Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. okt. 19, 2018 1:15 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kipufogórendszer hiba
HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2018 8:45 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
15 éves és az eredeti a középső és a hátsó dob. Szarul néz ki nagyon, de csak a külső
hangtompító réteg, málik rétegesen. Nem fúj ki sehol, a vizsgán se foglalkoznak vele.
Tavaly írták be először a vizsgalapra, hogy a kipufogó korrodált, de nem szóltak.
(204ekm)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2018 8:37 pm 

Hát az enyémben 105000 km van de már 4 vagy 5 évesen cserélni kellett a hátsó dobot.Bosal lett fölrakva, hangosabb volt mint a rossz gyári.
Walker lesz , holnap kapom meg.Azért 14 év alatt elfogyasztott 2 dobot... a sok rövid út.

Szesze írta:
Petyesz írta:
gyurma írta:
Sziasztok!
Cserés lesz a hátsó kipufogódob.A lengyel dobról van valakinek tapasztalata?Vagy inkább Bosal?

Lengyelt nem tudom. Nekem két éve elvileg Bosal-t (UnixNr.:521014) tettek fel, csendesnek csendes, aztán hogy meddig bírja?...
A Bosal a gyárihoz képest meg a Walkerhez képest is hangosabb.Nem tudom mire jó a Bosalnál,hogy megfúrják a dobot,mert így szerintük ki tud folyni a kondenzvíz.De különben is minek ha így is 2-3 év és a Bosal belseje zörög,mert valószínűleg széthullik.Nekem Felícián volt,de többet soha.Abba is kb 2-3 év után úgy zörgött a belseje,hogy öröm volt hallgatni.Ezért mi a fa..nak fúrják ki a dobjukat,hogy hangosabb legyen tőle,mert másra nem való az a lyuk???!!!Egy dobra nem lyukakat kéne fúrni hanem normális anyagból kéne megcsinálni és akkor nem lenne gond.Érdekes a Faurecia ezt meg tudta csinálni.Az ő dobjuk örök,néma és lyuk sincs rajta.Az igaz,hogy a Fabia eredeti gyári dobja nem is 15000ft,de minőség legalább.Nálam most van 230000-nél és 15 évesen a kocsin és még mindig bírja.Ez a kipufogó a Faurecia nem ezek az ugy szarok amik 2-3 évre készülnek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2018 4:17 pm 

Autó: Fabia Best
Petyesz írta:
gyurma írta:
Sziasztok!
Cserés lesz a hátsó kipufogódob.A lengyel dobról van valakinek tapasztalata?Vagy inkább Bosal?

Lengyelt nem tudom. Nekem két éve elvileg Bosal-t (UnixNr.:521014) tettek fel, csendesnek csendes, aztán hogy meddig bírja?...
A Bosal a gyárihoz képest meg a Walkerhez képest is hangosabb.Nem tudom mire jó a Bosalnál,hogy megfúrják a dobot,mert így szerintük ki tud folyni a kondenzvíz.De különben is minek ha így is 2-3 év és a Bosal belseje zörög,mert valószínűleg széthullik.Nekem Felícián volt,de többet soha.Abba is kb 2-3 év után úgy zörgött a belseje,hogy öröm volt hallgatni.Ezért mi a fa..nak fúrják ki a dobjukat,hogy hangosabb legyen tőle,mert másra nem való az a lyuk???!!!Egy dobra nem lyukakat kéne fúrni hanem normális anyagból kéne megcsinálni és akkor nem lenne gond.Érdekes a Faurecia ezt meg tudta csinálni.Az ő dobjuk örök,néma és lyuk sincs rajta.Az igaz,hogy a Fabia eredeti gyári dobja nem is 15000ft,de minőség legalább.Nálam most van 230000-nél és 15 évesen a kocsin és még mindig bírja.Ez a kipufogó a Faurecia nem ezek az ugy szarok amik 2-3 évre készülnek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2018 9:04 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
gyurma írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2018 6:30 pm 

Autó: Fabia Best
gyurma írta:
Sziasztok!
Hali.Ha a Ferrozra gondolsz nekem olyan van hátul igaz nem én tettem a kocsira,de hangos tiszta sportos hangja van.Úgy tudom a Ferroz Bosal alapanyagból dolgozik,de én egyikért sem adnék pénzt.Ha van rá lóvé inkább gyári olcsósított(Economi)vagy ha olcsóbbat akarsz akkor 5-szőr a Walker mint e kettő közt bármelyik.A Walker legalább aránylag halk dob.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2018 3:42 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 10, 2018 8:47 pm 

ayala írta:
hubo44 írta:
ayala írta:
Pont ez a bajom, hogy nem látok úgy alá, hogy egyértelműen lássam, mi a helyzet.

serelô gôdôre kel meni.

Ez az, ami vasárnapig várat magára, addig kétszer 15 km-t kellene mennem, hát csak nem lesz baj. De elvileg csak azon a részen deformálódott a cső, ahol bekanyarodik középre... kicsit más íven.
Megpróbálok még reggel jobban befeküdni alá, hátha látok valamit.

probalj kerek čere emelôvel emelni a kasnin eš joban ala férs.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 10, 2018 8:18 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
hubo44 írta:
ayala írta:
Pont ez a bajom, hogy nem látok úgy alá, hogy egyértelműen lássam, mi a helyzet.

serelô gôdôre kel meni.

Ez az, ami vasárnapig várat magára, addig kétszer 15 km-t kellene mennem, hát csak nem lesz baj. De elvileg csak azon a részen deformálódott a cső, ahol bekanyarodik középre... kicsit más íven.
Megpróbálok még reggel jobban befeküdni alá, hátha látok valamit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 10, 2018 8:04 pm 

ayala írta:

serelô gôdôre kel meni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 10, 2018 7:24 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 10, 2018 6:47 pm 

ayala írta:
Üdv!
Sikerült megpadkáznom az autót, méghozzá a kipufogóval. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyet is lehet. :) A padka mellett megvolt süllyedve az aszfalt, amit nem vettem észre tolatáskor, és pont beleültek a hátsó kerekek, így megkoccintottam a kipufogót, ami kb. 8-10 centit beljebb csúszott.
A kérdésem, hogy mi sérülhetett? Létezik, hogy enged annyit a csőrendszer, ahol bekanyarodik középre, hogy tulajdonképpen nem lett "különösebb" baja?
Valami fém lemez tud zörögni egy kicsit, de maga a kipufogó rendszer nem lóg, nem zörög, és masszívnak tűnik a rögzítése is. Amennyire alá tudtam nézni, nem láttam semmi rendelleneset. Nem hiszem, hogy kilyukadt volna, hogy mennyivel lett hangosabb, azt nem tudom pontosan megítélni, mert nem gyári dob van rajta, így nem mondanám egyértelműen, hogy más hangja van. Annyira nem szoktam figyelni ugyanis.
Vasárnap tudom megnézetni, addig eljárhatok vele így?

A tank melet a íve sokt el deformalodni de okvetlen legalb ast nezd meg hod nem/e šuti a tank tartajt a pufogo čô. Van ot vedô alu lemez de ara nem alapoznak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 10, 2018 6:26 pm 

Üdv!
Sikerült megpadkáznom az autót, méghozzá a kipufogóval. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyet is lehet. :) A padka mellett megvolt süllyedve az aszfalt, amit nem vettem észre tolatáskor, és pont beleültek a hátsó kerekek, így megkoccintottam a kipufogót, ami kb. 8-10 centit beljebb csúszott.
A kérdésem, hogy mi sérülhetett? Létezik, hogy enged annyit a csőrendszer, ahol bekanyarodik középre, hogy tulajdonképpen nem lett "különösebb" baja?
Valami fém lemez tud zörögni egy kicsit, de maga a kipufogó rendszer nem lóg, nem zörög, és masszívnak tűnik a rögzítése is. Amennyire alá tudtam nézni, nem láttam semmi rendelleneset. Nem hiszem, hogy kilyukadt volna, hogy mennyivel lett hangosabb, azt nem tudom pontosan megítélni, mert nem gyári dob van rajta, így nem mondanám egyértelműen, hogy más hangja van. Annyira nem szoktam figyelni ugyanis.
Vasárnap tudom megnézetni, addig eljárhatok vele így?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 01, 2018 11:57 am 

Autó: Fabia 1.2 12V 2005 (BME)
Üdv!

Pár napja vettem egy középdobot, gondoltam kicserélem mivel zörgött benne valami. Leszedés után kiesett a zörgő darab, sajnos nem a kipufogó rohadt szét beül, nekem katalizátor darabnak tűnik. Kérdésem, hogy érdemes bontottat venni, vagy inkább egy olcsóbb után gyártottat? És ha utóbbi akkor milyet érdemes? Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 22, 2018 9:43 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Fabia 1,4 írta:
Sziasztok! Sajnos 1,4 mpi men katalizátortol hátrafelé csere érett a rendszer illetve a flexi cső is látott szebb napokat.... A flexi cső hogy van a kipufogó csőre rögzítve? Hegesztéssel vagy más módon?

Szia
Hegesztve van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 21, 2018 9:12 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4 classic
Sziasztok! Sajnos 1,4 mpi men katalizátortol hátrafelé csere érett a rendszer illetve a flexi cső is látott szebb napokat.... A flexi cső hogy van a kipufogó csőre rögzítve? Hegesztéssel vagy más módon?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra