Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 6:38 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 29, 2010 6:03 pm 

Szia Ted Mosby! A segítségedet szeretném kérni! A rádió melletti műanyag panel cseréjéről szóló írásodnál vettem észre hogy olyan cd lejátszó van a kocsidban mint az enyém! Nekem gondom van a bekötésével. megtennéd hogy beleolvasol az auto hifi topikba, és ha tudsz az ott leírt problémámra megoldást, leírod oda? Előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kipufogórendszer hiba
HozzászólásElküldve: kedd feb. 23, 2010 11:29 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Nem. Ezt számítógéppel (vagy hibakódolvasóval) kell kiolvasni az autó hibatárolójából. Ha ez megvan, jobban behatárolható a hiba.

atii írta:
Ez a hibakód benne van a kézikönyvben? Bocsi de én nem néztem csak mondták, hogy kipufogórendszer hiba. Ennyit tudok, meg nem is értek hozzá:P
Köszi,
a

Ted Mosby írta:
Először mindig hibakódolvasással kell kezdeni.

atii írta:
Sziasztok!

Van egy Fábiánk ami beinditás után néha ráz egy kicsit (néha nem is kicsit:) de abba szokta hagyni pár mperc után. Hétvégén picit megjárattuk hogy tisztuljon egy kicsit emrt nem nagyon van használva és kigyulladt műszerfalon egy lámpa és menet közben is rázott mint állat. A könyvben az volt hogy kipufogórendszer hiba. (Sry ha pontatlan vagyok de nem én voltam ott:)
Tapasztaltatok ilyet? Esetleg valami ötlet?
Nem akarjuk egyből szervízbe vinni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 23, 2010 11:06 pm 

Ez a hibakód benne van a kézikönyvben? Bocsi de én nem néztem csak mondták, hogy kipufogórendszer hiba. Ennyit tudok, meg nem is értek hozzá:P
Köszi,
a

Ted Mosby írta:

atii írta:
Sziasztok!

Van egy Fábiánk ami beinditás után néha ráz egy kicsit (néha nem is kicsit:) de abba szokta hagyni pár mperc után. Hétvégén picit megjárattuk hogy tisztuljon egy kicsit emrt nem nagyon van használva és kigyulladt műszerfalon egy lámpa és menet közben is rázott mint állat. A könyvben az volt hogy kipufogórendszer hiba. (Sry ha pontatlan vagyok de nem én voltam ott:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 23, 2010 10:29 pm 

atii írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kipufogórendszer hiba
HozzászólásElküldve: kedd feb. 23, 2010 10:03 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 12, 2009 3:54 pm 

Sziasztok

A kipufogó csere elmaradt, elvittem az autót egy szerelőhöz aki azt mondta hogy csak a zaj és hővédő borítás kezd válni és nem lyukadt még ki a dob.
Ezért azt tanácsolta hogy inkább javítsuk ki pasztával, vettem is hozzá egy tubus bosal kipufogó tömítő pasztát eddig bevált a dolog de majd idővel kiderül hogy mennyire volt jó a tipp

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kipufogó dob csere
HozzászólásElküldve: vas. aug. 09, 2009 12:10 pm 

Ted Mosby írta:
Én még nem cseréltem ugyan, de tudtommal egyben van az egész. Ha veszel hátsó dobot, akkor a megfelelő helyen el kell flexelni a régit, az újat pedig rátolni és csavarral odafogatni.

Petya23 írta:
Sziasztok

Egy olyan problémám lenne hogy sajna szétment a kipufogóm és már a szerelő is azt mondta rá hogy csak hajtsam amig birja!! :shock:

Én úgy döntöttem hogy veszek rá másikat, alá is kukkantottam de nem láttam alatta sehol sem bilincset ahol a hátsó és a középső dob szétszedhető lenne? :?

Valakinek van ilyesfajta tapasztalata hogy hogyan lehet szétszedni, vagy marad a szerelő, szétvágni majd összevarni az elemeket.?

Bosal katalógusban van speciális bilincs ami a dob cseréjekor használható /az elvágott cső és az új dob összeillesztéséhez/, kb 3000 Ft körül van az ára.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kipufogó dob csere
HozzászólásElküldve: vas. aug. 09, 2009 12:04 pm 

Én még nem cseréltem ugyan, de tudtommal egyben van az egész. Ha veszel hátsó dobot, akkor a megfelelő helyen el kell flexelni a régit, az újat pedig rátolni és csavarral odafogatni.

Petya23 írta:
Sziasztok

Egy olyan problémám lenne hogy sajna szétment a kipufogóm és már a szerelő is azt mondta rá hogy csak hajtsam amig birja!! :shock:

Én úgy döntöttem hogy veszek rá másikat, alá is kukkantottam de nem láttam alatta sehol sem bilincset ahol a hátsó és a középső dob szétszedhető lenne? :?

Valakinek van ilyesfajta tapasztalata hogy hogyan lehet szétszedni, vagy marad a szerelő, szétvágni majd összevarni az elemeket.?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kipufogó dob csere
HozzászólásElküldve: vas. aug. 09, 2009 8:42 am 

Sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 03, 2009 8:08 am 

Üdv!!
Most tévedtem erre az oldalra eddig nagyon "skodálatos"
Olvasgattam a forumon a kipufogos hozzászólásokat
nekem annyi ehez a hozzászolásom hogy az én fabiám 1.2 12v 5 éves lesz nemsokára most vadászom hozzá kipufogó alkatrészekre mert sajna szétrohadt .A kereskedésben indításnak 60 e-rel fogadtak,alkatrészboltban után gyártott 14 e + 2 bilincs igy 21e-re ugrott + szerelés!Nemis ez a gond hanem hogy még csak 5 éves :falbav: csak ennyit!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 23, 2009 3:17 pm 

Ted Mosby írta:
Eléggé ciki. A kipufogó meg csak úgy rezeg, amikor gázt ad.

Nem hinném, hogy az autónak ez egészséges (hát még a fülnek).

Petya23 írta:
Köszi szépen a választ, az én autóm 2006-os de nekem már lemezesen pattog le a külseje ezért gondoltam a sportkipufogót. Nem hittem volna el senkinek hogy ez rosszul is elsülhet de sajna megtaláltam ezt a videot

http://www.youtube.com/watch?v=P7gFzF2c ... re=related

Az én autóm ugyan így néz ki de ez a hang :falbav:
hát ez tényleg rémes!!!!!

De azért még meghallgatom valaki másét is hátha kitaláltak rá valami gyógyírt :shock:

Azért szóltam, hogy ne végezd ki az autód. :)
Egyébként az enyém is ugyanilyen. :)
Ha gyári dobot teszel rá, akkor célszerű lesz egyből 2-3 mm-es lyukat fúrni a dob aljára a kivezető cső alá, a peremtől 1-2 cm-re. A lyukba bele kell csavarni egy lemezcsavart és azt kicsit meghúzgálni fogóval /merőlegesen a lyukra/, kitekerjük a csavart, így kapunk egy kis "csecset", amin gond nélkül el tud távozni a kondenzvíz. /hőálló festékkel nem árt kicsit lefesteni a lyukat, ügyelve, hogy továbbra is megmaradjon a lyuk/Így 2x annyi ideig fog tartani a dob. ;) Sok autógyár ezt magától alkalmazza. Alapjáraton nagyon minimális kifújó hangja lesz /átlagos fülek meg se hallják/
Miután az enyémben belül elrohadtak a furulyák, akkor alkalmaztam ezt a technikát és már 2 éve ugyanabban az állapotban van. :) /kár, hogy nem előbb tettem/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 22, 2009 9:18 pm 

Eléggé ciki. A kipufogó meg csak úgy rezeg, amikor gázt ad.

Nem hinném, hogy az autónak ez egészséges (hát még a fülnek).

Petya23 írta:
Köszi szépen a választ, az én autóm 2006-os de nekem már lemezesen pattog le a külseje ezért gondoltam a sportkipufogót. Nem hittem volna el senkinek hogy ez rosszul is elsülhet de sajna megtaláltam ezt a videot

De azért még meghallgatom valaki másét is hátha kitaláltak rá valami gyógyírt :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 22, 2009 7:12 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Gyári kipufogó vs sportdob
HozzászólásElküldve: szer. júl. 22, 2009 7:08 am 

Petya23 írta:
Sziasztok

Lenne egy kérdésem a fabiám hátsó dobja sajna kezdi megadni magát, gondolom ez gyári dolog lehet mert egyik haverom fabiájának is szétment már (kb 4 éves az autója) és gondolkodtam hogy esetleg valami szép kis sportkipufogót kellene a helyére tenni ( én csak oválban gondolkodom). Nem egy dobhártya szaggatót , csak egy lágyabb kivitelt de mégis sportosat. :x

Ha van valakinek tippe hogy mi az a tipus ami a legkönyebben főlszerelhető vagy esetleg átalakítható és a műszakin is elfogadják mivel sajna az is aktuális lesz úgy November felé. Előre is köszönöm!!

Ha valakinek már van esetleg felszerelve szivesen néznék róla képet hogy is mutat 8)

Szia!

1,2-es Fabiára felejtsd a sport dob feltételét.
Az felér egy akusztikai merénylettel az emberiség ellen.
A 3 hengernek köszönhetően nagyon ocsmány hangja lesz. Láttam és hallottam már pár példányt sportdobbal, de nem kívánom még1x azt az érzést.

Az enyém 2004-es évjáratú és már 1,5-2 éve nekem is kezd szétmenni, ami abban mutatkozik, hogy hangosabb lett /belül rohadt el/, viszont kívülről semmi nyoma a fáradásnak és ki se fúj sehol. Műszaki vizsgán is gond nélkül átment.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Gyári kipufogó vs sportdob
HozzászólásElküldve: kedd júl. 21, 2009 12:37 pm 

Sziasztok

Lenne egy kérdésem a fabiám hátsó dobja sajna kezdi megadni magát, gondolom ez gyári dolog lehet mert egyik haverom fabiájának is szétment már (kb 4 éves az autója) és gondolkodtam hogy esetleg valami szép kis sportkipufogót kellene a helyére tenni ( én csak oválban gondolkodom). Nem egy dobhártya szaggatót , csak egy lágyabb kivitelt de mégis sportosat. :x

Ha van valakinek tippe hogy mi az a tipus ami a legkönyebben főlszerelhető vagy esetleg átalakítható és a műszakin is elfogadják mivel sajna az is aktuális lesz úgy November felé. Előre is köszönöm!!

Ha valakinek már van esetleg felszerelve szivesen néznék róla képet hogy is mutat 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Időzóna: UTC + 1 óra