Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. szept. 20, 2018 6:58 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 7:29 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
mikorkakalman írta:
zoli00794 írta:
Üdv nekem az lennne a kérdésem skoda fabia 2002 14.MPI 169ezer km van benne már csörög a lánc egy ideje hogy meddig tudok vele biztonságosan menni? magyarul meddig bírja a lánc!?
Köszönöm előre a válaszokat!

Minél előbb cseréld le. Nekem átugrott a vezérlés, szelep a dugattyúban landolt. A motor leggyengébb láncszeme a lánc :)

Szia mikorkakalman!

Mennyi km van az autóban,hogy átugrott? Én 130 ezernél cseréltettem Donimotorsnál. Inkább megelőztem a bajt, így nyugodtan alszom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 6:44 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szesze írta:
viszont az enyém 40000 km után újra csörömpöl pedig elvileg gyári láncot kapott

Szia
Erről beszéltünk ,hogy mi is a gyári!?
Hubo is írta, a lengyelek annyira nagy mennyiségben hamisítanak ,hogy hihetetlen..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 5:33 pm 

Autó: Fabia Best
hubo44 írta:
mikorkakalman írta:
zoli00794 írta:
Üdv nekem az lennne a kérdésem skoda fabia 2002 14.MPI 169ezer km van benne már csörög a lánc egy ideje hogy meddig tudok vele biztonságosan menni? magyarul meddig bírja a lánc!?

Minél előbb cseréld le. Nekem átugrott a vezérlés, szelep a dugattyúban landolt. A motor leggyengébb láncszeme a lánc :)

1,4MPI-nel nem tortenik šemi ha sakad a lanc. Nem tud a dugo talalkozni a selepekel.
Igaza van Hubonak!Először is az Mpi-nél még szerintem nem szakadt lánc eddig.Amúgy az Mpi-nek dupla soros lánc van úgyhogy én képtelenségnek tartom,hogy az elszakadjon valaha is.A cserét is elég akkor ha a hangját nem bírod már elviselni,mert ez átugrani sem tud viszont az enyém 40000 km után újra csörömpöl pedig elvileg gyári láncot kapott ha csak nem hamisítják azt is.Úgyhogy nagyon ráérsz a dologgal ha bírod a hangját.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 5:20 pm 

mikorkakalman írta:
zoli00794 írta:

1,4MPI-nel nem tortenik šemi ha sakad a lanc. Nem tud a dugo talalkozni a selepekel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 1:12 pm 
Moderátor

mikorkakalman írta:
és neked mennyiből jött ki az egész felújítás?
dugattyút is kell cserélni mert beleragadt. Hengerfejet is, mert ahogy kiszakította a szelepet a helyéről utána kilyukasztotta a hengerfejet is. Ezért javasolta a szerelő a teljes motor cserét.
40 guriga körül láttam másik hengerfejet.

Mivel szét volt szedve az egész, a kuplungot is cserélték, így 210e.
Egy új dugót is kapott mert ki volt verődve a gyűrűnél. A vezérlés mellett az olajszivattyú feszítője és lánca is új.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 12:54 pm 

Autó: Skoda SuperB
Csabaa írta:
mikorkakalman írta:
Nem. 1.2-es 12 szelepes BME kódú volt a motorom. Most éppen használt motort keresek bele, de reménytelen.

Fel kell újítani a régit. Nálam is ez történt. Kapott új szelepeket, gyűrűket, vezérlést, főtengely szimeringet...

De keresd Hubot, biztos van komplett felújított motorja a polcon.

Azért az érdekes, hogy az AZQ volt az első ugrós 1.2-es (2003 januártól-), és az volt a mondás, hogy a BME-nél (2004 decembertől) már más a feszítő és hosszabb a vezetősín, és nem ugrik..

és neked mennyiből jött ki az egész felújítás?
dugattyút is kell cserélni mert beleragadt. Hengerfejet is, mert ahogy kiszakította a szelepet a helyéről utána kilyukasztotta a hengerfejet is. Ezért javasolta a szerelő a teljes motor cserét.
40 guriga körül láttam másik hengerfejet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 10:59 am 
Moderátor

mikorkakalman írta:
Nem. 1.2-es 12 szelepes BME kódú volt a motorom. Most éppen használt motort keresek bele, de reménytelen.

Fel kell újítani a régit. Nálam is ez történt. Kapott új szelepeket, gyűrűket, vezérlést, főtengely szimeringet...

De keresd Hubot, biztos van komplett felújított motorja a polcon.

Azért az érdekes, hogy az AZQ volt az első ugrós 1.2-es (2003 januártól-), és az volt a mondás, hogy a BME-nél (2004 decembertől) már más a feszítő és hosszabb a vezetősín, és nem ugrik..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 10:47 am 

Csabaa írta:
mikorkakalman írta:
zoli00794 írta:

Szia
A 8 szelepes 1,4 mpi-nél!? :shock: :shock: :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 10:40 am 
Moderátor

mikorkakalman írta:
zoli00794 írta:

Szia
A 8 szelepes 1,4 mpi-nél!? :shock: :shock: :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 10:34 am 

zoli00794 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 05, 2018 1:25 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 htp kombi 47kw AZQ
Szevasztok!
Megérett a vezérműláncom a cserére.
Olyan kérdésem lenne, hogy milyen tapasztalatotok van a Kistarcsai Skoda patika szervizről?
Nem akarom akármilyen szerelővel csináltatni. Ők azért tipusra vannak szakosodva. Valahogy jobban bíznék bennük.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 17, 2017 10:30 pm 

zoli00794 írta:

Ez nem sakad el de ha hangoš akor erdemeš lene ki čerelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 17, 2017 10:02 pm 

Autó: Skoda fabia 1.4 MPI

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 06, 2017 5:02 pm 

msznagyb írta:

Még mindig nem tudom mi tévő legyek, de az is érdekes h nem feltétlen onnan hallom de olyan mintha lánc lenne, nyüszítős kissé súroló hang! Most leveszem a hosszbordás szíjat h megnézzem vajon nem ott van vmi ami okozza, generátor, feszítő vagy vízszivattyú, vagy vmi más... és van egy repedés a szíj egyik bordáján, már fél éve vettem újat és kicserélem és holnap reggel megmondom :D

Nem fideltem rendešen pár mp. eš pár perc az nad kulôbšeg. Ha 1 percig zakatol akor ast musaj meg bontani mert ot gond van.[/quote]

Na kedves hubo és kedves mindenki.

Leszedtem a hosszbordás szíjat, generátor a nyári javítás után zajtalan, igaz forgó rész nem volt cserélve vagy a feszültségszabályzóból forrasztottam ki a bronzkefét, kapott egy kis rézpasztát, de hangtalan. Főtengelyt nem néztem de minek, vízszivattyú csendes, és hát igen, a feszítő, az már bizony kicsit hangos volt. Volt otthon egy használatlan vadi úgy nyáron vásárolt ékszíjam, hát feltettem, és akármennyire is hiszitek vagy sem h olyan volt mint a lánccsörgés bizony semmi hangja nincs, így arra következtetek hogy süket vok :D és béna és nincs semmi hangja ergo nem a lánc csörgött és volt zajos, hanem ahhoz hasonló zajt csinált a régi hosszbordás szíjam. Tehát hidegindítás után semmi súroló hang, semmi nyüszítés, semmi csörömpölés, csak a tiszta motorhang!!!!! :D ...és úgy örülök neki...

Remélem ha akad valaha ilyen gondja vkinek akkor segítettem némi infóval!

Köszönöm a segítséget![/quote]
Gratula. Na de en mindig tesek ňilat a síjra forgaš iraň miat adig le še vesem a síjat. (de kešôn fidelmeztetlek)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 06, 2017 3:13 pm 

Autó: Fabia 1 AWY, 1.2 htp 6V
hubo44 írta:
msznagyb írta:
Idézet:
Le ešik a olaj a karterba.

Nem volt teljesen felöntve olajjal... Adtam neki egy esélyt, és öntöttem bele olajat, hátha kevesebb jut oda... Semmivel nem jobb, igen leesik az olaj de ennyire ilyen hangja nem volt eddig tehát vmi nem stimmel az tuti. Évekig ugyanígy használtam, semmi nem változott, most erősödött ki, melegen semmi baja, de kell jó pár perc míg elhagyja ezt a hangot! Eddig is leesett az olaj, most is, de most hangosabb. Ezért vok tanácstalan...

Még mindig nem tudom mi tévő legyek, de az is érdekes h nem feltétlen onnan hallom de olyan mintha lánc lenne, nyüszítős kissé súroló hang! Most leveszem a hosszbordás szíjat h megnézzem vajon nem ott van vmi ami okozza, generátor, feszítő vagy vízszivattyú, vagy vmi más... és van egy repedés a szíj egyik bordáján, már fél éve vettem újat és kicserélem és holnap reggel megmondom :D

Nem fideltem rendešen pár mp. eš pár perc az nad kulôbšeg. Ha 1 percig zakatol akor ast musaj meg bontani mert ot gond van.

Na kedves hubo és kedves mindenki.

Leszedtem a hosszbordás szíjat, generátor a nyári javítás után zajtalan, igaz forgó rész nem volt cserélve vagy a feszültségszabályzóból forrasztottam ki a bronzkefét, kapott egy kis rézpasztát, de hangtalan. Főtengelyt nem néztem de minek, vízszivattyú csendes, és hát igen, a feszítő, az már bizony kicsit hangos volt. Volt otthon egy használatlan vadi úgy nyáron vásárolt ékszíjam, hát feltettem, és akármennyire is hiszitek vagy sem h olyan volt mint a lánccsörgés bizony semmi hangja nincs, így arra következtetek hogy süket vok :D és béna és nincs semmi hangja ergo nem a lánc csörgött és volt zajos, hanem ahhoz hasonló zajt csinált a régi hosszbordás szíjam. Tehát hidegindítás után semmi súroló hang, semmi nyüszítés, semmi csörömpölés, csak a tiszta motorhang!!!!! :D ...és úgy örülök neki...

Remélem ha akad valaha ilyen gondja vkinek akkor segítettem némi infóval!

Köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra