Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:00 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 764 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 18, 2017 9:05 am 

Autó: Fabia 1.4 16v
skdfb2008 írta:
Idézet:
Na est it aba kene hadni.
,,elvegre maga a dugattyú nem is erintkezhet?! a henger falaval,,

Ja, szerintem is. Amúgy sem ebbe a topikba tartozik a dolog.

OFF: Sakraf írtad hogy beszéltél egy motorgenerálozó céggel. Ha úgy döntesz megnézeted, leírnád ide nekünk mire jutott a szaki és kb. mennyibe fog kerülni? Előre is köszi mindannyiunk nevében.

Termeszetesen, sokat segitettetek, plane hubo, amit koszonok is szepen.
Egyenlore tobb helyrol is kerek arajanlatot, persze csak hasrautesszerü pontossaggal, mert biztos hogy lesz varatlan koltseg a kalkulalton felul..de valoszinuleg iden mar nem fogom etoltetni a dolgot, de ha megtudok vmit erdemben majd megirom:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 18, 2017 9:00 am 

:D Ekkora hülyeseget mondtam volna, akkor elnezest.
Egyszer lattam gyuruzest, ott ugy csinalta a csavo, hogy speci menetes szorito szerszammal összenyomta a gyuruket majd ugy tette a dugattyut a hengerbe a helyere, ott pedig visszalazitotta.
En ugy gondoltam, hogy elsorban a ket gyurű az ami kompressziora kepes teret adja. Nyilvan a dugattyú es a hengerfal kozott csak szazados az illesztesi hezag. Valahogy igy ertettem..
Egyebkent te miert a motorcsere mellett törsz palcat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 18, 2017 8:42 am 

Autó: Skoda Fabia 2008
Idézet:

Ja, szerintem is. Amúgy sem ebbe a topikba tartozik a dolog.

OFF: Sakraf írtad hogy beszéltél egy motorgenerálozó céggel. Ha úgy döntesz megnézeted, leírnád ide nekünk mire jutott a szaki és kb. mennyibe fog kerülni? Előre is köszi mindannyiunk nevében.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 18, 2017 1:19 am 

[/quote]

Szia,
Szerintem nem feltetlenul a henger furatra merőleges lötyögéstől jon a hang, ha a gyurű hornyok vannak kiverődve, "hordósra"kopva, a horonyban fel le pulzalo gyuru megdobhatja az olajfogyasztast, nem beszelve ha maga a gyuru is megkopott, de az meg egy kompressziomeresen kibukik.. Nekem viszont nem eszi az olajat, bar most mar hidegen is kellene egy merest csinalni..Azt tudom elkepzelni, bar ez lehet hogy hulyeseg, hogy a csapszeg persely kopas miatt a hengerre csak függoleges iranyu a kotyogas, feltetelezve ha a gyuruk megvezetnek rendesen..elvegre maga a dugattyú nem is erintkezhet?! a henger falaval ha jo gyűrű, és a megvezetes..[/quote]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 18, 2017 12:37 am 

skdfb2008 írta:
Az el med šokat id de en nem javitatnam a motrot venek 1mašikat a mi sepen meg 1garambološ kočibol a meikbe még meg lehet halgatni ki sereleš elôt.

Idézet:
Szia,

Nekem is hasonlóan jár a BXW, hidegen főleg most télen eléggé traktoros, de aztán ahogy bemelegszik elhallgat, igaz gyorsításkor ilyenkor is hallom a "karakteresebb" hangot. Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy ha tényleg lötyög a dugattyú akkor nem kéne kékes füstöt eregetnie indítás után egészen addig még e "lötyögés" meg nem szűnik? Hiszen ilyenkor nagyobb mennyiságű olaj tud bejutni az égéstérbe. Meg gondolom az olaj szagán is érződne egy kis benzin szag. Vagy rosszul gondolom? Csak mint laikus kérdezem, nem értek hozzá.

a olajal a olaj tôrlô duruk rôrlik le a huvej falrol. A dugaťu a duru hordozo ha erthetoen irtam.[/quote]

Idézet:
Igen, igy érthető. De ezzel akkor még sokáig elmegy a motor nem? Vagy legfeljebb a kompresszió gyűrűt kell csak cserélni valami minőségi fajtára, de a hengerfal nem sérül gondolom.

Szia,
Szerintem nem feltetlenul a henger furatra merőleges lötyögéstől jon a hang, ha a gyurű hornyok vannak kiverődve, "hordósra"kopva, a horonyban fel le pulzalo gyuru megdobhatja az olajfogyasztast, nem beszelve ha maga a gyuru is megkopott, de az meg egy kompressziomeresen kibukik.. Nekem viszont nem eszi az olajat, bar most mar hidegen is kellene egy merest csinalni..Azt tudom elkepzelni, bar ez lehet hogy hulyeseg, hogy a csapszeg persely kopas miatt a hengerre csak függoleges iranyu a kotyogas, feltetelezve ha a gyuruk megvezetnek rendesen..elvegre maga a dugattyú nem is erintkezhet?! a henger falaval ha jo gyűrű, és a megvezetes..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 18, 2017 12:03 am 

hubo44 írta:
Sakraf írta:
Közben beszéltem egy ismert motorgenerálozó céggel, az elmondottak alapján a szaki is azt mondta hogy valószínűleg dugattyú/csapszeg kopás, és mivel a "hajtókar nem vezetett" így ide-oda kalimpál amíg a hőtágulás, meg az olajfilm nem javít rajta..Legközelebb jövőhéten tudok beszélni velük, mert házon kívül voltak.
Jól dolgoznak, csak az a kellemetlen hogy kiszerelve kell hozzájuk vinni..

Egyébként mennyire ajánlott így használni az autót? Gondolom sem az érintett csapágyazásoknak, illetve a henger falának sem túl jó ez...

Az el med šokat id de en nem javitatnam a motrot venek 1mašikat a mi sepen meg 1garambološ kočibol a meikbe még meg lehet halgatni ki sereleš elôt.

Lehet hogy csörög, zörög hidegen de megiscsak 115 van benne..Ugyhogy ennel max kevesebb km-el kellene bontott. Ahol szinten bizonytalan az eloelet, és ahogy nalam is szinte egyik naprol a masikra kezdődott a kerepelés egy hosszabb allas kovetoen ugy mi a garancia hogy a motorcsere utan nem sz.rik be a bontott, vagy nem jon ki barmi mas hiba, akar ugyanez. Sajnos így is ugy is bukta ha azt nezem mennyit futott eddig az autó es mar most generalt kell fontolgatni..de utana kvazi lesz egy felujitott eroforras, ami remelhetőleg sokaig kiszolgal..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 7:22 pm 

Csabaa írta:
Sziasztok
Az 1.2-ben is lötyög a dugó, ez vw tulajdonság. :)
Van a sajátomról video, megkeresem..
Ez a video:
https://mega.nz/#!qpZknTRb!b5BV-eNFLtJ- ... Tu5Wr-bH-A

Taxišok hoztak regeben felujitašra 1,2 6V (gazoš) bele neztem aba aňira lôťôkot a dugo hod šiman letet latni a durut. Oda hivtam a tulajt neze meg hat hod čak činaljam az a motor dôňôruen ment mikor be raktak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 6:21 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
Az 1.2-ben is lötyög a dugó, ez vw tulajdonság. :)
Van a sajátomról video, megkeresem..
Ez a video:
https://mega.nz/#!qpZknTRb!b5BV-eNFLtJ- ... Tu5Wr-bH-A

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 4:07 pm 

Az el med šokat id de en nem javitatnam a motrot venek 1mašikat a mi sepen meg 1garambološ kočibol a meikbe még meg lehet halgatni ki sereleš elôt.[/quote]

Szia,

Nekem is hasonlóan jár a BXW, hidegen főleg most télen eléggé traktoros, de aztán ahogy bemelegszik elhallgat, igaz gyorsításkor ilyenkor is hallom a "karakteresebb" hangot. Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy ha tényleg lötyög a dugattyú akkor nem kéne kékes füstöt eregetnie indítás után egészen addig még e "lötyögés" meg nem szűnik? Hiszen ilyenkor nagyobb mennyiságű olaj tud bejutni az égéstérbe. Meg gondolom az olaj szagán is érződne egy kis benzin szag. Vagy rosszul gondolom? Csak mint laikus kérdezem, nem értek hozzá.[/quote]
a olajal a olaj tôrlô duruk rôrlik le a huvej falrol. A dugaťu a duru hordozo ha erthetoen irtam.[/quote]

Igen, igy érthető. De ezzel akkor még sokáig elmegy a motor nem? Vagy legfeljebb a kompresszió gyűrűt kell csak cserélni valami minőségi fajtára, de a hengerfal nem sérül gondolom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 4:01 pm 

skdfb2008 írta:
hubo44 írta:
Sakraf írta:
Közben beszéltem egy ismert motorgenerálozó céggel, az elmondottak alapján a szaki is azt mondta hogy valószínűleg dugattyú/csapszeg kopás, és mivel a "hajtókar nem vezetett" így ide-oda kalimpál amíg a hőtágulás, meg az olajfilm nem javít rajta..Legközelebb jövőhéten tudok beszélni velük, mert házon kívül voltak.

Egyébként mennyire ajánlott így használni az autót? Gondolom sem az érintett csapágyazásoknak, illetve a henger falának sem túl jó ez...

Szia,

Nekem is hasonlóan jár a BXW, hidegen főleg most télen eléggé traktoros, de aztán ahogy bemelegszik elhallgat, igaz gyorsításkor ilyenkor is hallom a "karakteresebb" hangot. Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy ha tényleg lötyög a dugattyú akkor nem kéne kékes füstöt eregetnie indítás után egészen addig még e "lötyögés" meg nem szűnik? Hiszen ilyenkor nagyobb mennyiságű olaj tud bejutni az égéstérbe. Meg gondolom az olaj szagán is érződne egy kis benzin szag. Vagy rosszul gondolom? Csak mint laikus kérdezem, nem értek hozzá.

a olajal a olaj tôrlô duruk rôrlik le a huvej falrol. A dugaťu a duru hordozo ha erthetoen irtam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 3:49 pm 

hubo44 írta:
Sakraf írta:

Szia,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 3:10 pm 

Sakraf írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 2:08 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 12:06 pm 

Ez sem tökéletes minőség, az utca zaja beleszűrődik, de hallani ahogy gázadásnál, illetve elvételnél becsörög..
https://drive.google.com/file/d/1L7o3AR ... sp=sharing[/quote]
én 1picit értek a motrokhoz de nem merek 1értelmu valast adni ha nem halom semeješen. el vinem 1sakihoz aki furja a hengereket iš hod nem/e laza a dugo a hengerbe. ezeknel dakori a dugo koťogaš eš ha be megsik a dugo a hôtôl ki takul eš el halgat/dengul.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 9:20 am 

Idézet:
Van az az egy százalék, nekem ahhoz lehet szerencsém...
Castrol edget kapott, márkaszervizben azt töltöttek bele, max másfél év telt el két csere közt, ahogy visszanézegettem a szervizkönyvet, számlákat..Mióta nálam van 5w40-es motult kapott max 15 ezrenként cserélve volt az olaj. Most visszatértem a 5w30-hoz mégpedig az Araltól, kb egy hete sincs hogy ledobtam az olajat, előtte majdnem 1000km-et mentem xado tisztitóval, hátha alapon..
Nyáron csere után elkussolt par hétre, aztán megint elkezdte a kerepelést, de most nem jött be.

Idézet:
https://drive.google.com/file/d/0B9b3aDBBJM9TZ2g5S05HUmh6WTA/view?usp=sharing

Ez a hangja hidegen, és ha felpörgetem be is csörög.

Hat ha id halgatom nem taporgok a motor kôrul akor mind ha dugo volna meg kapodva. Meik hengere danakodtok.[/quote]

Idézet:
Egyenlőre még nincsen tipp, olajfogyasztás sem mutatkozik, kompressziómérésen gondolkozom hidegen, bar nem biztos hogy ez igazolni fogja..Másik, hogy egyesével lehúzkodni az injektorok csatijait, ha nincs égés a hengerben talán nem csörög be..

Ez sem tökéletes minőség, az utca zaja beleszűrődik, de hallani ahogy gázadásnál, illetve elvételnél becsörög..
https://drive.google.com/file/d/1L7o3AR ... sp=sharing

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 764 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra