Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Alacsony kompresszió
HozzászólásElküldve: vas. dec. 27, 2015 8:44 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia
Nem rontott el semmit a szerelő, csak a gyűrűzés nagyon kellett volna.Én is külön kértem ,hogy csinálják meg a blokkot is a gépműhelyben.
Ennek a kis 1,2 nek a hengerfelújítás után visszaáll az eredeti végnyomása
és a kopott gyűrű mellett, elkezdi "felszívni" az olajat. A kopott gyűrű ezt a többlet olajat meg nem tudja tökéletesen lehúzni. A fordulatszámtól függően a dugók alatt
van egy min. 2 baros olalnyomás. Felül a felső holtpontban a dugók felett 15 barnál
magasabb. Ez szeretne kiegyenlítődni és a gyűrűk mellett tud csak a még tökéletesen
zárodó és zárt szelepek miatt. Az 1,4es motorok átlag 13-14 baros végnyomásra képesek, sokat számít ha ehez képest 2-3 barral több alakul ki.

Elértem a 2000 km-t maxon az olaj, aranysárga, alig fekete.
Az új gyűrűk valószínű kevesebb olajat hagynak a hengerfalon,
ezért kevesebb koksz is termelődik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 7:19 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,2 eco
hubo44 írta:
dandy írta:
Jelentem a hengerfej felújítás óta a motor 8 ezer kilométert futott ,nincs semmi probléma azon kívül,hogy az olajfogyasztás megmaradt . Kb 3-4 deci ezer Km-ként . Már küldött hibát is,hogy a katalizátor határérték alatt dolgozik néha . Az autó jön megy ,normálisan fogyaszt ,nem fűstől. Nem lehet mit tenni ,hajtom amíg lehet ....jelen pillanatban az óra 153 ezret mutat .

130ezer km felet erdemeš (majdnem musaj) meg du"ru"zni fej fel ujitašnal. Ha a katalyzatornak ez a hibaja 16807 est be lehet čapni eš hajtod a kočit tovab.

Értem én ezt csak már nincs kedvem újabb több száz ezer forintot költeni egy max 400 ezres autóra. Autószerelőm javaslatára elkezdtem használni egy Spuri nevű adalékot,mondván hátha a beégett korom miatt nem zár normálisan az olajlehúzó gyűrű. Majd beszámolok,hogy értem e el valamit . Isten bizony megfordult az is a fejemben ,hogy nem e a hengerfelújításnál rontottak e el valamit a szelepszár szimeringeknél ,mert a felújítás előtt nem volt ekkora olajfogyasztás. Most már 6 deci/ ezer km .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 09, 2015 12:15 am 

dandy írta:
Jelentem a hengerfej felújítás óta a motor 8 ezer kilométert futott ,nincs semmi probléma azon kívül,hogy az olajfogyasztás megmaradt . Kb 3-4 deci ezer Km-ként . Már küldött hibát is,hogy a katalizátor határérték alatt dolgozik néha . Az autó jön megy ,normálisan fogyaszt ,nem fűstől. Nem lehet mit tenni ,hajtom amíg lehet ....jelen pillanatban az óra 153 ezret mutat .

130ezer km felet erdemeš (majdnem musaj) meg du"ru"zni fej fel ujitašnal. Ha a katalyzatornak ez a hibaja 16807 est be lehet čapni eš hajtod a kočit tovab.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 08, 2015 11:24 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 06, 2015 8:10 pm 

murray írta:
hát igen.. remélem garit adott a szerviz a munkára

azért ilyen fapados verziót nem tudom megéri -e? én pont ezért választottam a fábiát mert a kombi+klima+2 légzsák +legalább 4* törésteszt ez a típus adta a legolcsobban.

ez a fedél nélküki kesztyűtartó milyen? nem lehet lenyitni?

mindegy. próbáld meg máshol behozni ezt a ráköltött pénzt. én pl télen nyáron téli gumival járok, az eleve +50e a nyári szett ára + évente 20e az átrakás amire nem kell költeni.

Visszahozza az árát mivel munkaeszköz ,illetve nem volt más választásom és tudom,hogy nincs más baja az autónak mert én vagyok az 1 tulajdonosa. A kesztyűtartó ugyanolyan,mint a tiéd.csak egyszerűen nincs ajtaja fedele . Ami valahol előny mert több mindent lehet oda rakni. A hátránya csak annyi,hogy idegen szem is látja mi van ott .Ez volt életem első új autója. Készpénzért vettem ,mert idegenkedtem mindenféle hiteltől,pedig 2003 -ban még híre hamva se volt ezeknek a hitelbotrányoknak . Vehettem volna jobban felszereltet is. Erre volt pénzem ezt választottam én akkor nagyon örültem neki. Tulajdonképpen nem mondhatok semmi rosszat erre az autóra ,ez volt az első komolyabb meghibásodása 12 év és 145 ezer Km alatt .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 06, 2015 4:52 pm 

hát igen.. remélem garit adott a szerviz a munkára

azért ilyen fapados verziót nem tudom megéri -e? én pont ezért választottam a fábiát mert a kombi+klima+2 légzsák +legalább 4* törésteszt ez a típus adta a legolcsobban.

ez a fedél nélküki kesztyűtartó milyen? nem lehet lenyitni?

mindegy. próbáld meg máshol behozni ezt a ráköltött pénzt. én pl télen nyáron téli gumival járok, az eleve +50e a nyári szett ára + évente 20e az átrakás amire nem kell költeni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 06, 2015 3:33 pm 

murray írta:
nem biztos hogy csak 400 ezret ér én pl 3 éve vettem a skodámat kb 750ért ráköltöttem
kb 300at :evil: de most néztem most is kb legalább 600ért mennek ezek a kocsik.

Az enyém a 6 szelepes verzió eco felszereltségben . Mi annyit tesz,hogy se szervo kormány se hátsó ablaktörlő ,se hamutartó,fedél nélküli kesztyűtartó ,fényezetlen lökhárító,de még egy szivargyújtó se volt benne gyárilag . Amit már akkor sem tudtam hová tenni mikor megvásároltam. Egy anyagköltségben max. 500 Ft -os dolgon spórolni...na de mindegy. Mára elkészült az autó,az előbb hozta meg az autószerelőm. Az összes kicserélt alkatrésszel együtt. Utoljára még az egyik trafó is elszólta magát,hogy nehogy már jól érezzük magunkat :) 208 ezer Ft-ba van végül is ez a kis kaland. Remélem egy jó darabig most minden szép és jó lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 06, 2015 9:50 am 

Szesze írta:
Na Jó de,a miénk mpi( az utolsó skoda) az örök és aranyat ér!!!! :D

na ja. :D azért néha ezt is felgyújtanám.. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 05, 2015 6:07 pm 

Autó: Fabia Best
Na Jó de,a miénk mpi( az utolsó skoda) az örök és aranyat ér!!!! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 05, 2015 2:03 pm 

nem biztos hogy csak 400 ezret ér én pl 3 éve vettem a skodámat kb 750ért ráköltöttem
kb 300at :evil: de most néztem most is kb legalább 600ért mennek ezek a kocsik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 04, 2015 11:29 am 

murray írta:
durva hogy láncszakadás miatt már bontani is kell az autót.. :cry:

http://olx.hu/hirdetes/skoda-fabia-1-2- ... 3990c92341

Teljesen megértem. Gazdasági totálkár. Én is erősen elgondolkoztam rajta,csak nem volt más választásom így több,min 200 ezer forintért megcsináltattam egy 400 ezret érő autót . Ha minden igaz vasárnapra fog elkészülni . Ha van egy ilyen láncszakadás a motor kuka ,mert nem lehet felújítani ezeket a háromhengeres masinákat. Teljesen megértem az eladót,hogy nem kockáztat meg 180-200 ezer forintért egy bontott motort miben lehet már csak 10 ezer km van ,hogy szintén galyra menjen . Rákölt a bontott motorra plusz papírmunka plusz munkadíj 300 ezret alaphangon,az autó meg jobb esetben ér fél misit. Erőteljes lutri az egész

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 03, 2015 10:46 am 

durva hogy láncszakadás miatt már bontani is kell az autót.. :cry:

http://olx.hu/hirdetes/skoda-fabia-1-2- ... 3990c92341

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 24, 2015 9:15 pm 
Moderátor

Tudom, hogy nagyon sok a 150e , csak az teljesen null
kilóméteres mivolta miatt, gondolkoztam el rajta.

Az összes 1,2 es nagyon kormol, ez sajnos ilyen, a korom
meg jó smirglianyag...
Nekem 12 szelepes, de még a hátsó kipuffogódob
legvége is kormos. Az is igaz, olajcsere után azonnal olyan
fekete lesz a friss, mintha ezer éve benne lenne.

Elgondolkodtató, lehet a 6 szelepesnek is jobb lenne vékonyabb olaj..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 24, 2015 7:48 pm 

Csabaa írta:
Milyen olajjal jártál? 10w40 , évente vagy 15ekm cserélve?

Néztem az oldalt mit belinkeltél,de az új hengerfej közel 160 ezer Ft .Tehát 50 el több,mint amiért a régit rendbe teszik . Castrol 5 w40 olajat használtunk mindig . Évente volt cserélve és nem volt soha megvárva a 15 ezer ,inkább 13-14 ezer környékén lett lecserélve. Minden gondoskodást megkapott az autó. Azt mondják a berágódását a vezérműtengelynek illetve a csapágyfészeknek valószínűleg egy oda kerülő koromdarab okozhatta. Azon az oldalon a szelepszárvezető szimering konkrétan már el volt égve. Az autó viselkedésén semmit nem lehetett észrevenni az utolsó pillanatig . Kb 120 ezer km nél elkezdte picit csipni az olajat. Kb 2.5 deci/ezer Km fogyasztással. Előtte ez 0 deci volt. Ennyi tünet volt,betudtuk a kilométerfutásnak ,mint teljesen normális adatot amit a gyártóműi utasítás megenged. Akkor mondta autószerelőm,hogy valószínű a szelepszár szimeringeknél csipi már az olajat a motor,esetleg a gyűrűknél. Arra ,hogy ennyire tönkre van az egyik szelepszár szimering semmi jel nem utalt. Januárba az autó műszakin is volt ahol teljesen normális értékeket produkált. Autószerelőm,ki amúgy a Skoda márkaszervízbe dolgozik már hosszú éve ,prakszisába egyetlen vezérműtengely cserére emlékszik ennél a motornál törés miatt. Ilyen berágódással ennél a motortípusnál még itt Kaposváron nem találkoztak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 24, 2015 7:35 pm 
Moderátor

Milyen olajjal jártál? 10w40 , évente vagy 15ekm cserélve?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra