Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd okt. 27, 2020 2:38 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 311 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nehezen indul
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 26, 2020 9:38 pm 

Autó: Skoda Fabia MK2
Üdv!

Most regisztráltam, remélem jó helyen sikerül feltenni a kérdésem. Illetve elnézést, ha valahol már ez szóba került, bevallom, nem olvastam mindent végig az elejétől. :)

A problémám, amiben segítséget szeretnék kérni, egy 2010-es, 1,4-es, BXW motorkódú Fábiához kapcsolódik. Egy ideje nagyon nehezen indul az autó reggel. Ilyenkor az önindító sokáig (3-5mp) forgat, hogy egyáltalán beröffenjen, ám mikor ez megtörténik, hamar lefullad. Többedig indítás után már nem fullad le, de dadog, mintha nem járna minden henger. Gázadásra fullad. Néha még durrog is. Volt olyan reggel (számoltam), hogy a 17. kísérletre sikerült tartós járásra bírni. A hibajelenség tart kb. 2 percig, utána kisimul, és hibátlanul jön-megy. Általában csak a napi első indítás ilyen macerás, ám már fordult elő hasonló félig kihűlt állapotban is, bár az nem közel sem volt ilyen súlyos.

Eddig cseréltem gyertyákat, trafókat, üzemanyag szűrőt, tartály szellőztető szelepet. Hibakód egyedül az EVAP szelepre volt. Járt szerelőnél, aki megállapította, hogy két foggal el van csúszva a vezérlés (ez egyébként lehetséges? Mármint két fog elcsúszás mellett a motor nem csörög-csattog, nem ver be hibakódot, nem veri szét a szelepeket, húz, 100%-ban normálisan üzemel? Vagy csak le lettem húzva szokás szerint? :) ), azt állítólag megjavította, de ha volt is a vezérlésnek baja, annak javítása nem változtatott semmin.

Kifogytam az ötletekből… van esetleg valakinek gondolata, mit lehet még megnézni?

Nagyon köszönöm előre is!

Üdvözlettel:
Gimesi Péter

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2020 2:51 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Öregúr írta:
Nagyon szépen köszi fekete!!

szívesen . örültem hogy segítettem . Köszönöm a visszajelzést, így más is látja a megoldást.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2020 10:26 am 

Autó: VW Polo 9N 1,2 12V BZG 2007
Nagyon szépen köszi fekete!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2020 2:36 pm 

Öregúr írta:
Kedves fekete! Az Autodoc.hu-ról rendeltem Németországból benzinszivattyút, beszereltük és az autó pörcre indult!! A probléma megoldódott!

Ha régen nem volt cserélve üzemanyagszűrőt is érdemes cserélni. Kb 80 ezer km kéne cserélni de sokszor elfelejtik . 4- 5 ezer ft-os tétel könnyű kicserélni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 25, 2020 11:48 am 

Kedves fekete! Az Autodoc.hu-ról rendeltem Németországból benzinszivattyút, beszereltük és az autó pöccre indult!! A probléma megoldódott!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 12, 2020 3:24 pm 

Kedves fekete! A gyűrűkkel együtt voltak a szűrő cserék (áprilisban) az üzemanyagszűrő nem.(meg fogom nézni) Most rendeltem Németországból benzinszívattyút, mert arra jutottam amit írtál, hogy nincsen elég üzemanyag az indításnál. Ezt én a nyomásra vezettem vissza (3 bar. helyett 2 bar. van) Amit írtál mindent meg fogok nézni. Nagyon szépen köszi! Majd jelentkezem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 11, 2020 7:17 pm 

Öregúr írta:
Kedves fekete! A hengerek (mivel nagy volt az olajfogyasztás) most lettek új gyűrűk rátéve. Most semmi olajat nem fogyaszt. Így nem gondolom, hogy a kompresszióval lehet gond. Elég indításhoz a 2 bar? A könyv 3 bar-t ír, majd 10 perc után 2 bar is elég. Amikor a motor már majdnem elkapja, akkor pedáloznom kell a gázpedállal (benzinfröccs).

olyanok a tünetek , hogy mintha hidegindításnál nem kapna benzint . De a " gázfröccs " nem több benzint ad hanem levegőt . A befecskendező fúvókákat elektronika vezérli a pedálállást is figyelembe véve. Ha a hengerek nem mennek égéskimaradás hibakódnak kéne lenni . Valami hibakódnak kéne lennie . Volt akinek úgy sikerült megoldani a problémát hogy az összes elektromos csatlakozót kontaktszpével befújta jó lett .
Légszűrő betétet mikor cserélted ?
Üzemanyagszűrő mikor lett cserélve? az is okozhat ilyen hibát
gyűrűcserénél megnézték-e a szelepek állapotát?
Érdemes lenne leszedett légszűrőházzal megpróbálni beindítani.
nem ajánlják a hidegindítót én a saját autómon óvatosan adagolva kiapprobálnám.
A kódolvasást másik kódolvasóval is megpróbálnám .
Az EGR szelepet is megnézném ha nem zár rendesen , koszos az is gond lehet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 11, 2020 3:13 pm 

Kedves fekete! A hengerek (mivel nagy volt az olajfogyasztás) most lettek új gyűrűk rátéve. Most semmi olajat nem fogyaszt. Így nem gondolom, hogy a kompresszióval lehet gond. Elég indításhoz a 2 bar? A könyv 3 bar-t ír, majd 10 perc után 2 bar is elég. Amikor a motor már majdnem elkapja, akkor pedáloznom kell a gázpedállal (benzinfröccs).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 10, 2020 5:46 pm 

Öregúr írta:
Kedves fekete! Nagyon szépen köszi a hozzászólásodat. Az injektoroknál mértem a nyomást és 2 bar volt. Induláskor a szivattyú ráadásakor, indításkor és működés közben is. A kocsi nem jelez hibakódot.

kompressziót mérjél

nézd meg a fojtószelepet , meg az EGR szelepet nem kell -e tisztitani . meg szívhat falsot is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 10, 2020 4:01 pm 

Kedves fekete! Nagyon szépen köszi a hozzászólásodat. Az injektoroknál mértem a nyomást és 2 bar volt. Induláskor a szivattyú ráadásakor, indításkor és működés közben is. A kocsi nem jelez hibakódot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 10, 2020 11:46 am 

Öregúr írta:
Sziasztok! Segítségeteket kérném az alábbi problémámhoz. A VW Polo 1,2 12V kocsim nagyon nehezen indul. Többször rá kell indítani, ha elindul "bólogat" a motor és leáll, vagy gázadással 3000-es fordulaton kell járatni (mert leáll) és ezt addig kell tartani míg a vízhőfok el nem éri a 90 fokot. Utána semmi gond a 800-as alapjáraton működik. Ha lehűtöm a vízhőfok jeladót, akkor pöccre indul. Már újat tettem bele, de a probléma nem oldódott meg. Mi lehet a baj?

érdemes lenne kompressziot mérni , üzemanyag nyomást mérni és egy kodkiolvasás

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 10, 2020 9:41 am 

Sziasztok! Segítségeteket kérném az alábbi problémámhoz. A VW Polo 1,2 12V kocsim nagyon nehezen indul. Többször rá kell indítani, ha elindul "bólogat" a motor és leáll, vagy gázadással 3000-es fordulaton kell járatni (mert leáll) és ezt addig kell tartani míg a vízhőfok el nem éri a 90 fokot. Utána semmi gond a 800-as alapjáraton működik. Ha lehűtöm a vízhőfok jeladót, akkor pöccre indul. Már újat tettem bele, de a probléma nem oldódott meg. Mi lehet a baj?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 07, 2020 8:36 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4 16v
Laci0803 írta:
Csabaa írta:
Laci0803 írta:
Sziasztok

Van egy 2008-as évjáratú 6 szelepes 1,2-es motorral ellátott Skoda Fábiám.
A problémám az lenne, hogy időközönként nehezen indul be. Télen nyáron fennálló hiba.
Pl reggel indítom pöccre indul, majd megteszek vele mondjuk 3 km-t leállítom és újraindításnál alig akar beindulni.
Ugyan ez a hiba akár 30 km megtétele után is előjön akár kevesebb vagy hosszabb leállított állapot után is. Teljesen rendszertelenül jön elő az indítási hiba.
Szerintetek ez mitől lehet?

szia
Ilyet a hőgomba szokott okozni. Megnő az ellenállása, a motorvezérlő ezért túldúsít és nem
indul el a motor.
2e forintos alkatrész, bárki ki tudja cserélni, kb 5 perc.

Megtörtént az érzékelő csere viszont a probléma még mindig fenn áll. Van még esetleg valamilyen ötletetek ?

Szia! nekem 1,4 16v fabia ugyanilyen rendszertelenül nem indul. Sikerült megoldani a hibát? Mi volt a baj?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 03, 2020 5:11 pm 

Kekszes írta:
Üdv feketete!

Először is, elnézést a késői válaszért, másodszorra pedig köszönöm, meg is rendeltem illetve ki is cseréltem.
De tartok tőle, lesz még egy benzinpuma csere is! :D

Köszönöm még egyszer!

ne alkatrész cserével próbálkozzál , ha szerencséd van a huszadi alatrész cseréjével oldod meg a porblémát . Probáld diagnosztikával megkeresni a hibát .

Nehéz indításnál sok hiba lehet érdemes rátenni a gyári vag programot , ha valaki tudja kezelni és érti akkor nagyon jó be lehet a hibát határolni Az OBD2 olvasóval általánosabban határolja be a hibát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 02, 2020 2:24 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V AZQ
Üdv feketete!

Először is, elnézést a késői válaszért, másodszorra pedig köszönöm, meg is rendeltem illetve ki is cseréltem.
De tartok tőle, lesz még egy benzinpuma csere is! :D

Köszönöm még egyszer!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 311 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra