Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 06, 2011 10:16 am 

sziasztok, ma reggel kigyulladt a kis motor ikon kb 10 km mentem leállítottam egy óra múlva indítottam és már nem világít, semmi rendellenességet nem tapasztaltam. Az előzmény talán annyi hogy teljessen csurig tankoltam de tényleg csurig, Ha semmi nincs várhatok a kiolvastatással a következő lámpa felgyulladásáig? Felénk 5-6 ezerbe kerül.
A segítséget köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 26, 2010 7:53 pm 

Hi!

Nem, ez a motor a 98-ast szereti. Ha nem érzékelsz rendellenes működést, akkor meg kell hajtani egy kicsit és nagy valószínűséggel kikormolódik és elalszik a lámpa. Egyébként érdemes lenne kiolvastatni a hibkódot, akkor többet tudnánk mondani. Ennél a kocsinál a lomha használattól el szokott kormolódni az EGR szelep, akkor bejelez a MIL.

totag írta:
Sziasztok! Nem rég vettem egy 2002es skoda fabia 1.4 16v.-t. ma sajnos kivillant a check engine kislámpa, de lehet h az én hibámból... :( tegnap 98as benzint tankoltam bele... szerintetek lehet ez az oka?! Segítségeteket előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: skoda fabia 1.4 16V check engine lámpa
HozzászólásElküldve: vas. dec. 26, 2010 6:17 pm 

Sziasztok! Nem rég vettem egy 2002es skoda fabia 1.4 16v.-t. ma sajnos kivillant a check engine kislámpa, de lehet h az én hibámból... :( tegnap 98as benzint tankoltam bele... szerintetek lehet ez az oka?! Segítségeteket előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 21, 2010 12:17 pm 

A hozzáállást inkább nem minősíteném - de az biztos, hogy nem ilyen gazdától veszünk szívesen autót...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 21, 2010 11:50 am 

Ez elég trehány hozzáállás.... Ezer dolog szarakodhat, sőt, ez kihathat a továbbiakra is akár. Semmiképp nem ajánlom, hogy addig taposd, amíg megáll alattad. Ilyenkor szoktak nagy gőzzel pöfögni és szidni az autót az egyébként oda nem figyelő gazdák. (Meg is érdemlik)
A szalonbéli kiolvasás árán majdnem kapsz egy kábelt. Inkább ismerőst vagy saját kábelt keress. A kilvasás után majd eldönthető, hogy "jelentéktelen" vagy fontos a probléma.

zolika31 írta:
hali, nagyon ne foglalkozz vele lehet csak a katalizátor szarakodik vagy etanolt tankoltál és azért, szegénynek érzékeli az üzemanyag keveréket, de utánnaállit a kompjuter. nekem számtalanszor világít, világított, majd elalszik... ennyi.. nem kell izgulni, ha megáll észreveszed ugyis..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 21, 2010 8:35 am 

hali, nagyon ne foglalkozz vele lehet csak a katalizátor szarakodik vagy etanolt tankoltál és azért, szegénynek érzékeli az üzemanyag keveréket, de utánnaállit a kompjuter. nekem számtalanszor világít, világított, majd elalszik... ennyi.. nem kell izgulni, ha megáll észreveszed ugyis..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: A Check Engine Mumusról
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 20, 2010 11:42 am 

Kiolvastatni elmehetsz a Skodák palotájába, de a pontos számkódokat írd fel. Nem ismerek Zuglóban szakit sajnos. Ha meg van, írd be ide a hibakódokat.

Maci írta:
Sziasztok!

A mai nap folyamán az 1.2 Fabiámon menet közben elkezdett világítani a Check Engine kis sárga motor szimbóluma.A legjobbkor,karácsony előtt pár nappal.
Félreálltam,felnyit,szemrevételez,semmi rendkívüli a motortérben.Leállít-újraindít, de a kis sárga mumus marad.Óvatosba rádió nélkül csendben haza, de semmi különleges.Gyorsul,alapjárat sima, olaj víz oké.
Az autó 2003.10. AZQ tuti 50.000 km-el,nemrég olajcsere,szűrőcserék (üza is) gyertya még gyári.

Tippek a Check Engine-re?
Na jó ez csak félig volt komoly,mert szerintem vagy 1000 oka lehet.

Komolyra fordítva szót:
Tudtok ajánlani valami megbízható szakit Zugló környékén aki ki tudná olvasni a tárolót még az ünnepek előtt?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: A Check Engine Mumusról
HozzászólásElküldve: vas. dec. 19, 2010 5:31 pm 

Sziasztok!

A mai nap folyamán az 1.2 Fabiámon menet közben elkezdett világítani a Check Engine kis sárga motor szimbóluma.A legjobbkor,karácsony előtt pár nappal.
Félreálltam,felnyit,szemrevételez,semmi rendkívüli a motortérben.Leállít-újraindít, de a kis sárga mumus marad.Óvatosba rádió nélkül csendben haza, de semmi különleges.Gyorsul,alapjárat sima, olaj víz oké.
Az autó 2003.10. AZQ tuti 50.000 km-el,nemrég olajcsere,szűrőcserék (üza is) gyertya még gyári.

Tippek a Check Engine-re?
Na jó ez csak félig volt komoly,mert szerintem vagy 1000 oka lehet.

Komolyra fordítva szót:
Tudtok ajánlani valami megbízható szakit Zugló környékén aki ki tudná olvasni a tárolót még az ünnepek előtt?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: .
HozzászólásElküldve: kedd okt. 12, 2010 5:13 pm 

Szia!

Köszi szépen a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 12, 2010 4:42 pm 

Szia Sz.zsanika87!

P1118 : lambda szonda fűtés hiba
P0140 : lambda szonda hibás/nem aktív
P1141 : valószínűtlen érték a légmennyiségre

Mindkét lambda szondás hibakód a kettes számú ( katalizátor utáni ) szondára vonatkozik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 12, 2010 2:53 pm 

Szia!

A hibakódok:
P1118
P0140
P1141

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: .
HozzászólásElküldve: pén. okt. 08, 2010 9:30 pm 

Szia!

Ilyen hibakód, hogy lambdaszondát nem érzékeli nincs. PXXXX formátumú kódot ird meg.

Sz.zsanika87 írta:
Szia!
Köszi a gyors választ.
Kimérettük és azt írta a gép hogy a lambdaszondát nem érzékeli. Pedig már kicseréltük. Eltüntették a jelet de 30 km után ismét kijelzett. Akkor most hova tovább? Lehetséges olyan hogy a lambdaszonda nem kapna elég áramot? Vagy ez hülyeség?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 08, 2010 5:08 pm 

Szia!
Köszi a gyors választ.
Kimérettük és azt írta a gép hogy a lambdaszondát nem érzékeli. Pedig már kicseréltük. Eltüntették a jelet de 30 km után ismét kijelzett. Akkor most hova tovább? Lehetséges olyan hogy a lambdaszonda nem kapna elég áramot? Vagy ez hülyeség?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 07, 2010 9:57 am 

Szia Sz.zsanika87!

Nézelődéssel közelről sem lehet egy Check Engine lámpa okát megállapítani, hát még innen "távolról" :)
Mindenképp kell egy hibakód kiolvasás, amihez kell egy kódolvasó műszer vagy számítógép + program. Ezek nemcsak szervizekben lehetnek, hanem bárki vehet ilyet. Keress a környezeteben, aki tud kódot kiolvasni ( ha pl. Baranya-i vagy, egyeztessünk és segítek ).

Annyi kiegészítés még, hogy a Fórumon belül inkább ide kellene írnod az efféle dolgokat : http://skodafabiaclub.com/forum/viewtopic.php?t=48

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: fabia
HozzászólásElküldve: szer. okt. 06, 2010 9:01 pm 

Sziasztok!

Kb egy hete Fabiámnál egy aggasztó dolgot vettem észre. A chek lámpa elkezdett világítani. Az autó tökéletesen működik de nem tudok rájönni a hiba okára. Az autó amúgy 1.4 MPI. Ha valaki találkozott hasonlóval és tudja a gyógymódot akkor írjon ha kérhetem.

Köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra