Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. aug. 19, 2018 8:12 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 190 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hütőfolyadékszint
HozzászólásElküldve: kedd dec. 06, 2016 7:05 pm 

hubo44 írta:
Hat akor ňugiba gondld at astan el dôntôd.

Ha Komárom közelében élnék, biztos nem kellene gondolkozni, tudnám, hova kell menni! ;-)
Hubohoz! Mégha nálad nincs is gari, de legalább lelkiismeretesen megcsinálnád. Meg közben ellesnék egy-két mesterfogást tőled, mert érdekel a szerelés.

Mindezt széptevés nélkül mondom!! Mindig van jó tanácsod és meg is osztod! Köszi! (Dakujem pekne! Sajnos többet nem tudok szlovákul.)

Inkább szerkesztek, nem írok pluszban: sikerült a középutat megtalálni, ajánlottak egy olyan helyet, ahol 320 euróért mindent megcsinálnak és 2 évig garit vállalnak a munkájukért. Azt hiszem, ez a legjobb ár/érték tekintetében jelenleg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 06, 2016 6:39 pm 

cerberos írta:
hubo44 írta:
,, sokkal nyugatabbra élek,, akor ot a kerešet iš job akor nem soltam šemit.

:-) Oké, hogy nem szólsz semmit Hubo, kereset jobb, árak magasabbak, de akkor sem szereti az ember szórni a pénzt. Picit magyar aggyal is gondolkozik. Lehet, spórolok 150 eurót, aztán ha tönkremegy a motor, a használt is min. 1000-nél kezdődik, beszerelés nélkül.

Szóval ki kell találnom, szerelő vagy Skoda-szerviz.

Hat akor ňugiba gondld at astan el dôntôd.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 06, 2016 6:26 pm 

hubo44 írta:

:-) Oké, hogy nem szólsz semmit Hubo, kereset jobb, árak magasabbak, de akkor sem szereti az ember szórni a pénzt. Picit magyar aggyal is gondolkozik. Lehet, spórolok 150 eurót, aztán ha tönkremegy a motor, a használt is min. 1000-nél kezdődik, beszerelés nélkül.

Szóval ki kell találnom, szerelő vagy Skoda-szerviz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 06, 2016 6:18 pm 

cerberos írta:
hubo44 írta:
150-200€ a aňag picit šokalom a tôbi ok.

Körbekérdeztem, ez nem Magyaroszág, sokkal nyugatabbra élek: független szerelő 185 euró, ez csak munkadíj, szerintem garanciát nem vállal, nekem kell vinni az anyagot, márkaszervíz 500 euró, mindennel együtt és mellé jár a 2 év garancia.

A szerelőnek min. 150 euró előnye van, de épp azért, mert nincs gari. Mondjuk, ha az új gyári szett is kibír 7 évet, az kb. 21 euró plusz minden évre, így hosszú távon nem tűnik soknak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 06, 2016 6:12 pm 

hubo44 írta:

Körbekérdeztem, ez nem Magyaroszág, sokkal nyugatabbra élek: független szerelő 185 euró, ez csak munkadíj, szerintem garanciát nem vállal, nekem kell vinni az anyagot, márkaszervíz 500 euró, mindennel együtt és mellé jár a 2 év garancia.

A szerelőnek min. 150 euró előnye van, de épp azért, mert nincs gari. Mondjuk, ha az új gyári szett is kibír 7 évet, az kb. 21 euró plusz minden évre, így hosszú távon nem tűnik soknak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 02, 2016 8:41 pm 

cerberos írta:
hubo44 írta:
It mindent minki dart meg ast iš at čomakoljak no borzasto. Mod a serelôdnek hod ojant rakjon bele a mire ad neked garit.

Aha, értem! Mondjuk itt a kereskedés (hivatalos Skoda), most 449 euróért hirdeti a cserét, ha jól tudom, azzal mintha 2 év gari járna. Ahogy gyors ebay-es keresés után látom: 1 szett pumpával kb. 150-200 euró, itt tuti 1 szerelő órabére 50 euró, 2 órával számolva 100, akkor az már 250-300, s kell még 3l G12, az még 20. Azaz 270-320 amúgyis.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 02, 2016 8:21 pm 

hubo44 írta:
It mindent minki dart meg ast iš at čomakoljak no borzasto. Mod a serelôdnek hod ojant rakjon bele a mire ad neked garit.

Aha, értem! Mondjuk itt a kereskedés (hivatalos Skoda), most 449 euróért hirdeti a cserét, ha jól tudom, azzal mintha 2 év gari járna. Ahogy gyors ebay-es keresés után látom: 1 szett pumpával kb. 150-200 euró, itt tuti 1 szerelő órabére 50 euró, 2 órával számolva 100, akkor az már 250-300, s kell még 3l G12, az még 20. Azaz 270-320 amúgyis.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 02, 2016 7:55 pm 

cerberos írta:
hubo44 írta:
BXW-nel nem sabad est el haňagolni ha be al a viz pumpa u"tol éri a dugo a selepeket eš a motornak aňi. (šoksor a viz puma nem birja ki čere intarvalt)

Köszi Hubo! Nem esküszöm meg rá, hogy onnan jön, de valamit látok. Szóval az javaslod, cseréltessek inkább vezérlést? Jövő évben akartam, akkor lesz a kocsi 8 éves és kb. 75-80e km-es. Viszont tényleg fogy 1 dl víz kéthavonta, s tuti, hogy nem a 'pakolás' engedi el. Milyen márkát ajánlasz?

Est nem merem be valalni hod ajaljak markat. It mindent minki dart meg ast iš at čomakoljak no borzasto. Mod a serelôdnek hod ojant rakjon bele a mire ad neked garit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 02, 2016 7:27 pm 

hubo44 írta:
BXW-nel nem sabad est el haňagolni ha be al a viz pumpa u"tol éri a dugo a selepeket eš a motornak aňi. (šoksor a viz puma nem birja ki čere intarvalt)

Köszi Hubo! Nem esküszöm meg rá, hogy onnan jön, de valamit látok. Szóval az javaslod, cseréltessek inkább vezérlést? Jövő évben akartam, akkor lesz a kocsi 8 éves és kb. 75-80e km-es. Viszont tényleg fogy 1 dl víz kéthavonta, s tuti, hogy nem a 'pakolás' engedi el. Milyen márkát ajánlasz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 02, 2016 7:12 pm 

cerberos írta:
Fogyogat a hűtővíz, lassan, de biztosan. 09'-es 1.4 Bxw-ről van szó, kirakódást sehol sem látok. Valamennyi lerakódás van a vízpumpa környékén, de az megint nem 100% biztos, hisz a vezérlés tetejéről figyelve nem sok minden szemlélhető meg alaposan. Hűtővíz, olajkupak olyan, amilyennek lennie kell.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 02, 2016 6:32 pm 

Fogyogat a hűtővíz, lassan, de biztosan. 09'-es 1.4 Bxw-ről van szó, kirakódást sehol sem látok. Valamennyi lerakódás van a vízpumpa környékén, de az megint nem 100% biztos, hisz a vezérlés tetejéről figyelve nem sok minden szemlélhető meg alaposan. Hűtővíz, olajkupak olyan, amilyennek lennie kell.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 25, 2016 1:16 pm 

Autó: Skoda Octavia 1U
Csabaa írta:
tapsi írta:
Sziasztok, 2003-as 1.4 16V 100Le BBZ motorkóddal a probléma, hogy fogy a hűtőfolyadék. Sem a kiegyenlítő tartályban, sem az olaj betöltő sapka környékén nem látok semmi problémát. Rendellenes járás, füst sincs. Azt érdemes tudni, hogy nagyon kis távolságokra van használva legtöbb esetben. A 90ezres vezérlés csere most lesz aktuális.
Mit érdemes megnézni?
Köszönöm a válaszokat!

szia
Hűtő szélei a peremezésnél? A venti kapcsoló gomba alatti tömítés?

Köszi a tippet, megnézem!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 25, 2016 10:39 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
tapsi írta:
Sziasztok, 2003-as 1.4 16V 100Le BBZ motorkóddal a probléma, hogy fogy a hűtőfolyadék. Sem a kiegyenlítő tartályban, sem az olaj betöltő sapka környékén nem látok semmi problémát. Rendellenes járás, füst sincs. Azt érdemes tudni, hogy nagyon kis távolságokra van használva legtöbb esetben. A 90ezres vezérlés csere most lesz aktuális.
Mit érdemes megnézni?
Köszönöm a válaszokat!

szia
Hűtő szélei a peremezésnél? A venti kapcsoló gomba alatti tömítés?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 25, 2016 10:21 am 

Autó: Skoda Octavia 1U
Mit érdemes megnézni?
Köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 16, 2016 11:13 am 

Autó: Skoda Fabia Sedan
Sziasztok! Azért regisztráltam, hogy hátha tudtok segíteni. Van egy Skoda Fabia Sedan, 2002es évjáratú autónk. A probléma a következő: eléri a víz az üzemi hőfokot és a hőfokjelző elkezd jelezni (sípol, majd villog). A mutató közép állásból nem megy feljebb, nem forr a víz. Ezt nem mindig csinálja, de ha igen, akkor azt sem jelzi, hogy mennyi benzin van a kocsiba. Nagy lehet a baja? Köszi előre is

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 190 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra