Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. okt. 22, 2018 7:44 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hengerfej
HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2016 8:01 pm 

Bálint Zoltán írta:
hubo44 írta:
kékvillám írta:
Sziasztok!

Attól tartok, hogy hengerfejes lett a kocsi: időnként nehéz indulás (mintha kihagyna egy henger néhány mp-ig), 15-20 mp-ig sűrű fehér füst a kipufogóból, fogyatkozó hűtővíz. Amúgy klasszul megy, ha egyszer beindul. Trutymó nincs a sapkán. Remélem, hogy csak a tömítés szállt el, így 210000 km táján, mert ha repedt, az gazdasági totálkár lenne...
Kérdéseim: kb. milyen összegre számítsak javítási költségként, valamint milyen márkájú alkatrészeket ajánlotok?

Előre is köszi a válaszokat!
Kékvillám

En rengeteg HTP motrot činalok de meg ki fujt vad el salt tômitešel nem talalkoztam. Fém tômiteš van. Nem les ot valami maš gubanc?

Szia hubo44!

Melyik motor bírja jobban? AZQ vagy BME kódos?
Elgondolkodtam, hogy eladom. Veszek egy strapabíróbb autót. De milyet? :mrgreen: :mrgreen: :roll: :D (igaz a sajátommal nincs probléma csak sokat olvasok ezekről, hogy papírmotor, rossz konstrukció stb...)

Ez két edforma motor čak a AZQ AGReš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2016 7:35 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
hubo44 írta:
kékvillám írta:
Sziasztok!

Attól tartok, hogy hengerfejes lett a kocsi: időnként nehéz indulás (mintha kihagyna egy henger néhány mp-ig), 15-20 mp-ig sűrű fehér füst a kipufogóból, fogyatkozó hűtővíz. Amúgy klasszul megy, ha egyszer beindul. Trutymó nincs a sapkán. Remélem, hogy csak a tömítés szállt el, így 210000 km táján, mert ha repedt, az gazdasági totálkár lenne...
Kérdéseim: kb. milyen összegre számítsak javítási költségként, valamint milyen márkájú alkatrészeket ajánlotok?

Kékvillám

En rengeteg HTP motrot činalok de meg ki fujt vad el salt tômitešel nem talalkoztam. Fém tômiteš van. Nem les ot valami maš gubanc?

Szia hubo44!

Melyik motor bírja jobban? AZQ vagy BME kódos?
Elgondolkodtam, hogy eladom. Veszek egy strapabíróbb autót. De milyet? :mrgreen: :mrgreen: :roll: :D (igaz a sajátommal nincs probléma csak sokat olvasok ezekről, hogy papírmotor, rossz konstrukció stb...)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2016 12:00 am 

kékvillám írta:
Sziasztok!

Kékvillám

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 23, 2016 10:53 pm 

Sziasztok!

Kékvillám

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 27, 2016 6:15 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gabor165 írta:
Sziasztok! 1,2 12v bme fabiam szelepfedele ereszti az olajat. Kérdésem hogy elég a szelepfedelet tarto csavrokat kiszedni es lejön vagy a vezerles burkolatat is le kell szedni? Suzukin csináltam mar ilyet.

szia
Egyben van az egész, a szelepfedélre van csavarozva a két vezérműtengely is:
https://www.google.hu/search?q=03E10347 ... GNS4NFM%3A

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 27, 2016 3:43 pm 

Autó: 2005 1,2 12V BME
Sziasztok! 1,2 12v bme fabiam szelepfedele ereszti az olajat. Kérdésem hogy elég a szelepfedelet tarto csavrokat kiszedni es lejön vagy a vezerles burkolatat is le kell szedni? Suzukin csináltam mar ilyet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2015 11:00 am 

Autó: Fabia Best
Jimmypage írta:
Sziasztok lenne egy kérdésem. Most néztem, hogy a skoda fabia 1.4 mpi ATZ 2000-es évjáratú autómon a hengerfejre az van rá (beleírva) hogy 1-4-2-3 ez lenne a gyújtási sorrend? VAGY ezen már ki lett cserélve a hengerfej a skoda feliciára vagy favoritra? Azt honnét tudom megállapítani, hogy esetleg át lett-e már ez alakítva felicia szelepemelősre vagy még eredeti hidrotőkés?
Hali.A fabia gyújtási sorrendje 1-3-4-2 és nem az amit te leírtál.Az hogy a hengerfejbe milyen szám van az nem a gyújtási sorrend és az a szám amit te is írtál szerintem az összes hengerfejen rajt van.Nem gondolom,hogy bárki is a te autódra régi hengerfejet rakott rá és azt sem hiszem,hogy a hidrotőkét is megszüntette volna bárki,mert ez csak itt a fórumon téma szerintem.Mivel olvastam,hogy leszedted a hengerfejet ha kiszeded az egyik lökőrudat elvileg alatta találod a hidrotőkét ha kétségeid vannak így meg tudod nézni míg vissza nem raktad a hengerfejet.A ha kiszeded a lökőrudat alatta egy felül 1mm furatos valamit kell látnod ha azt látod akkor megvannak a tökéid .:D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2015 7:28 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI ATZ 2000
Sziasztok lenne egy kérdésem. Most néztem, hogy a skoda fabia 1.4 mpi ATZ 2000-es évjáratú autómon a hengerfejre az van rá (beleírva) hogy 1-4-2-3 ez lenne a gyújtási sorrend? VAGY ezen már ki lett cserélve a hengerfej a skoda feliciára vagy favoritra? Azt honnét tudom megállapítani, hogy esetleg át lett-e már ez alakítva felicia szelepemelősre vagy még eredeti hidrotőkés?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 14, 2015 7:31 pm 

Jimmypage írta:
Sziasztok!
Lenne egy lehet butának tűnő kérdésem, de annyira nem értek hozzá. Ha le van bontva a hengerfej az autórúl akkor a dugattyúknak milyen állásban kell lennie? Nálam kb. középállásban van mind a négy. Tehát egy vonalban állnak. Nem lett forgatva semmi csak leszedve a hengerfej.

Szia Jimmypage!
Állhatnak éppen úgy is a dugattyúk, mind a 4 'egyvonalban'.
Pl. ezen a videon meg tudod nézni a dugattyúk mozgását, egymáshoz képest is:
https://www.youtube.com/watch?v=4W_NRHxekaY

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 14, 2015 5:59 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI ATZ 2000
Sziasztok!

Lenne egy lehet butának tűnő kérdésem, de annyira nem értek hozzá. Ha le van bontva a hengerfej az autórúl akkor a dugattyúknak milyen állásban kell lennie? Nálam kb. középállásban van mind a négy. Tehát egy vonalban állnak. Nem lett forgatva semmi csak leszedve a hengerfej.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 31, 2015 5:11 am 

Goodman írta:
Sziasztok, Ma lebontottam a Skodát, aki csinált már 1.4MPI hengerfejtömítés cserét attól kérdezném 20nm+2x90° ? vagy simán nyomatékra húztátok csak többel?
Hali.Jól írtad 1.lépcső 20 nm.2.lépcső 90fok.3.lépcső ismét 90fok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 30, 2015 7:46 pm 

Sziasztok, Ma lebontottam a Skodát, aki csinált már 1.4MPI hengerfejtömítés cserét attól kérdezném 20nm+2x90° ? vagy simán nyomatékra húztátok csak többel?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2015 4:34 pm 

Helló!
Amivel a kartelt és a deknit kentem Mannol tömítő.A lánc fasza!Újra csendes a járgány és még a feleségemnek is feltűnt ami nagy szó!A csere tényleg nem nagy dolog megfelelő szerszámokkal,ha most kezdeném 10-centivel magasabbra emelném az autót hogy kényelmesebben lehessen bujkálni és csavarozgatni alatta.
Van egy ilyen készletem nem volt olcsó de!!!!rengeteg szopástól megszabadít.Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Szesze írta:
Hali.Mivel kented be legalább valami olajálló pasztával?Én a helyedbe inkább kicseréltem volna ,mert 900 ft az új és annyiért nem érdemes gányolni,de te tudod.http://skodapatika.hu/spd/047103483/Sko ... pfedel-tom Na és milyen lett az új lánccal?Szokatlan a néma csend a kocsiba mi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2015 2:47 pm 

Hali.Mivel kented be legalább valami olajálló pasztával?Én a helyedbe inkább kicseréltem volna ,mert 900 ft az új és annyiért nem érdemes gányolni,de te tudod.http://skodapatika.hu/spd/047103483/Sko ... pfedel-tom Na és milyen lett az új lánccal?Szokatlan a néma csend a kocsiba mi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 05, 2015 10:30 am 

Sziasztok!
Hétfőn megvolt a lánccsere és a blokkmosás,ma belenéztem és a szelepfedél pereménél már megjelent az olaj,lekaptam a fedelet és a gumitömítést körbekentem tömítő pasztával,remélem mostmár jó lesz.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra