Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:00 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2012 4:02 pm 

Sziasztok!

Noha a bioetanol már kicsit lerágott téma, volt szerencsém bioetanolos méréseket végezni fabiakkal. 1.4 16V AUB, 1.2 12V
A konklúzió természetesen az, hogy semmi értelme használni. A száraz adatokat közlöm csak: részterheléses üzemmódban: 34.1% (2009), 35.1% (2010), 36.3% (2011-es mérés) többletfogyasztást mértünk külső, grammolható üzemanyagrendszerrel, folyamatos fajsúlyméréssel kombinálva.
66% terhelésnél 29..32% adódott (2010)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2011 1:55 pm 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Délben mondta a híradó, 50Ft-tal emelik az árát!
hupihun írta:
Ja és eddig is volt rajta adó ha jól tudom 18 Ft ami most 40 lett.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 2:39 pm 

Ja és eddig is volt rajta adó ha jól tudom 18 Ft ami most 40 lett.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 2:34 pm 

Állítólag eddig a kutak kb. 40-60 Ft-os haszonkulccsal értékesítették, most majd szépen leviszik a többi üzemanyag 10-20 Ft-os kulcsára, már ha el akarja adni.
2020-ra 10% biokomponenst kell tartalmaznia az üzemanyagoknak szó a nyakán egyik üzemnek sem marad sőt, köszönik szépen előre is jól meglesznek még egy darabig.

Benzin 2-3 Ft.al drágább lesz emiatt.

Az állam meg jól arat, hisz a cél az volt évi 100 millió liter x 40 Ft.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 7:42 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
40 Ft-al növekszik a bioetanol ára.

Eddig sem érte meg, de ezek után még tán ráfizetéses is lesz...

Megadóztatják a zöldbenzint

Szintén elfogadta a parlament a jövedéki adó egyes tételeit és a regisztrációs adót is módosító salátatörvényt. A jogszabály tervezetéhez az alkotmányügyi bizottság hétfő délelőtt nyújtott be zárószavazás előtti módosító javaslatot, amiről itt olvashat részletesen. Az eredeti törvényjavaslat – amelyről és a foglalkoztatási szabályok imént ismertetett változásairól itt olvashat bővebben – három lépésben 7,4-28 százalékkal növelte volna a cigaretta és a dohánytermékek jövedéki adóját. A zárószavazás előtti módosítás azonban az erről rendelkező paragrafusokat törölte, és a javaslat több más passzusát is felülírta. Így csökkenhet az ingatlanvagyonnal rendelkező cég részesedésének megszerzéséhez kapcsolódó illetékkötelezettsége, egyértelműsítették a hazaérkező offshore-vagyonnal kapcsolatos szabályokat, és egy pontosítás kizárta, hogy trükközni lehessen a most még külföldi rendszámú autók kedvezményes magyarországi regisztrációs adójával. Az utolsó percig nem lehetett tudni, milyen mértékű lesz az eddig adómentes biobenzin jövedéki adója, a tervezet literenként 12 forintról indult, egy kormánypárti módosítás ezt 40 forintra vitte, amit egy másik kormánypárti 26-ra mérsékelt volna – a befutó végül a 40 forintos adótétel lett.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2011 7:06 am 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Szia!
Nem éri meg, ahogy jól levezette Ted az előző hozzászólásában . Csak akkor érné meg, ha mondjuk 100Ft lenne az etanol. Egyértelműen többet eszik etanolból, ezért nem szabad pancsolni vele. És lehet bejönnek a hidegek, állandóan hibajelzések fognak bombázni, a tökéletlen égés miatt (hiába lesz bent az átalakító szett). Volt már rá példa itt a fórumon.

Genius írta:
elhatároztam magam,hogy átalakíttatom etanolra a fabiam.
1.2 12V 2005-s
42000km van benne.
ac pumpa csere sem érdekel ha megadná magát mivel mindenki mondja h megadja magát
nos annyi lenne a kérdésem h ezek közül az egységek közül melyik kell a fabia-ba? http://www.e85tuning.hu/oldal/BioETUN_arak

persze tapasztalatokat és tippeket is adhatnátok :) még kritikát is,de mindenféleképpen átalakíttatom...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 7:09 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Szia!

Nem nagyon éri meg etanollal bajlódni, az az igazság.
Minimális összeget spórolhatsz csak vele. Nagyon minimálisat...

Akkor már inkább gáz, az éri meg a legjobban.

Csak egy kis matek:

A benzin 380 Ft, ebből mondjuk eszik átlagban 6L-t a Fabia, ez 100km-en: 2.280 Ft.

Az etanol 280 Ft, de ebből kb. 30%-al több kell, így mondjuk 8L lesz a fogyasztásod 100km-en: 2.240 Ft.

Megéri? Így hogy hozza vissza a beépítés, a két benzinszűrő és egyéb nyalánkságok árát?

Genius írta:
1.2 12V 2005-s
42000km van benne.
ac pumpa csere sem érdekel ha megadná magát mivel mindenki mondja h megadja magát
nos annyi lenne a kérdésem h ezek közül az egységek közül melyik kell a fabia-ba? http://www.e85tuning.hu/oldal/BioETUN_arak

persze tapasztalatokat és tippeket is adhatnátok :) még kritikát is,de mindenféleképpen átalakíttatom...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2011 12:28 am 

1.2 12V 2005-s
42000km van benne.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 27, 2011 5:56 pm 

Nem árt vigyázni :felk:

http://www.autopro.hu/fejlesztes/zold-pont/Miert-nem-birjak-a-VW-csoport-autoi-a-E85-bioetanolt/1787/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 20, 2011 8:03 pm 

Szerintem egyszerűen csak annyi történt az etanol feloldotta a tartályban lerakódott szennyeződést és mikor ürült a tank úgy a szivattyú egyre nagyobb dózisban kapott a koszból majd végül már nem bírta szegény és elhalálozott. Tanulság kezdetben csak keveset és fokozatosan növelni, vagy előtte tisztítani a tartályt.
Mások is jártak már így ez nem típus függő.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 19, 2011 3:15 pm 

Hello!

Gondoltam kipróbálom én is az E85-öt 70\30 -as arányban még a múlt év közepén.
Jól jött volna egy kis spórolás mivel napi 200 km-t megyek vele a munkámból kifolyólag.
2002-es 1.2 Fabia Eco-m egész jól érezte magát vele az első két alkalommal majd a 3. tankolásnál köhögni kezdett és párszor lefulladt.
A hét végére parkolópályára állítottam majd hétfő reggel mit sem sejtve beültem a volán mögé de persze egy halk kattanáson kivűl semmi hang nem hallatszott többszöri indítás után.
Benzinszivattyú 12.700 ft és csere után pöcre indult.
Tanulság:
Benzin\E85 keverék -1.2 Fabia Eco = Nem kompatibilis egymással

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. feb. 16, 2011 3:04 pm 

Hello!

Saját tapasztalataim E85-ről:
Még nyáron tankoltam többször is az 1.4 MPI-s Fabiámba, de nekem igazán nem jött be a dolog.
Mindenféle átalakítás nélkül fele-fele arányban egész jól működött ugyan, azért 1,5 literrel többet is evett. Spórolni igazán így nem sikerült vele, ezért jött a hatalmas ötlet: a keverék arányát módosítani kell!
60% E85-40% benzin - rendben. Aztán az osztrákoknál járva tankoltam 95-öst, amint hazaértem az első kúton rálöktem E85-öt. Meglepetésemre ezzel is simán elment. Úgy gondoltam az arány így jó is lesz - átalakítás 0 Ft, megtakarítás is van. Mi kell még? Aztán tankoltam itthon 95-öst, és hozzá E85-öt 30l/15l arányban. Na ez nem tetszett neki és a már korábban olvasott probléma: motorhiba lámpa -> kiolvasás -> szegény keverék. 4 ropi minusz. Ebből két dologra következtettem: 1. Spórolni nagyon sokat ezzel nem biztos, hogy lehet, 2. Az osztrákoknál jobb a benzin.
Ha valaki az üzemanyagon akar spórolni, akkor szerintem gáz. Igaz, hogy viszonylag drága a beszerelés, de talán hamarabb visszajön...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 4:14 pm 

favoritba nem szabad etanolt tankolni tönkrevágja a motort 3-éve vettem egy gázos favoritot a reduktort fel kellett ujjitani azota semmi baja még -10 fokba is beindul gázzal munka auto ütöm vágom 8-litert fogyaszt bontoba is lehet kapni gász szettet favoritba estleg a reduktort kell felújjitani kb 10-ezer forint.Abeszerelésröl nemtudok nyilatkozni. ui:brc gáz szett van benne. :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 07, 2011 3:47 pm 

dopping 19 nek most dobtam ki az etanol átalakitot akocsibol semmit nem ér télen még többet is fogyaszt joval többett a motor lámpám meg joformán állandoan világitott most gázos lett a kicsike. Amugy van egy skoda favoritom munka auto gázos 8-litert fogyaszt afábiárol még nem tudok referálni egy hete van benne. kb.50% kot sporolsz gazzal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 28, 2011 11:03 am 

Erről külön topikot lehetne nyitni. Arról, amit írtál, nekem a dicső szocializmus jut eszembe, aminok az "embereknek" nem volt elég bajuk, ráértek még saját szomszédjukat meg családtagjaikat is beköpdösni...
Mindez csak azért, mert az egyik így látja a politikát, a másik pedig úgy. Mi ez, ha nem barbarizmus?!
Itt jólét?! Soha! Idézek: "Rajtunk már az Isten sem segít! Azzal Ő sem tud mit csinálni, hogy pár forintért eladnánk egymást".

Bocsi, befejeztem, csak épp azért vagyok diplomás munkanélküli, mert olyan fajin gyerekek ezek a magyarok...!

goes írta:
Nem a magyar sanyargat legtöbbször, hanem a német és egyéb náció jön ide, hogy minket piszkáljon, így az övéit békén hagyhatja.

-Maci- írta:
Igazad van, itt olvastam!

Csak egy mások bejegyzésben:
http://autogaz.blog.hu/2008/08/01/vajon ... _hazankban

Annyit "felejtettem" el azóta, hogy ez itt magyarisztán-baszurdisztán:

"Ezen felül meg kell említeni, még a szezonális áringadozás jelenségét, ami azt jelenti, hogy nyári időszakban a gáz ára mintegy 10-15 százalékot rendre visszaesik a téli árhoz képest! Ez mindenhol így van Európában, kivéve ismét csak kis hazánkat, ahol a gáz árának változása csak egyetlen irányt ismer: felfelé rendületlenül!"

Miért van az, hogy minden nap fel tudom húzni magamt ebben az országban és miért van az, hogy én még a magyarokon kívül nem láttam olyan embercsoportot vagy akár állatfajt, aki képes sanyargatni a saját fajtáját?! Sry... :?

mpisti írta:
sziasztok, Maci, nem itt olvastad? http://autogaz.blog.hu/2008/07/30/miert ... an_lpg_vel

"Vegyük Németország példáját, amely állam az Egyesült Európa közepén található, és gyakorlatilag mindenki átutazik rajta. Az „Állam Bácsi”2018-ig megállapította és egyben garantálja a jövedéki adó szintjét a mai állapotnak megfelelően, ami gyakorlatilag az elkövetkező tíz éven keresztül az LPG alacsony árát szavatolja...."

ha van kedvetek olvasni: http://autogaz.blog.hu/

-Maci- írta:
Csabaa írta:
bobyka írta:
goes írta:
A gázüzem kb. 30-40e kilométer alatt visszahozza az árát és utána már csak spórolsz vele. Mindenképp érdemes abban gondolkodni.

Szerintem pár éven belül az is megközeliti majd az üzemanyag árakat.Aki sokat megy autóval annak jó:)

sziasztok
Ha már sok gázos autó lesz akkor emelkedni fog a gáz ára is. Ha megnézed a diesel árát azért tartják közel azonos áron a benzinnel mert több fogy belőle. A benzin fogyasztás visszaesett, de a diesel jóval kisebb mértékben. Ezért van csak 6 forint a kettő között..

Csabának sajnos nagyon igaza van!
Ha sok gázos autó lesz, akkor nyilván felmegy az ára annak is! Viszont nekem van valami fél információm, ami szerint az EU köti a gáz árát, mert jóval környezetbaráttabb. Pontosan nem tudom, hogy van ez, de érdemes lenne utána olvasni. Továbbá tény, hogy a gáz is emelkedett idén bő 40 Ft-tal (csak nem híresztelték, de én tapasztalom), viszont a benzinhez viszonyítva szinte ugyan annyi, mint volt.
Persze semmi jó nem tart örökké!
Viszont én olyan sok egysejtünél is primitívebb, buta, bunkó barom embert láttam ebben az országban, hogy egyrészt erősen mehetnékem kezd lenni, másrészt elég nehezen képzelem el, hogy ezeknek megjön az eszük a gázhoz! (Szíves elnézést kérve a kevés gondolkodó embertől és azoktól, akiknek tényleg nem érné meg!).

Engem például totál hülyének néznek a faluban és szinte mindenki, aki meglátja, hogy gázos! Sőt, egyáltalán nem túlzok, sok olyan ember volt, aki azért nem szállt be a kocsomba (utasnak), mert gázos!!! Nem vicc! Most pedig rajtam röhög a falu, hogy Aput is bele bolondítottam! Ez az értelmi szint! Nem véletlen, hogy nálunk csak pár % a gázos autók száma, míg az olaszoknál 50 körül. Sőt, Erdélyországban is! Ráadásul tavaly tavasszal Erdélyországban 100 ft ALATT volt egy liter gáz, míg a benzin ~340 volt mint nálunk... Ja és 30 kútból 29-nél volt gáz... (mi hülyék meg a barna benzinessel mentünk, mert az enyémnek épp lógtak a szilentjei...)
Ennyit rólunk!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra