Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd aug. 21, 2018 8:57 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hibakód
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2012 7:22 pm 

goes írta:
Első körben talán alacsony az üzemanyag nyomás vagy fals levegőt szív. Benzinszűrő 60 ezrenként cserélve? Gyertyák rendben vannak?

szzs írta:
Sziasztok!
Van egy skoda fábiám 2003-as évjáratú 1.2 12szelepes AZQ motorkóddal.Az lenne a kérdésem,hogy a motorkód lámpám kigyulladt elmentem kiolvastatni PO171keverék összetétel túl szegény hibakód. Azóta is használom és időközönként elalszik a lámpa,mi lehet a probléma?Ahány szerelő annyi megoldással. Teljesen tanácstalan vagyok.
Köszönöm a gyors választ nem volt szűrő cserélve és gyertya sem,de95e km-el vettem és most van benne115e km.Érdekes,hogy ezeket a szerelők meg sem említették.Ezeket megtudom én is csinálni, vagy meg se próbáljam?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: hibakód
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2012 6:50 pm 

Első körben talán alacsony az üzemanyag nyomás vagy fals levegőt szív. Benzinszűrő 60 ezrenként cserélve? Gyertyák rendben vannak?

szzs írta:
Sziasztok!
Van egy skoda fábiám 2003-as évjáratú 1.2 12szelepes AZQ motorkóddal.Az lenne a kérdésem,hogy a motorkód lámpám kigyulladt elmentem kiolvastatni PO171keverék összetétel túl szegény hibakód. Azóta is használom és időközönként elalszik a lámpa,mi lehet a probléma?Ahány szerelő annyi megoldással. Teljesen tanácstalan vagyok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: hibakód
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2012 6:23 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 16, 2012 5:40 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
napola írta:
Sziasztok!
Ez a hiba nálam is elő szokott fordulni, első észrevételeim hogy ha 5. sebességben nagyon lassan szüttyögve haladok,nem váltok vissza akkor előjött a hiba, párszori kihúzatással és pár km megtétele után a kis lámpa elaludt!a shellnél szoktam tankolni mindig vpower95öt vagy mifenét de elkezdett az alapjáratom ingadozni,mondom megpróbálom az omv 100as benyot hátha jobb lesz az alapjárat! Na azzal nem is lett gond ,de most kigyulladt ismételten a motoros ikon és a legnagyobb bánatomra el sem akar aludni! Esetleg valakinek valami ötlet? 2001 évjáratú fábia kombi elagance 1,4 es 101 lovas a szekerem!Válaszotokat észrevételeteket előre is köszönöm!

szia
Hibakódot kell olvasni, akkor kiderül mi is lehet a gond..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2012 6:59 pm 

Sziasztok!
Ez a hiba nálam is elő szokott fordulni, első észrevételeim hogy ha 5. sebességben nagyon lassan szüttyögve haladok,nem váltok vissza akkor előjött a hiba, párszori kihúzatással és pár km megtétele után a kis lámpa elaludt!a shellnél szoktam tankolni mindig vpower95öt vagy mifenét de elkezdett az alapjáratom ingadozni,mondom megpróbálom az omv 100as benyot hátha jobb lesz az alapjárat! Na azzal nem is lett gond ,de most kigyulladt ismételten a motoros ikon és a legnagyobb bánatomra el sem akar aludni! Esetleg valakinek valami ötlet? 2001 évjáratú fábia kombi elagance 1,4 es 101 lovas a szekerem!Válaszotokat észrevételeteket előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 05, 2012 4:06 pm 

sanya80 írta:
Anngie írta:
Szia!
Igen van EGR benne. Elég érdekes hangot ad a szervo, meg pulzál a műszerfal világítás és a lámpa is, és olyan hangot ad, mintha valakinek kuruttyolna a pocakja :)
Ma reggel reméltem, hogy csak álmodtam ezt a sárga visszajelzőlámpát, de sajnos nem:(
Szia sajna én tanácstalan vagyok az EGR-el.Tedd már fel ezt a kérdést a hibák-kérdések topikba mert ezt az topikot nem nagyon nézi mindenki,a szervórol meg pont most beszéltünk tegnap a szervó topikban.Gyere át oda légyszi ott többet mondanak neked.

Szia! Nagyon köszönöm, átmegyek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 05, 2012 10:25 am 

Anngie írta:
Szia!
Igen van EGR benne. Elég érdekes hangot ad a szervo, meg pulzál a műszerfal világítás és a lámpa is, és olyan hangot ad, mintha valakinek kuruttyolna a pocakja :)
Ma reggel reméltem, hogy csak álmodtam ezt a sárga visszajelzőlámpát, de sajnos nem:(
Szia sajna én tanácstalan vagyok az EGR-el.Tedd már fel ezt a kérdést a hibák-kérdések topikba mert ezt az topikot nem nagyon nézi mindenki,a szervórol meg pont most beszéltünk tegnap a szervó topikban.Gyere át oda légyszi ott többet mondanak neked.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 05, 2012 7:29 am 

Szia!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 04, 2012 9:58 pm 

Anngie írta:
Sziasztok!
1 hónapja vettem egy 2000-es évjáratú, 1.4-es, benzines, 100 LE Skoda Fabia Elegance-t. Sárga motordiagnosztika lámpa világított. Szervízben azt mondták, hogy előfordul az ilyen, mert ezt az autót pályára tervezték és rátették a számítógépre, kiütötték a hibát és mondták, hogy nem nagy a gond. Másnapra megint kigyulladt a lámpa. Elvittem szerelőhöz, aki megtisztította a szelepet majd visszaadta hogy jó. Majd ismét kigyulladt a lámpa ekkor már kicserélte az EGR szelepet. 2 napja hoztam el a szerelőtől és 50 km-ig tökéletes volt, örültem, hogy nem látom azt a csúnya sárga lámpát. Most ismét elkezdett világítani. Kicsit mérges vagyok és elkeseredett, hogy milyen autót vettem. Szerintetek mi lehet a hiba? Jah a szervóvezérlésnél is van valami gubanc. Azt mondta a szerelő, hogy nem érzékeli, hogy milyen szögben van a kormány így azt gondolja a kis butus,hogy állandóan tekergetem a kormányt. Összefügghet a kettő dolog? Segítségeteket előre is köszönöm.
Szia akkor a kormány lámpa is világitana!2000-be van EGR?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 04, 2012 9:33 pm 

Zsola írta:
Igen az volt gond! brutál 1900 pezo volt.
És probára egy vw böl gyors átdobtam egyértelmü lett a hiba, csak vigyázni kel mer a boltbol pont egy selejttet sikerült elöször elhoznom, szerencsére 5 perces az ut.

sanya80 írta:
Zsola írta:
Sziasztok!

Tegnap jártam én is igy hogy egyszerüen csak ki jelzet az EPC ikon és nincs féklámpám. Viszont le vettem és mikor visza tetem a csatlakozot azota egyfojtába villágit a féklámpa, ez akor egyértelmüen kapcsoló hiba jó gyanitom?
Szia, igen az.
Na mondok neked valamit,én is hibásat hoztam el de mondta az autós boltos hogy vigyem el mert ez igaz használt de jó.Vissza vittem mert nem működött,és mondta hogy 5-ös golfba futott 100-ezren felül.Na akkor én mondtam hogy mondhatta volna ezt hamarabb is,mert akkor nem viszem el.Mert szombaton nyittatam vele ki az autós boltot,mert nem vágok neki egy utnak fék lámpa nélkül este.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 04, 2012 8:28 pm 

Sziasztok!
1 hónapja vettem egy 2000-es évjáratú, 1.4-es, benzines, 100 LE Skoda Fabia Elegance-t. Sárga motordiagnosztika lámpa világított. Szervízben azt mondták, hogy előfordul az ilyen, mert ezt az autót pályára tervezték és rátették a számítógépre, kiütötték a hibát és mondták, hogy nem nagy a gond. Másnapra megint kigyulladt a lámpa. Elvittem szerelőhöz, aki megtisztította a szelepet majd visszaadta hogy jó. Majd ismét kigyulladt a lámpa ekkor már kicserélte az EGR szelepet. 2 napja hoztam el a szerelőtől és 50 km-ig tökéletes volt, örültem, hogy nem látom azt a csúnya sárga lámpát. Most ismét elkezdett világítani. Kicsit mérges vagyok és elkeseredett, hogy milyen autót vettem. Szerintetek mi lehet a hiba? Jah a szervóvezérlésnél is van valami gubanc. Azt mondta a szerelő, hogy nem érzékeli, hogy milyen szögben van a kormány így azt gondolja a kis butus,hogy állandóan tekergetem a kormányt. Összefügghet a kettő dolog? Segítségeteket előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 04, 2012 4:26 pm 

Igen az volt gond! brutál 1900 pezo volt.
És probára egy vw böl gyors átdobtam egyértelmü lett a hiba, csak vigyázni kel mer a boltbol pont egy selejttet sikerült elöször elhoznom, szerencsére 5 perces az ut.

sanya80 írta:
Zsola írta:
Sziasztok!

Tegnap jártam én is igy hogy egyszerüen csak ki jelzet az EPC ikon és nincs féklámpám. Viszont le vettem és mikor visza tetem a csatlakozot azota egyfojtába villágit a féklámpa, ez akor egyértelmüen kapcsoló hiba jó gyanitom?
Szia, igen az.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 02, 2012 7:24 pm 

Zsola írta:
Sziasztok!

Szia, igen az.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 02, 2012 2:59 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: SÁRGA MOTOR visszajelző
HozzászólásElküldve: kedd nov. 29, 2011 11:02 pm 

Szép pirosan írsz, de semmilyen részletet nem osztasz meg velünk. Milyen autó? Milyen motor? Milyen évjárat? Hibakód pontos száma?

A Fabiakban nincs légmennyiség mérő, kivéve dízel.

mike88 írta:
Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem kigyulladt a műszerfalon az a sárga motor jelző lámpa és a motor 3000-es fordulatnál leszabályoz elvittük szerelőhöz rákötötte a laptopra kicserélte a légmennyiség mérőt kétszer is, de ugyanúgy csinálja tovább. Megtudnátok mondani hogy mi lehet a gond vagy legalább egy normális szerelőt mondani Dombóvár környékén?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra