Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 6:39 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárat BXW
HozzászólásElküldve: pén. okt. 06, 2017 9:42 am 

Autó: Skoda Fabia 2008
sso003 írta:
Nem véletlenül kérdeztem rá a jelenségre én sem, ugyanis ez egy BXW motor hibajelenség is lehet, ami, ha beigazolódik akkor javíthatatlan!
érdemes ezt a videót megnézni, ez ugyan egy SEAT, de BXW mortoros, és nagyon hasonló problémája van(volt, mert motorcsere lett mint kiderül..) mint itt a fórumon nekünk. Félek hogy nehogy beigazolódjon, mert az drága mulatság lenne. Nekem is inkább ehhez hasonlít a jelenség mint a hidrotőkére! Annak fél perc alatt el kell hallgatnia. Én Repsol 5w-40 olajat használok. Az autómban 87000 van..
Íme:
https://www.youtube.com/watch?v=JylAQZXsKzk

Szia!

Bár régi ez a bejegyzés de érdekelne, megoldódott végül a problémád?

Erről nem is tudtam hogy van egy ilyen fajta típushibája a BXW motoroknak. Egy dolgot viszont nem értek. Mitől kezd el lötyögni a dugattyú? Melyik része, a csapszeg vagy a henger falánál? Mi miatt nem javítható?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 13, 2015 8:48 pm 

Csak röviden! Végre eljutottunk oda, hogy a kereskedés nagyon is tudta, hogy "hangos" a motor, illetve állítják nekem is hallani kellett. Valamit csináltak vele, sajnos a "salesman"-nek fogalma sem volt, hogy mit. A főnökkel beszéltem, a lényeg, 100%-os sosem lesz. Elméletileg a 3 havi garancia 12-re hosszabbodik, és vagy most, vagy a garancia alatt nem tetszik a kocsi, visszavihetem, aztán választhatok másikat. Folyt. köv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 07, 2015 9:23 pm 

Azt láttam én is. Épp azért nem vagyok én sem nyugodt! Német oldalakon is megtalálható, söt valahol youtube-on(majd megkeresem) is mutatják a szétszedett motornál, hogy mennyire lötyög a a dugattyú a hengerben, amiböl kifolyólag szép lassan elkopik idö elött. Nekem nem csak alapjáratnál van hang, hanem 2000 körül, kb. 60-nal haladással, de szerintem máshogy is elö lehet hozni. :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 07, 2015 8:36 pm 

Autó: 2007 1.4 16v BXW
Nem véletlenül kérdeztem rá a jelenségre én sem, ugyanis ez egy BXW motor hibajelenség is lehet, ami, ha beigazolódik akkor javíthatatlan!
érdemes ezt a videót megnézni, ez ugyan egy SEAT, de BXW mortoros, és nagyon hasonló problémája van(volt, mert motorcsere lett mint kiderül..) mint itt a fórumon nekünk. Félek hogy nehogy beigazolódjon, mert az drága mulatság lenne. Nekem is inkább ehhez hasonlít a jelenség mint a hidrotőkére! Annak fél perc alatt el kell hallgatnia. Én Repsol 5w-40 olajat használok. Az autómban 87000 van..
Íme:
https://www.youtube.com/watch?v=JylAQZXsKzk

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 07, 2015 7:26 pm 

Egyelőre ott tartunk, visszakerült a kocsi. "Óóóh, ez nem nagy gond, megcsináljuk! Tessék megengedni, hadd próbáljuk meg." Elméletileg hidrótőke, aztán hogy mivel vernek át, az jó kérdés: vékonyabb olaj, tőke tisztítás vagy új tőkék. Arról szó sem esett! Héten úgyis kiderül. Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! És tessék még folytatni, minden apró infómorzsát tisztelettel veszek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 06, 2015 11:11 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
sso003 írta:
Ugyan feltettem ezt a kérdést az általános műszaki kérdések kategóriában, de most látom itt kellett volna, mert ugyanezen problémával találkoztam 2 napja én is! Szintén BXW motor, de egy különbség azért van a videón hallottakhoz képest, az enyém (egyelőre) melegen nem kelepel/kopog. Akkor ez valami mechanikai gond lehet? Hidegen mindig szokott egy rövid ideig csattogni, de nem ennyire. Aggódjak én is?

szia
Az olajnak el kell jutnia a motor "tetéjéhez", hogy a tőkéket rendesen átjárja. Most már reggelente 3-5 fok van,
az olaj összeáll mint a méz. Egy vastagabb olajnak még több időre van szüksége ,hogy kellően hígfolyós legyen.

Saját példámat tudom említeni, az 1.2es még 5w30-as olajnál is néha megszólal, igaz csak 2-3 mp-re.
Azt is észrevettem ha az olajszint lecsökken a minimumhoz közel, akkor is gyakrabban zenél.

Egy 10w40-el percekig is zenélhet, de ez nem hiba, a tőke működéséből következik.
Kép
Amikor összenyomódik, az olaj kipréselődik belőle. Ha hideg, mézszerű még az olaj nem tud újra
feltöltődni és összenyomva fémesen koppan. Csak a hangja kellemetlen, a szerkezetnek nem lesz baja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 05, 2015 6:37 pm 

Autó: 2007 1.4 16v BXW
Ugyan feltettem ezt a kérdést az általános műszaki kérdések kategóriában, de most látom itt kellett volna, mert ugyanezen problémával találkoztam 2 napja én is! Szintén BXW motor, de egy különbség azért van a videón hallottakhoz képest, az enyém (egyelőre) melegen nem kelepel/kopog. Akkor ez valami mechanikai gond lehet? Hidegen mindig szokott egy rövid ideig csattogni, de nem ennyire. Aggódjak én is?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 05, 2015 7:15 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
cerberos írta:
Kedves bundy87! Köszönöm a javaslatod! De úgy vagyok vele, nekem nincs vele kedvem pár naposan kísérletezni vele. Ráadásul úgy, hogy ketyeg a 3 hó garancia. Az autót, használtan Skoda szalon adta el nekem, ráadásul éveken át ott szervizelték a kocsit. Na most, ha állítólag olajat cserélve kaptam és ilyen a hangja, mit kókányolhattak össze az évek folyamán rajta?? Nekem a motorral összefüggö probléma már a súlyos kategóriába tartozik, ok, bármi elromolhat, de az nem normális állapot, ha a tulajdonost kétségek gyötrik. Szóval jobb lesz visszaadni.

sziasztok
Csúnyán kopog, mint egy diesel. Ez olajtól, benzintől nem szokott ilyen lenni. Az előgyújtással olyan szépen játszik a
vezérlő ,hogy nem tud kopogásos égés lenni, ez valami mechanikai gond lehet..
A mindig szalonban szervizelés, nálam negatív dolog. A legolcsóbb, még éppen az előírásoknak megfelelő olajat használnak...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 04, 2015 9:31 pm 

Kedves bundy87! Köszönöm a javaslatod! De úgy vagyok vele, nekem nincs vele kedvem pár naposan kísérletezni vele. Ráadásul úgy, hogy ketyeg a 3 hó garancia. Az autót, használtan Skoda szalon adta el nekem, ráadásul éveken át ott szervizelték a kocsit. Na most, ha állítólag olajat cserélve kaptam és ilyen a hangja, mit kókányolhattak össze az évek folyamán rajta?? Nekem a motorral összefüggö probléma már a súlyos kategóriába tartozik, ok, bármi elromolhat, de az nem normális állapot, ha a tulajdonost kétségek gyötrik. Szóval jobb lesz visszaadni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 04, 2015 10:20 am 

cerberos írta:
Igen, Hubo, az a felvétel melegen készült. Menet közben is hallható a kopogás. Hideg, meleg, nem számít. (Még csak 100 km-t sem tettem meg vele, de zavar a motorzaj.) Ez egy 2009-es kocsi, 61300 km-t tett meg, van szerviz históriája 2013 végéig. Ahogy néztem, mindig 10w-40 olaj került bele. (Tudom, hogy videóról nehéz meghallani, de még az 1.2 htp sem jár ilyen csúnyán.) Köszönöm válaszod Hubo, tudom, hogy te értesz a Skodakhoz!

hy,
akkor ott van a kutya elásva 10w 40 max a ladákba mehet meg a farmotoros skodába. 5w 40 et kell adni neki valami jófajta szintetikus olajat. nem a dugó adja a fura hangot a szelepek ciripelnek ez lehet az olaj miatt is. én még adnék neki egy öblítő adalékot és egy vékonyabb olajat ha az sem akkor lehet menni reklamálni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 03, 2015 10:09 pm 

Igen, Hubo, az a felvétel melegen készült. Menet közben is hallható a kopogás. Hideg, meleg, nem számít. (Még csak 100 km-t sem tettem meg vele, de zavar a motorzaj.) Ez egy 2009-es kocsi, 61300 km-t tett meg, van szerviz históriája 2013 végéig. Ahogy néztem, mindig 10w-40 olaj került bele. (Tudom, hogy videóról nehéz meghallani, de még az 1.2 htp sem jár ilyen csúnyán.) Köszönöm válaszod Hubo, tudom, hogy te értesz a Skodakhoz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 03, 2015 9:41 pm 

cerberos írta:
Köszönöm Hubo! Szóval a dugattyú a hibás? Te mit tennél ilyenkor? Ha kopog, valószínüleg egy idö után még rosszabb lesz. Elsö számú kocsinak kellene, de ilyen hanggal nem fogok tudni együtt élni. Mindig az fog járni a fejemben, mikor hagy ott valahol. 61ezer km van benne csak. Ott tartok, hétfön hívom a kereskedést, hogy vegyék vissza, nekem így stresszes a dolog. :-(

Melegen iš halani?
Az čak kopog eš šokat el med. De 61km??? nem hisem. Probald visa adni ha šikeru"l.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 03, 2015 8:36 pm 

Köszönöm Hubo! Szóval a dugattyú a hibás? Te mit tennél ilyenkor? Ha kopog, valószínüleg egy idö után még rosszabb lesz. Elsö számú kocsinak kellene, de ilyen hanggal nem fogok tudni együtt élni. Mindig az fog járni a fejemben, mikor hagy ott valahol. 61ezer km van benne csak. Ott tartok, hétfön hívom a kereskedést, hogy vegyék vissza, nekem így stresszes a dolog. :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 03, 2015 7:15 pm 

cerberos írta:
Ez normális? Igencsak hallhatóan "ketyeg": https://www.youtube.com/watch?v=amfOaGP ... e=youtu.be

Nemrég vettem át a kereskedéstől. Köszi!

Seret kopogni a dugaťu a 16V-nel. Plane hidegen.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Alapjárat BXW
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 03, 2015 6:18 pm 

Ez normális? Igencsak hallhatóan "ketyeg": https://www.youtube.com/watch?v=amfOaGP ... e=youtu.be

Nemrég vettem át a kereskedéstől. Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra