Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 9:59 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hütőfolyadékszint
HozzászólásElküldve: pén. aug. 25, 2017 8:35 pm 

skdfb2008 írta:
És körülbelül hány liter víz fog kifolyni?

hubo44 írta:
skdfb2008 írta:
Sziasztok!

Nemrégiben cseréltem hőgombát (Fabia II), és nyilván valamennyi folyadék kifolyt. A kérdésem az lenne, hogy ez a belső vagy külső hűtőkörhöz tartozik? Nagyon nem vettem észre a kiegyenlítőtartályban folyadékcsökkenést (igaz elég gyorsan is csináltam, nem folyt ki sok). Mivan ha leengedem az egészet a hőgombánál, mennyivel töltsem újra? Ki tud ott folyni az összes folyadék vagy csak pár liter a belső körből? Azt sem tudom hogy szakszerűen cseréltem, lehet hogy gomba csere elött le kellett volna engedni az összes hűtővizet?
+- 4L a huvejek kôrul ot marad-

Köszi a segítséget előre is.

igen hô gomba + a alšo kabinba vezetô čôvet le kôtnem eš bele fujni. én ki sokom ôbliteni ešô vizel a eges rendsert.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 25, 2017 8:23 pm 

Autó: Skoda Fabia 2008
És körülbelül hány liter víz fog kifolyni?

hubo44 írta:
skdfb2008 írta:
Sziasztok!

Nemrégiben cseréltem hőgombát (Fabia II), és nyilván valamennyi folyadék kifolyt. A kérdésem az lenne, hogy ez a belső vagy külső hűtőkörhöz tartozik? Nagyon nem vettem észre a kiegyenlítőtartályban folyadékcsökkenést (igaz elég gyorsan is csináltam, nem folyt ki sok). Mivan ha leengedem az egészet a hőgombánál, mennyivel töltsem újra? Ki tud ott folyni az összes folyadék vagy csak pár liter a belső körből? Azt sem tudom hogy szakszerűen cseréltem, lehet hogy gomba csere elött le kellett volna engedni az összes hűtővizet?

igen hô gomba + a alšo kabinba vezetô čôvet le kôtnem eš bele fujni. én ki sokom ôbliteni ešô vizel a eges rendsert.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 25, 2017 8:19 pm 

skdfb2008 írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 25, 2017 6:46 pm 

Autó: Skoda Fabia 2008
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 28, 2017 1:54 pm 

Autó: Fabia Kombi 2007 1.2 12V HTP BME
Sziasztok!
Ez jó lenne az autóba? Csak sehol nem látom a leírásban, hogy alu.

http://www.bardiauto.hu/webshop/felszer ... EP999G12-5

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 12, 2017 7:40 am 

Autó: 2001 Fabia 1.4 MPI AME
Skoda SLX írta:
Sziasztok. olyan problémám lenne, hogy a hütőfolyadék feltöltő tartályból, lassan eltünik a folyadék, aztàn jelez a müszerfalon az ikon, hogy üres a tartály, le állitom a motort, ki nyitom a tartály tetejét először sok levegő jön ki aztán szépen vissza jön a folyadék a tartályba normál szintre, tehát valamitől nagy nyomás keletkezik a rendszerbe. az olaj szintem normál és a hütőfolyadékom is vissza áll normál szintre tehát nem folyik össze a kettő. néha kell egy kevés hütőfolyadékot utána töltenem de jelentéktelen mennyiség (néhány csepp). Mi okozhatja ezt problémát? (1.6 akl 74kw 101 le)

Én első körben megnézném a kiegyenlítő tartály sapkáját,mert mintha nem engedné el a nyomást. És mindeközben figyelném,hogy a motor nem fúj-e bele a hűtőrendszerbe (hengerfej,hengerfej tömítés,repedés).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 12, 2017 12:38 am 

Autó: Skoda octavia
Sziasztok. olyan problémám lenne, hogy a hütőfolyadék feltöltő tartályból, lassan eltünik a folyadék, aztàn jelez a müszerfalon az ikon, hogy üres a tartály, le állitom a motort, ki nyitom a tartály tetejét először sok levegő jön ki aztán szépen vissza jön a folyadék a tartályba normál szintre, tehát valamitől nagy nyomás keletkezik a rendszerbe. az olaj szintem normál és a hütőfolyadékom is vissza áll normál szintre tehát nem folyik össze a kettő. néha kell egy kevés hütőfolyadékot utána töltenem de jelentéktelen mennyiség (néhány csepp). Mi okozhatja ezt problémát? (1.6 akl 74kw 101 le)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 07, 2017 7:32 am 

A közelmúltban megoldódott a dolog, eléggé szét lett szedve a motor.
A következők lettek javítva, illetve cserélve:
hengerfej tömítés (ez egy kicsit át volt égve), hengerfej csavarok, dugattyú gyűrűk, hengerfej síkolva lett (egyéb javítás nem kellett rajta, jó állapotban volt), hajtókar csapágyak, hüvely hézagoló tömítések (az egyik nagyon csúnya állapotban volt, különben ez egy nagyon vékony rézgyűrű a hüvely alatt), karter tömítés, + olaj, olajszűrő, hűtőfolyadék. Azóta úgy néz ki, hogy jó, nem folyik el a víz.

Szesze írta:
tucher írta:
Sziasztok!

Tudom, hogy volt már szó róla többször is, de nem tudok eligazodni, hogy mi is lehet a baj.

Adott a következő típus:
Fabia kombi 1.4 MPI AME 2002. 274.000 km

4 év alatt 3x lett cserélve rajta hengerfej tömítés, (csavarok csak a 3.-nál lettek cserélve, síkoltatva nem volt, elképzelhető, hogy tróger volt a szerelő?)
Még mindig eltűnik a hűtővíz, az utóbbi 2 hónap alatt 2x teljesen kiürült, újra föl kellett tölteni.

Jelenségek:

- Hidegen nehezen indul, olyan, mintha nem dolgozna minden henger, lefullad,
- amíg nem üzemmeleg a motor, addig gyorsításkor, meg-megtorpan az autó,
- hűtővíz folyás nem látszik sem a motortérben, sem az autó alatt,
- az első két tömítés csere előtt a kiegyenlítő tartályban olajos volt a víz, most viszont tiszta,
- olaj mennyisége nem csökken, azt sem látni, hogy hígulna, az idő előrehaladtával sötétedik a színe,
- autó nem füstöl, sem kéken, sem fehéren,
- nívópálca nem trutyis, az olajbetöltő sapka viszont igen, (ez régen hosszabb távon eltűnt, most már nem, és nyáron sem tűnik el)

Feltevéseim:

- lehetséges, hogy van valamilyen hibája a hűtőrendszernek, ez miatt nincs megfelelő hűtés,
ezért deformálódik a hengerfej, és a tömítés nem bírja sokáig?
(a vizet nem forralta még föl egyszer sem, a vízhőfok mérő mutatója mindig középen áll és nem megy följebb,
termosztát tavaly lett cserélve)

- vagy lehetséges, hogy a hengerfal van valahol elrepedve?
Hali.Amit Hubo írt az is lehet a hiba meg még sok más is.Tömítéscserénél elvileg mivel hüvelyes motorról van szó alapból meg kéne nézni a leszedés után,hogy megfelelő méretű-e és van-e hüvelykiállás.Ha valamelyik hüvely lejjebb van attól is lehet.Mondjuk nálam az is alap ha már a hengerfej le van szedve ilyen probléma miatt meg pláne akkor minimum nyomáspróba és sikolás és csak ezek után mehet össze a motor.Ha nem sikolták le attól is lehet,hogy többször újra beledolgozik a víz a motorba mivel a hf-nek teljesen siknak kell lenni,hogy azt normálisan vissza lehessen húzni a helyére.Még akár ezeken kívül lehet valami belső repedés is,de ha nem lett a forró motorban hideg víz rátöltve akkor talán ennek elég kicsi az esélye.Ha valaki még egyszer ennek nekiáll annak kötelező az előbbi dolgokat végigzongorázni,mert amíg nincs meg a hiba oka addig csak pénzkidobás az egész.Mondjuk ha teljesen kifogy már a tágulási tartály az már nagyon gáz és ha az mind a motorban köt ki akkor azzal a motorral ilyen állapotban nem kéne járni,mert gallyra fog menni ennyi víztől!Legközelebb ha rám hallgatsz mielőtt kiadód a sok pénzt csak olyan helyre vidd a kocsit ahol értenek hozzá és vállalnak rá garanciát a munkájukra,mert a trehány munka megbosszulja magát és a többszörösébe is kerül nem beszélve a sok bosszúságról!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 6:23 pm 

Csabaa írta:
Szesze írta:
klaci71 írta:
Sziasztok! Meg tudná valaki mondani , hogy milyen tömítés van a termosztát házon ott ahol csatlakozik a hengerfejre? Ma vettem észre .hogy csepeg a hűtővizem , holnap szeretném megcsinálni. Előre is köszönöm.
Hello.Ha 1.4 mpi-d van akkor egy gumi O gyűrű tömíti a termosztátházat a hengerfejhez.

Sziasztok
A 16-os lesz az, 30,2X3 mm gyűrű:
http://nemiga.com/cat_spares/etka/skoda/fab/225/121750/

Igen 1,4 MPI elfelejtettem leírni . Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ és kellemes ünnepeket kívánok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 6:13 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szesze írta:
klaci71 írta:
Sziasztok! Meg tudná valaki mondani , hogy milyen tömítés van a termosztát házon ott ahol csatlakozik a hengerfejre? Ma vettem észre .hogy csepeg a hűtővizem , holnap szeretném megcsinálni. Előre is köszönöm.
Hello.Ha 1.4 mpi-d van akkor egy gumi O gyűrű tömíti a termosztátházat a hengerfejhez.

Sziasztok
A 16-os lesz az, 30,2X3 mm gyűrű:
http://nemiga.com/cat_spares/etka/skoda/fab/225/121750/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 6:02 pm 

Autó: Fabia Best
klaci71 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 5:39 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 16, 2016 6:41 pm 

Duplázok, elnézést!

Hosszú tapasztalat még nincs, ugyanis ma lett kicserélve a vezérlés, de a vízpumpa sem volt 100-as, lassan eresztett és mindez majdnem 8 év és 70e km után. Szóval lehet a szíj 90e+30e km-re tervezve (vagy 10 év), ha a tömítés már 70e környékén megadja magát!

Kopp-kopp! Remélhetőleg jó pár évig nyugi van ezután! Szerencsém volt, hogy látni lehetett felülről a kirakódást, nem sokat, de legalább annyira elég volt, hogy odaterelje a gyanút.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 06, 2016 7:05 pm 

hubo44 írta:
Hat akor ňugiba gondld at astan el dôntôd.

Ha Komárom közelében élnék, biztos nem kellene gondolkozni, tudnám, hova kell menni! ;-)
Hubohoz! Mégha nálad nincs is gari, de legalább lelkiismeretesen megcsinálnád. Meg közben ellesnék egy-két mesterfogást tőled, mert érdekel a szerelés.

Mindezt széptevés nélkül mondom!! Mindig van jó tanácsod és meg is osztod! Köszi! (Dakujem pekne! Sajnos többet nem tudok szlovákul.)

Inkább szerkesztek, nem írok pluszban: sikerült a középutat megtalálni, ajánlottak egy olyan helyet, ahol 320 euróért mindent megcsinálnak és 2 évig garit vállalnak a munkájukért. Azt hiszem, ez a legjobb ár/érték tekintetében jelenleg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 06, 2016 6:39 pm 

cerberos írta:
hubo44 írta:
,, sokkal nyugatabbra élek,, akor ot a kerešet iš job akor nem soltam šemit.

:-) Oké, hogy nem szólsz semmit Hubo, kereset jobb, árak magasabbak, de akkor sem szereti az ember szórni a pénzt. Picit magyar aggyal is gondolkozik. Lehet, spórolok 150 eurót, aztán ha tönkremegy a motor, a használt is min. 1000-nél kezdődik, beszerelés nélkül.

Szóval ki kell találnom, szerelő vagy Skoda-szerviz.

Hat akor ňugiba gondld at astan el dôntôd.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra