Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd aug. 21, 2018 10:54 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Motorvezérlő lámpa
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 20, 2012 9:53 pm 

Köszi holnap remélem sikerül az alapbeállítást megcsinálni.
Majd jelzek, ha jó lett.
Köszi:
Dedi
djboris írta:
Szia,

Alapbeállítás nélkül nem érdemes fojtó tisztítást csinálni.
Kábel+computer+VagCom(diag. szoftver).

Alapbeállítás után valószínűleg megoldódik a gond.

Dedi írta:
Sziasztok!
Ma cseréltem olajat és elvégeztem a fojtószelep tisztítást /fojtószelep tisztító spaival / Nem volt nagyon koszos. Majd az olajcsere törölve a műszerfalon.
Meglepetést okozott a motor beindítása után kb 5 perc múlva a motor ikon világítani kezdett. többszöri újraindítás után sem aludt ki.
Akkusarút kb 15 percre levettem, de a lámpa nem alszik ki.
A motornál nem érzékelek semmi különleges változást.
Fábia 1.4 mpi a motor kód AQW.
Esetleg a MAP senzor lehet a hibás?
Holnap egy hosszabb útra készülök és nincs aki a hibakódot kiolvasná.
Segítségeteket előre is megköszönöm.
Dedi :falbav:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Motorvezérlő lámpa
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 20, 2012 7:16 am 

Szia,

Alapbeállítás nélkül nem érdemes fojtó tisztítást csinálni.
Kábel+computer+VagCom(diag. szoftver).

Alapbeállítás után valószínűleg megoldódik a gond.

Dedi írta:
Sziasztok!
Ma cseréltem olajat és elvégeztem a fojtószelep tisztítást /fojtószelep tisztító spaival / Nem volt nagyon koszos. Majd az olajcsere törölve a műszerfalon.
Meglepetést okozott a motor beindítása után kb 5 perc múlva a motor ikon világítani kezdett. többszöri újraindítás után sem aludt ki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Motorvezérlő lámpa
HozzászólásElküldve: vas. aug. 19, 2012 7:13 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 20, 2012 5:44 pm 

Sziasztok tegnap sikerült feltehetöen urrálenni a bajon. Egy skodaszervizes haver megnézte az autot (szerelgetet is), folytoszelep tisztittás illetve a légnyomás és hömérö tisztittás, majd változás hiányában üzemanyagnyomás mérés. 3baros szüröm van és fel is nyomja a rendszert majd ahogy megáll a szivattyu abban a pillanatban visszaesik 1,5barra a nyomás és valoszinü hogy ez okozza a problémámat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 26, 2012 6:11 pm 

Szia A folytoszelep relativ tiszta, enyhén kormos, az alapbeállitás alatt mit értesz???
Csabaa írta:
Kovabe írta:
Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy 1.4 16V BBZ fabiam és ha nagy zökkenobe megyek akkor világit az EPC mig újra nem indittom illetve idönként le is fullad de egyböl újra indul. Gondoltam hogy esetleg üzemanyagszürö, vagy lehet hogy csak valami csatlakozásihiba?? Illetve álltalában csak akkor jelentkezik a hiba hogyha kevés az üzemanyag (10L), de egyszerüen nem jövök rá mi a hiba. Hibakodolvasoval is olvastam és azt irta hogy alacsony üzemanyag vagy légnyomás érték de akkor most hol keressem a hibát? Esetleg a légnyomásra van valami alapérték mert probálgattam légszürö nélköl de akkor is ugxan az az értéket mutatta (32kPa). Elöre is köszönöm

szia
A folytó szelep tiszta? kapott alapbeállítást?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 26, 2012 7:15 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Kovabe írta:
Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy 1.4 16V BBZ fabiam és ha nagy zökkenobe megyek akkor világit az EPC mig újra nem indittom illetve idönként le is fullad de egyböl újra indul. Gondoltam hogy esetleg üzemanyagszürö, vagy lehet hogy csak valami csatlakozásihiba?? Illetve álltalában csak akkor jelentkezik a hiba hogyha kevés az üzemanyag (10L), de egyszerüen nem jövök rá mi a hiba. Hibakodolvasoval is olvastam és azt irta hogy alacsony üzemanyag vagy légnyomás érték de akkor most hol keressem a hibát? Esetleg a légnyomásra van valami alapérték mert probálgattam légszürö nélköl de akkor is ugxan az az értéket mutatta (32kPa). Elöre is köszönöm

szia
A folytó szelep tiszta? kapott alapbeállítást?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 24, 2012 8:48 pm 

Sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 18, 2012 8:43 pm 

Csabaa írta:
szzs írta:
Köszönöm a válaszokat ,lenne még pár kérdésem milyen gyertyát vegyek bele és milyen benzinszűrőt.Ha jól olvastam van kétfajta az ára sem egy,de kinézetre is határozottan más.

szia
Én brisk DOX15LE vettem. Nincs vele bajom. ~1500.-/db. Benzinszűrőből mann-t vegyél. 3 baros kell.
WK 69/1 a tipusa 5600.- ft.
Köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 18, 2012 7:52 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szzs írta:
Köszönöm a válaszokat ,lenne még pár kérdésem milyen gyertyát vegyek bele és milyen benzinszűrőt.Ha jól olvastam van kétfajta az ára sem egy,de kinézetre is határozottan más.

szia
Én brisk DOX15LE vettem. Nincs vele bajom. ~1500.-/db. Benzinszűrőből mann-t vegyél. 3 baros kell.
WK 69/1 a tipusa 5600.- ft.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 18, 2012 6:49 pm 

Amúgy ez nem vág a témába ,de azért megosztom veletek van az a motorburkolat rezgése nálam is volt és én úgy oldottam meg ,hogy a négy sarkához nyomtam egy kis szilikont (szaniter szilikont)és azóta nincs zörgés.:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 18, 2012 6:42 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. feb. 17, 2012 8:35 am 

Szia,

A szegény keverékkel óvatosan.
Ha tényleg szegény a keverék, hosszútávon a katalizátort is károsíthatja a magasabb égési hömérséklet.
Volt itt Seat-os "fórumtárs" akinek emiatt már katalizátort is cseréltek.

Ha van idöd és lehetöséged minél hamarabb végezd el a lent említetteket.
Érdemes hamar a probléma végére járni.
Söt ha van egy kis müszaki affinitásod (a hozzászólásaid alapján úgynézem van...)
akkor a diagnosztikát(hibakódolvasás-törlés etc...)
pár ezer forintos beruházással magad is elvégezheted.
Itt a fórumon segítséget is kapsz. (vásárlás - installálás - használat)
Ehhez egy dolog fontos, hogy legyen egy Laptop, és akkor tényleg csak pár ezer forint.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: hibakód
HozzászólásElküldve: pén. feb. 17, 2012 1:31 am 

És tisztítsd vagy tisztíttasd ki a fojtószelepet, MAP szenzort, majd egy alapbeállítás és keress lelkiismeretesebb szerelőt.
Ha eddig így állt hozzá az előző tulaj vagy ismeretlen az előélet, akkor illik az összes szűrőt, nedveket lecserélni, a fentebb említett dolgokat megcsinálni és új lapot nyitni.
Az elvégzett javításokról, cserékről pedig vezess egy feljegyzést magadnak. Ezt senki más nem fogja megtenni helyetted.
szzs írta:
goes írta:
Első körben talán alacsony az üzemanyag nyomás vagy fals levegőt szív. Benzinszűrő 60 ezrenként cserélve? Gyertyák rendben vannak?

szzs írta:
Sziasztok!
Van egy skoda fábiám 2003-as évjáratú 1.2 12szelepes AZQ motorkóddal.Az lenne a kérdésem,hogy a motorkód lámpám kigyulladt elmentem kiolvastatni PO171keverék összetétel túl szegény hibakód. Azóta is használom és időközönként elalszik a lámpa,mi lehet a probléma?Ahány szerelő annyi megoldással. Teljesen tanácstalan vagyok.
Köszönöm a gyors választ nem volt szűrő cserélve és gyertya sem,de95e km-el vettem és most van benne115e km.Érdekes,hogy ezeket a szerelők meg sem említették.Ezeket megtudom én is csinálni, vagy meg se próbáljam?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2012 7:57 pm 

Köszönöm a választ ,szerintem menni fog ez nekem és remélem megszűnik a hiba.:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: hibakód
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2012 7:39 pm 

Itt találsz segítséget: http://www.skodafabiaclub.com/technikaisegitseg.php

A gyertyacsere megegyezik az 1.4 16V-vel, csak egy hegerrel kevesebb van neked.

szzs írta:
goes írta:
Első körben talán alacsony az üzemanyag nyomás vagy fals levegőt szív. Benzinszűrő 60 ezrenként cserélve? Gyertyák rendben vannak?

szzs írta:
Sziasztok!
Van egy skoda fábiám 2003-as évjáratú 1.2 12szelepes AZQ motorkóddal.Az lenne a kérdésem,hogy a motorkód lámpám kigyulladt elmentem kiolvastatni PO171keverék összetétel túl szegény hibakód. Azóta is használom és időközönként elalszik a lámpa,mi lehet a probléma?Ahány szerelő annyi megoldással. Teljesen tanácstalan vagyok.
Köszönöm a gyors választ nem volt szűrő cserélve és gyertya sem,de95e km-el vettem és most van benne115e km.Érdekes,hogy ezeket a szerelők meg sem említették.Ezeket megtudom én is csinálni, vagy meg se próbáljam?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra