Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. ápr. 25, 2018 9:23 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nehezen indul
HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2017 8:52 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Azért megnéznék egy statisztikát, hogy az eladott 1.2 12 szelepes gépekből hány db motor hibamentes es mennyi a "selejt".
A VW elfelejtett motort gyártani.....annak ellenére, hogy ez Cseh fejlesztés de akkor ott van a 2.0 tdi probléma. Sógoromnak 120 ezernél azt mondta a motor, hogy szabadságot vesz ki...olajpumpa meghajtás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2017 11:51 am 

BTamás7878 írta:
Megvan a probléma forrása elégett az egyes hengerben a szelep,A kompresszió vesztés ennek köszönhető,125000km nél jött elő most egy utal vezérműláncot is cseréltetek

Azert ajanlotam hod kezdetek a kompresio merešel. Olaj fodastaš meg nem volt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2017 10:28 am 

Autó: Skoda Fabia
Megvan a probléma forrása elégett az egyes hengerben a szelep,A kompresszió vesztés ennek köszönhető,125000km nél jött elő most egy utal vezérműláncot is cseréltetek

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 29, 2017 3:57 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 htp
Bálint Zoltán írta:
hunkrish írta:
Sziasztok!

Nekem is 2006 1.2 htp fabiám van, és ugyanazzal küzdök/küzdöttem mint az előttem hozzászólók vagyis hidegen nehezen indul,. Cseréltem benne vízhőfok jeladót, gyertyát, folytószelepet kitisztítottam, de a hiba nem szűnt meg, sőt az egyik csípős hajnalban be sem indult elsőre, legalább 1 henger kihagyott. Na ekkor jutottam arra hogy elviszem szervízbe ahol nem sok jóval kecsegtettek kb egyből a kompresszióra gyanakodtak, majd megállapították, hogy 2 hengerben is alacsony valamint, hogy ez nem a szelepnél keletkezik és mondtak rá egy laza 250000- árat....
Fő kérdésem az lenne, mielőtt megkopasztanak teljesen, hogyan tudták megállapítani hogy nem a szelepnél dobja el a nyomást, hanem a dugattyúnál?

Szia,
Mennyi km van az autódban?

Novemberben vettem 146e volt benne, én most járok 158e nél.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 29, 2017 9:11 am 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
hunkrish írta:
Sziasztok!

Nekem is 2006 1.2 htp fabiám van, és ugyanazzal küzdök/küzdöttem mint az előttem hozzászólók vagyis hidegen nehezen indul,. Cseréltem benne vízhőfok jeladót, gyertyát, folytószelepet kitisztítottam, de a hiba nem szűnt meg, sőt az egyik csípős hajnalban be sem indult elsőre, legalább 1 henger kihagyott. Na ekkor jutottam arra hogy elviszem szervízbe ahol nem sok jóval kecsegtettek kb egyből a kompresszióra gyanakodtak, majd megállapították, hogy 2 hengerben is alacsony valamint, hogy ez nem a szelepnél keletkezik és mondtak rá egy laza 250000- árat....
Fő kérdésem az lenne, mielőtt megkopasztanak teljesen, hogyan tudták megállapítani hogy nem a szelepnél dobja el a nyomást, hanem a dugattyúnál?

Szia,
Mennyi km van az autódban?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 29, 2017 7:01 am 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
hunkrish írta:
Sziasztok!

Kompresszió mérés során ha a henger kopott, azt úgy lehet kiszűrni,hogy egy kis olajat fecskendeznek a hengerbe. Az olaj eltömíti ideiglenesen a gyűrűk és a henger fala közt a kopást így magasabb kompressziót lehet mérni. Ha a szelepek nem zárnak rendesen arra nincs hatással az olaj hozzáadás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 29, 2017 5:58 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 htp
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 28, 2017 5:06 pm 

BTamás7878 írta:
Sziasztok
Skoda fabia 2006os 3hengeres 12 szelepes olyan hibát produkál ,hogy alapjáraton az autó elsőre beremeg majd kigyullad a motorhibát jelző lámpa és olyankor gyújtáskimaradás van az 1 es hengernél.Voltam szerelőnél gépre raktuk hiba kiolvasás az első hengernél gyújtás hiba kicseréltük a trafót hibakód eltűnt,de alapjáraton megint előjött a hiba most azt írja ,hogy a vezeték szakadt vagy sérült de ha fordulaton tartom az autót akkor eltűnik a hiba.de a fordulatszám nagyon ingadozik kompresszió mérés is volt az 1 hengernél 11 a másik kettőnél viszont 14.szakszerviz szerint szeleppel lehet a gond,vezérlés átnézve,befecskendezés jó. mi lehet vele szerintetek a gond.

talan a kompresio fogja okozni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 28, 2017 11:14 am 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok
Skoda fabia 2006os 3hengeres 12 szelepes olyan hibát produkál ,hogy alapjáraton az autó elsőre beremeg majd kigyullad a motorhibát jelző lámpa és olyankor gyújtáskimaradás van az 1 es hengernél.Voltam szerelőnél gépre raktuk hiba kiolvasás az első hengernél gyújtás hiba kicseréltük a trafót hibakód eltűnt,de alapjáraton megint előjött a hiba most azt írja ,hogy a vezeték szakadt vagy sérült de ha fordulaton tartom az autót akkor eltűnik a hiba.de a fordulatszám nagyon ingadozik kompresszió mérés is volt az 1 hengernél 11 a másik kettőnél viszont 14.szakszerviz szerint szeleppel lehet a gond,vezérlés átnézve,befecskendezés jó. mi lehet vele szerintetek a gond.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 18, 2017 7:49 pm 

hunor555 írta:
Sziasztok!

Én labanc vagyok ugyan poloval kapcsolatban kérdeznék (1.2 AZQ) de szerintem fabiat is szereltek ezzel a motorral. Azért ide írok mert ez a fórum pörög, nem úgy mint a többiek, remélem nem gond. A probléma hogy hideg motornál nagyon nehezen indul az autó. Beröffen aztán leáll. Másodszorra harmadszorra közbe gázt adva be lehet indítani. Ha már meleg, semmi baja nincs, pöccre indul, teljesítménycsökkenés nincs, bírja a pályázást, mindent. Üzemanyagszűrőt, így nyomásszabályozót is cseréltem, illetve kitakarítottam a fojtószelepet is, meg össze is tanítottam az ECU-val de a hiba továbbra is fennáll. Indításnál néha csinál olyat hogy a motor már jár, a fordulatszámmérő viszont emg sem mozdul. A kocsi hibakód mentes. Pár éve cseréltem motorhőmérséklet jeladót, és a VAG-Com-on nézve az rendben is van. Szerintetek milyen irányba kellene elmennem? Előre is köszönöm!

merd le a benzin ňomašt renbe/e van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 18, 2017 7:57 am 

Autó: polo 1.2
Sziasztok!

Én labanc vagyok ugyan poloval kapcsolatban kérdeznék (1.2 AZQ) de szerintem fabiat is szereltek ezzel a motorral. Azért ide írok mert ez a fórum pörög, nem úgy mint a többiek, remélem nem gond. A probléma hogy hideg motornál nagyon nehezen indul az autó. Beröffen aztán leáll. Másodszorra harmadszorra közbe gázt adva be lehet indítani. Ha már meleg, semmi baja nincs, pöccre indul, teljesítménycsökkenés nincs, bírja a pályázást, mindent. Üzemanyagszűrőt, így nyomásszabályozót is cseréltem, illetve kitakarítottam a fojtószelepet is, meg össze is tanítottam az ECU-val de a hiba továbbra is fennáll. Indításnál néha csinál olyat hogy a motor már jár, a fordulatszámmérő viszont emg sem mozdul. A kocsi hibakód mentes. Pár éve cseréltem motorhőmérséklet jeladót, és a VAG-Com-on nézve az rendben is van. Szerintetek milyen irányba kellene elmennem? Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2017 7:02 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16v
Szia!
Szóval csak azt furcsállom, hogy pontosan a szelep tisztítása után!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2017 6:57 pm 

Csabaa írta:
gabork1003 írta:
Sziasztok!
Segítség kellene! Fabia 1.4 16v BKY motorkód, 2005.
Kitakarítottam a pillangószelepet. Most az autó nehezen indul reggel.
Mintha nem lenne üzemanyag. A benzinszivattyú, mint rendesen, most is megy ajtó nyitásra. Ha napközben áll, 8-9óra múlva simán indul. De reggel nem. A takarítás miatt lehet? Falsot szív, mert nem húztam meg rendesen a csavarokat? A reggeli hidegebb levegő befolyásolja?
Előre is köszönöm!

Szia
Fojtószelep alapbeállítást érdemes csinálni tisztítás után.
De ennek nem igen hiszem ,hogy van köze,ha délután rendesen indul.

Csak furcsállom, hogy pont a szelepház takarítása után!
A termosztát házban a vízhőfok jeladó valószínű.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2017 5:32 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
gabork1003 írta:
Sziasztok!
Mintha nem lenne üzemanyag. A benzinszivattyú, mint rendesen, most is megy ajtó nyitásra. Ha napközben áll, 8-9óra múlva simán indul. De reggel nem. A takarítás miatt lehet? Falsot szív, mert nem húztam meg rendesen a csavarokat? A reggeli hidegebb levegő befolyásolja?
Előre is köszönöm!

Szia
Fojtószelep alapbeállítást érdemes csinálni tisztítás után.
De ennek nem igen hiszem ,hogy van köze,ha délután rendesen indul.
A termosztát házban a vízhőfok jeladó valószínű.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2017 4:47 pm 

Sziasztok!
Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 265 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra