menni ennyi víztől!Legközelebb ha rám hallgatsz mielőtt kiadód a sok pénzt csak olyan helyre vidd a kocsit ahol értenek hozzá és vállalnak rá garanciát a munkájukra,mert a trehány munka megbosszulja magát és a többszörösébe is kerül nem beszélve a sok bosszúságról!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 25, 2017 8:35 pm 

skdfb2008 írta:
És körülbelül hány liter víz fog kifolyni?

hubo44 írta:
skdfb2008 írta:
Sziasztok!

Nemrégiben cseréltem hőgombát (Fabia II), és nyilván valamennyi folyadék kifolyt. A kérdésem az lenne, hogy ez a belső vagy külső hűtőkörhöz tartozik? Nagyon nem vettem észre a kiegyenlítőtartályban folyadékcsökkenést (igaz elég gyorsan is csináltam, nem folyt ki sok). Mivan ha leengedem az egészet a hőgombánál, mennyivel töltsem újra? Ki tud ott folyni az összes folyadék vagy csak pár liter a belső körből? Azt sem tudom hogy szakszerűen cseréltem, lehet hogy gomba csere elött le kellett volna engedni az összes hűtővizet?
+- 4L a huvejek kôrul ot marad-

Köszi a segítséget előre is.

igen hô gomba + a alšo kabinba vezetô čôvet le kôtnem eš bele fujni. én ki sokom ôbliteni ešô vizel a eges rendsert.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 25, 2017 8:23 pm 

Autó: Skoda Fabia 2008
És körülbelül hány liter víz fog kifolyni?

hubo44 írta:
skdfb2008 írta:
Sziasztok!

Nemrégiben cseréltem hőgombát (Fabia II), és nyilván valamennyi folyadék kifolyt. A kérdésem az lenne, hogy ez a belső vagy külső hűtőkörhöz tartozik? Nagyon nem vettem észre a kiegyenlítőtartályban folyadékcsökkenést (igaz elég gyorsan is csináltam, nem folyt ki sok). Mivan ha leengedem az egészet a hőgombánál, mennyivel töltsem újra? Ki tud ott folyni az összes folyadék vagy csak pár liter a belső körből? Azt sem tudom hogy szakszerűen cseréltem, lehet hogy gomba csere elött le kellett volna engedni az összes hűtővizet?

Köszi a segítséget előre is.

igen hô gomba + a alšo kabinba vezetô čôvet le kôtnem eš bele fujni. én ki sokom ôbliteni ešô vizel a eges rendsert.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra