Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 17, 2018 8:40 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2012 5:17 pm 

Sziasztok,helyesbitenék.Ma után töltöttem még egy keveset 4 dl-t,és így összesen 4,4 liter ment bele 1.9 fagy álló és a többi víz. -70 fokos fagy állót vettem.-25 re álitottam be,nem hinném hogy hidegebb lesz.Ez az én fábiámra igaz,klíma nélkűli hűtős,és 14MPI.
sanya80 írta:
Sziasztok,2,5 év után el értem hogy a hűtő rendszerrel is foglalkozzam.Eddig nem foglalkoztam vele mert sajnos nekem is henger fej tömités csere gyanus volt, amit meg is ejtettem.Ez idáig csak sima víz volt benne,de most tettem bele a cartenichtöl (g12)egy fagyálló koncentrátumot.Próbáltam mosni a ki eggyenlitő tartályt trisóval több kevesebb sikerrel,4 litert tudtam bele tölteni.Nagyon szivemhez nőtt ez a fábia,mindig ezzel járok pedig nejem suzukija kevesebbet fogyaszt szinte felét de ez olyan nagy autó fillingű,egyszóval szuper.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 10:23 pm 

Még annyit kérdeznék, itt írták hogy 4 liter megy bele: gondolom az 2 liter hűtőfolyadék és 2 liter higítással jön ki ugye?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 10:09 pm 

Köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 4:06 pm 

Sziasztok,2,5 év után el értem hogy a hűtő rendszerrel is foglalkozzam.Eddig nem foglalkoztam vele mert sajnos nekem is henger fej tömités csere gyanus volt, amit meg is ejtettem.Ez idáig csak sima víz volt benne,de most tettem bele a cartenichtöl (g12)egy fagyálló koncentrátumot.Próbáltam mosni a ki eggyenlitő tartályt trisóval több kevesebb sikerrel,4 litert tudtam bele tölteni.Nagyon szivemhez nőtt ez a fábia,mindig ezzel járok pedig nejem suzukija kevesebbet fogyaszt szinte felét de ez olyan nagy autó fillingű,egyszóval szuper.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 1:44 pm 

Rossz helyen nézted. 530/475 a gyári, de 530/480 szokott lenni a Bosch szett mérete. Én is szettben vettem.

Goodman írta:
manmusic írta:
Sziasztok!
2002-es 1.4 MPI-be melyik MOL-os hűtőfolyadék a megfelelő:
http://www.mol.hu/hu/vallalati_ugyfelek ... olyadekok/
Azért ebből választanék, mert ez tudom helyileg elérni, persze ha van megfelelő.
És egy amatőr kérdés, de két hetes az autó nálam, a hűtő milyen anyagból van, ez ugye nem aluhűtős?
Köszi

Szia, ha jol tudom a VW TL 774-F vagyis jelenesetben az 1. a G12-es.

Más kérdés Mi a ferdehátú fabia gyári ablaktörlő mérete?
Mert Most 53as és 48as van de néztem bosch-t csak párban van és egy méret.... Várom válaszokat. Köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 1:43 pm 

Hi!

Evox G30 duplájára higítva.

manmusic írta:
Sziasztok!
Azért ebből választanék, mert ez tudom helyileg elérni, persze ha van megfelelő.
És egy amatőr kérdés, de két hetes az autó nálam, a hűtő milyen anyagból van, ez ugye nem aluhűtős?
Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 1:15 pm 

manmusic írta:
Sziasztok!
Köszi

Szia, ha jol tudom a VW TL 774-F vagyis jelenesetben az 1. a G12-es.

Más kérdés Mi a ferdehátú fabia gyári ablaktörlő mérete?
Mert Most 53as és 48as van de néztem bosch-t csak párban van és egy méret.... Várom válaszokat. Köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 7:06 am 

Sziasztok!
Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 06, 2012 8:51 am 

Hello.
Én egy "VIKA" utángyártott kiegyenlítőtartályt kaptam,azzal a leírt hiba volt a gond és az egyik érintkezője is rövidebb volt 1-1.5mm-el.de mint írtam én kimostam a régit tiszta benzinnel (nem ám órák hosszat lötyögtettem)és utána öblítés trisós forró vízzel, de sokszor.(kb20x-30x) Azóta jó, semmi gond a régi tartállyal.
Merlot írta:
gyula írta:
....Nem egyforma a gyári és az utángyártott tartályon a"csati" helye, az utángyártotton hosszab a műanyag rész és ezért a csati nem ér be a helyére.(mondjuk lelehet belőle vágni, de akkor a gari ugrik)

Nemtom, te hol szerezted be, de az én utángyártottamba illeszkedett a kábelkorbács végén lévő régi csatlakozó, csak el kell távolítani egy finom szikével az öntés okozta műanyag kitüremkedéseket a két késélhez hasonló fém csatlakozó mellől! (ezek miatt nem megy be a csatlakozó "apa" az "anyába")

Miután tettem egy kísérletet az eredeti trisós kimosásával - eredménytelenül -, nem tököltem: vettem 2 rongyiért egy kiváló klónt, és beszereltem.

Azóta nincs sípolgatás. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 05, 2012 9:08 pm 

gyula írta:
....Nem egyforma a gyári és az utángyártott tartályon a"csati" helye, az utángyártotton hosszab a műanyag rész és ezért a csati nem ér be a helyére.(mondjuk lelehet belőle vágni, de akkor a gari ugrik)

Nemtom, te hol szerezted be, de az én utángyártottamba illeszkedett a kábelkorbács végén lévő régi csatlakozó, csak el kell távolítani egy finom szikével az öntés okozta műanyag kitüremkedéseket a két késélhez hasonló fém csatlakozó mellől! (ezek miatt nem megy be a csatlakozó "apa" az "anyába")

Miután tettem egy kísérletet az eredeti trisós kimosásával - eredménytelenül -, nem tököltem: vettem 2 rongyiért egy kiváló klónt, és beszereltem.

Azóta nincs sípolgatás. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 22, 2012 10:20 am 

Goodman írta:
Ted Mosby írta:
A hónap végén nekem is aktuális lesz a hűtőfolyadék csere, és mivel van pár vízkőpötty a tartályban, így kimosnám előtte, preventív jelleggel.

Csak vízkő van, szerencsére (kopp 3x) olaj még nem került a tartályba.

- A leszedésnél mire kell ügyelni?
- Mivel mossam ki, víz + ecet?
- Meddig ázzon a tartály?

Azt nem szeretném, ha a feliratokal is leoldaná róla... :)

Szia,
Ecet+forróvíz jó lesz vagy akár a trisó is.
Én hypót használtam a kimosásra sok sok forróvizet.
Arra ügyelj, a tartály aljában marad kis víz vagy épp tisztítószer amit nehéz kiszedni, ezért mostam át vagy 50x forróvízzel.

Szia'
Én féktisztítót fújtam bele azzal öblögettem ki, vagy másodszorra pedig egy kis benzinnel mostam ki, az elpárolgott, majd kiöblítettem vagy 20x és mehetett is vissza:) Nekem is aktuális lesz már kimosni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2012 7:37 pm 

Goodman írta:

Szerintem próbáld meg még egyszer kimosni. Lehetőség szerint, hosszabb ideig áztatni. majd jó sokszor átmosni, illetve a jeladó csatlakozót sem árt kontakspray-vel megfújni.

Én személy szerint az utángyártott tartálytól tartok kicsit, ezért is próbáltam meg még egyszer a mosást. Mert itt nem kaptam róla infót, a gyári pedig 7.000ft

Nem próbálkozom újra a mosással, ma vettem 2 ezresért egy utángyártott újat.
A hétvégén kicserélem, és majd beszámolok róla.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2012 2:38 pm 

Ted Mosby írta:
A hónap végén nekem is aktuális lesz a hűtőfolyadék csere, és mivel van pár vízkőpötty a tartályban, így kimosnám előtte, preventív jelleggel.

Szia,
Ecet+forróvíz jó lesz vagy akár a trisó is.
Én hypót használtam a kimosásra sok sok forróvizet.
Arra ügyelj, a tartály aljában marad kis víz vagy épp tisztítószer amit nehéz kiszedni, ezért mostam át vagy 50x forróvízzel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2012 1:57 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 17, 2012 12:44 pm 

Sziasztok.
A kiegyenlítőtartály mosásról annyit, hogy én is már mostam 2x-3x ecettel és trisóval és mindig jelzett.
Már szereztem hozzá egy "VIKA" új kiegyenlítőtartályt, de nem volt jó a fábiához.Nem egyforma a gyári és az utángyártott tartályon a"csati" helye, az utángyártotton hosszab a műanyag rész és ezért a csati nem ér be a helyére.(mondjuk lelehet belőle vágni, de akkor a gari ugrik)
A sikertelen csere miatt tiszta benzinnel (más oldószerem nem volt akkor per-pillanat)mostam át a régi tartályt, az kiszedett belőle minden koszt(még a kávé színű trutyit is amit a hengerfejtömítés hibája okozott).Utána trisós tiszta (meleg)vízes öblítés sokszor. Ez volt tavaly májusban, azóta tökéletesen tiszta.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra