Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 1:50 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 232 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 22, 2011 9:10 pm 

Amit az ember nem maga intéz, az nincs elintézve. Késő őszön fagyállót meg kell méretni vagy jobb híján egy fecskendőbe felszívni pár ml-t és betenni a fagyasztóba.

dombi7 írta:
Az Octavia mindig szakszervizbe volt hordva, ott pótolták, ha kellett. Ha megint ilyen hideg lenne, és előjön érdemes ránézni. Én mindig kicsit járattam, majd leállítottam és így tovább, amíg a hőfok mutató meg nem mozdult. Féltem, hogy valami tönkremegy, ha nem így csinálom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 22, 2011 1:05 pm 

Az Octavia mindig szakszervizbe volt hordva, ott pótolták, ha kellett. Ha megint ilyen hideg lenne, és előjön érdemes ránézni. Én mindig kicsit járattam, majd leállítottam és így tovább, amíg a hőfok mutató meg nem mozdult. Féltem, hogy valami tönkremegy, ha nem így csinálom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 22, 2011 12:58 pm 

ennyit a fasza fagyállókról. egyszer kellet utánna öntenem, akkor töményet adtam neki, már ezt is lopva higitják, mint az országban bármit...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 22, 2011 12:52 pm 

Nekünk tavaly volt ilyen eset a céges Octaviával, -20C° alatt! Akkor belenéztem a kiegyenlítőbe, hogy normális-e a színt, de ott volt ahol lennie kell. Ezután leszedtem a kiegyenlítő tetejét és bele volt keményre fagyva a fagyálló!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 22, 2011 9:54 am 

Nekem nagy hidegben -20 fok nál indításkor meghülyültek a visszajelzök a müszerfalon. ilyen hidegben párásodik a müszerfal, és gondolom vmi rövidzár is lehet. folyamatossan világított a vízhőfok, de már hozzászoktam ezekhez a jelenségekhez. azóta sem volt különösebb gondom vele még.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 05, 2011 3:05 am 

Olvass vissza, tipikus hiba MPI-nél a termosztát. Lengyel utángyártott a legolcsóbb és legmegbízhetóbb megoldása.
Ha a vízszint rendben, akkor csak az lehet, hogy nem érzi - vízköves a kiegyenlítőtartály. Alapos ecetes mosás a megoldása.
(Vagy forr a víz, de ez itt nyilván nem forog fenn...)

Charlie írta:
Skoda Fabia 1,4 /2001Viz visszajelzö 3sipol majd villog..

Sziasztok nincsen ekezetem a bilenytün ugy hogy igy irok...

tegnap beszaltam a skodiba es inditasnal egyszer csak sipolni kezdet ,aszt hittem hogy a kezifek de nem...
hanm a vizvisszajelzö villog es megnesztem hogy van e eleg viz a hütöben es picit keves volt ,töltötem ra 1/2 litert
de 80km utan sem hagyta aba a villogast a hütöviz nem fortfelde nem isfüt a fütes...de az marelötte nem szuperaltrendesen valoszinüleg a termosztat...
de mitöll van az hogy villog folyamatosan a vizjelzövillogo "ki-be-ki-be-ki..."
elöre is köszönök minden valaszt ...Please Help... :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 05, 2011 1:53 am 

Skoda Fabia 1,4 /2001Viz visszajelzö 3sipol majd villog..

Sziasztok nincsen ekezetem a bilenytün ugy hogy igy irok...

tegnap beszaltam a skodiba es inditasnal egyszer csak sipolni kezdet ,aszt hittem hogy a kezifek de nem...
hanm a vizvisszajelzö villog es megnesztem hogy van e eleg viz a hütöben es picit keves volt ,töltötem ra 1/2 litert
de 80km utan sem hagyta aba a villogast a hütöviz nem fortfelde nem isfüt a fütes...de az marelötte nem szuperaltrendesen valoszinüleg a termosztat...
de mitöll van az hogy villog folyamatosan a vizjelzövillogo "ki-be-ki-be-ki..."
elöre is köszönök minden valaszt ...Please Help... :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 28, 2009 4:40 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
goes írta:
Ha tudnád hány kocsi megy csapvízzel. Egyébként ha észrevetted, akkor leginkább a használtan vett, eltitkoltan agyongyötört (aka volt céges vagy kőműves) Fabia-k tulajai jelennek meg itt a fórumon ilyesmi hibákkal. Persze van néhány tipushiba (termosztát, trafó, régebben a kormányszögjelyadó), de az általad említett hibák tipikusan a nemtörődömség miatt jönnek elő. Az én autóm két hét múlva 9 éves és egy gramm vízkő nincs a rendszerben. Mindig mindent megkapott ami kell neki, nincs is semmi baja.

Csabaa írta:
Valamit nem értek segíthetne Valaki.

Többen írtátok ,hogy néhány hibánál előfordul, hogy vízkőves a hűtőrendszer és ki kell tisztítani.
Hogy lehet vízkőves??
Ioncserélt víz és fagyálló keveréke a hűtőfolyadék.
A fagyállóból csapódhat ki valami szmötyi? mert az ioncserélt vízben semmi de semmi sincs...
Gondolom nem mindent kocsit töltögetnek csapvízzel..

köszi
akkor jól gondoltam ,hogy csak a csapvíz okozhat gondot
Én is 2 tulajdonosos autót vettem de nincs vele semmi gondom bár csak hétvégen használta a elöző tulaj.Az első meg hitelbebukós nő volt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 28, 2009 1:18 pm 

Ha tudnád hány kocsi megy csapvízzel. Egyébként ha észrevetted, akkor leginkább a használtan vett, eltitkoltan agyongyötört (aka volt céges vagy kőműves) Fabia-k tulajai jelennek meg itt a fórumon ilyesmi hibákkal. Persze van néhány tipushiba (termosztát, trafó, régebben a kormányszögjelyadó), de az általad említett hibák tipikusan a nemtörődömség miatt jönnek elő. Az én autóm két hét múlva 9 éves és egy gramm vízkő nincs a rendszerben. Mindig mindent megkapott ami kell neki, nincs is semmi baja.

Csabaa írta:

Többen írtátok ,hogy néhány hibánál előfordul, hogy vízkőves a hűtőrendszer és ki kell tisztítani.
Hogy lehet vízkőves??
A fagyállóból csapódhat ki valami szmötyi? mert az ioncserélt vízben semmi de semmi sincs...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 28, 2009 12:40 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ

Hogy lehet vízkőves??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2009 9:17 pm 

HIdeg motornál megvan megfelelő szint a tartályban? Ha igen, akkor vedd le a csatit a tartályról és zárd össze a 2 vezetéket. Ha így minden OK, akkor a tartályt kell tisztítani.

palika írta:
Nekem is hasonló problémám van. Ha hagyom hogy jól felmelegedjen a viz akkor egy ujrainditás után megszünik a villogás és a jelzés. Az a kérdésem hogy ez ugyanaz a probléma vagy nem és ha nem takaritom ki a tartájt csak hagyom h villogjon akkor okozhat e nagyobb kárt is. Válaszotokat elöre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2009 9:10 pm 

Nekem is hasonló problémám van. Ha hagyom hogy jól felmelegedjen a viz akkor egy ujrainditás után megszünik a villogás és a jelzés. Az a kérdésem hogy ez ugyanaz a probléma vagy nem és ha nem takaritom ki a tartájt csak hagyom h villogjon akkor okozhat e nagyobb kárt is. Válaszotokat elöre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: vízhőfok
HozzászólásElküldve: vas. márc. 29, 2009 6:10 pm 

Na az úgy egészen más. A jeladó is típushiba, nem keverendő. :)
Fabia írta:
Jó nem a vizhőfok jeladó hanem a műszerfalon a vízhőfoknak az ikonja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: vízhőfok
HozzászólásElküldve: vas. márc. 29, 2009 6:08 pm 

Jó nem a vizhőfok jeladó hanem a műszerfalon a vízhőfoknak az ikonja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: jeladó villogás
HozzászólásElküldve: vas. márc. 29, 2009 6:03 pm 

Hohohoooo ezt te se gondoltad komolyan...

"villog a vizhőfok jeladóm"

Fabia írta:
Sziasztok!Nekem is fellépett ez a probléma hogy villog a vizhőfok jeladóm és kipróbáltam a rövidrezárást és úgy már megszűnt a jelzés.A kérdésem az lenne,hogy ha esetleg a mosás nem segít akkor ez a tartály mennyire lehet drága?Köszönöm a segítséget.Ja és mivel lehet frankón kimosni?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 232 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra