Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:22 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 02, 2012 2:59 pm 

Sziasztok!

Tegnap jártam én is igy hogy egyszerüen csak ki jelzet az EPC ikon és nincs féklámpám. Viszont le vettem és mikor visza tetem a csatlakozot azota egyfojtába villágit a féklámpa, ez akor egyértelmüen kapcsoló hiba jó gyanitom?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: SÁRGA MOTOR visszajelző
HozzászólásElküldve: kedd nov. 29, 2011 11:02 pm 

Szép pirosan írsz, de semmilyen részletet nem osztasz meg velünk. Milyen autó? Milyen motor? Milyen évjárat? Hibakód pontos száma?

A Fabiakban nincs légmennyiség mérő, kivéve dízel.

mike88 írta:
Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem kigyulladt a műszerfalon az a sárga motor jelző lámpa és a motor 3000-es fordulatnál leszabályoz elvittük szerelőhöz rákötötte a laptopra kicserélte a légmennyiség mérőt kétszer is, de ugyanúgy csinálja tovább. Megtudnátok mondani hogy mi lehet a gond vagy legalább egy normális szerelőt mondani Dombóvár környékén?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: SÁRGA MOTOR visszajelző
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 28, 2011 8:32 pm 

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem kigyulladt a műszerfalon az a sárga motor jelző lámpa és a motor 3000-es fordulatnál leszabályoz elvittük szerelőhöz rákötötte a laptopra kicserélte a légmennyiség mérőt kétszer is, de ugyanúgy csinálja tovább. Megtudnátok mondani hogy mi lehet a gond vagy legalább egy normális szerelőt mondani Dombóvár környékén?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 25, 2011 8:56 pm 

Nézd meg, hogy működik-e a féklámpád!
Legtöbbször a féklámpakapcsoló okozza!

http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... akapcs.php

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: EPC HIBA
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 25, 2011 6:40 pm 

Sziasztok fábiám van 1.2 6 éves és 2 napja kiirta az EPC hibát de nem csinál az auto semmit ugyan ugy megy indul rendessen nem dadog van alapjárat minden olyan amilyennek lenni kell. Egy kis segitséget kérnék mit nézek meg vagy mi lehet a gond? A segitséget elöre is köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2011 12:59 pm 

Ha tényleg ez a hibája, akkor ha megcsináltatod, utána semmi bajod nem lesz ezzel a motorral. Azt ne felejtsd el, hogy még mindig csak feltételes módban beszélek. Hány kilométer van benne?

Petya23 írta:
Azt még elfelejtettem mondani hogy progléma csak álló állapotban szokott megjelleni, menet közben soha. :shock: Azért bízok benne hátha nem hengerfejes csak valami viszonylag kisebb apróság, mindig szépen volt hajtva stb Most meg megint úgy megy mint a rakéta csak kb 5-600 km után mindig előjön vagyis ez a második alkalom.

Egy hengerfej javítás mennyibe fáj mostanság mert ha túl nagy az összeg inkább megválok tőle míg mükszik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2011 12:38 pm 

Ha a szelepégést kell javítani, akkor kb 55-60 E Ft körül lehet számolni alkatrésszel és munkadíjjal együtt. Szerintem gazdaságosabb,ha a szükséges alkatrészeket magad szerzed be. Egyes szerelők összerakják a leghitványabb alkatrészekkel is, ha magad szerzed be, akkor kénytelen az általad vitt alkatrészt beszerelni.

Petya23 írta:
Azt még elfelejtettem mondani hogy progléma csak álló állapotban szokott megjelleni, menet közben soha. :shock: Azért bízok benne hátha nem hengerfejes csak valami viszonylag kisebb apróság, mindig szépen volt hajtva stb Most meg megint úgy megy mint a rakéta csak kb 5-600 km után mindig előjön vagyis ez a második alkalom.

Egy hengerfej javítás mennyibe fáj mostanság mert ha túl nagy az összeg inkább megválok tőle míg mükszik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2011 11:50 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2011 10:20 am 

VAG KKL kábelre lesz szükséged és egy VAG-COM 3.112 szoftverre. A hibakód kiolvasásra magadtól is rájössz, a programozás és hibakeresés része az nehezebb és nem is lehet ezt így leírni. Csabaa doksijai nagyon jó támpontot nyújtanak pl. a mérőblokkok értelmezéséhez. Túrni kell a netet infók után, itt az oldalon is nagyon sok minden le lett már írva, de leginkább az angol nyelvű fórumokon van sok érdekes dolog.

Itt az oldalon Szabika árult jó árban, jó kábelt.

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem hengerfej javításnak nézel elébe. Gyertyát kell cserélni 60000 km-nél, de vag-gal meg kell nézni, hogy melyik hengerben van gyújtáskimaradás, trafókat felcserélni és megnézni, hogy vándorol-e a hiba a trafókkal együtt. Ha nem akkor jön a kompresszió, azaz veszteségmérés.

Petya23 írta:
Sziasztok a következő kérdésem lenne ma reggel 100km megtétele után garázsba álláskor kigyulladt a motor ikon és elkezdett szaggatni az alapjárat, beültem az autóba adtam egy kis gázt a kipufogónak szaggató, idegesítő hangja volt talán egy kicsit rángatott is az autó mintha nem müködne rendesen a motor. Leállítottam, majd újraindítás a motorikon eltünt és gyönyörűen járt a motor :shock:

Véleményetek szerint mi lehet a probléma, még minden gyári benne, gyertya stb.

Valamint hogyan lehet kiolvastatni belőle a hibakódokat házilag milyen kábel való a géphez (1,2 htp 6V BMD, 2005-ös) honnan érdemes beszerezni, mi kell hozzá, és van-e esetleg valami leírásotok hogy egy kezdő miként tanulhatja meg a menetét.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2011 9:46 am 

Sziasztok a következő kérdésem lenne ma reggel 100km megtétele után garázsba álláskor kigyulladt a motor ikon és elkezdett szaggatni az alapjárat, beültem az autóba adtam egy kis gázt a kipufogónak szaggató, idegesítő hangja volt talán egy kicsit rángatott is az autó mintha nem müködne rendesen a motor. Leállítottam, majd újraindítás a motorikon eltünt és gyönyörűen járt a motor :shock:

Véleményetek szerint mi lehet a probléma, még minden gyári benne, gyertya stb.

Valamint hogyan lehet kiolvastatni belőle a hibakódokat házilag milyen kábel való a géphez (1,2 htp 6V BMD, 2005-ös) honnan érdemes beszerezni, mi kell hozzá, és van-e esetleg valami leírásotok hogy egy kezdő miként tanulhatja meg a menetét.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 07, 2011 7:40 am 

Köszi a választ affinitásom lenne de laptopom nincs csak asztali pc-m körülményes lenne. Ma elviszem kiolvastatni mert reggel megint kigyulladt de furcsa hogy du-tán elalszik.
poles írta:
A kábel is kb ennyibe kerül. Vagyis 1 használat után már megtérül. Ha van affinitásod (és laptopd) akkor mindenképpen megéri.

hugyecz írta:
sziasztok, ma reggel kigyulladt a kis motor ikon kb 10 km mentem leállítottam egy óra múlva indítottam és már nem világít, semmi rendellenességet nem tapasztaltam. Az előzmény talán annyi hogy teljessen csurig tankoltam de tényleg csurig, Ha semmi nincs várhatok a kiolvastatással a következő lámpa felgyulladásáig? Felénk 5-6 ezerbe kerül.
A segítséget köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 06, 2011 2:16 pm 

hugyecz írta:
ma reggel kigyulladt a kis motor ikon
...
előzmény talán annyi hogy teljessen csurig tankoltam de tényleg csurig

Szia hugyecz!

A teljesen "csurig" tankoláskor kerülhet folyékony állapotban a benzingőz lecsapatóba, aminek hibajelzés a következménye.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 06, 2011 12:10 pm 

A kábel is kb ennyibe kerül. Vagyis 1 használat után már megtérül. Ha van affinitásod (és laptopd) akkor mindenképpen megéri.

hugyecz írta:
sziasztok, ma reggel kigyulladt a kis motor ikon kb 10 km mentem leállítottam egy óra múlva indítottam és már nem világít, semmi rendellenességet nem tapasztaltam. Az előzmény talán annyi hogy teljessen csurig tankoltam de tényleg csurig, Ha semmi nincs várhatok a kiolvastatással a következő lámpa felgyulladásáig? Felénk 5-6 ezerbe kerül.
A segítséget köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 06, 2011 11:28 am 

Köszönöm a választ, a kocsi 1,2 12V HTP 2004-es.
Dave22 írta:
GOES véleményét osztom én is!!!

Nekem Fabiám van 1.4 16V (101 LE), a barátnőmnek egy Cordobája 1.4 16 V (75 LE).
A motor ugyan az csak más rajta a dobozka :) ezért gyengébb a Seat.
Szószó mind a kettőnél kigyulladt a check engine, és mind a kettőnél EGR szelep volt a ludas.

Az enyémet meghajtottam és megjavult a Seatba valszeg cserés lesz.

hugyecz írta:
A segítséget köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 06, 2011 11:20 am 

GOES véleményét osztom én is!!!

Nekem Fabiám van 1.4 16V (101 LE), a barátnőmnek egy Cordobája 1.4 16 V (75 LE).
A motor ugyan az csak más rajta a dobozka :) ezért gyengébb a Seat.
Szószó mind a kettőnél kigyulladt a check engine, és mind a kettőnél EGR szelep volt a ludas.

Az enyémet meghajtottam és megjavult a Seatba valszeg cserés lesz.

hugyecz írta:
A segítséget köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra