Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 1:48 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Check engine
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 14, 2017 7:09 am 

Autó: Fabia 1.2 12V 2005 (BME)
Csabaa írta:
Szia
Az állandó katalizátor hiba és az olajfogyasztás miatt,
direkt ilyen tisztítóval kellene próbálkozni:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcs ... OTEC+P1180

Ha ez nem segít, van cég aki kitakarítja garanciával 30e-t.
De,ezt az olajfogyasztást meg kell szüntetni,mert vissza fog térni a
a hiba. Kis olajfogyás mellett előfordul,hogy sok városi alacsony fordulatszámos
cammogás miatt, nem tud tisztulni a katalizátor,de itt ez már sok.

Üdv!

Többnyire lakott területen kívül használom. Napi kb 90km -t megyek vele. Után gyártott katalizátorokat látni már 40 -50 körül, ha az adalék nem válik be nem lenne jobb választás, mint a tisztítás? Illetve azt szeretném kérdezni hogy, az nem okozhat gondot ami a középső dobban zörög? Értem ez alatt a nem megfelelő átjárás miatt nem gyűlhet fel gáz amire dobja a hibakódot? ( lehet hülyeség, de egy kérdést megér :) )
Az olaj fogyogat, de nem olyan drasztikusan mint előtte a kitudja miféle olajjal volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 08, 2017 7:04 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia
Az állandó katalizátor hiba és az olajfogyasztás miatt,
direkt ilyen tisztítóval kellene próbálkozni:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcs ... OTEC+P1180

Ha ez nem segít, van cég aki kitakarítja garanciával 30e-t.
De,ezt az olajfogyasztást meg kell szüntetni,mert vissza fog térni a
a hiba. Kis olajfogyás mellett előfordul,hogy sok városi alacsony fordulatszámos
cammogás miatt, nem tud tisztulni a katalizátor,de itt ez már sok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 08, 2017 5:38 pm 

Csabaa írta:
A katalizátor után a flexi csőnél nem fúj ki!?

Üdv!

Ma volt időm alánézni, nos sehol nem fúj ki az összeillesztésnél, szivárgást vizsgáló trutyival megnéztem. Viszont a felxi cső után a tartó fül ahogy fel van heggesztve, annak a tövébe nekiállt bugyborékolni a trutyi, befogtam a kipufogót egy ronggyal és látszott is, hogy szépen füstölög az egyébként kb gombostűnyi lukon. Be lett foltozva, bár szerintem ez annyira minimális "kifújás", hogy szerintem ez nem okozhatna gondot. Miután kész lett, befogtam újra a kipufogót, nem láttam ott füstölni tovább.

A zörgés sajnos biztos, hogy a közép dobból jön.

Esetleg milyen benzin adalékot célszerű kipróbálni? (pl.: Spuri, vagy van valami kimondottan ilyen esetre?)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 04, 2017 7:32 pm 

Csabaa írta:
A középső dob előtt van egy toldás,alá kell mászni és megmozgatni... lehet egszerűen
az egyik gumitartó enged nagyobb mozgást és nekiütődik a kocsi aljához.. vagy a cső felett a hővédő alulemez rezonál..
A 2500km/liter elég jelentős,annak a nagyrésze a katalizátorban végzi..
Egy katalizátor tisztítás jó lenne,és az olajfogyást megszüntetni. Egy gyűrűzés ,de lehet csak az egyik szelep mellett folyik be az olaj..

Igen az olaj eltünés engem is zavart. Olajcsere óta kb (1500km-t mentem azóta) ugyanott van, a szint. A könyv szerint 1000km alatt 1L - t is megehet, de gondolom ez annyira már nem lenne jó. Amikor néztem a kocsi alatt voltam úgy derült ki, hogy a dobban csörömpöl valami. Kifújásnak nyomát nem láttam. Amúgy nem füstöl kéken a kocsi, gondolom ha így enné az olajat lenne látszata ott is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 03, 2017 8:03 pm 
Moderátor

A középső dob előtt van egy toldás,alá kell mászni és megmozgatni... lehet egszerűen
az egyik gumitartó enged nagyobb mozgást és nekiütődik a kocsi aljához.. vagy a cső felett a hővédő alulemez rezonál..
A 2500km/liter elég jelentős,annak a nagyrésze a katalizátorban végzi..
Egy katalizátor tisztítás jó lenne,és az olajfogyást megszüntetni. Egy gyűrűzés ,de lehet csak az egyik szelep mellett folyik be az olaj..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 03, 2017 4:44 pm 

[/quote]
Szia
Kormos lerakódást érdemes keresni. A középső dob csak zajcsillapító, a katalizátorod közvetlen a motor előtt, a hűtő közepével
egyvonalban van. Ha nem eszegeti az olajat nehezen tud tönkremenni a katalizátor. Főleg mivel egész közel van a motorhoz és
nagyon magas a hőmérséklete. (hatékony az öntisztulása)
Vegyél bele benzinadalékot, és jó lenne egy kis autópálya 1-2 óra tartós magasabb fordulatszámon. Ha ez nem segít akkor le kell
venni és kitisztítani..[/quote]

Üdv!

Sajna nem tudni miféle olajat kapott, az előző tulajnál, de kb 2500km alatt 1L eltűnt. (nívó minimumszintjét éppen elérte. Bár most jó minőségű olajat kapott, de sajnos ezt is csipegeti picit. De talán nem ilyen rossz a helyzet. Korom lerakódást nem láttam kb 2 hete sikerült alá néznem, akkor ennyit sikerült megállapítani, hogy a közép dobban zörög valami ami elég idegesítő. Lehet, hogy összefüggésben van, azzal is, hogy hidegen 3000 fordulat környékén megtorpan?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 03, 2017 6:46 am 
Moderátor

Gab írta:
Nem láttam nyomát, hogy ki fújna. Csak a zörgést lehet hallani, ha megmozgatom akkor a középső dobból jön a hang.

Szia
Kormos lerakódást érdemes keresni. A középső dob csak zajcsillapító, a katalizátorod közvetlen a motor előtt, a hűtő közepével
egyvonalban van. Ha nem eszegeti az olajat nehezen tud tönkremenni a katalizátor. Főleg mivel egész közel van a motorhoz és
nagyon magas a hőmérséklete. (hatékony az öntisztulása)
Vegyél bele benzinadalékot, és jó lenne egy kis autópálya 1-2 óra tartós magasabb fordulatszámon. Ha ez nem segít akkor le kell
venni és kitisztítani..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 03, 2017 5:58 am 

Csabaa írta:
Gab írta:
Üdv!

Mostmár 200km - enként rendszeresen dobja a p0420 as kódot, és a középső dobban valami zörög. Lehetséges, hogy széthullott a katalizátor? Vagy a dob belseje? Utángyártott katalizátorok közül melyiket érdemes venni?

Szia

Nem láttam nyomát, hogy ki fújna. Csak a zörgést lehet hallani, ha megmozgatom akkor a középső dobból jön a hang.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 02, 2017 6:26 pm 
Moderátor

Gab írta:
Üdv!

Mostmár 200km - enként rendszeresen dobja a p0420 as kódot, és a középső dobban valami zörög. Lehetséges, hogy széthullott a katalizátor? Vagy a dob belseje? Utángyártott katalizátorok közül melyiket érdemes venni?

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 02, 2017 4:27 pm 

Üdv!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 4:20 pm 

mantec írta:

hubo44, mantec!

Köszönöm a választ.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 21, 2017 5:51 pm 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T Gab!

http://www.katalizatortisztitas.com/p0420-hibakod/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 21, 2017 5:49 pm 

Gab írta:
Üdv!

Volna egy olyan problémám, hogy időnként ( most már gyakori kb 200km -erenként) kigyullad a check engine. Kaptam kölcsön egy egyszerű bluetooth-os obd2 es kütyüt. Annyit sikerült kiolvasni, hogy P0420 -as a hibakód (katalizátorra panaszkodik ha minden igaz). Volt benne cserélve lambda szonda, de továbbra is megmaradt a hiba bár akkoriban nem sűrűn jött fel ez a hiba. Válaszokat előre is köszönöm!

čak katalyzator čere les a meg oldaš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 21, 2017 5:31 pm 

Üdv!

Volna egy olyan problémám, hogy időnként ( most már gyakori kb 200km -erenként) kigyullad a check engine. Kaptam kölcsön egy egyszerű bluetooth-os obd2 es kütyüt. Annyit sikerült kiolvasni, hogy P0420 -as a hibakód (katalizátorra panaszkodik ha minden igaz). Volt benne cserélve lambda szonda, de továbbra is megmaradt a hiba bár akkoriban nem sűrűn jött fel ez a hiba. Válaszokat előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 13, 2016 10:56 am 
Moderátor

fuletlen írta:
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni!Van egy 2005 BMD motorkodú Fábiám,Teljes motorgenerál volt rajta (motorfúrás,kettes túlméretes új dugók gyűrűvel,mivel a főtengely nem ment szét ezért csak csapágyazva lett,mindenhová új tömitések mentek,új akkumulátor,felújitott hengerfej) nagyon szépen jár az autó!De van egy hibakód ami állandóan előjön 16556 1hengerben az üzemanyag túl dús!A hiba ami nagyon zavar autópályán járok és ott nincs semmi probléma szépen húz szépen megy,Székesfehérvárnál lemegyek a pályáról az első lámpánál leáll a motor alapjáraton,amíg nem kell lámpánál,kereszteződésnél fékezni addig nincs gond de ahogy lassitani fékezni kell sajnos leáll,de ez sem mindig csinálja mikor milyen kedve van.Erre szeretnék tanácsot kérni mivel már nem kevés pénzt őltem már bele az autóba közel 250 ezret igy nagyon bosszant hogy még mindig nem az igazi!Remélem tud valaki valami tanácsot adni!!!Előre is köszönöm...

Szia
Ugyan nincs kipufogógáz visszavezetés a motorodon, ami el szokta szépen koszolni a fojtószelepet, de érdemes lenne kitakarítani.
Ilyen gázelvétel utáni alapjárati gondokat gyakran okoz a koszos fojtószelep.

A dús keverékre: mivel bontva volt a motor a lambda szonda és a kipufogócsonk környékét nézd át, hogy nincs tömítetlenség valahol.
A benzinnyomást is meg lehet mérni, 3 bar a nyomás, ha rossz a benzinszűrő nyomáshatárolója lehet ez is magasabb.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra