Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:22 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 07, 2012 6:22 pm 

Köszönöm mindenkinek, ha másnak is van még ötlete, szerviz ajánlata, azt várom még :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. okt. 03, 2012 1:42 pm 

Goodman írta:
Szia,

Leeresztőcsap, hűtőrepedés, hengerfejtömítés. :)

kiegészíteném még a vízpumpával mert nekem ott csordogált kifele a víz. tehát van választék meg kell nézni álló motornál száraz aszfalton ha nem vizes alatta akkor hengerfej tömítés. a többi adja magát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: folyik a hűtőrendszer
HozzászólásElküldve: szer. okt. 03, 2012 7:22 am 

Szia!

http://tischlermotor.hupont.hu

Nekem ő csinálta a hengerfej tömítés cserét. Bevált.

fricko írta:
Sziasztok! 2 naponta kell utántöltenem a hűtővizet. Tud valaki ajánalni profi szervizt, ahol BIZTOSAN és gyorsan megtalálják a hiba okát, pl. valamilyen nagynyomású vizsgálattal?
(Különböző gyorsszervizekben megmondták már a "tutit" szemrevételes vízfoltvizsgálat után, hogy hűtógomba, termosztátház, de hiába cserélték, tovább folyik azóta is...) :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. okt. 03, 2012 6:32 am 

Szia,

Leeresztőcsap, hűtőrepedés, hengerfejtömítés. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: folyik a hűtőrendszer
HozzászólásElküldve: szer. okt. 03, 2012 6:09 am 

Sziasztok! 2 naponta kell utántöltenem a hűtővizet. Tud valaki ajánalni profi szervizt, ahol BIZTOSAN és gyorsan megtalálják a hiba okát, pl. valamilyen nagynyomású vizsgálattal?
(Különböző gyorsszervizekben megmondták már a "tutit" szemrevételes vízfoltvizsgálat után, hogy hűtógomba, termosztátház, de hiába cserélték, tovább folyik azóta is...) :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2012 5:17 pm 

Sziasztok,helyesbitenék.Ma után töltöttem még egy keveset 4 dl-t,és így összesen 4,4 liter ment bele 1.9 fagy álló és a többi víz. -70 fokos fagy állót vettem.-25 re álitottam be,nem hinném hogy hidegebb lesz.Ez az én fábiámra igaz,klíma nélkűli hűtős,és 14MPI.
sanya80 írta:
Sziasztok,2,5 év után el értem hogy a hűtő rendszerrel is foglalkozzam.Eddig nem foglalkoztam vele mert sajnos nekem is henger fej tömités csere gyanus volt, amit meg is ejtettem.Ez idáig csak sima víz volt benne,de most tettem bele a cartenichtöl (g12)egy fagyálló koncentrátumot.Próbáltam mosni a ki eggyenlitő tartályt trisóval több kevesebb sikerrel,4 litert tudtam bele tölteni.Nagyon szivemhez nőtt ez a fábia,mindig ezzel járok pedig nejem suzukija kevesebbet fogyaszt szinte felét de ez olyan nagy autó fillingű,egyszóval szuper.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 10:23 pm 

Még annyit kérdeznék, itt írták hogy 4 liter megy bele: gondolom az 2 liter hűtőfolyadék és 2 liter higítással jön ki ugye?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 10:09 pm 

Köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 4:06 pm 

Sziasztok,2,5 év után el értem hogy a hűtő rendszerrel is foglalkozzam.Eddig nem foglalkoztam vele mert sajnos nekem is henger fej tömités csere gyanus volt, amit meg is ejtettem.Ez idáig csak sima víz volt benne,de most tettem bele a cartenichtöl (g12)egy fagyálló koncentrátumot.Próbáltam mosni a ki eggyenlitő tartályt trisóval több kevesebb sikerrel,4 litert tudtam bele tölteni.Nagyon szivemhez nőtt ez a fábia,mindig ezzel járok pedig nejem suzukija kevesebbet fogyaszt szinte felét de ez olyan nagy autó fillingű,egyszóval szuper.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 1:44 pm 

Rossz helyen nézted. 530/475 a gyári, de 530/480 szokott lenni a Bosch szett mérete. Én is szettben vettem.

Goodman írta:
manmusic írta:
Sziasztok!
2002-es 1.4 MPI-be melyik MOL-os hűtőfolyadék a megfelelő:
http://www.mol.hu/hu/vallalati_ugyfelek ... olyadekok/
Azért ebből választanék, mert ez tudom helyileg elérni, persze ha van megfelelő.
És egy amatőr kérdés, de két hetes az autó nálam, a hűtő milyen anyagból van, ez ugye nem aluhűtős?
Köszi

Szia, ha jol tudom a VW TL 774-F vagyis jelenesetben az 1. a G12-es.

Más kérdés Mi a ferdehátú fabia gyári ablaktörlő mérete?
Mert Most 53as és 48as van de néztem bosch-t csak párban van és egy méret.... Várom válaszokat. Köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 1:43 pm 

Hi!

Evox G30 duplájára higítva.

manmusic írta:
Sziasztok!
Azért ebből választanék, mert ez tudom helyileg elérni, persze ha van megfelelő.
És egy amatőr kérdés, de két hetes az autó nálam, a hűtő milyen anyagból van, ez ugye nem aluhűtős?
Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 1:15 pm 

manmusic írta:
Sziasztok!
Köszi

Szia, ha jol tudom a VW TL 774-F vagyis jelenesetben az 1. a G12-es.

Más kérdés Mi a ferdehátú fabia gyári ablaktörlő mérete?
Mert Most 53as és 48as van de néztem bosch-t csak párban van és egy méret.... Várom válaszokat. Köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2012 7:06 am 

Sziasztok!
Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 06, 2012 8:51 am 

Hello.
Én egy "VIKA" utángyártott kiegyenlítőtartályt kaptam,azzal a leírt hiba volt a gond és az egyik érintkezője is rövidebb volt 1-1.5mm-el.de mint írtam én kimostam a régit tiszta benzinnel (nem ám órák hosszat lötyögtettem)és utána öblítés trisós forró vízzel, de sokszor.(kb20x-30x) Azóta jó, semmi gond a régi tartállyal.
Merlot írta:
gyula írta:
....Nem egyforma a gyári és az utángyártott tartályon a"csati" helye, az utángyártotton hosszab a műanyag rész és ezért a csati nem ér be a helyére.(mondjuk lelehet belőle vágni, de akkor a gari ugrik)

Nemtom, te hol szerezted be, de az én utángyártottamba illeszkedett a kábelkorbács végén lévő régi csatlakozó, csak el kell távolítani egy finom szikével az öntés okozta műanyag kitüremkedéseket a két késélhez hasonló fém csatlakozó mellől! (ezek miatt nem megy be a csatlakozó "apa" az "anyába")

Miután tettem egy kísérletet az eredeti trisós kimosásával - eredménytelenül -, nem tököltem: vettem 2 rongyiért egy kiváló klónt, és beszereltem.

Azóta nincs sípolgatás. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 05, 2012 9:08 pm 

gyula írta:
....Nem egyforma a gyári és az utángyártott tartályon a"csati" helye, az utángyártotton hosszab a műanyag rész és ezért a csati nem ér be a helyére.(mondjuk lelehet belőle vágni, de akkor a gari ugrik)

Nemtom, te hol szerezted be, de az én utángyártottamba illeszkedett a kábelkorbács végén lévő régi csatlakozó, csak el kell távolítani egy finom szikével az öntés okozta műanyag kitüremkedéseket a két késélhez hasonló fém csatlakozó mellől! (ezek miatt nem megy be a csatlakozó "apa" az "anyába")

Miután tettem egy kísérletet az eredeti trisós kimosásával - eredménytelenül -, nem tököltem: vettem 2 rongyiért egy kiváló klónt, és beszereltem.

Azóta nincs sípolgatás. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra