Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:25 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hengerfej
HozzászólásElküldve: szer. okt. 14, 2015 7:31 pm 

Jimmypage írta:
Sziasztok!
Lenne egy lehet butának tűnő kérdésem, de annyira nem értek hozzá. Ha le van bontva a hengerfej az autórúl akkor a dugattyúknak milyen állásban kell lennie? Nálam kb. középállásban van mind a négy. Tehát egy vonalban állnak. Nem lett forgatva semmi csak leszedve a hengerfej.

Szia Jimmypage!
Állhatnak éppen úgy is a dugattyúk, mind a 4 'egyvonalban'.
Pl. ezen a videon meg tudod nézni a dugattyúk mozgását, egymáshoz képest is:
https://www.youtube.com/watch?v=4W_NRHxekaY

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 14, 2015 5:59 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI ATZ 2000
Sziasztok!

Lenne egy lehet butának tűnő kérdésem, de annyira nem értek hozzá. Ha le van bontva a hengerfej az autórúl akkor a dugattyúknak milyen állásban kell lennie? Nálam kb. középállásban van mind a négy. Tehát egy vonalban állnak. Nem lett forgatva semmi csak leszedve a hengerfej.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 31, 2015 5:11 am 

Autó: Fabia Best
Goodman írta:
Sziasztok, Ma lebontottam a Skodát, aki csinált már 1.4MPI hengerfejtömítés cserét attól kérdezném 20nm+2x90° ? vagy simán nyomatékra húztátok csak többel?
Hali.Jól írtad 1.lépcső 20 nm.2.lépcső 90fok.3.lépcső ismét 90fok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 30, 2015 7:46 pm 

Sziasztok, Ma lebontottam a Skodát, aki csinált már 1.4MPI hengerfejtömítés cserét attól kérdezném 20nm+2x90° ? vagy simán nyomatékra húztátok csak többel?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2015 4:34 pm 

Helló!
Amivel a kartelt és a deknit kentem Mannol tömítő.A lánc fasza!Újra csendes a járgány és még a feleségemnek is feltűnt ami nagy szó!A csere tényleg nem nagy dolog megfelelő szerszámokkal,ha most kezdeném 10-centivel magasabbra emelném az autót hogy kényelmesebben lehessen bujkálni és csavarozgatni alatta.
Van egy ilyen készletem nem volt olcsó de!!!!rengeteg szopástól megszabadít.Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Szesze írta:
Hali.Mivel kented be legalább valami olajálló pasztával?Én a helyedbe inkább kicseréltem volna ,mert 900 ft az új és annyiért nem érdemes gányolni,de te tudod.http://skodapatika.hu/spd/047103483/Sko ... pfedel-tom Na és milyen lett az új lánccal?Szokatlan a néma csend a kocsiba mi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2015 2:47 pm 

Hali.Mivel kented be legalább valami olajálló pasztával?Én a helyedbe inkább kicseréltem volna ,mert 900 ft az új és annyiért nem érdemes gányolni,de te tudod.http://skodapatika.hu/spd/047103483/Sko ... pfedel-tom Na és milyen lett az új lánccal?Szokatlan a néma csend a kocsiba mi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2015 10:30 am 

Sziasztok!
Hétfőn megvolt a lánccsere és a blokkmosás,ma belenéztem és a szelepfedél pereménél már megjelent az olaj,lekaptam a fedelet és a gumitömítést körbekentem tömítő pasztával,remélem mostmár jó lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 31, 2015 9:45 am 

Hali.Én is ezt tettem bele és frankó volt a hossza alig tudtam rátenni olyan feszes volt.Csavar csak a nagy lánckeréken van oda kell a jó torx crova,mert elég szarul férni hozzá,a kicsi szabadon fut.A nagy lánckerék csavarjára raktam csak egy kevés menetrögzítőt a főtengelyére nem az amúgy is fordított menetes volt így nem tud letekeredni.Azt hiszem piros loctite volt a mentrögzítő,de szerintem totál mindegy.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 31, 2015 8:49 am 

Helló ezt a láncot vettem http://skodapatika.hu/spd/047198026/Sko ... anc-14-MPI tömítéssel szimeringgel,Szerszámból jó vagyok,eddig szinte mindent én csináltam rajta hála a FÓRUMNAK,a két elsőkerék csapágyat cserélte szerelő.Traktort szereltem kiscsikó koromban ez sem lehet sokkal problémásabb csak semmihez nem lehet hozzáférni.A főtengely és a két lánckerék csavarját közepes vagy nagy szilárdságú menetrögzítővel kented be/piros vagy kék/?
Szesze írta:
Hali.Láncból csak gyárit tegyél bele,mert az a frankó.A vezérlésnél jól figyelj nehogy rosszul rakd össze,mert annak nem biztos hogy a motor örülni fog!Amit mindenképpen szerezz be hozzá:Minőségi(king tony) 5-ös imbuszkulcsot, és jó erős t50 es torx crova fejet,mert különben csak anyázni fogsz.Én tudom,mert én is a szétszedéssel szívtam a legtöbbet pont ezek miatt,de megérte,mert azóta sokkal egyenletesebb lett a motor járása.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 30, 2015 8:08 pm 

Hali.Láncból csak gyárit tegyél bele,mert az a frankó.A vezérlésnél jól figyelj nehogy rosszul rakd össze,mert annak nem biztos hogy a motor örülni fog!Amit mindenképpen szerezz be hozzá:Minőségi(king tony) 5-ös imbuszkulcsot, és jó erős t50 es torx crova fejet,mert különben csak anyázni fogsz.Én tudom,mert én is a szétszedéssel szívtam a legtöbbet pont ezek miatt,de megérte,mert azóta sokkal egyenletesebb lett a motor járása.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 30, 2015 6:26 pm 

Köszi Szesze!
Az olajsapkám tiszta ,a hűtővizem is
A szelepfedél csavarjain simán tudtam húzni kb két tekerést erőltetés nélkül
Jövőhéten több időm lesz szöszmötölni vele akkor majd letakarítom a motort,úgyis cserélni
készülök a vezérműláncot is az anyag már megvan hozzá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 30, 2015 11:48 am 

Hali.Bár a lényeg ,hogy az olaj honnan folyik az pont nem látszik a képeken,de én gyanítom,hogy ez is a szelepfedél tömítésnél ereszti az olajat mint a többi szokta.Ha az a ludas akkor vagy kicseréled potom pénzért vagy a két 10-es anyán ami leszorítja húzol rá egy kicsit.Nálam az utánhúzás is elég volt,de ha utánna mégsem lesz jó akkor csere.Ja és csak óvatosan lehet után húzni és nem rátépve!Ha a hengerfej tömítésre gyanakszol akkor a hűtővizedet és az olajbetöltő nyilást nézd meg,hogy milyen.Ha a vizedben látsz olajat vagy az olajbetöltő sapkán habos trutyit látsz és a termosztátod is tökéletesen lezár+ még a vized is fogyogat akkor már kezdhetsz aggódni miatta,de ez az olajfolyás piti dolog.Én elöször mindenképpen utánna húznék és egyből brigéciollal le is mosatnám a motort,hogy utánna látszon,hogy hol folyat,de 99%-ra biztos vagyok hogy neked is a szelepfedéltömítés a rossz.Úgyhogy Hajrá! :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hengerfej
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 30, 2015 9:21 am 

Sziasztok!
Gondoltam nyitok egy hengerfej témát is mert csak a hibák kérdések közt esik róla szó ott meg el is vesződik a rengeteg hozzászólások között.
Szóval nézzetek már rá a képekre hogy készüljek e lassan hengerfej tömítés cserére?
Kép
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra