Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 6:38 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bioetanol
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 28, 2010 10:42 am 

Köszi.

goes írta:
Szia!

Igen, teljesen csupaszon. Semmi változást nem érzek.

szpilu írta:
Szia Goes. Átalakító nélkül?

goes írta:
Második tankot fogyasztom 50-50%-os keveréssel, igaz 1.4 8V motor. Semmi változás a teljesítményben, a fogyasztás kb. 10%-kal magasabb.

Pjozsi69 írta:
Sziasztok!
A bietanollal kapcsolatban kérnék tanácsot, tapasztalatot.
Olvastam, hogy minden átalakítás nélkül is lehet használni az autóban, csak 60% - 40% arányban kell tankolni sima benzinnel együtt. 60% a sima benzin.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, kipróbáltátok már? Valóban nem károsítja így az autót? Észre lehet venni a teljesítményen, illetve a fogyasztáson?
Egy 1,2-es HTP 2003-as Fabiám van.

Előre is köszi!
Pjozsi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 28, 2010 9:57 am 

Szia!

Igen, teljesen csupaszon. Semmi változást nem érzek.

szpilu írta:

goes írta:
Második tankot fogyasztom 50-50%-os keveréssel, igaz 1.4 8V motor. Semmi változás a teljesítményben, a fogyasztás kb. 10%-kal magasabb.

Pjozsi69 írta:
Sziasztok!
Olvastam, hogy minden átalakítás nélkül is lehet használni az autóban, csak 60% - 40% arányban kell tankolni sima benzinnel együtt. 60% a sima benzin.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, kipróbáltátok már? Valóban nem károsítja így az autót? Észre lehet venni a teljesítményen, illetve a fogyasztáson?

Előre is köszi!
Pjozsi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 28, 2010 9:05 am 

goes írta:

Pjozsi69 írta:
Sziasztok!

Előre is köszi!
Pjozsi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 28, 2010 7:36 am 

Pjozsi69 írta:
Sziasztok!

Előre is köszi!
Pjozsi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 28, 2010 7:15 am 

Szia!

Bioetanol témában készült már pár hozzászólás :
http://skodafabiaclub.com/forum/viewtopic.php?t=368

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Bioetanol
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 28, 2010 6:37 am 

Sziasztok!

Előre is köszi!
Pjozsi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2010 5:40 pm 

Voltam ismerős szerelőnél, megnézte a diagnosztikai műszerrel. A 1-es lamdbaszondát hűlyitette meg az etanol. A szonda maga teljesen jó. Szóval az 50:50-es keverék tényleg sok lett neki, tankoltam rá benzint. A sűrítéssel nem volt gond legalábbis az elektronika ezt nem írta hibának.

Gondolkodom kicsit még az elektronikai módosításon (eszközön) aztán majd talán jövő hónapban.

üdv. és köszi a segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2010 10:07 am 

Ekkora éves futásnál simán megéri. Az a lényeg, hogy hidegindítóval felszerelt modell legyen és hozzáértő építse be, mert be is kell állítani.

tomatos írta:
Szerinted érdemes elektronikát vennem és etanollal használni, nálunk jelenleg 229.9 ft/l a legolcsóbb. A benzin nálunk 340ft/liter. Szombathelyen ahol lakom a www.e85kft.hu oldalról megkerestem már a beszerelő emberkét és 39.900 lenne az elektronika és kb 3000 a beszerelés. Ahogy számolgattam kb 3-4 hónap alatt térülne meg. Éves szinten kb 30-35 ezer kilómétert megyek.
Benzinszűrőt is kell cserélni majd szerinted ha etanollal használom majd? Ismerőseidnek hogy változott az üzemanyagfogyasztás volt e egyéb panaszuk? Nekem benzinnel olyan 5.5 körül volt vegyes használattal. Egy tankolással (kb 40-42 liter) kb 800 kilómétert mentem. Ha megtankoltam a túra tankot (állítólag ez benzintankkal együtt 55 liter) is akkor kb 1000et.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2010 9:56 am 

Szerinted érdemes elektronikát vennem és etanollal használni, nálunk jelenleg 229.9 ft/l a legolcsóbb. A benzin nálunk 340ft/liter. Szombathelyen ahol lakom a www.e85kft.hu oldalról megkerestem már a beszerelő emberkét és 39.900 lenne az elektronika és kb 3000 a beszerelés. Ahogy számolgattam kb 3-4 hónap alatt térülne meg. Éves szinten kb 30-35 ezer kilómétert megyek.
Benzinszűrőt is kell cserélni majd szerinted ha etanollal használom majd? Ismerőseidnek hogy változott az üzemanyagfogyasztás volt e egyéb panaszuk? Nekem benzinnel olyan 5.5 körül volt vegyes használattal. Egy tankolással (kb 40-42 liter) kb 800 kilómétert mentem. Ha megtankoltam a túra tankot (állítólag ez benzintankkal együtt 55 liter) is akkor kb 1000et.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2010 9:24 am 

Nem kell cserélni semmit. A jelenlegi motorvezérlő nem tud megbirkózni a kellő mennyiséggel. Az elektronika ezt megoldja. Ha 100000km-nél többet futott már az autód és etanollal fogod használni, akkor fel kell készülni egy AC pumpa cserére is. Ez 11500 Ft alkatrészárban és kb. 30 perc kicserélni. Ismerősi körömben két ilyen eset is történt az elmúlt időszakban.

tomatos írta:
goes írta:
Szegény keverék
hibakód lesz benne. Ezek szerint kicsi az injektoraid áteresztő képessége. Te max. 30%-ban adagold a benzinhez, akkor nem lesz probléma. Ha állandóan szegény keverékkel üzemel, akkor beéghetnek a szelepek. Persze hosszú távon.

Ha szeretnék venni egy elektronikát E85höz akkor cserélni kellene az injektorokat is vagy egyéb alkatrészeket? Vagy az elektronika segíteni fog a befecskendezés mértékét állítani? (nagyon alapon értek az autóhoz ezt légyszi vedd figyelembe)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2010 8:01 am 

goes írta:
Szegény keverék hibakód lesz benne. Ezek szerint kicsi az injektoraid áteresztő képessége. Te max. 30%-ban adagold a benzinhez, akkor nem lesz probléma. Ha állandóan szegény keverékkel üzemel, akkor beéghetnek a szelepek. Persze hosszú távon.

Ha szeretnék venni egy elektronikát E85höz akkor cserélni kellene az injektorokat is vagy egyéb alkatrészeket? Vagy az elektronika segíteni fog a befecskendezés mértékét állítani? (nagyon alapon értek az autóhoz ezt légyszi vedd figyelembe)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2010 7:51 am 

Szegény keverék hibakód lesz benne. Ezek szerint kicsi az injektoraid áteresztő képessége. Te max. 30%-ban adagold a benzinhez, akkor nem lesz probléma. Ha állandóan szegény keverékkel üzemel, akkor beéghetnek a szelepek. Persze hosszú távon.

tomatos írta:
Én is beléptem az E85 használók
táborába. Nálunk az egyik haver az 1.2-es 12V-s Fabiájába már fél éve 50:50-be használja és tökéletesen megy azt mondja. Másik haverom egy 2.0 benzines Peugeut 406-ba szintén felesbe, egyik autóban sincs semmilyen elektronika. Nekik is vannak ismerőseik és általában felesbe használják benzinnel keverve és eddig egyikőjüknek sem volt semmi gond és van olyan emberke is aki több mint 1 éve felesbe használja.

Tegnap előtt én is kipróbáltam, felesbe nyomattam a kocsiba. 200 km-t mentem vele majd kigyuladt a motorjelző lámpa. Ma viszem egy ismerőshöz akinek van diagnosztikai kábele és szoftvere. A kocsinak egyébként semmi baja, húz mint eddig nincs furcsa hangja. Elektronika nincs benne egyenlőre a E85 adagolásához. Ez egy 1.2-es 12V-es Fabia 2006.09. havi gyártás, BME a motorkódja.

Szerintetek mi lehet? Nincs meg a megfelelő befecskendezés? Reggel nehezen indult (kb +3 fok van nálunk) de ezt írták is mindenhol meg mások is tapasztalták.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2010 7:15 am 

Én is beléptem az E85 használók táborába. Nálunk az egyik haver az 1.2-es 12V-s Fabiájába már fél éve 50:50-be használja és tökéletesen megy azt mondja. Másik haverom egy 2.0 benzines Peugeut 406-ba szintén felesbe, egyik autóban sincs semmilyen elektronika. Nekik is vannak ismerőseik és általában felesbe használják benzinnel keverve és eddig egyikőjüknek sem volt semmi gond és van olyan emberke is aki több mint 1 éve felesbe használja.

Tegnap előtt én is kipróbáltam, felesbe nyomattam a kocsiba. 200 km-t mentem vele majd kigyuladt a motorjelző lámpa. Ma viszem egy ismerőshöz akinek van diagnosztikai kábele és szoftvere. A kocsinak egyébként semmi baja, húz mint eddig nincs furcsa hangja. Elektronika nincs benne egyenlőre a E85 adagolásához. Ez egy 1.2-es 12V-es Fabia 2006.09. havi gyártás, BME a motorkódja.

Szerintetek mi lehet? Nincs meg a megfelelő befecskendezés? Reggel nehezen indult (kb +3 fok van nálunk) de ezt írták is mindenhol meg mások is tapasztalták.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 13, 2010 9:18 pm 

Autó: 2005 1,2 12V BME
Hello nekem Fabia 1,2 12V van most járok 107000Km-nél egy ideje úgy tankolok hogy 70:30 Arányba a benzin javára és így fogyasztásnövekedés nem lépett fel és márs probléma sem

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 24, 2010 6:19 pm 

A számpéldából látszik, hogy a megadott fogyasztással számolva lényegében semmi megtakarítás. Ha havi 400 liter benzint használsz (400*320 Ft=128000 Ft), akkor tisztán etanollal talán havi 10-20e Ft-ot megspórolhatsz, ami százalékosan igen kis különbség. Inkább vegyél dízelt, ennyi futásra az való.
Töfe írta:
poles írta:
Ha egy autó 6 liter 320 Ft-os benzint vagy 8 liter 230 Ft-os etanolt fogyaszt és havonta 1500 km-t fut, akkor a következőképp néz ki:

Tiszta E85: 8*230*15 = 27.600 Ft
Feles használatban (3*320 + 4*230) * 15 = 28.200 Ft
Benzinnel: 6*320*15 = 28.800 Ft

Vagy a túlfogyasztás nem igaz, vagy a spórolás, de itt én lényegi eltérést nem látok.

Én havi 8-10 tank benzint használok el. :-) ezek szerint ekkor sem éri meg ezt használni?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra