Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd feb. 19, 2019 7:05 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 17, 2011 11:31 am 

Nem létezik ilyen tipushiba, soha nem hallottam ilyenről, pedig megfordult itt pár autó. Munkahengerrel van probléma szerintem.

Egyébként milyen motorkód és milyen évjárat?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 17, 2011 11:23 am 

Bocsánat, nem akartam újat nyitni, "Hibák, kérdések, szerviztapasztalatok"-ba szántam.. na ideges vagyok, semmi sem sikerül..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kuplung
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 17, 2011 11:20 am 

Üdv!
Létezik Fabianál olyan típushiba hogy a kuplungpedál gyakran beesik, ilyenkor nem engedi sebességbe, s szerencsésebb esetben beakasztva lábamat pedált kiemelve újra használható? Mert tegnap vettem, úton hazafelé csak néztem mikor nem tudtam váltani egy körforgalomnál.. pánikomban felhívtam az előző tulajt, mondta hogy tényleg volt ilyen probléma és a szerelője szerint nem kell vele törődni. Hát kezd betelni a pohár, egy garantált 60EKm-es autótól nem ezt várnám. Ma is egy kereszteződésben bénáztam mire megint sikerült kihúzni a kuplungpedált, újra benyomva már jó.. tényleg véletlenszerűen csinálja.. Sajnos a motor alapjáraton is olyanokat ugrál mint régesrég a 120-as Skodám kihagyó gyújtás mellett..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 12, 2011 1:15 pm 

Ujabb gondok.Kuplungbenyomáskor 1-2-3- fokozatban valami kis koppanás jön előről.4-5 nél nem.Pl kuplung,1-es berak kuplung fel elindulás kuplnung megint be és kopp.Ez azóta van mióta nyelestengely csapágy csere volt.Tartóbakk koppan vagy meglazult volna a rögzitő csavar?Üresben kuplung ki és benyomásakor csend van.
Váltási nehézségek nincsennek sem rángatás csak terhelésnél az első 2 fokozatban leginkább,na és persze hidegben van ez a kopp kopp....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 05, 2011 9:59 am 

Ejha, akkor tényleg más kategóriába léptem Skodrival :D Próbálom is megbecsülni. A most cserélt gyári fékeimre is kíváncsi leszek, kibír-e újabb 130-at.
djboris: ja, láttam a képet, együttérzésem!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 04, 2011 7:07 pm 

200-300 között futnak. Az informatikusunknak 290e van az 1.2-esben és még gyári, most cseréltetett először kipuffogó dobot is.

mikka írta:
Mire alapozod a 200e km-t? Ennyi az életciklusa a Fabiakban levő tárcsáknak? Csak mert pl. 2es Punto-knál a kuplung olyan 80at bír ki (+- valamennyi a vezető lábától függően), mert köztudottan nem túl jó konstrukció. Ezek szerint a Fabia-kba más a beszállító?
Nekem most 136 van a Fabia-mba, és tök jó a kuplung, és az olasz autós haver meg van róla győződve, hogy már cserés volt a kuplung...de szerintem meg az lenne a normális, hogy egy kuplung bírjon már ki 200e km-t.
Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 04, 2011 5:38 pm 

Szia,

Az enyémben 230k van (volt) csak sajnos összetörött (az autó).
Mindenesetre most érte volna el a kuplungcserét. Rugótörés most sincs csak mostanra kopott el.

mikka írta:
Mire alapozod a 200e km-t? Ennyi az életciklusa a Fabiakban levő tárcsáknak? Csak mert pl. 2es Punto-knál a kuplung olyan 80at bír ki (+- valamennyi a vezető lábától függően), mert köztudottan nem túl jó konstrukció. Ezek szerint a Fabia-kba más a beszállító?
Nekem most 136 van a Fabia-mba, és tök jó a kuplung, és az olasz autós haver meg van róla győződve, hogy már cserés volt a kuplung...de szerintem meg az lenne a normális, hogy egy kuplung bírjon már ki 200e km-t.
Köszi!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára djboris vas. dec. 04, 2011 8:51 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 30, 2011 11:16 am 

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: kuplung?
HozzászólásElküldve: szer. nov. 30, 2011 8:01 am 

Valószínű a kuplungtárcsában a rugók töröttek, de ezt csak szemrevételezés után lehet megmondani. Ha ez a helyzet, akkor a szerkezetet és a csapágyat is érdemes cserélni, mert a szétszedés a legnagyobb művelet. Gondolom a futása 200e km feletti.

otto írta:
sziasztok,nemrég vettünk egy egykettes
fabia kombit,és olyat csinál hogy indulásnál,amikor engeded ki a kuplungot remeg a z autó,szinte látni hogy remegnek a kerekek,menet közben kuplungolásnál enyhe vibráció érzése a pedálon.hang nem hallatszik,és nem is csúszik a kuplung.kuplung lehet e,ha nem akkor mi más?ha valaki tudja a választ, segítsen.köszi ottto

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: kuplung?
HozzászólásElküldve: szer. nov. 30, 2011 3:56 am 

sziasztok,nemrég vettünk egy egykettes fabia kombit,és olyat csinál hogy indulásnál,amikor engeded ki a kuplungot remeg a z autó,szinte látni hogy remegnek a kerekek,menet közben kuplungolásnál enyhe vibráció érzése a pedálon.hang nem hallatszik,és nem is csúszik a kuplung.kuplung lehet e,ha nem akkor mi más?ha valaki tudja a választ, segítsen.köszi ottto

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 14, 2011 8:45 pm 

Kicsit megkésve de nyelestengelycsapágy volt (hátsó) ez 1 dupla csapágyazás aki kételkedik szedje szét nézze meg :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 28, 2011 3:40 pm 

Kovabe tanácsát megfogadva felhivtam egy régi bevállt szerelőt aki még a fiatomat meg a suzukimat szerelte.Mondtam neki mi a gond gari lejárt mostmár nem viszem márkaszervizbe mert lehuzosak.Egyből rávágta hogy kulungtárcsa vagy kinyomócsapágy vw betegség.(innen a zörgés)Csütörtökön vagy pénteken viszem hozzá aztán beszámolok.Előttem dolgoztak mindig végig is nézhettem mit csináltak a kocsival.Tehát irány az eddig bevállt szerelő márkaszerviz kokányok elfelejtve....:)Egy ismimnek ford fiesta szalonból kihozva ilyen hangot ad most 4éves neki és mindig ilyen a hangja,azt mondták neki a ford szervizben ez ilyen "ford" :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 07, 2011 2:27 pm 

http://webcache.googleusercontent.com/s ... google.com

érdekes mi?váltóolajcsere és nem zörgött,hisz olyan hogy örök élettartam olaj nincs ez hülyeség.....minden olaj elfárad elöregszik 1 próba castrol taf-x manual 75w90-re nem drága.....:)))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 05, 2011 8:35 pm 

Mint irtam kinyomocsapágy csere megvolt,nem 3.csapágy valami persely vagy mi ahova a nyelestengely vége becsatlakozik.A probléma olyan hogyha ráéngedem a kuplungot morog,majd ha hirtelen benyomom a kuplungot ami ugyebár oldja a hajtást akkor a hang fokozatosan fordulatrol fordulatra szünik meg ahogy a váltó forgása is kezd leállni.Mindent rendben találtak a váltóban.A kuplungtárcsa lenne a probléma,gyenge rugok?Ennek is ilyen a hangja fordulatrol fordulatra szünik meg?Már ha itt tartunk békés megyében hol van jó szerelő?:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 05, 2011 7:17 pm 

djjosy írta:
Kicserélték a nyelestengely végén lévő csapágyat ami a 3. csapágy a motor felől(ugyanis nem csak a váltóban van 2 db csapágy ez is támasztja a tengelyt ott ahol becsatlakozik a hajtásba) valamint a kinyomocsapágyat mert ezek kezdték magukat megadi.Viszont a hang valamennyire megmaradt,váltó szét de semmi hiba benne.Állitolag a fogaskerekek minimális kopása okozza a hangot amivel nem tudnak mit kezdeni max sűrűbb olajat bele ami nyeli a hangot valamennyire de azt 60 ezrenként le kell cserélni.A váltóban minden rendben nem lóg a nyelestengely és minden csapágy ok!Hát akkor mi ez konstrukciós hiba?100ezer után lesz 1 kis kopás 1 kis hang (ami nem hallatszik annyira) ami majd ujabb kis kopás után megszűnik????Majd ismét előjön?Na kiváncsi leszek hogy a vastagabb ásványi olaj nyeli e a hangot?:)))))
Szia az ismerősöm swiftjében ez 130000-ezernél jött vele el játszották hogy csak a kinyomó a rossz,de kiderült hogy minden csapágy morgott aszem 7db-volt cserélve de a jelenség csendesebb lett.Majd pár ezer km-er után neki is át lett az olaj cserélve jobbra,és most jó lett.(Sok szerelő azt mondja ilyenkor hogy nézni kell egy váltót bontóba mert sokba kerül a jó minőségü cuccok bele)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra