Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 25, 2009 8:34 am 

Szervusztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valakinekvan valami jó tippje. Sajon nemrégiben egy koccanás következtében sérült az 1,2-es Fábiám eleje.
Szervízbe megjavították a biztosító fizette. Azonban azóta nem igazán jó a válltó.. :cry:
Kettesből hármasba téve a váltkart "vezetni kell" mert nem megy simán. Ha pl. nulla állásban meghúzom magam felé a kart és elengedem, visszakéne mennie alap helyzetbe. De ez sajnos ott marad, ez okozza, hogy kettesből hármasba váltáskor végig "vezetni" kell és jól el kell találni a pozíciót. Elég kellemetlen, főleg az asszonynak... :lol:
Szervízbe vissza vittem, ahol spray-al fújkálták a csatlakozó dolgokat, még a húlye is látja, nem ott van a gond. Ja és azt mondták új váltó kell és azt már nem fér bele a biztosításba. Tök h.-nak nézik az embert.
A váltónál lévő kart kézzel mozgatva érezhető, hogy amikor lefelé nyomom ( egyes fokozatnak megfelelő irány) akad a szerkezet és a már említett módon nem tér vissza.
Valaki esetleg javított-e már ilyen típusú váltót. Én is láttam már közelről több váltót is, de Skoda váltót nem ismerem, viszont biztosan nem fog a szervíz új váltót rámbeszélni..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 16, 2009 9:32 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Goodman írta:
Sziasztok!
1.4MPIben mikor esedékes a válto olaj csere?Mert már nálam van 3éve,mentem vele 40.000kmet de még nem cseréltek szervizben.legalabbis a szervizfüzetben 3évvel ezelötti szerviznél volt csere mikor átvettem.

Nos, elég eltérőek ezzel kapcsolatban a vélemények. A váltó olaj elvileg élettartamra van feltöltve, nem kell cserélni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 16, 2009 8:41 am 

Sziasztok!
1.4MPIben mikor esedékes a válto olaj csere?Mert már nálam van 3éve,mentem vele 40.000kmet de még nem cseréltek szervizben.legalabbis a szervizfüzetben 3évvel ezelötti szerviznél volt csere mikor átvettem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 15, 2009 11:29 am 

Sziasztok 1.2 HTP változaton hol kell ellenőrizni a váltóolaj szintet? Fénykép nagy segítség lenne.
Kösz
BSz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 06, 2009 6:54 pm 

Sziasztok!

Plííz vki segítsen.1.4 16V 100 lovas Fabia-m van.125E km van benne.Kuplung tárcsa és szerkezet cseréje után elfosta magát az alsó munkahenger,kicseréltem,de még mindig puha a kupulng.Levegős lett a rendszer és szinte a padlón fog.Kérdésem:Hogy lehet lelégteleníteni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 04, 2009 10:07 am 

Sziasztok!

Sikerült tájékozódnom megbízható szervizben és az 1,2 HTP 12V váltóolajának a cseréje 80000 Km-enként esedékes. Leeresztő csavar nincs, így kár is keresni, csak a beöntőnyíláson történő leszívással lehet üríteni a régi olajat.
Az ajánlott olaj Castrol TAF-X 75W-90.
2 Liter a feltöltési mennyiség.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: váltó
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 02, 2009 8:12 pm 

Sziasztok!Én a váltóról annyit tudok mindössze mondani,hogy elvileg a váltóolajat nem kell cserélni úgytudom persze én kicseréltem 80000-nél biztos ami tuti alapon.1.4 MPI 2001-es évjáratú a skodrim,Most 97000 van benn de nekem talán egy picit a kinyomócsapágyat lehet hallani hidegen ha felengedem a kuplungot.többet sajnos nem tudok mondani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: váltó
HozzászólásElküldve: pén. jan. 23, 2009 8:55 am 

Rsjani írta:
Hello tud valaki segiteni!?
Van egy 2002-es 1.4-es MPI (AQW) fabiám 104 000 km-rel kiderült hogy a váltóban egy vagy több vagy az összes csapágy haldoklik, közben olvastam rolla a neten, hogy ez állitólag a VW-konszern váltó típushibája. A kérdésem az lenne, hogy találkoztatok e már ilyen problémával és ha igen mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, tényleg lehetséges hogy egy 104 000 km-t futott autónál már váltót kell javitani és hogy hozzávetőlegesen mennyi km-t tudok még megtenni igy mert jelenleg kicsit szűkösek az anyagi lehetőségeim, a hang csak hideg motornál halható üzemmeleg motornál már egyáltalán nem hallani és az olajszint is megfelelő a váltóban.

Csak az 1.6 Octaviák korai váltója tipushibás, az 1.4 MPI váltója jó konstrukció. Biztos az a 104e km? Megfelelő olaj van a váltóban?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: váltó
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2009 9:57 pm 

Hello tud valaki segiteni!?
Van egy 2002-es 1.4-es MPI (AQW) fabiám 104 000 km-rel kiderült hogy a váltóban egy vagy több vagy az összes csapágy haldoklik, közben olvastam rolla a neten, hogy ez állitólag a VW-konszern váltó típushibája. A kérdésem az lenne, hogy találkoztatok e már ilyen problémával és ha igen mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, tényleg lehetséges hogy egy 104 000 km-t futott autónál már váltót kell javitani és hogy hozzávetőlegesen mennyi km-t tudok még megtenni igy mert jelenleg kicsit szűkösek az anyagi lehetőségeim, a hang csak hideg motornál halható üzemmeleg motornál már egyáltalán nem hallani és az olajszint is megfelelő a váltóban.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Időzóna: UTC + 1 óra