Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:25 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 29, 2010 5:31 pm 

ok, sztem valamelyikünk bedobja a teloszámát, meghirdetjük pl: valamelyik szeptember végi hétvégi idöpontra és ennyi, és ott megosztható lenne személyessen is ez a sok eszmecsere. jo ötletnek tartom. megjelölhetjük hogy pl: tatabányán 2010 szeptember 25. szombat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 29, 2010 5:25 pm 

Szia!
Én benne vagyok,szerintem is jó ötlet.Valamelyik hétvégén összejöhetnénk.Meg kéne hirdetni a fórumon,nekem a szept 2.-ik hétvégétől már jó bármely időpont.Sokan eljönnénk.
Ird le hogy gondolod,és csináljuk!
Üdv

AQ
zolika31 írta:
szia fabia 2005. egy személyes eszmecserét megbeszélhetnél velem is, egy kis okosság megosztás gyanánt, nekem ami hiba lehetett minden elöjött már a szekeremen. tatabánya mellett lakom. esetleg összehozhatnánk egy kis fábia megbeszélést vmikor tatabányán, bizti sokjan mennénk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 29, 2010 5:19 pm 

szia fabia 2005. egy személyes eszmecserét megbeszélhetnél velem is, egy kis okosság megosztás gyanánt, nekem ami hiba lehetett minden elöjött már a szekeremen. tatabánya mellett lakom. esetleg összehozhatnánk egy kis fábia megbeszélést vmikor tatabányán, bizti sokjan mennénk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Gyújtótrafó
HozzászólásElküldve: vas. aug. 29, 2010 5:14 pm 

Ha komárom megyei vagy szívesen megnézhetjük a géped a hibaolvasóval.Én napi szinten járok Tatabányán.
Üdv.
hcsbi írta:
Nagyon köszi!

fabia_2005 írta:
Szia!
Nekem CAN BUS rendszerű az autóm.12.000Ft-ért vettem.Kínai a cucc,de jól működik.itt egy link :

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 29, 2010 5:12 pm 

szewa zoloka. nekem voltak ugyanilyen gondjaim kérdezz bátran---

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 29, 2010 5:04 pm 

Nagyon köszi!

fabia_2005 írta:
Szia!
Nekem CAN BUS rendszerű az autóm.12.000Ft-ért vettem.Kínai a cucc,de jól működik.itt egy link :

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 29, 2010 5:02 pm 

Szia!

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 52949.html

az enyém ilyen.Ha a tiéd nem CAN BUS rendszerü már 8ezerért lehet kapni.Ha valami kérdésed van írj.A gyújtótrafó szemét egy dolog.De relatíve olcsón lehet venni gyárit(11000).
Üdv:fabia_2005

hcsbi írta:
Szia!

Én is pont gondolkozom most egy OBD Scanner megvásárlásán.
(1.4 16V, teljesen ugyanezek a tünetek, és csak remélni tudom, hogy tényleg a gyújtótrafó, és nem valami kinyomozhatatlan rejtett hiba. Fél éven belül 3-szor hagyott ott a kocsi.)

Meg szabad kérdeznem, hogy Te milyen scantool-t vettél, és mennyiért?
Láttam már 15$-ért is olyat, ami jónak tűnik.

fabia_2005 írta:
... Ekkor határoztam el ,hogy veszek egy kézi diagnosztikát+tartalék trafót (Eldor).
Ezek mindig az autóban vannak hiba esetére...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 29, 2010 12:17 am 

Szia!

Én is pont gondolkozom most egy OBD Scanner megvásárlásán.
(1.4 16V, teljesen ugyanezek a tünetek, és csak remélni tudom, hogy tényleg a gyújtótrafó, és nem valami kinyomozhatatlan rejtett hiba. Fél éven belül 3-szor hagyott ott a kocsi.)

Meg szabad kérdeznem, hogy Te milyen scantool-t vettél, és mennyiért?
Láttam már 15$-ért is olyat, ami jónak tűnik.

fabia_2005 írta:
... Ekkor határoztam el ,hogy veszek egy kézi diagnosztikát+tartalék trafót (Eldor).
Ezek mindig az autóban vannak hiba esetére...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 29, 2010 11:24 am 

Ha kigyulladt a hibalámpa, akkor nyilván volt az X hengerre vonatkozó égéskimaradásra utaló kód is. Ezt látnia kellett volna a szerelőnek. Az, hogy ott és akkor épp nem produkálta, az az időszakos hibák természetes velejárója.
fabia_2005 írta:
Üdv!
Tavaly évvégén mentem Tatabánya-Sárospatak-Tatabánya útvonalon.Odafelé az autópályán felgyuladt a motordiagnosztika lámpa ,kicsivel később leállt az egyik henger.Félreálltunk.Nem tudtam mi lehet a gond,levettem a müanyag burkolatot ,nézegettem.Visszaraktam,és indult rendesen.Sátoraljaújhelyen elvittem motordiagnosztikára.3x-megcsinálta a szerelő,minden rendben volt.Nem talált hibát.Törölte a rendszert.Elaludt a lámpa.Visszafelé Gödöllő előtt a domb alján megint kigyuladt a lámpa,gondoltam valami érintkezési hiba és mentem tovább.Mire a domb tetejére értem leállt az autó és kigyuladt(lánggal éget) a gyújtótrafó.Visszaéget a vezeték stb,..Autómentő,szervíz(rendesek voltak).Az egész potom 75 ezerben volt.Ekkor határoztam el ,hogy veszek egy kézi diagnosztikát+tartalék trafót (Eldor).
Ezek mindig az autóban vannak hiba esetére.
A fentieket tanulságként írtam,hogy mások tanulhasanak az én káromon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Gyújtótrafó
HozzászólásElküldve: pén. máj. 28, 2010 7:34 pm 

Üdv!
Tavaly évvégén mentem Tatabánya-Sárospatak-Tatabánya útvonalon.Odafelé az autópályán felgyuladt a motordiagnosztika lámpa ,kicsivel később leállt az egyik henger.Félreálltunk.Nem tudtam mi lehet a gond,levettem a müanyag burkolatot ,nézegettem.Visszaraktam,és indult rendesen.Sátoraljaújhelyen elvittem motordiagnosztikára.3x-megcsinálta a szerelő,minden rendben volt.Nem talált hibát.Törölte a rendszert.Elaludt a lámpa.Visszafelé Gödöllő előtt a domb alján megint kigyuladt a lámpa,gondoltam valami érintkezési hiba és mentem tovább.Mire a domb tetejére értem leállt az autó és kigyuladt(lánggal éget) a gyújtótrafó.Visszaéget a vezeték stb,..Autómentő,szervíz(rendesek voltak).Az egész potom 75 ezerben volt.Ekkor határoztam el ,hogy veszek egy kézi diagnosztikát+tartalék trafót (Eldor).
Ezek mindig az autóban vannak hiba esetére.
A fentieket tanulságként írtam,hogy mások tanulhasanak az én káromon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 13, 2010 5:27 am 

Kimértem a rossznak mondott trafót,"csak megnyugvásként" 15,9ohm (kuka).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 10, 2010 6:04 pm 

Márkás termék, de ez a kereskedők rögeszméje h mindent gyárinak hívnak :)
A gyárija ELDOR gyártmány.

A kicsi akksit pl ráteszed a légszűrőházra 1-1m vezetékkel és akkor a nagy akksikkal tudsz dolgozni nyugodtan.

hugyecz írta:
Mi a véleményetek a febi termékekről? pl gyújtótrafó most ilyet vettem bele mert ez gyári állítólag, a gyárim made in italy volt! Még 1 kérdés ha akkumlátort cserélek szerintetek egy kis 12v os motor aksit rákötök ideiglenessen akkor nem felejti el a dolgokat?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 10, 2010 5:30 pm 

Jók a Febi termékek. Sok alkatrész esetében gyári beszállító, de a trafónál nem. A gyári trafó, vagy török vagy olasz gyártmányú szokott lenni. Viszont lehet, hogy tényleg jobb a gyárinál amit vettél.
hugyecz írta:
Mi a véleményetek a febi termékekről? pl gyújtótrafó most ilyet vettem bele mert ez gyári állítólag, a gyárim made in italy volt! Még 1 kérdés ha akkumlátort cserélek szerintetek egy kis 12v os motor aksit rákötök ideiglenessen akkor nem felejti el a dolgokat?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 10, 2010 4:14 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
hugyecz írta:

Miért nem az új aksit kötöd rá? Fogsz két szigetelt vezetéket, az új aksit az autó mellé rakod.
Rákötöd a vezetékeket és összekötöd a régi aksi saruival. Persze a polaritásra figyelj! És ne érjenek össze. Ezután már leveheted a régiről a sarukat és csere..
párhuzamosan akármennyi aksit is össze lehet kötni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 10, 2010 3:18 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra