Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. aug. 20, 2018 1:38 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kipufogórendszer hiba
HozzászólásElküldve: kedd szept. 22, 2015 9:06 pm 

hun005 írta:
A motor alól hallok valami dübörgő hangot gyorsításkor.Van esetleg valami tipushiba ami elő szokott jönni a kipufogó rendszer környékén?

Szia hun005!

Flexi cső szakadás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 22, 2015 3:03 pm 

Autó: 2004.1.4 16V BBZ Kombi
A motor alól hallok valami dübörgő hangot gyorsításkor.Van esetleg valami tipushiba ami elő szokott jönni a kipufogó rendszer környékén?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 03, 2015 9:32 pm 

[quote="makszigáz"]Sziasztok!
Valaki a segítségemre tudna lenni abban hogy a 2001,1.4 MPI kombi komfortnak (Motorkód AME)milyen hosszú a kipufogó csöve a motortól a rezonátor csőig?Illetve milyen hosszú és átmérőjű rezonátor cső kellene ehhez a típus,meg a rezonátor csőtől a középső kipufogódob oldható kötéséig is szükségem lenne a hosszúságra.
Ebben kérném a segítségeteket.[/quote
Az eredeti méretek érdekeltek volna,de beérném a rezonátor cső hosszával és átmérőjével ha azt tudja valaki?Nincs lehetőségem megemelni az autót és nem tudok alá kukkantani sem,így nagy segítség lenne ha valaki tudná a méreteit.Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 02, 2015 9:08 pm 

Autó: Fabia Best
Helló.
Én is valami hasonlót szeretnék a héten csináltatni,10,5 éves édesanyám Fabia-ja.89000km van benne. A külső héj most kezdett rohadni és le is tört belőle egy darab,de alatta sérülés nincs és a hangja is olyan mint régen!
a szerelő mondott két dobot.Lengyelt 17.000ft-ért,németet 23.000ft-ért. De ha ez a héj csere is megvédené akkor ez jobb megoldás nem?? Ha tényleg ilyen minőségűek a dobok....[/quote]
hali mindenkinek
hozzátennék annyit a témához hogy nekem utángyártott kipufogó dob van a vezérgépen és semmi baja kopp-kopp. semmi rozsda és már 3 éve fent van. ferroz márkájú kemény 10500ft omba került 3 éve!!!
kicsit utána néztem még most is annyiért vesztegetik ha ugyan az a márka, minőség akkor én azt mondom érdemes rászánni a pénzt.[/quote]

Igen az nem sok! Holnap viszem a sráchoz aki csinálja.5000Ft-ben egyeztünk meg.Úgy vagyok vele,hogy ennyit még megér ha kb 2 évig jó lenne.1 délután megvan azt mondta.... Majd írok,hogy mi lett a fejlemény hátha valakit érdekel.[/quote] Nálam 165000-nél 11 évesen még mindig a gyári faurecia dob duruzsol.Ha valakinek van ennél megbizhatóbb tapasztalata azt én kiváncsian várom,de én még ilyen profi minőségű dobbal eddig nem találkoztam.Az új lemez jó megoldás ha a belseje még mindig egyben van és normális lemezzel húzzák át igaz nem túl olcsó megoldás,de nem is bosal dob és társai!!! :lol:[/quote] Hali! javítanék a régebben írtakról.Az enyémnek is már évek óta repedezett a külső lemeze,de a kipufogó paszta eddig mindig megoldotta,hogy egyben maradjon.De ami a lényeg 176000 és 12 év eddig az eredeti mérlege tehát ezt kell a tyutyu-mutyú doboknak túlszárnyalni.A faurecia az isten a kipufogóknál,de ezt a gyár is tudja nem véletlen hogy az eredeti hátsó dob 80x ezer forintba kerül,mert örök mint a nyomorúság és még halkabb is mint a többi dob!!!létezik még egy ólcsósított eredeti dob is az csak 45000 körül van,ha valaki jót akar akkor talán még az érdemes megvenni,mert arra is ad a gyár 2 év garanciát.Nálam valószínűleg ez lesz a nyerő,de bosal,walker stb szóba sem jöhet,mert pár év alatt többe fog kerülni,mint az eredeti.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 02, 2015 4:00 pm 

Sziasztok!
Valaki a segítségemre tudna lenni abban hogy a 2001,1.4 MPI kombi komfortnak (Motorkód AME)milyen hosszú a kipufogó csöve a motortól a rezonátor csőig?Illetve milyen hosszú és átmérőjű rezonátor cső kellene ehhez a típus,meg a rezonátor csőtől a középső kipufogódob oldható kötéséig is szükségem lenne a hosszúságra.
Ebben kérném a segítségeteket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: kipufogódob kifújás.
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 24, 2014 7:21 pm 

Autó: Fabia Best
olasz156 írta:
bundy87 írta:
olasz156 írta:
Szesze írta:
Én személy szerint a helyedben inkább meghegesztetném valakivel vagy húzatnék rá új lemezt,mert az én tapasztalatom az,hogy még a Bosal is max kb 2 évet él utánna már a belseje szarrá megy.A gyári Faurecia dob nekem már150000 km-nél jár és tiz éve birja ,de én megfogadtam ,hogy amig tudom inkább javitva lesz ,mert ennek még mindig egyben van a belseje!!!Sajnos ilyen minőségű utángyártott dobokat nem gyártanak vagy ha igen akkor valamiről lemaradtam. :cry:

Helló.
Én is valami hasonlót szeretnék a héten csináltatni,10,5 éves édesanyám Fabia-ja.89000km van benne. A külső héj most kezdett rohadni és le is tört belőle egy darab,de alatta sérülés nincs és a hangja is olyan mint régen!
a szerelő mondott két dobot.Lengyelt 17.000ft-ért,németet 23.000ft-ért. De ha ez a héj csere is megvédené akkor ez jobb megoldás nem?? Ha tényleg ilyen minőségűek a dobok....

hali mindenkinek
hozzátennék annyit a témához hogy nekem utángyártott kipufogó dob van a vezérgépen és semmi baja kopp-kopp. semmi rozsda és már 3 éve fent van. ferroz márkájú kemény 10500ft omba került 3 éve!!!
kicsit utána néztem még most is annyiért vesztegetik ha ugyan az a márka, minőség akkor én azt mondom érdemes rászánni a pénzt.

Igen az nem sok! Holnap viszem a sráchoz aki csinálja.5000Ft-ben egyeztünk meg.Úgy vagyok vele,hogy ennyit még megér ha kb 2 évig jó lenne.1 délután megvan azt mondta.... Majd írok,hogy mi lett a fejlemény hátha valakit érdekel.
Nálam 165000-nél 11 évesen még mindig a gyári faurecia dob duruzsol.Ha valakinek van ennél megbizhatóbb tapasztalata azt én kiváncsian várom,de én még ilyen profi minőségű dobbal eddig nem találkoztam.Az új lemez jó megoldás ha a belseje még mindig egyben van és normális lemezzel húzzák át igaz nem túl olcsó megoldás,de nem is bosal dob és társai!!! :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 22, 2014 9:26 pm 

bundy87 írta:
olasz156 írta:
Szesze írta:
Én személy szerint a helyedben inkább meghegesztetném valakivel vagy húzatnék rá új lemezt,mert az én tapasztalatom az,hogy még a Bosal is max kb 2 évet él utánna már a belseje szarrá megy.A gyári Faurecia dob nekem már150000 km-nél jár és tiz éve birja ,de én megfogadtam ,hogy amig tudom inkább javitva lesz ,mert ennek még mindig egyben van a belseje!!!Sajnos ilyen minőségű utángyártott dobokat nem gyártanak vagy ha igen akkor valamiről lemaradtam. :cry:

Helló.
a szerelő mondott két dobot.Lengyelt 17.000ft-ért,németet 23.000ft-ért. De ha ez a héj csere is megvédené akkor ez jobb megoldás nem?? Ha tényleg ilyen minőségűek a dobok....

hali mindenkinek
kicsit utána néztem még most is annyiért vesztegetik ha ugyan az a márka, minőség akkor én azt mondom érdemes rászánni a pénzt.

Igen az nem sok! Holnap viszem a sráchoz aki csinálja.5000Ft-ben egyeztünk meg.Úgy vagyok vele,hogy ennyit még megér ha kb 2 évig jó lenne.1 délután megvan azt mondta.... Majd írok,hogy mi lett a fejlemény hátha valakit érdekel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2014 6:00 pm 

olasz156 írta:
Szesze írta:

Helló.

hali mindenkinek

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2014 4:13 pm 

Szesze írta:

Helló.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 20, 2014 9:43 pm 

Autó: Fabia 1.2 6V 2004 AWY
Nekem a hátsó dob csere után pár nappal a középső és a hátsó dob közötti összetoldásnál reped meg valszeg pont a hátsó dob csere miatt, egy elég hülye találmány van ott ez a két bilincses, köztes toldás megoldással, így azt kivágtuk a francba, és be lett fix csővel hegesztve.

mdzsonsz írta:
goes írta:
Szia!

Teljesen rendben van.

mdzsonsz írta:
    Sziasztok! Hátsó és középső kipufogódob csere előtt állok. 2003-as 1.2 HTP AZQ motorkódú a Skodám. Walker márkájút tudnék elég jó áron beszerezni. Mi a véleményetek róla?

Sziasztok! Megtörtént a dobcsere. Végül is Sigam került rá. Örültem, mint menyasszony a nászéjszakának, visszatért a finoman duruzsoló háromhengeres fabia hang, egy darabig. Aztán kb 150 km megtétele után alapjáraton a hátsó dobnál elég hangosan elkezdett zörögni valami. Nem néztem még alá, de feltételezem, hogy az alapjárati rezonancia miatt a dob nekiütődik valaminek. Lehetséges, hogy a tartógumik elhasználódtak? Ha lábbal kicsit megpiszkálom, akkor lötyög egy picit a dob, de a szerelés után közvetlenül teljesen stabilnak tűnt minden.
Goes, köszönöm a válaszodat az előző kérdésemmel kapcsolatban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 12, 2014 11:29 am 

Szia!
Köszi a gyors választ!Amint lesz időm,megyek is a szerelőmhóz,és nézetem ezeket.

Csabaa írta:
juhaszsadi írta:
Sziasztok!

Érdekelne,hogy univerzális katalizátort érdemes-e berakatni?Esetleg megbízható szervízt,kereskedőt tudtok-e ajánlani?
2006 1.2 12v BME -kellene.
Most volt műszakin,erősen ajánlották a közeljövőbeli cseréjét.Nem értek hozzá.Nálam is előjött a motorhibakód már egy ideje,mikor nézettem mondtak fűt fát, a lambdaszondától a katalizátorig.
Tanácsot is kérnék,hogy tudnám beazonosítani a pontos hibát,hohy ne kelljen mindent cserélnem.
Előre is köszi a segítségeket!

Szia
Ez azért nem bemondás alapján megy.
A motorvezérlőben lehet katalizàtor hatékonysági tesztet csinálni. Sőt az aktuális helyzetet is látni, a 46-os csoportban. 0.5-1 közötti értéket ír.
0,5 alatt fog hibajelzést dobni.

Ha második lambda szonda öregszik az is okozhat valótlan katalizátor hatékonyság mérést.
A katalizátor a dús és szegény keverék közötti változást tompítja. Tehát a katalizátor után lévő lambda szonda által mért oxigén szint, kis mértékben változik.
Amikor ez a második szonda öregszik, lassabban mér. A lassúlás miatt eltolódhat az oxigén szint állandó dús vagy szegény keverék irányába. Ezt könnyen veheti a motorvezérlő csökkenő katalizátor hatékonyságnak, holott lehet csak a szonda öregszik, lassabban követi a katalizátor utánu kipufogó gázban az oxigén szintet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 12, 2014 6:33 am 

goes írta:
Szia!

Teljesen rendben van.

mdzsonsz írta:
    Sziasztok! Hátsó és középső kipufogódob csere előtt állok. 2003-as 1.2 HTP AZQ motorkódú a Skodám. Walker márkájút tudnék elég jó áron beszerezni. Mi a véleményetek róla?

Sziasztok! Megtörtént a dobcsere. Végül is Sigam került rá. Örültem, mint menyasszony a nászéjszakának, visszatért a finoman duruzsoló háromhengeres fabia hang, egy darabig. Aztán kb 150 km megtétele után alapjáraton a hátsó dobnál elég hangosan elkezdett zörögni valami. Nem néztem még alá, de feltételezem, hogy az alapjárati rezonancia miatt a dob nekiütődik valaminek. Lehetséges, hogy a tartógumik elhasználódtak? Ha lábbal kicsit megpiszkálom, akkor lötyög egy picit a dob, de a szerelés után közvetlenül teljesen stabilnak tűnt minden.
Goes, köszönöm a válaszodat az előző kérdésemmel kapcsolatban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 11, 2014 7:04 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
juhaszsadi írta:
Sziasztok!

Érdekelne,hogy univerzális katalizátort érdemes-e berakatni?Esetleg megbízható szervízt,kereskedőt tudtok-e ajánlani?
Most volt műszakin,erősen ajánlották a közeljövőbeli cseréjét.Nem értek hozzá.Nálam is előjött a motorhibakód már egy ideje,mikor nézettem mondtak fűt fát, a lambdaszondától a katalizátorig.
Tanácsot is kérnék,hogy tudnám beazonosítani a pontos hibát,hohy ne kelljen mindent cserélnem.

Szia
Ez azért nem bemondás alapján megy.
A motorvezérlőben lehet katalizàtor hatékonysági tesztet csinálni. Sőt az aktuális helyzetet is látni, a 46-os csoportban. 0.5-1 közötti értéket ír.
0,5 alatt fog hibajelzést dobni.

Ha második lambda szonda öregszik az is okozhat valótlan katalizátor hatékonyság mérést.
A katalizátor a dús és szegény keverék közötti változást tompítja. Tehát a katalizátor után lévő lambda szonda által mért oxigén szint, kis mértékben változik.
Amikor ez a második szonda öregszik, lassabban mér. A lassúlás miatt eltolódhat az oxigén szint állandó dús vagy szegény keverék irányába. Ezt könnyen veheti a motorvezérlő csökkenő katalizátor hatékonyságnak, holott lehet csak a szonda öregszik, lassabban követi a katalizátor utánu kipufogó gázban az oxigén szintet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 11, 2014 1:52 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 06, 2014 3:30 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
sziasztok
Kicserélték a kipufogó flexi csővet az 1,2 12v-n. Végül megvettem a 45x230 hosszút, de necces volt.(220 lenne az igaz ami nincs..) A elején az ívre nem akart hegeszteni a karosszériás, a flexiből sem tudott levágni ,mivel ott volt összepréselve, ezért közvetlen a flexi mögött lévő tartó fület előrébb kellett hegesztenie. 11 év alatt a középső bilincs csavarjai annyira elrohadtak ,hogy azt is le kellett hegedülni.
Viszont jó hír, hogy a katalizátorhoz csatlakozó csavarok anyái bronzból vannak ezért nem tudnak rárohadni.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra