Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. aug. 19, 2018 6:35 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: e85
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 24, 2010 1:25 pm 

Kell hozzá egy számítógép (praktikusan laptop) és egy kb 6e Ft-os kábel. Mivel hibajavításnál szinte nélkülözhetetlen, azért sokmindenkinek van. Ha neked nincs, akkor is biztosan találsz a közeledben vkit, akinek van. Szervizekben értelemszerűleg van, ámbár ott 3-5e Ft-ot képesek elkérni egy pár perces műveletért. (Elgondolkodtató akkor a 6e Ft egy kábelre...)

piriczky írta:
Oké,ezt én értem,de minden bizonnyal kiolvastattni és töröltetni hol tudom,csak autoszerelővel vagy valami mühellyel?
mert gondolom ugy nem tudom kitörölni mint az olaj vagy az insp kijelzést,ilyen elforditom a kulcsot és forgatom a napi számlálót...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: e85
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 24, 2010 12:59 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 htp
Oké,ezt én értem,de minden bizonnyal kiolvastattni és töröltetni hol tudom,csak autoszerelővel vagy valami mühellyel?
mert gondolom ugy nem tudom kitörölni mint az olaj vagy az insp kijelzést,ilyen elforditom a kulcsot és forgatom a napi számlálót...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: e85
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 24, 2010 11:46 am 

Olvastasd és töröltesd a hibakódot. Ha benzinnel használod, minden bizonnyal el fog tűnni magától a jelzés, de a kód benne marad. Aztán majd egy következő hibánál hónapok/évek múlva jól bevisz az erdőbe.

piriczky írta:
szia!

ez lehet hogy igy van amint mondod,csak akor most mit csináljak hogy ne legyen ott nekem az a szervizlámpaami világit?
Tankoljam tele benzinnel,és akkor elmulik vagy hogy legyen??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: e85
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 24, 2010 10:04 am 

szia!

ez lehet hogy igy van amint mondod,csak akor most mit csináljak hogy ne legyen ott nekem az a szervizlámpaami világit?
Tankoljam tele benzinnel,és akkor elmulik vagy hogy legyen??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: talán az e85 miatt?
HozzászólásElküldve: vas. máj. 23, 2010 2:06 pm 

A már régebben próbálkozók szerint "szoktatni" kell az autót, azaz először kb 1/3 2/3 arányban, majd ha ezzel nincs gond fele-fele és esetleg fordított arány, de az már nem biztos hogy megy átalakítás nélkül.
Alapból az autó nem erre van tervezve, és a tapasztalatok is azt mutatják, hogy motortípusonként is máshogy viselkedik.
Lényeg a fokozatosság...

piriczky írta:
Sziasztok!

Következő problémám adodott:

1hete tankoltam e85-öt,ugy hogy volt még kb 10-12 liter benzin a kocsimba,és rátankoltam 6liter etanolt!
semmi gond nem volt,ment a kocsi ahogy szokott......
tegnap tankoltam felesbe 7-7litert,és mentem kb vagy 130km-t,mikor kigyulladt az a szervizlámpa,aminek a könyvében utána nézva azt irta hogy ELEKTRONIKUS MOTORVEZÉRLÉS

kérdem én hogy ennek lehet e köze az e85-höz,vagy más szálon induljak el a hiba kiküszöbölésén?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: talán az e85 miatt?
HozzászólásElküldve: vas. máj. 23, 2010 10:26 am 

Sziasztok!

Következő problémám adodott:

1hete tankoltam e85-öt,ugy hogy volt még kb 10-12 liter benzin a kocsimba,és rátankoltam 6liter etanolt!
semmi gond nem volt,ment a kocsi ahogy szokott......
tegnap tankoltam felesbe 7-7litert,és mentem kb vagy 130km-t,mikor kigyulladt az a szervizlámpa,aminek a könyvében utána nézva azt irta hogy ELEKTRONIKUS MOTORVEZÉRLÉS

kérdem én hogy ennek lehet e köze az e85-höz,vagy más szálon induljak el a hiba kiküszöbölésén?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 11, 2010 1:08 pm 

Összehasonlító táblázat ( jellemzők, fényképek, árak, szerelési útmutatók, stb. ) az E85 átalakító elektronikákkról :
http://etanol.blog.hu/2010/03/27/melyik ... _valasszuk

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 11, 2010 9:49 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Tibibá666 írta:
Szerény számításaim szerint egy 7 L/100 Km fogyasztású autón 2 db szűrőcserével és 2 L többletfogyasztással számolva a mai üzemanyagárak szerint 25000 Km után térül meg az elektronikába történő beruházás.
Úgy vélem, hogy ezt új, vagy nagyon keveset futott autóba célszerű beszerelni, mert az AC cseréje is lényeges kiadás...

Elég csak a betétet cserélni, 11.000 Ft egy utángyártott.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 11, 2010 9:22 am 

Szerény számításaim szerint egy 7 L/100 Km fogyasztású autón 2 db szűrőcserével és 2 L többletfogyasztással számolva a mai üzemanyagárak szerint 25000 Km után térül meg az elektronikába történő beruházás.
Úgy vélem, hogy ezt új, vagy nagyon keveset futott autóba célszerű beszerelni, mert az AC cseréje is lényeges kiadás...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 11, 2010 7:21 am 

Nem csodaszer az E85, hogy bárkinek, bármibe azonnal megtérülő befektetés lenne.
Először tájékozódni kell, hogy mivel jár egy részleges vagy teljes E85-re átállás, aztán pedig számolni, hogy neked megéri-e.
Ha a számolás végén megtakarítás látszik ( mert van ilyen is ), akkor megéri; ha nem, akkor más módon kell csökkenteni az üzemanyag költségeket...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 10, 2010 6:09 am 

"Kösz az infókat--engem csak a szürőcseréről és 10-15% fogyasztásemelkedésről tájékoztatott a szervíz"

http://etanol.blog.hu/2009/10/14/e85_benzin_fogyasztasmeres

Többet fogyaszt, + eszközöket igényel (jól megvágnak), hazavág ezt-azt mert gyárilag benzinüzemre van tervezve, ritka kúthálózat (plusz út). Akkor kérdem én hol itt a megtakarítás?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 7:18 pm 

Infó1: http://e85power.hu/articles.php?article_id=4
Infó2: http://e85power.hu/viewpage.php?page_id=1

Sajnos szemetek voltak, hogy nem tájékoztattak a mellékhatásokról. Én 50-50% keverékkel használom, így kb. 20-25 ft-ot fogok egy liter üzemanyagon. Nekem nem térülne meg az elektronika ára elég hamar.

Sanyah írta:
Tisztelt goes!
Kösz az infókat--engem csak a szürőcseréről és 10-15% fogyasztásemelkedésről tájékoztatott a szervíz.ugyanis ők szerelték be a Hunflex nevezetü terméket br.45000-ért.
A hidegindítós elektronikát meg sem említették.
Ha még is megtartom ezt a kütyüt,további jótanácsokat szívesen fogadnék,hogy mire kéne még odafigyelni,hogy ne érjenek hasonló meglepik.
A gép 2002-es Fabia 1.4-es 115000 km-rel
Előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 6:43 pm 

Tisztelt goes!
Kösz az infókat--engem csak a szürőcseréről és 10-15% fogyasztásemelkedésről tájékoztatott a szervíz.ugyanis ők szerelték be a Hunflex nevezetü terméket br.45000-ért.
A hidegindítós elektronikát meg sem említették.
Ha még is megtartom ezt a kütyüt,további jótanácsokat szívesen fogadnék,hogy mire kéne még odafigyelni,hogy ne érjenek hasonló meglepik.
A gép 2002-es Fabia 1.4-es 115000 km-rel
Előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 1:18 pm 

-fogyasztás növekedés(2 liter plusz) (Ezt tudnod kellett volna, ha utánanéztél volna beszerelés előtt, 20-25%-kal többet eszik E85-ből)

-AC pumpa csere (Sokat futott autók AC pumpája bedöglik az etanoltól, szintén ismert tény)

-nehezebb indítás (Ha szántál volna rá még egy kis pénzt, akkor hidegindítós elektronikát raktál volna bele, amivel -15-20°C-ig problémamentes az indítás)

-40 ezerért elektronika beszerelve (Ez így túl olcsó, egy jó elektronika beszerelve 55-60 ezer)

Comment by goes

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2010 1:03 am 

Szevasztok!
Semmi jó tapasztalatom nincs az etnollal kapcsolatban
-fogyasztás növekedés(2 liter plusz)
-AC pumpa csere
-nehezebb indítás
-40 ezerért elektronika beszerelve
Állítólag a Suzukisok probléma mentesen használják--Én,úgy néz ki elcsesztem a jó kis autómmal.
Most próbálom visszaállítani az eredeti állapotot. :cry:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra