Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. feb. 24, 2018 6:53 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hengerfej
HozzászólásElküldve: szer. márc. 01, 2017 7:08 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI
hubo44 írta:
slacee írta:
Sziasztok!

Fabia 1.4 MPi autóm valószínűleg hengerfejes. Olaj van a vízben és víz az olajban sajnos. Viszont van egy maszek szerelőm, akivel kb. másfél hónapja cseréltük a hűtőfolyadékot. Olvastam egy helyen, hogy a szakszerűtlen hűtőfolyadék csere is okozhatja a hengerfej tömítéshibát. Leengedtük a vizet, feltöltéskor viszont a tartályból nem ment tovább a rendszerbe csak a víz egy része. ezért kivettük a hőgombát a légtelenítés miatt. Akkor sem igazán ment le a tartályból a víz a rendszerbe, ezért a hőgomba helyén töltöttük fel a rendszert. Ez okozhatott valamiféle problémát? Valamint előtte termosztát házat si kellett cserélnünk, mert eltörött ami nyitja és zárja a termosztátot, az a picike műanyag darab valahol a rendszerben keringhet. Nyitott termosztáttal, tehát hidegen kb. 700-800km-t mehettem. Esetleg emiatt mehetett tönkre a hengerfejtömítés vagy maga a hengerfej? Szétszedve még nem volt a motor, a héten kerül rá sor. Tehát kérdésem a következő, mitől lesz hengerfejes az autó? esetleg a szakszerűtlen hűtőfolyadék csere miatt? Most 46 ezer km van benne óra szerint, idős házaspártól vettem akik 2 éves kora óta 10 évig használták. Előtte való tulaj is ismerősük volt, ő 2 év alatt majdnem 20 ezret rakott bele. Előre is köszönöm a válaszokat.

Ez normališ a 1,4 PI-nel hod tônkre med a fej pakolaš.
,,hűtőfolyadék csere is okozhatja ,, -nem.

Köszi a gyors választ. Holnap ér rá a szerelőm ránézni, aztán kiderül, hogy csak a hengerfejtömítés a probléma-e, remélem, hogy ennyi.
Volna egy régebb óta fennálló problémám is. Alapjáratom ingadozik. Néha csak úgy leesik kb 600-as értékre és rázkódik is az autó picit. Mondták, hogy ezek a motorok ilyenek, de nem hiszem, hogy normális lenne, hogy a normál 900 körüli értékről leesik 600-ra. Erről mi a véleményed vagy véleményetek? Még egyszer az autóm 1.4 Mpi, 2002-es évjárat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 27, 2017 8:17 pm 

Csabaa írta:
Hubo, nincs mpi-hez fémtömítés a hengerfejhez!?
Olyanra gondolok ,mint az 1,2-nél..

Oda musaj klingerit mert ot nem fix blok van hanem huveješ blok. Ki alnak a huvejek 0,15 ast el kel ňelnien a klingeritnek. Erlinget kel rakni. A fémhez edeneš klok kel eš nadon pontoš felulet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 27, 2017 7:11 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Hubo, nincs mpi-hez fémtömítés a hengerfejhez!?
Olyanra gondolok ,mint az 1,2-nél..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 27, 2017 1:53 am 

slacee írta:
Sziasztok!

Fabia 1.4 MPi autóm valószínűleg hengerfejes. Olaj van a vízben és víz az olajban sajnos. Viszont van egy maszek szerelőm, akivel kb. másfél hónapja cseréltük a hűtőfolyadékot. Olvastam egy helyen, hogy a szakszerűtlen hűtőfolyadék csere is okozhatja a hengerfej tömítéshibát. Leengedtük a vizet, feltöltéskor viszont a tartályból nem ment tovább a rendszerbe csak a víz egy része. ezért kivettük a hőgombát a légtelenítés miatt. Akkor sem igazán ment le a tartályból a víz a rendszerbe, ezért a hőgomba helyén töltöttük fel a rendszert. Ez okozhatott valamiféle problémát? Valamint előtte termosztát házat si kellett cserélnünk, mert eltörött ami nyitja és zárja a termosztátot, az a picike műanyag darab valahol a rendszerben keringhet. Nyitott termosztáttal, tehát hidegen kb. 700-800km-t mehettem. Esetleg emiatt mehetett tönkre a hengerfejtömítés vagy maga a hengerfej? Szétszedve még nem volt a motor, a héten kerül rá sor. Tehát kérdésem a következő, mitől lesz hengerfejes az autó? esetleg a szakszerűtlen hűtőfolyadék csere miatt? Most 46 ezer km van benne óra szerint, idős házaspártól vettem akik 2 éves kora óta 10 évig használták. Előtte való tulaj is ismerősük volt, ő 2 év alatt majdnem 20 ezret rakott bele. Előre is köszönöm a válaszokat.

Ez normališ a 1,4 PI-nel hod tônkre med a fej pakolaš.
,,hűtőfolyadék csere is okozhatja ,, -nem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 26, 2017 9:55 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 23, 2016 11:59 am 

bundy87 írta:
hubo44 írta:
intelpentium írta:
Sziasztok!
Körülbelül mennyiből lehet megúszni egy hengerfej tömítés cserét? :falbav:

Az tôb mindentôl fu"g. Ha el van šu"jedve a a hu"vej akor 2x aňiba fog keru"lni.

hali
azért nem kell ijesztgetni egyből a legrosszabbal. :D :D
kell tömítés 3-4e
kell csavarok : 6-10e
szelepfedél tömítés :1e
olaj + olajszűrő + hűtőfolyadék és erre jön még a munkadíj.

De musaj ki merni a huvej šujedešt !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 23, 2016 10:39 am 

hubo44 írta:
intelpentium írta:
Sziasztok!

Az tôb mindentôl fu"g. Ha el van šu"jedve a a hu"vej akor 2x aňiba fog keru"lni.

hali
azért nem kell ijesztgetni egyből a legrosszabbal. :D :D
kell tömítés 3-4e
kell csavarok : 6-10e
szelepfedél tömítés :1e
olaj + olajszűrő + hűtőfolyadék és erre jön még a munkadíj.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 22, 2016 7:08 pm 

intelpentium írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 22, 2016 11:13 am 

Autó: Skoda Fábia Sedan Cool 1.4 MPI 2002 AQW
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 10, 2016 5:59 pm 

Sziasztok !
Tud valaki megbízható gépműhelyt Pesten?

Üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 09, 2016 8:56 pm 
Moderátor

Kacsla írta:
Hi!Én ezt a mantecet már kivágtam volna a fórumról :felk:

Hali
A fórum ilyen, szélesebbek a határok az ismeretlenség miatt.
Még messze van attól a határtól. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 09, 2016 6:06 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
mantec írta:
T Csabaa!

"... mi a oka ... ezek szerint ..."
A te képzésed nem az én feladatom.

Én ha valamit nem tudok, hallgatok, és utána nézek.

Hey Mantec!

Miért nem tudsz normális hangnemben válaszolni? Az elmúlt évek során még nem volt erre példa, hogy valaki ilyen bunkón viselkedjen.
Hallatlan...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 09, 2016 11:13 am 

Hi!Én ezt a mantecet már kivágtam volna a fórumról :felk:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 08, 2016 9:37 am 
Moderátor

T mantec!

"...Én ha valamit nem tudok, hallgatok, és utána nézek..."

Látod ez a baj, a fejedet sosem akarod használni. A száraz elmélet jó dolog, de gyakorlati gondolkodás nélkül
kutyafület sem ér..

-Adva volt egy kopott gyűrűs motor, ami elkezdte enni a 10w40-es olajat. A kérdés csak annyi volt ,a szerelő ezt pótolta
5w30-al ez okozhat -e gondot? Erre elbeszélsz a dolog mellett:
"""... 5W-30 vs. 10W40 ..."
A követelmény nem viszkozitási osztály, hanem a gyártóművi olajkövetelmény (VW 502 00, VW 504 00) megléte."
A válaszod a konkrét semmi, nyugodtan azt is írhattad volna, hogy nyáron sokat süt a nap..
Ha leírod, hogy egy kopottabb motor, fogyasztja a 10w40-es olajat, az a 5w30-t nagyobb mértékben fogja, de hibát ez nem okozni,
az egy segítő válasz lett volna..

-A másik kérdés az volt, olajcsere után a lánc, az elején csörög. Az eredeti olaj 5w30 volt, az új 5w40, ennek mi az oka?
Erre jöttél Pascallal és a kilukasztott lufival.. :D
""... hamarabb épül fel a nyomás ..."
Mivel a folyadékokban a nyomás gyengítetlenül terjed (Ált Isk, 7. o. fizika) (Pascal törvény) ezért a nyomás felépülésének ideje független a motorolaj viszkozitási osztályától."
Egy a baj, az autó áll és nulla az olajnyomás. Az olajszivattyú és feszítő patron között, ~10 cm-es távolság van.
A két olaj nem egy időben fog a feszítőhöz érni, tehát hiába egyforma a két olaj nyomása, a patronban az 5w40-nél később fogja
megtámasztani a patront. Tehát a patronnál hamarabb épül fel a nyomás 5w30-as olaj esetében. 5w40-nél éppen fordítva,később lesz meg az olajnyomás, a lánc később lesz megfeszítve, és becsörög.
Viszont a viszkozitás különbségük miatt, azonos fordulaton az 5w30-as olaj alacsonyabb olajnyomást okoz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 07, 2016 2:30 pm 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T Csabaa!

"... mi a oka ... ezek szerint ..."
A te képzésed nem az én feladatom.

Én ha valamit nem tudok, hallgatok, és utána nézek.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra