Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. máj. 21, 2018 12:33 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 802 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 10, 2008 11:33 pm 

Sziasztok! Nekem is ez lenne a problémám!!! Valaki a témáról bővebbet???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 26, 2008 10:19 pm 

Hali mindenki

Van egy 2003 - as 1.2 - es htp Fábiám.
Elég csúnya zakatoló hangja van. Haverék azt azt mondták hogy hidrotőkés az autó (asszem ez VW gyári betegség) és a kipuff is eléggé pöfög de jó izmosan.
És mostmár rángat is az autó időközönként de az sztem csak gyertya.
Nincs valakinek ezekre tippjei?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 21, 2008 5:33 pm 

2004-ig volt hibás a láncfeszítő, ha szóltál volna garanciában cserélik. Elismert, csak elhallgatott típushiba.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: vezérlés átugrott?
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 21, 2008 4:53 pm 

zorba30 írta:
Sziasztok! Van egy 1,2-es fabiám. Ma reggel nem indult be a drága. Nincs szikra és könnyen forog a moci. 2005 áprilisi az autó. Van valakinek ötlete, mi lehet vele? A computer kiolvasás sterint:jeladó és lambdasonda. előre is köszi! 79000 van benne. lehet hogy átugrott a vezérműlánc?

Szia!

Nekem kürölbelül 3 hete történt és sajnos nem elöször hogy átugrott a vezérmű lánc. Most csak 1 fogat és még nagy nehezen és óvatosan hazamentem vele(kb. 1km-et), de a szervízbe már húztuk az autót. Több helyen is olvastam hogy az 1.2-es 12 szelepes motornak ez a gyengéje. Először 75000km-nél csinálta és most 105000km-nél csinálta mégegyszer. A szervíz azt mondta hogy nem értik miért romlott el mert ez amit 75-nél beleraktak már az erősebb szerkezet volt mint a gyári. Ennyit az erősebbről. Kibirt 30ezer km-t. A vicc az egészben hogy arra fogták rá hogy nem jó olaj volt a motorban mert nagyon sűrű volt amikor leengedték.Mivel én cseréltem az olajat (azt raktam bele amit a szerviz is használ) sajnos bármit ráfoghattak mert úgy sem tudnám bebizonyítani hogy igazam van. Én 5W-40-es olajat raktam bele, most pedig már 5W-50-es olajat raktak bele.(ahány szervíz annyi féle olaj) A dolog érdekesebb oldala az hogy azóta is hallom indításkor azt a kis súrlódó hangot amit a lánc ad ki mert az indításkor csak egy kis rugó feszíti, ami nem iagzán jó megoldás.Ha beindul az autó akkor már semmi gond. Szóval akinek 1.2-es 12 szelepes motorral szerelt Fabiája van az készüljön! Előbb vagy utóbb bekövetkezik. Sajnos!!!!

Puffyn

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 18, 2008 1:53 pm 

zorba30 írta:
Sziasztok! Van egy 1,2-es fabiám. Ma reggel nem indult be a drága. Nincs szikra és könnyen forog a moci. 2005 áprilisi az autó. Van valakinek ötlete, mi lehet vele? A computer kiolvasás sterint:jeladó és lambdasonda. előre is köszi! 79000 van benne. lehet hogy átugrott a vezérműlánc?

Ha volt computeres kiolvasás, akkor mond meg légyszi a jeladó számát. Úgy többet tudnánk segíteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 16, 2008 12:04 pm 
Site Admin

zorba30 írta:
Sziasztok! Van egy 1,2-es fabiám. Ma reggel nem indult be a drága. Nincs szikra és könnyen forog a moci. 2005 áprilisi az autó. Van valakinek ötlete, mi lehet vele? A computer kiolvasás sterint:jeladó és lambdasonda. előre is köszi!

Van egy jeladó a szelepfedélen, ha jól emlékszem annak a jele alapján időzíti a vezérlőegység a gyújtást. Ha az elromlik, akkor nem tudja a motorvezélő hogy mikor ér a motor felső holtpontba, és hogy mikor kell gyújtani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: vezérlés átugrott?
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 16, 2008 9:11 am 

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zorba30 szer. ápr. 16, 2008 1:05 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 802 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54

Időzóna: UTC + 1 óra