Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. jún. 18, 2018 4:02 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hütőfolyadékszint
HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 10:39 pm 

Autó: Skoda Fábia
Igen.1.4-es MPI motoros.eddig csak fogyott mindig utana kellett önteni.és egyszer láttam hogy folyt.utána vittem szerelőhöz de okosabbak nem lettünk.tegnap viszont megint folyt belőle szabályosan lehetett látni.ma semmi jel nem utalt rá hogy folyik.pedig mentem vele,sőt a vìz sem lett kevesebb.mi lehet ez?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 8:25 pm 

Autó: Fabia Best
Timesz00 írta:
Sziasztok!azt mondták koszos a fábiám hűtője.ki lett mosva,meg fel lett töltve fagyállóval,tél elött és azóta folyik a vizem.mi lehet az oka valaki tudna infót adni.már nézte szerelő is de sajna akkor nem volt folyásnyom sehol.mit lehet erről még tudni?? Segítséget előre is köszönöm!
Szia.Milyen motor van a kocsidba 1.4 MPI?Mit jelent az ,hogy folyik a vized?Látsz a kocsi alatt tócsát vagy csak fogy a hűtővized?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 7:00 pm 

Autó: Skoda Fábia
Sziasztok!azt mondták koszos a fábiám hűtője.ki lett mosva,meg fel lett töltve fagyállóval,tél elött és azóta folyik a vizem.mi lehet az oka valaki tudna infót adni.már nézte szerelő is de sajna akkor nem volt folyásnyom sehol.mit lehet erről még tudni?? Segítséget előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 18, 2016 1:42 pm 

Autó: Fabia 1.4 mpi 2001
Csabaa írta:
Szia
Nem egy varázslat a hűtő csere. Klimáshoz van leírás is.
https://mega.nz/#F!ThQFwLhI!lp88vlY4O9a5WB7LDLzMFA
Mondanám ,hogy gyere ,de én is kerben, szabadtéren szerelgető vagyok.
Ebben az időben kicsit kellemetlen csinálni bármit is, de mondjuk megvan a hópelyhes krovának is a feelingje :-)

Köszönöm a felajánlást! úgy látszik hogy csak "időszakos"probléma volt ugyanis azóta tünetmentes az autó nem tudom mi lelte .... mindenesetre a leírást letöltöttem és sűrűbben nézem a folyadékszintet ... köszönöm még egyszer !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 16, 2016 10:52 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia
Nem egy varázslat a hűtő csere. Klimáshoz van leírás is.
https://mega.nz/#F!ThQFwLhI!lp88vlY4O9a5WB7LDLzMFA
Mondanám ,hogy gyere ,de én is kerben, szabadtéren szerelgető vagyok.
Ebben az időben kicsit kellemetlen csinálni bármit is, de mondjuk megvan a hópelyhes krovának is a feelingje :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 4:58 pm 

Szesze írta:
Figo_MG írta:
Sziasztok! elkezdett szivárogni a hűtőfolyadékom , ma vettem észre már a minimum szint alatt volt ... a szivárgást itt tapasztalom a hűtő nem az enyémhez való (1.4 mpi klíma nélkül ) csak jobb képet nem találtam :/ szóval a képen látható baloldali ventinek a felső (11-12óra körül lévő )lévő csavarjánál http://www.autoalkatresz.hu/auto-huto_rendszer/ventillatorok/skoda-fabia-hutoventillator-1326901
van ötletetek hogy mi okozhatja ? a csavar nem laza , ellenőriztem... esetleg egy kb árat tudtok mondani, a javítás mennyibe fog kerülni? még egy szakiért is hálás lennék aki szerintetek megbízható lehetőleg budapesten .. előre is köszönöm !
helló.Ha fentről folyik a vized akkor nem akarlak elkeseríteni,de eljött a hűtőcsere ideje.Ne aggódj,mert nem a tiéd az első Mpi itt akinek már cserélni kellett a hűtőét.Köztük az enyém is kilyukadt már.Úgy látszik a gyári hűtők ennél a típusnál 11-12 évet bírnak ki azután kuka.A gyári beszállító a Berh,de az enyém most Nissenst kapott és egyenlőre tökéletes eddig.Kopp-kopp. Itt viszonylag olcsón megkapod :https://alkatreszek.hu/ns652691_sz

köszönöm szépen a választ!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2016 8:04 pm 

Autó: Fabia Best
Figo_MG írta:
Sziasztok! elkezdett szivárogni a hűtőfolyadékom , ma vettem észre már a minimum szint alatt volt ... a szivárgást itt tapasztalom a hűtő nem az enyémhez való (1.4 mpi klíma nélkül ) csak jobb képet nem találtam :/ szóval a képen látható baloldali ventinek a felső (11-12óra körül lévő )lévő csavarjánál http://www.autoalkatresz.hu/auto-huto_rendszer/ventillatorok/skoda-fabia-hutoventillator-1326901
van ötletetek hogy mi okozhatja ? a csavar nem laza , ellenőriztem... esetleg egy kb árat tudtok mondani, a javítás mennyibe fog kerülni? még egy szakiért is hálás lennék aki szerintetek megbízható lehetőleg budapesten .. előre is köszönöm !
helló.Ha fentről folyik a vized akkor nem akarlak elkeseríteni,de eljött a hűtőcsere ideje.Ne aggódj,mert nem a tiéd az első Mpi itt akinek már cserélni kellett a hűtőét.Köztük az enyém is kilyukadt már.Úgy látszik a gyári hűtők ennél a típusnál 11-12 évet bírnak ki azután kuka.A gyári beszállító a Berh,de az enyém most Nissenst kapott és egyenlőre tökéletes eddig.Kopp-kopp. Itt viszonylag olcsón megkapod :https://alkatreszek.hu/ns652691_sz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2016 7:46 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2016 5:08 pm 

Autó: Skoda Fabia/2006 1.4 BBZ Sportline
Csabaa írta:
Derrik írta:
Csabaa írta:
Szia
Ezt a kisérletet nem értem.
Nincs a helyén a kiegyenlítő kupakja, nem tud kialakulni a vízkőr nyomása, (1,4 bar)
de a szivattyú tolja a vizet ezerrel.
A hűtőt nézd meg első körben..

A hűtő bal oldalán, középen a hőfokgomba papírtömítése szokott engedni.
Ha fentről benézel látni ha van a gomba alatt vízkőszerű lerakódás.
Erre gondolsz......?

Igen, erre.

....a hűtő bal oldalán mint kiderült a hőfokmérő gomba alóli víz szivárgás oka : elégtelen rögzítés! Két kis ujjacskámmal simán tekertem mindkét irányba. Mivel semmilyen más eszköz nem állt rendelkezésre így fel találtam a PVC csőkulcsot, felmelegítés után egy régi termosztát adta meg a méretet
https://drive.google.com/open?id=0ByJ1K ... 21xZzdKX1k
ezzel az eszközzel nyomatékra húztam a szivárgás szerintem megszűnt egyenlőre!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 7:22 pm 

Boby írta:
Én csak tapasztalatból mondom hogy ha hidegen be indítom akkor nekem a felső csövön nem folyik a vizem.Mikor kezd melegedni (nyit a termosztát )akkor kezd fokozatosan folyni. :|

Tehát ezekszerint lehet hibás termosztát is.... ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 6:30 pm 

Autó: Fábia 1.4 mpi 2002
Én csak tapasztalatból mondom hogy ha hidegen be indítom akkor nekem a felső csövön nem folyik a vizem.Mikor kezd melegedni (nyit a termosztát )akkor kezd fokozatosan folyni. :|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 5:36 pm 

Csabaa írta:
Sziasztok
Ha ez így lenne, akkor a tartályba beszagolva kipuffogógáz szagot kell
érezned..

....itt a döntésnek oda kellene eljutnia hogy az üzemszerű e hogy az autó beindításától a leállításáig a kiegyenlítő tartály legfelső kis csövén folyik be a hűtő víz ahogy a mellékelt videón is látható....mert ez független attól hogy rajta van e kupak vagy nincs
Tehát hengerfejes vagy sem
Mert ha igen vissza viszem a kereskedőhöz mert egy millát adtam érte négy hete ment hétszáz kilométert és már ráköltöttem száz ezret

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 5:27 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
Ha ez így lenne, akkor a tartályba beszagolva kipuffogógáz szagot kell
érezned..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 5:12 pm 

Autó: Fábia 1.4 mpi 2002
Az baj.Hát lehet hogy bele dolgozik a motor a hűtésbe... :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 4:20 pm 

Boby írta:
Én csak mondom hogy ha eléri az üzemi hőfokot és meleg a hütő.akkor nincs gáz.Fogy a víz?Zavaros? Olaj ? Kemény a cső ( gumi ) :).ha minden ok akkor ne törödj vele.Fábia sok furcsaságot csinál.De mondom ez csak az én véleményem.

....hát az furcsaság hogy kering benne a víz mintha a wc- lehúznám a felső kis csövön ömlik be a kiegyenlítő tartályba..... és a víz is fogy 300km alatt 1.5-2dl ....

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra