Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 1:49 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hengerfej
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 13, 2017 6:21 pm 

sirtodi írta:
Kedves Autóstársak!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2005-ös 1.2 Htp-s Fábiám.
Ha gyújtást adok ég a Check engine. Kiolvastattam: a hiba a 3-as hengerben gyújtáskimaradás. Alapjáraton 30-40 percenként. Fordulaton szinte semmi (3-4)
A kompresszió benne 7-8 bar között. Mi lehet a baja? Már motor cserét vizionáltak nekem. Néha alapjáratból való induláskor is bevillan, de nem rángat csak hangosabb a motor, de ha újraindítom megszűnik a probléma.
Köszönöm válaszotokat.

Ala van égve a kipufogo selep azon a hengeren. Ha tôb km. van bene akor duruzešt iš ajanlanak fej javitaškor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 13, 2017 4:42 pm 

Autó: skoda fabia 1.2
Kedves Autóstársak!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2005-ös 1.2 Htp-s Fábiám.
Ha gyújtást adok ég a Check engine. Kiolvastattam: a hiba a 3-as hengerben gyújtáskimaradás. Alapjáraton 30-40 percenként. Fordulaton szinte semmi (3-4)
A kompresszió benne 7-8 bar között. Mi lehet a baja? Már motor cserét vizionáltak nekem. Néha alapjáratból való induláskor is bevillan, de nem rángat csak hangosabb a motor, de ha újraindítom megszűnik a probléma.
Köszönöm válaszotokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 02, 2017 4:01 pm 

Autó: Fabia Classic 1.4 MPI 44 kW AZF
Szesze írta:

Köszi szépen csak legyen igazad! :wink: Mert igen, ahogy írtad, láttam példát ugyanazon motortipusú Fabiánál mint az enyém, amikor mindkettő keveredett, a látvány önmagáért beszélt... de nekem az olaj tényleg tiszta, tél idején szok előjönni egy kis fehér retyerutya az olajsapkán, de tavasszal, ahogy melegszik az idő, el is tűnik fokozatosan, de azt hiszem az ennél tipusnál "normális", pl. haveromnak van 1.2 HTP és néha megy vele hosszabat is, de napi szinten rövid utakra használja és neki nem szokott megjelenni. Mégegyszer köszi szépen, majd igyekszem sort keríteni a dologra![/quote] Ha télen fehér szokott lenni akkor nézd meg a termosztátot,mert amikor megdöglik akkor szokott ilyent produkálni vagy ha sosem tud a motor felmelegedni eléggé,mert pár száz métereket mennek csak vele!!![/quote]

Ricsi24 írta:

Igen, valoszinű ott sincs minden rendbe, ezt meg egy másik témához akartam írni, de ha már szóba hoztad... Bizony most hogy jöttek a hidegebbek meg már tavaly is észrevehetően még egy hosszabb út esetén sem "áll be" a vízhőfok mutató nyílegyenesen középre, fűtésen szerencsére nem vettem észre gyanúsat, már akkor küldi a langyos levegőt, mikor még a mutató fekszik, és úgy tudom, ha valami nagy gond volna a termosztáttal, akkor az itt is kijönne, de valahogy akkor sem tetszik, hogy a mutató nem bír beállni teljesen középre... jelenleg úgy orvosoltam a problémát, hogy vettem azt a téli burkolatot a hűtőrácsra, többé-kevésbé működik... és sajna igaz, ami igaz, most nekem is úgy áll a dolog, hogy rövideket járok vele, de amennyire tehetem, városon kivül, úgy azért legalább a kondenzvíz távozik a kipufogóból.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 28, 2017 5:32 pm 

Autó: Fabia Best
[/quote]

Köszi szépen csak legyen igazad! :wink: Mert igen, ahogy írtad, láttam példát ugyanazon motortipusú Fabiánál mint az enyém, amikor mindkettő keveredett, a látvány önmagáért beszélt... de nekem az olaj tényleg tiszta, tél idején szok előjönni egy kis fehér retyerutya az olajsapkán, de tavasszal, ahogy melegszik az idő, el is tűnik fokozatosan, de azt hiszem az ennél tipusnál "normális", pl. haveromnak van 1.2 HTP és néha megy vele hosszabat is, de napi szinten rövid utakra használja és neki nem szokott megjelenni. Mégegyszer köszi szépen, majd igyekszem sort keríteni a dologra![/quote] Ha télen fehér szokott lenni akkor nézd meg a termosztátot,mert amikor megdöglik akkor szokott ilyent produkálni vagy ha sosem tud a motor felmelegedni eléggé,mert pár száz métereket mennek csak vele!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 5:03 pm 

Szesze írta:
Szevasz Ricsi!Én leengedném a fagyállót és valami hűtőmosóval kimosatnám rendesen a rendszert,mert ha már volt hengerfej tömítés cserélve a kocsin és nem lett a hűtőrendszer többször egymás után kimosva akkor annak a maradványa simán lehet a tartályban.Ha a hengerfej tömítés elszáll akkor általában az olajba is víz szokott kerülni úgyhogy talán neked nem kell aggódnod.

Köszi szépen csak legyen igazad! :wink: Mert igen, ahogy írtad, láttam példát ugyanazon motortipusú Fabiánál mint az enyém, amikor mindkettő keveredett, a látvány önmagáért beszélt... de nekem az olaj tényleg tiszta, tél idején szok előjönni egy kis fehér retyerutya az olajsapkán, de tavasszal, ahogy melegszik az idő, el is tűnik fokozatosan, de azt hiszem az ennél tipusnál "normális", pl. haveromnak van 1.2 HTP és néha megy vele hosszabat is, de napi szinten rövid utakra használja és neki nem szokott megjelenni. Mégegyszer köszi szépen, majd igyekszem sort keríteni a dologra!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 24, 2017 7:18 pm 

Szevasz Ricsi!Én leengedném a fagyállót és valami hűtőmosóval kimosatnám rendesen a rendszert,mert ha már volt hengerfej tömítés cserélve a kocsin és nem lett a hűtőrendszer többször egymás után kimosva akkor annak a maradványa simán lehet a tartályban.Ha a hengerfej tömítés elszáll akkor általában az olajba is víz szokott kerülni úgyhogy talán neked nem kell aggódnod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 24, 2017 11:14 am 

Szesze írta:
slacee írta:
Ha mar a hengerbe bele sivarog a hutô aňag akor az kéšôb kezd mukôdni mind a tôbi.
Ha ijen dakori a gond akor ot valami hiba nem let al tavolitva. Huvej šujedeš štb.

Köszi a segítséget. Szerelőm azt mondta, hogy szerinte nem hengerfejes az autó, csak a hűtőtartályban találtunk valami trutymót, olajszerű. Tartályt kimostuk, de újra előjött a trutyi. kb 1 hónapra rá. Más jel azóta sem utal rá, hogy hengerfejes lenne, nem gyenge, nem köp fehér füstöt, semmi más. Csak a vízben valami olajszerű trutyi van, meg szerintem fogy is a hűtővíz picit.
A hengerfej tömítés jobb alsó sarkán vmi treac szerű felirat van, ez a gyári hengerfej tömítés? Esetleg előttem valaki már kicserélte és nem lett jól kimosva a hűtővíz rendszer? Vagy mi lehet a probléma? Másfél éve van nálam az autó, előtte 2 tulajdonosa volt. (fabia 1.4 MPI, 8 szelepes)

A másik problémát megoldottuk, már nem ingadozik az alapjárat, map szenzor és pillangószelep tisztítása megoldotta.
Kérem bárki aki tud érdemben okosat mondani, azt megköszönném.
Hali.Igen a Temac a Skoda gyári hengerfej tömítése és ha cserélni,kell nem árt váltani Reinz vagy Elring-re.Hubonak igaza van.csak akkor tudsz biztosat ha egyszer a rendszer tökéletesen ki lett előtte mosva.Mivel ezek szerint a tiédben gyári a tömítés márkája így valószínű,hogy az lesz rossz,mert ennyi idős korára az a műanyagos szar már kirepedezik.Még az olajteknő tömítésről tudod a legjobban megállapítani,hogy cseréltek-e már benne.Ha az alatta lévő paszta színe fehér akkor több mint valószínű,hogy a gyári van még benn,ha nem akkor már biztos cserélték egyszer![/quote]

Ricsi24 írta:
Szia! Új vagyok itt, nemrég regisztráltam. Ugyanez a problémám, minden bizonnyal olaj szivárog a hűtővízbe, de fordítva NEM. Olajsapka illetve a mérőpálca színtiszta, a kiegyenlítőtartály trutyis. Márciusban le lett cserélve a hűtőfolyadék, de rendesen kimosatva-kinyomatva nem, csak ki- és újratöltve lett. Ennélfogva arra gyanakodtam egy ideig, hogy csak az kis mennyiség rakódott ki az új tartályon, amit blokkban megrekedt hűtővíz eltárolt illetve a csövek falán megmaradt. De mostanra nagyon úgy fest a dolog, hogy egyre több és több trutyi rakodik ki szép lassan a tartály falára és a kupak aljára, ellenben az olaj kupakja (szerencsére) színtiszta. Hengerfej csere lesz szükséges valamikor?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 25, 2017 2:38 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
Egy dolgot még meg kell csinálnod, sajnos a gyűrűzést és a
hüvelyek hónolását nem lehet elkerülni.

Ezeknek az 1.2-nek a végnyomása magasabb,mint az átlag motoroknak.
Az új motoroknál nem ritka a 16 bar feletti nyomás.
Ha a hengerfejet felújítják, a tökéletes zárás miatt, a magasabb nyomástól
a kicsit kopott gyűrűk illetve hengerfal mellett elkezdi felszìvni
az olajat. Füstölni nem fog,de idővel annyira megnő az olajfogyasztás,hogy
akár 100km ként több dl is el fog fogyni..
Tehát teljesen szét kell szedni a motort..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 25, 2017 2:30 pm 

Szesze írta:
Csabaa írta:
msznagyb írta:

Valaki csinált már ilyet hogy mit tegyünk vele mert eddig látott videókban mindenki kaparja ha felsérti a felületet ha nem!!!!!????

Köszi...

Szia
Fémlemez tömítése van, ezért sok kapargatnivaló nem lesz..
De ha esetleg lenne is szikével óvatosan le lehet kaparni és nem lesz semmi baja tőle.

Fogs a vitrinbôl uveg lapot ra 1 finom šmirglit par sor ide-oda. Valamikor id sabajoztuk a 1000-reš embén mega š100-šon iš a gôrbe fejet. A šikolo-maro gep technikarol fogalmunk še volt čak a šmirgli. Probald meg mien jol med.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 25, 2017 2:09 pm 

Csabaa írta:
msznagyb írta:

Valaki csinált már ilyet hogy mit tegyünk vele mert eddig látott videókban mindenki kaparja ha felsérti a felületet ha nem!!!!!????

Köszi...

Szia
De ha esetleg lenne is szikével óvatosan le lehet kaparni és nem lesz semmi baja tőle.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 25, 2017 1:53 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
msznagyb írta:

Köszi...

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 25, 2017 12:00 pm 

Autó: Fabia 1 AWY, 1.2 htp 6V
1.2 htp 6v tulaj vagyok. Az a gondom, hogy a szokásos szelep elégés hiba miatt meg kellett bontani a motort. A motor bontását követően egy nagy múltú sokat felújított cns-t hengerfej és blokkot javító céghez vittem a hengerfejet hogy nyomáspróbázzák, szelepvezetőzzék, szimering és persze szelepcsere amelyre garit vállalnak. A bajom az inkább, hogy a blokkja a motornak nyitott felülről, nem zárt és lyukacsos hanem nyitott felülről és a hengerfejtömítés zárja le. Na most ami a gond hogy sok helyen úgy látni hogy kapargatják a "tetejét" a blokknak spakli és egyebekkel. Na most az egy nagyon sérülékeny öntvény, és még a tömítés maradványokat sem lehet lepucolni de ha kaparjuk akkor bizony meglátszik. Teljesen tanácstalan vagyok mi legyen vele mert a síkját elrontom ha kaparom, oldószerrel a tömítésmaradványok nem jönnek le.

Köszi...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 08, 2017 5:50 am 

slacee írta:
Ha mar a hengerbe bele sivarog a hutô aňag akor az kéšôb kezd mukôdni mind a tôbi.
Ha ijen dakori a gond akor ot valami hiba nem let al tavolitva. Huvej šujedeš štb.

Köszi a segítséget. Szerelőm azt mondta, hogy szerinte nem hengerfejes az autó, csak a hűtőtartályban találtunk valami trutymót, olajszerű. Tartályt kimostuk, de újra előjött a trutyi. kb 1 hónapra rá. Más jel azóta sem utal rá, hogy hengerfejes lenne, nem gyenge, nem köp fehér füstöt, semmi más. Csak a vízben valami olajszerű trutyi van, meg szerintem fogy is a hűtővíz picit.
A hengerfej tömítés jobb alsó sarkán vmi treac szerű felirat van, ez a gyári hengerfej tömítés? Esetleg előttem valaki már kicserélte és nem lett jól kimosva a hűtővíz rendszer? Vagy mi lehet a probléma? Másfél éve van nálam az autó, előtte 2 tulajdonosa volt. (fabia 1.4 MPI, 8 szelepes)

A másik problémát megoldottuk, már nem ingadozik az alapjárat, map szenzor és pillangószelep tisztítása megoldotta.
Kérem bárki aki tud érdemben okosat mondani, azt megköszönném.[/quote] Hali.Igen a Temac a Skoda gyári hengerfej tömítése és ha cserélni,kell nem árt váltani Reinz vagy Elring-re.Hubonak igaza van.csak akkor tudsz biztosat ha egyszer a rendszer tökéletesen ki lett előtte mosva.Mivel ezek szerint a tiédben gyári a tömítés márkája így valószínű,hogy az lesz rossz,mert ennyi idős korára az a műanyagos szar már kirepedezik.Még az olajteknő tömítésről tudod a legjobban megállapítani,hogy cseréltek-e már benne.Ha az alatta lévő paszta színe fehér akkor több mint valószínű,hogy a gyári van még benn,ha nem akkor már biztos cserélték egyszer!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2017 11:13 pm 

Mošatok at a hutô redsert rendešen eš ha ujbol jelenkezik a emulzio akor le a fej at merni a huvej magašagot eš Renzit ala.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2017 10:10 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI
Köszi. De ez most mit jelent? Szét kellene kapni és síkoltatni? Vagy miket kellene megnézni rajta? Már elég régóta koszolódik a kiegyenlítő tartály.
hubo44 írta:
slacee írta:

Kérem bárki aki tud érdemben okosat mondani, azt megköszönném.

Akor mošatok at a hutô redsert.[/quote]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra