Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. máj. 23, 2019 11:14 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: vizhöfok jelzö villogása
HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 4:35 pm 

Autó: Skoad Fabia 1.2 6V AWY
A Képek itt vannak amit igértem. Így néz ki körülötte. Mondjuk a Kiegyenlítőből nem fogy a víz egyébként.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 4:26 pm 

Szia Gyula! Komplett egyseget csereltem. Marmint termosztat egyseget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 09, 2019 4:23 pm 

Harcos88 írta:
Szia Gyula!

Na nézegettem,és mentem az autóval kb 500km-ert,és ha nagyobb utat megyek vele akkor a termosztát ház felől folyik a lőré, jól raktam be biztos,és most is látszódik hogy a váltó tetején áll a víz, jó kérdés hogy miért ereszt a termosztát részénél ahol van 3-om torx csavar ha jól láttam ott is eresztene,Pedig az egész szerkezet új. és 3hetes,én magam raktam be.

De érdekes a víz meg nem fogy a kiegyenlítőből.akkor hogy lehet az egész termosztát ház vizes. Kicsit bosszant aggaszt.majd csinálok képet és felrakom hogy jobban látszódjon.

Vízpumpa nem lett cserélve.de nem tudom hogy lehet e köze hozzá. ja és még annyi hogy az alsó cső ami megy a radiátorba az hideg még üzem meleg motornál is,de felső az tűz forró.

Szia!
Kompletten cserélted az egész egységet? Vagy csak külső fedelet, azt amit a 3db csavarral tudsz rögzíteni? Nos jártam úgy anno, igaz Feliciával,hogy a hengerfej és a termosztát közt levő tömítés volt elszállva. A fagyálló állandóan jelen volt, folyt, olyan volt mintha hengerfejtömítés elszállt volna. Ha jól emlékszem, ott is gumigyűrű van. Azt kellett cserélni és ennyi. Lehet, repedés valahol, termoház, vagy gumicső. A kép az jól jönne. Opellel jártam úgy,hogy az alsó vízcső hideg volt. (nem fordította át a hűtőrendszerben levő hűtőfolyadékot, de nem melegedett a motor, igaz az óra szerint 80fokos volt a fagyálló) A Fábiánál ilyet nem nagyon tapasztaltam. Mondjuk nem is szoktam állandóan nézni. (csak akkor ha bajság volt vele). Küldd a képeket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 09, 2019 8:56 am 

Szia Gyula!

Na nézegettem,és mentem az autóval kb 500km-ert,és ha nagyobb utat megyek vele akkor a termosztát ház felől folyik a lőré, jól raktam be biztos,és most is látszódik hogy a váltó tetején áll a víz, jó kérdés hogy miért ereszt a termosztát részénél ahol van 3-om torx csavar ha jól láttam ott is eresztene,Pedig az egész szerkezet új. és 3hetes,én magam raktam be.

De érdekes a víz meg nem fogy a kiegyenlítőből.akkor hogy lehet az egész termosztát ház vizes. Kicsit bosszant aggaszt.majd csinálok képet és felrakom hogy jobban látszódjon.

Vízpumpa nem lett cserélve.de nem tudom hogy lehet e köze hozzá. ja és még annyi hogy az alsó cső ami megy a radiátorba az hideg még üzem meleg motornál is,de felső az tűz forró.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 27, 2019 9:55 am 

Harcos88 írta:
Sziasztok. Na tegnap kicsereltem a kiegyenlito tartalyt, es a termosztat hazat. Megszunt a vizhofok hibajelzes. Viszont egy olyan kerdesem lenne hogy ezt a komplett termosztathazat kell pasztazni vagy sem. Gyarilag egy o gyuru volt benne. Nem folyhat emiatt?

Udv:Tomo

Hello!
Nem kell pasztázni! Csak fém tiszta felület kell neki. Én mondjuk vékonyan megkentem LZS-2-vel a felületet, de tényleg lehelet vékonyan a tisztítás után. Azóta is jó, pedig van jó pár éve,hogy cserélve lett termosztát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 27, 2019 9:04 am 

Sziasztok. Na tegnap kicsereltem a kiegyenlito tartalyt, es a termosztat hazat. Megszunt a vizhofok hibajelzes. Viszont egy olyan kerdesem lenne hogy ezt a komplett termosztathazat kell pasztazni vagy sem. Gyarilag egy o gyuru volt benne. Nem folyhat emiatt?

Udv:Tomo

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2019 4:01 pm 

Ennél a típusnál melyik a gyári? A Febi az nem az?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2019 3:46 pm 

Autó: Fabia Best
Harcos88 írta:
Szia SZesze!

Végül maradtam a Expansion tartály cseréjénél, de abból is több típus van,. a VAG típőusúban nincsen a kiegyenlítő tartály közepe benne. visszavittem,és kicseréltettem FEBIRE-abban viszont van.6-ezer pénz volt. Minden reggel csinálja,hogy hármat sípol,és utána villog,kicsit jár.utána leállítom,és ujraindítom,elindulok vele és már nem csinálja. remélem megoldja ez ez új kiegyenlítő tartály,de termosztát házat is vettem azt is cserélni fogok. Eddig nem csinálta,nem is értem az okát...
Bár most már mindegy de a gyári tartály is 8000ft körül van és azzal biztos nincs minőségi probléma.Ha tiszta a hűtőrendszered és jó tartályt vettél akkor annak elvileg jónak kell lennie.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2019 3:06 pm 

Szia SZesze!

Végül maradtam a Expansion tartály cseréjénél, de abból is több típus van,. a VAG típőusúban nincsen a kiegyenlítő tartály közepe benne. visszavittem,és kicseréltettem FEBIRE-abban viszont van.6-ezer pénz volt. Minden reggel csinálja,hogy hármat sípol,és utána villog,kicsit jár.utána leállítom,és ujraindítom,elindulok vele és már nem csinálja. remélem megoldja ez ez új kiegyenlítő tartály,de termosztát házat is vettem azt is cserélni fogok. Eddig nem csinálta,nem is értem az okát...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 7:05 pm 

Autó: Fabia Best
Csabaa írta:
Harcos88 írta:
És Érdemes,ezért tartályt cserélni vagy van rá mód hogy kitakarítsam?

Megpróbálhatod... A vízkőre ecet, háztartási vízkőoldó, a zsíros szennyeződésre trisó.
Persze nem egyszerre, kimosod az egyikkel majd a másikkal. Ha kicsit felmelegíted előtte őket, jobban "dolgoznak".
A hengerfejes mpi-nél nem igazán szokott beválni, annyira beleivódik az olaj, az menthetetlen.
De ez ugye 1,2-es az meg nem szokott hengerfejes lenni..
Hali.Egy próbát megérhet a tartály tisztítása,de ha a fagyállóba belement az olaj ,mert hengerfejes volt akkor újra koszos lesz az érzékelő,mert a rendszert tökéletesen nem lehet kimosni és mindig marad benn annyi,hogy a tartály érzékelőt elszigetelje.A vízkőoldóra nincs szükség,mert általában nem vízköves lesz a tartály hanem koszos az olajtól.Ezt viszont trisóval soha nem lehet rendesen kimosni.Én már próbáltam több dolgot:trisó,brigéciol,benzin,de egyik sem vált be.Ami viszont a legjobb lett hozzá az a féktisztító!Ezt befújva a szintjelzőhöz,nagyon gyorsan és jól leoldja amit a leírtakkal nem sikerült elérni és utána még a szintjelző is megjavulhat ha nem megy tele ismét olajjal.Ja és a tartályt is pillanatok alatt letisztítja úgy hogy közben nem sárgul be mint a benzintől.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 1:43 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Harcos88 írta:

Megpróbálhatod... A vízkőre ecet, háztartási vízkőoldó, a zsíros szennyeződésre trisó.
Persze nem egyszerre, kimosod az egyikkel majd a másikkal. Ha kicsit felmelegíted előtte őket, jobban "dolgoznak".
A hengerfejes mpi-nél nem igazán szokott beválni, annyira beleivódik az olaj, az menthetetlen.
De ez ugye 1,2-es az meg nem szokott hengerfejes lenni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 1:34 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 1:14 pm 
Moderátor

Harcos88 írta:
Szia Csaba!

Az igazság az hogy,mikor felújítottuk az autót,akkor ugye ment bele a víz,és akkor is ezt csinálta,azóta raktam,bele közel 2000-er km. és most reggel csinálta azóta elöszőr.a logikát nem értettem,értem,mivel a folyadékszint a kiegyenlítőben megfelelő,min-max között van,de lehet a termosztát miatt csinálta amit előzőleg a topicba írtam,nem tudom.

A termosztátnak ehez nincs köze. Ha a szint megfelelő, akkor valóban a tartályban koszos az érzékelő...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 1:01 pm 

Szia Csaba!

Az igazság az hogy,mikor felújítottuk az autót,akkor ugye ment bele a víz,és akkor is ezt csinálta,azóta raktam,bele közel 2000-er km. és most reggel csinálta azóta elöszőr.a logikát nem értettem,értem,mivel a folyadékszint a kiegyenlítőben megfelelő,min-max között van,de lehet a termosztát miatt csinálta amit előzőleg a topicba írtam,nem tudom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 12:49 pm 
Moderátor

Harcos88 írta:
Sziasztok!

Na reggel nekem is ilyen problémám volt. Vízfőfok lámpa sípol 3omszor,villiog. Én hagytam kicsit így járt a motor,leállítottam elindultam,utána megszünt. de nem értem miért.most volt nemrég cserélve víz,persze motorfelújítás volt, előtte,de már a termosztát házat is cserélnem kell.akkor tágulásit is kellene hogy ne sípoljon villogjon?

Köszönöm előre is: Tomo

Szia
Ha alacsony a szint,akkor sípol. Gondolom most "dolgozta" ki magából az összes levegőt, ezért csökkent.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra