Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd jún. 19, 2018 11:03 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 813 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 55  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 28, 2011 9:23 am 

lestrade írta:
Köszönöm a választ TiB!

Akkor felkeresek egy hozzáértőt és inkább rábízom a munkát.

Hello!
Tib-el ellentétbe igenis volt rá példa Fabiak között, hogy a vezérlés elugrott. Álltálába leállításkor lett itt a fórumozok közül is többnek ez a jelenség, és legközelebbi indításkor nem indult az autó. Úgy emlékszem 1.2-nél volt hiba, de pontosan melyik motorkodúnál azt nem. Ha jól emlékszem 2004-től orvosolták a problémát.
Lánc lehet meg van nyúlva, és az csörög hangot. Bízd inkább szerelőre a pontos beállítás végett.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 28, 2011 8:58 am 

Köszönöm a választ TiB!

Akkor felkeresek egy hozzáértőt és inkább rábízom a munkát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 28, 2011 8:50 am 

A lánchajtás nem szokott átugrani, elszakadni vagy hasonló katasztófát okozni, fogasszíj hajtások hajlamosak ilyesmire. Ha megnyúlik a lánc az jellegzetes hangot ad, eleinte csak időnként, aztán folyamatosan. Előírt csereintervallum nincs rá. Ha zavar ki lehet cseréni. Nem kis munka, rendesen szét kell hozzá kapni a motort. Azt, hogy célszerszám kell-e hozzá nem tudom. Mivel a hajtást illeszteni kell érdemes először olyan ember segítségét kérni aki csinált már ilyet, mert kis hiba is drága károkat okozhat.

lestrade írta:
Jóreggelt! Sziasztok!

Ha nem veszitek rossz néven, regisztrációm után rögtön egy kis segítséget szeretnék kérni.

Nemrég vettem egy 2003-as 1.2 6V-s Fabiát és pár nappal ezelött egyik napról a másikra elkezdett furcsa hang jönni a motorból.

Hidegen indításkor kerreg egyet, majd abbahagyja amint elindult. Utána egy darabig semmi gond, de amikor teljesen felmelegedett, akkor ismét elkezd kerregni, de akkor már folyamatosan. Olyan mint egy dízel autó.

Páran meghallgatták már és mindenki a vezérlésre gyanakszik. Állítólag valami történhetett a vezérműlánccal.
Visszaolvastam ezt a topikot és írjátok hogy akkor van nagy gond, ha átugrik a vezérlés. Eddig ezt nem tapasztaltam, rögtön indul és nem hagy ki a motor vagy másnéven nem dadog.
A konkrét kérdésem az, hogy én otthon meg tudom e nézni a vezérlést, esetleg kicserélni vagy mindenképpen szerelőhöz vigyem? Olvastam azt is itt, hogy van aki azt mondja hogy otthon javítható és van aki azt hogy szerelő, mert célszerszám szükséges. Egyáltalán kell cserélnem a láncot, ha nem ugrott át, hiszen a motor indítható és jár?
A motor AWY kódú ezerkettes.
Köszönöm előre is nektek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 28, 2011 7:15 am 

Jóreggelt! Sziasztok!

Ha nem veszitek rossz néven, regisztrációm után rögtön egy kis segítséget szeretnék kérni.

Nemrég vettem egy 2003-as 1.2 6V-s Fabiát és pár nappal ezelött egyik napról a másikra elkezdett furcsa hang jönni a motorból.

Hidegen indításkor kerreg egyet, majd abbahagyja amint elindult. Utána egy darabig semmi gond, de amikor teljesen felmelegedett, akkor ismét elkezd kerregni, de akkor már folyamatosan. Olyan mint egy dízel autó.

Páran meghallgatták már és mindenki a vezérlésre gyanakszik. Állítólag valami történhetett a vezérműlánccal.
Visszaolvastam ezt a topikot és írjátok hogy akkor van nagy gond, ha átugrik a vezérlés. Eddig ezt nem tapasztaltam, rögtön indul és nem hagy ki a motor vagy másnéven nem dadog.
A konkrét kérdésem az, hogy én otthon meg tudom e nézni a vezérlést, esetleg kicserélni vagy mindenképpen szerelőhöz vigyem? Olvastam azt is itt, hogy van aki azt mondja hogy otthon javítható és van aki azt hogy szerelő, mert célszerszám szükséges. Egyáltalán kell cserélnem a láncot, ha nem ugrott át, hiszen a motor indítható és jár?
A motor AWY kódú ezerkettes.
Köszönöm előre is nektek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Robi
HozzászólásElküldve: vas. jún. 26, 2011 8:29 pm 

Szia köszönöm a segítséget de eddig ez a jelenség nemvolt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: vezérmű
HozzászólásElküldve: vas. jún. 26, 2011 8:27 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Olyan nekem is van, ne foglalkozz vele, "természetes".

robertocarlos írta:
Sziasztok egy kis segítség kellene AZQ 1.2 12v fábia kombim van az óra szerint 48 ezer van benne 2004 szeptemberi a verda az lehet hogy a vezérmű lánc feszítő tönkre mehet mert néha indításkor csörgő láncos hangot hallok leállítom utána rögtön elindítom és semmi gond előre is köszönöm a segítséget

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: vezérmű
HozzászólásElküldve: vas. jún. 26, 2011 8:19 pm 

Sziasztok egy kis segítség kellene AZQ 1.2 12v fábia kombim van az óra szerint 48 ezer van benne 2004 szeptemberi a verda az lehet hogy a vezérmű lánc feszítő tönkre mehet mert néha indításkor csörgő láncos hangot hallok leállítom utána rögtön elindítom és semmi gond előre is köszönöm a segítséget

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 06, 2011 5:58 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
madrian írta:
Rendben, márkáját már nem tudom leolvasni, mert lekopott, vagy csak úgy van forogva, hogy pont nem látni. :)

szia
Az a szíj valóban szép, 40-50e km-et még az olcsóbbak is simán elmennek..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 06, 2011 2:12 pm 

goes írta:
Szerintem ennek kutya baja, csak csúnyán van vágva. Milyen márka? Majd akkor cseréld, ha a bordák repedezettek lesznek, vagy nagyon elkopnak. A bordák a kép alapján tökéletesek.

Rendben, márkáját már nem tudom leolvasni, mert lekopott, vagy csak úgy van forogva, hogy pont nem látni. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 06, 2011 1:47 pm 

Szerintem ennek kutya baja, csak csúnyán van vágva. Milyen márka? Majd akkor cseréld, ha a bordák repedezettek lesznek, vagy nagyon elkopnak. A bordák a kép alapján tökéletesek.

madrian írta:
bundy87 írta:
vissza olvastam egy kicsit 1.4 mpi fabiád van az biztos.
én Ecseren vettem 1000mb nél 2500ft ért talán. topran márka. klíma nélküli 1.4 mpi van nekem tehát ha klímás a gépállat akkor drágább.

szia, sajnos nem klímás a gépsárkány, ennyire van elhasználódva:

http://d.pr/dcgo+

Mikor szokták ezt cserélni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 06, 2011 1:31 pm 

bundy87 írta:
én Ecseren vettem 1000mb nél 2500ft ért talán. topran márka. klíma nélküli 1.4 mpi van nekem tehát ha klímás a gépállat akkor drágább.

szia, sajnos nem klímás a gépsárkány, ennyire van elhasználódva:

http://d.pr/dcgo+

Mikor szokták ezt cserélni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 04, 2011 10:59 am 

madrian írta:
Sziasztok,

ékszíjat a generatornal (hosszbordás ékszíj?) mikor érdemes cserélni? 1-2 éve volt és már egy kicsit rojtos a széle.

helló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 04, 2011 9:55 am 

Sziasztok,

ékszíjat a generatornal (hosszbordás ékszíj?) mikor érdemes cserélni? 1-2 éve volt és már egy kicsit rojtos a széle.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 30, 2011 9:01 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
http://www.tudakozo.hu/ceg/Kob%C3%A9%20Tuning.html

lakizso írta:
Sziasztok!

Elérkezett az az idő,hogy nekem is vezérmű láncot kell cseréltetnem (AME motorkódom) nem tudtok valaki megbízható,gyors és nem mellesleg olcsó szerelőt ajánlani nekem?
Helyileg Budapest XXII. ker.-be lakom.
Segítségeteket előre is köszönöm.
lakizso@freemail.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 30, 2011 8:12 am 

Sziasztok!

Elérkezett az az idő,hogy nekem is vezérmű láncot kell cseréltetnem (AME motorkódom) nem tudtok valaki megbízható,gyors és nem mellesleg olcsó szerelőt ajánlani nekem?
Helyileg Budapest XXII. ker.-be lakom.
Segítségeteket előre is köszönöm.
lakizso@freemail.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 813 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 55  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra