Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 09, 2018 9:39 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 349 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Váltó és kuplung
HozzászólásElküldve: kedd nov. 07, 2017 1:57 am 

madrian írta:
Srácok, mi lehet ez a csörgő hang a váltótól? A hangot a sebességváltónál vettem fel:

felvétel.mp3

:help:

Alapjáraton. Hiába nyomom be a kuplungot, nem szűnik. Melegen viszont nem hallom.

Nem 1jelemzô hang de a valto nem lehet ha ki ňomod a kuplumgot eš nem hada el. Ha ki ňomod a kuplungot akor minden meg al a valtoba a lamelat iš be ertve čak a ki ňomo lapot+čapadat visi a lend kerek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 07, 2017 12:10 am 

Srácok, mi lehet ez a csörgő hang a váltótól? A hangot a sebességváltónál vettem fel:

felvétel.mp3

:help:

Alapjáraton. Hiába nyomom be a kuplungot, nem szűnik. Melegen viszont nem hallom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 18, 2017 4:05 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
hubo44 írta:
Sakraf írta:
Sziasztok,

Kézi kapcsolású váltónál van a motortérben egy, az az két állítási pont, ahol gondolom a váltó középállását lehet x/y tengely mentén állítani. A sebesség választó bowden mechanikája végpontján, ahol a váltóba fut van egy kar, amivel gyakorlatilag üresbe lehet tenni a motortérből a váltót. Ennek mi a funkciója?
Illetve sikerült kicsit elba@kurálnom a beállítást x tengelyen a középállást (üres). Visszaállítottam nagyjából, viszonylag simán veszi be a sebességet,de van erre valami biztos beállítási módszer, hogy alaphelyzetbe kerüljön?

Másik kérdésem pedig az volna, kicsit csapongva a témától, hogy van az üzemanyag elosztó cső, és annak a végén van egy autós szelepszerű kupak, ott lehet nyomást mérni?

Az kiš kar a alap be alitašra van eš a mašik fixalo meg kabinba a valto karon a manžeta alat van.
,,szelepszerű kupak, ott lehet nyomást mérni,, igen ot iš.

Két állása van, de állítási lehetőséget nem átok rajta fel le mozgatja a sebváltókart y tengelyen, tehát előre hátra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 18, 2017 3:43 pm 

Sakraf írta:
Sziasztok,

Kézi kapcsolású váltónál van a motortérben egy, az az két állítási pont, ahol gondolom a váltó középállását lehet x/y tengely mentén állítani. A sebesség választó bowden mechanikája végpontján, ahol a váltóba fut van egy kar, amivel gyakorlatilag üresbe lehet tenni a motortérből a váltót. Ennek mi a funkciója?
Illetve sikerült kicsit elba@kurálnom a beállítást x tengelyen a középállást (üres). Visszaállítottam nagyjából, viszonylag simán veszi be a sebességet,de van erre valami biztos beállítási módszer, hogy alaphelyzetbe kerüljön?

Másik kérdésem pedig az volna, kicsit csapongva a témától, hogy van az üzemanyag elosztó cső, és annak a végén van egy autós szelepszerű kupak, ott lehet nyomást mérni?

Az kiš kar a alap be alitašra van eš a mašik fixalo meg kabinba a valto karon a manžeta alat van.
,,szelepszerű kupak, ott lehet nyomást mérni,, igen ot iš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 18, 2017 2:51 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
Sziasztok,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 24, 2017 7:18 am 

hubo44 írta:
deejays írta:
Sziasztok . Problémám hogy álló autónál ha kinyomom a kuplungot nyikorog mit lehet vele kezdeni ja és elég nehéz kínyomni a pedált? Skoda Fabia 2011 1.6 crdi

Ki a valtot ne leden meg nadob baj. His ez mar jelenkezik/ňikorog. (talan be ált a ki ňomo čapad)

Nem a váltó nyikorog csak pedál mikor nyomom

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 5:22 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
jánosi zoltán írta:
sziasztok nekem egy 1.2 es fabiam van de hülye hang jön a válto felöl bugo hang. csak a benyomom a kuplungot akkor szünik meg a hang . nagyob fordulatnál viszont egyre hangosabb és egyre gyorsabban ismétlödik a hang mi lehet ez tudtok nekem segiteni elöre is kösz

Elsősorban ellenőrizd az olajszintet a váltóban. Bár ha már búg egy csapágy sok jót nem jelent,azt már az olajfeltöltés nem javítja meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 5:03 pm 

deejays írta:
Sziasztok . Problémám hogy álló autónál ha kinyomom a kuplungot nyikorog mit lehet vele kezdeni ja és elég nehéz kínyomni a pedált? Skoda Fabia 2011 1.6 crdi

Ki a valtot ne leden meg nadob baj. His ez mar jelenkezik/ňikorog. (talan be ált a ki ňomo čapad)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 4:10 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 10, 2017 3:22 pm 

Update!

Ezúttal alaposabban megvizsgáltam a féltengely végét...benne van a biztosító fém. Viszont az is tény, hogy sokkal kevésbé domborodik az íve, mint az újnak. Ergo lehet annyit vetemedett már, hogy lecsúszhatott a csukló.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 06, 2017 4:58 pm 

Csabaa írta:
RWD írta:
Teszem azt valami többet enged a kelleténél (és mit ad ég, most cseréltem toronycsapágyat a napokban), és elkezd kirázódni, mocorogni a szeg (?). Viszont az is érdekes, hogy már az új toronnyal szerelve hullott szét a cucc.

Szia
Amikor a szakadt gumiharangot cseréltem, a csonkállványból már kiszabadított féltengelyről a csuklót gumikalapáccsal egy igen nagy ütéssel tudtam csak leugrasztani..
(pontosan a biztosító gyűrű miatt)
Ha volt ott biztosító ,akkor azt meg fogod találni a csukló belsejében, nyomtalanul nem tűnhetett el.. szerintem inkább az eredetileg hiányzott onnan..

Szia!
Értem, nagyon köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 4:26 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
RWD írta:
Teszem azt valami többet enged a kelleténél (és mit ad ég, most cseréltem toronycsapágyat a napokban), és elkezd kirázódni, mocorogni a szeg (?). Viszont az is érdekes, hogy már az új toronnyal szerelve hullott szét a cucc.

Szia
Amikor a szakadt gumiharangot cseréltem, a csonkállványból már kiszabadított féltengelyről a csuklót gumikalapáccsal egy igen nagy ütéssel tudtam csak leugrasztani..
(pontosan a biztosító gyűrű miatt)
Ha volt ott biztosító ,akkor azt meg fogod találni a csukló belsejében, nyomtalanul nem tűnhetett el.. szerintem inkább az eredetileg hiányzott onnan..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 1:14 pm 

Csabaa írta:
RWD írta:

Eszerint ha pótlom ezt a kis biztosítót, nyugodtan összerakhatom a cuccot? Nagyon köszi!

A nagy bilincset is cserélned kell, azt nem lehet roncsolás nélkül levenni, és a tengely végénél az anya is önzáró abból is kell másik..

http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2000/ ... 407/407020

Köszönöm! Szerencsére előre gondolkodtam, úgyhogy megvettem a következő cuccokat: kicsi és nagy bilincs, önzáró anya, zsír, rögzítő "szeg". Remélem sikerrel járok. Egyébként egy kedves márkatárs világított rá, hogy lehet egy bizonyos futómű hiba következménye is ez a jelenség. Teszem azt valami többet enged a kelleténél (és mit ad ég, most cseréltem toronycsapágyat a napokban), és elkezd kirázódni, mocorogni a szeg (?). Viszont az is érdekes, hogy már az új toronnyal szerelve hullott szét a cucc.

Remélem megúszom csukló csere nélkül. Még egyszer köszönöm a segítséget, druszám!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 9:59 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
RWD írta:

Eszerint ha pótlom ezt a kis biztosítót, nyugodtan összerakhatom a cuccot? Nagyon köszi!

A nagy bilincset is cserélned kell, azt nem lehet roncsolás nélkül levenni, és a tengely végénél az anya is önzáró abból is kell másik..

http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2000/ ... 407/407020

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 05, 2017 9:45 am 

Csabaa írta:
RWD írta:
Mondjuk a ricni végén lévő nútban nincsen semmilyen biztosító, nekem ez fura."

Szia
Pontosan, ott kell lennie egy rugónak.... ezt valaki kifelejtette a csukló, vagy a gumiharang cseréjénél..

https://www.google.hu/search?q=44140729 ... =974&dpr=1

Szia! Nagyon köszönöm. Ilyen balgák lettünk volna? Bármi lehet, viszont akkor csoda hogy ennyit elmentem vele (több hónap, és semmi zaj nem jött belőle, egészen pár nappal ezelőttig).

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 349 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra