Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. aug. 15, 2018 6:07 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 343 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 5:22 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
jánosi zoltán írta:
sziasztok nekem egy 1.2 es fabiam van de hülye hang jön a válto felöl bugo hang. csak a benyomom a kuplungot akkor szünik meg a hang . nagyob fordulatnál viszont egyre hangosabb és egyre gyorsabban ismétlödik a hang mi lehet ez tudtok nekem segiteni elöre is kösz

Elsősorban ellenőrizd az olajszintet a váltóban. Bár ha már búg egy csapágy sok jót nem jelent,azt már az olajfeltöltés nem javítja meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Váltó és kuplung
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 5:03 pm 

deejays írta:
Sziasztok . Problémám hogy álló autónál ha kinyomom a kuplungot nyikorog mit lehet vele kezdeni ja és elég nehéz kínyomni a pedált? Skoda Fabia 2011 1.6 crdi

Ki a valtot ne leden meg nadob baj. His ez mar jelenkezik/ňikorog. (talan be ált a ki ňomo čapad)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 4:10 pm 

Sziasztok . Problémám hogy álló autónál ha kinyomom a kuplungot nyikorog mit lehet vele kezdeni ja és elég nehéz kínyomni a pedált? Skoda Fabia 2011 1.6 crdi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 10, 2017 3:22 pm 

Update!

Ezúttal alaposabban megvizsgáltam a féltengely végét...benne van a biztosító fém. Viszont az is tény, hogy sokkal kevésbé domborodik az íve, mint az újnak. Ergo lehet annyit vetemedett már, hogy lecsúszhatott a csukló.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 06, 2017 4:58 pm 

Csabaa írta:
RWD írta:
Teszem azt valami többet enged a kelleténél (és mit ad ég, most cseréltem toronycsapágyat a napokban), és elkezd kirázódni, mocorogni a szeg (?). Viszont az is érdekes, hogy már az új toronnyal szerelve hullott szét a cucc.

Szia
Amikor a szakadt gumiharangot cseréltem, a csonkállványból már kiszabadított féltengelyről a csuklót gumikalapáccsal egy igen nagy ütéssel tudtam csak leugrasztani..
(pontosan a biztosító gyűrű miatt)
Ha volt ott biztosító ,akkor azt meg fogod találni a csukló belsejében, nyomtalanul nem tűnhetett el.. szerintem inkább az eredetileg hiányzott onnan..

Szia!
Értem, nagyon köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 4:26 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
RWD írta:
Teszem azt valami többet enged a kelleténél (és mit ad ég, most cseréltem toronycsapágyat a napokban), és elkezd kirázódni, mocorogni a szeg (?). Viszont az is érdekes, hogy már az új toronnyal szerelve hullott szét a cucc.

Szia
Amikor a szakadt gumiharangot cseréltem, a csonkállványból már kiszabadított féltengelyről a csuklót gumikalapáccsal egy igen nagy ütéssel tudtam csak leugrasztani..
(pontosan a biztosító gyűrű miatt)
Ha volt ott biztosító ,akkor azt meg fogod találni a csukló belsejében, nyomtalanul nem tűnhetett el.. szerintem inkább az eredetileg hiányzott onnan..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 1:14 pm 

Csabaa írta:
RWD írta:

Eszerint ha pótlom ezt a kis biztosítót, nyugodtan összerakhatom a cuccot? Nagyon köszi!

A nagy bilincset is cserélned kell, azt nem lehet roncsolás nélkül levenni, és a tengely végénél az anya is önzáró abból is kell másik..

http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2000/ ... 407/407020

Köszönöm! Szerencsére előre gondolkodtam, úgyhogy megvettem a következő cuccokat: kicsi és nagy bilincs, önzáró anya, zsír, rögzítő "szeg". Remélem sikerrel járok. Egyébként egy kedves márkatárs világított rá, hogy lehet egy bizonyos futómű hiba következménye is ez a jelenség. Teszem azt valami többet enged a kelleténél (és mit ad ég, most cseréltem toronycsapágyat a napokban), és elkezd kirázódni, mocorogni a szeg (?). Viszont az is érdekes, hogy már az új toronnyal szerelve hullott szét a cucc.

Remélem megúszom csukló csere nélkül. Még egyszer köszönöm a segítséget, druszám!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 9:59 am 
Moderátor

RWD írta:

Eszerint ha pótlom ezt a kis biztosítót, nyugodtan összerakhatom a cuccot? Nagyon köszi!

A nagy bilincset is cserélned kell, azt nem lehet roncsolás nélkül levenni, és a tengely végénél az anya is önzáró abból is kell másik..

http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2000/ ... 407/407020

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 9:45 am 

Csabaa írta:
RWD írta:
Mondjuk a ricni végén lévő nútban nincsen semmilyen biztosító, nekem ez fura."

Szia
Pontosan, ott kell lennie egy rugónak.... ezt valaki kifelejtette a csukló, vagy a gumiharang cseréjénél..

https://www.google.hu/search?q=44140729 ... =974&dpr=1

Szia! Nagyon köszönöm. Ilyen balgák lettünk volna? Bármi lehet, viszont akkor csoda hogy ennyit elmentem vele (több hónap, és semmi zaj nem jött belőle, egészen pár nappal ezelőttig).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 9:20 am 
Moderátor

RWD írta:
Mondjuk a ricni végén lévő nútban nincsen semmilyen biztosító, nekem ez fura."

Szia
Pontosan, ott kell lennie egy rugónak.... ezt valaki kifelejtette a csukló, vagy a gumiharang cseréjénél..

https://www.google.hu/search?q=44140729 ... =974&dpr=1

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 8:31 am 

Sziasztok! Becopizom a problémámat.

"Na skacok, ilyet lattatok mar? Se szo, se beszed, kifordult a csuklo magabol. Mondjuk előtte egy nappal már meg meg szólalt (ropogás), de nem ez szokott történni utána.

Kép
Kép
Kép

Sérülés sehol sem látszik rajta. Mondjuk a ricni végén lévő nútban nincsen semmilyen biztosító, nekem ez fura."

Remélem látszanak a csatolt fotók. Valószínűleg kiesett és megette a ricni végén lévő zégert (?). Lehet rá kapni oda való biztosítót? Csak ezért kár lenne komplett csuklót cserélni. Bár hozzá teszem, kicsit kotyogósnak tűnt a múltkori porvédő cserekor. Lehet a kotyogás idézte elő a zéger/biztosító halált? Ez esetben viszont nyilván megérett a csere. Tapasztaltatok ez ügyben valamit? Köszönöm szépen előre hátra.

Remélem nem off a téma, nem találtam kimondottan féltengelyes topikot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 08, 2017 12:12 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12v Htp
Csabaa írta:
saviboy86 írta:

probad nem foglalkozni a kuplumgal had guruljon par km. a verda.

mentem most vele 50km-ert legalább de semmi sem változott, veszek most egy másik főhengert aztán meglátjuk....[/quote]
Szia
A beszerelésnél az alsó munkahenger tengelye rendesen nekifeszült a kiemelő villának!? Elő is feszíti egy kicsi..[/quote]
Igen,ezzel nincs is gond..... mi lehet még???

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 08, 2017 11:40 am 
Moderátor

saviboy86 írta:

probad nem foglalkozni a kuplumgal had guruljon par km. a verda.[/quote]
mentem most vele 50km-ert legalább de semmi sem változott, veszek most egy másik főhengert aztán meglátjuk....[/quote]
Szia
A beszerelésnél az alsó munkahenger tengelye rendesen nekifeszült a kiemelő villának!? Elő is feszíti egy kicsi..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 08, 2017 11:20 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12v Htp
[/quote]

probad nem foglalkozni a kuplumgal had guruljon par km. a verda.[/quote]
mentem most vele 50km-ert legalább de semmi sem változott, veszek most egy másik főhengert aztán meglátjuk....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 07, 2017 9:18 pm 

saviboy86 írta:
Helló! Köszi a segítséget! Mind a két munkahenger új, dot4-et használok minden autóhoz amit javítok.... A kuplung szinte bent fog már, de a pedálnak a felsőholtpontól befelé lett egy 3cm-es holtjátéka,és csak azután kezd el fogni,még mindig vajpuha a fék,ugye a munkahengerek újak csövek cserélve, minden ok,és még is puha, előtte meg olyan volt mint a bovdenes kuplung. Luk kuplungszettet kapott a Shachs helyett és mikor levettük a motort a váltóról csattant egyet valami és a kinyomóvilla rögtön ki is nyított akkor. Ezért is lettek cserélve munkahengerek,mert az istenért sem bírtuk le légteleníteni. A régi munkahengerekből csak a felső maradt meg,mert az alsóba beletörött a légtelenítő műanyag szar csavar. És csak gányolva bírtuk kiszedni,mível külön légtelenítő csavart nem kapni sehol így cseréltük a munkahengert aztán 3 nappal később a felsőt is.... Egyszerűen már nem értem ezt a Fábiát.....

eš nem čak puha a uj ki ňomo lap. valast mošt az a kuplunk? mašnapra valtozik a kuplung kapčolaši hejzete? (magašag)[/quote]

Nem,nem változik a helyzete a pedálnak,az viszont lehet hogy a Shachs kuplung nyomólap keményebb mint a Luk-é. Nem tudtam hogy ilyen különbség van a kettő között. Mondeo-nál csak az ár ami számott tevő különbség van,jó vannak abban is gagyik is,de keménységre mind egyformák,minőségben az ár dominál...[/quote]

probad nem foglalkozni a kuplumgal had guruljon par km. a verda.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 343 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra