Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 9:40 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Váltó és kuplung
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 18, 2017 8:54 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
Megprobaltam ma a muveletet, de mivel nem kerult elo az 1/2-es kulcs a negyedes erőkarja pedig keves volt hozza.. kb egy eve mikor egy szerviz alkalmaval megnezettem a szintet a csavo ezek szerint megtephette a csavart, raadasul a valtotarto bak utba van, de legalabb a gumicso bevezethető a betöltőig gond nelkul.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 1:04 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sakraf írta:
Köszi a tippet, ekkora bitem amúgy sincs.Már csak arra leszek kíváncsi hogy egy gumicsővel, és tölcsérrel megoldható-e a cső bevezetése fentről, vagy mindenképp szivattyú kell...

Én is tölcsér gumicső párossal töltöttem fel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 12:42 pm 

Csabaa írta:
Sakraf írta:
Sziasztok,

Azt tudom hogy a váltómű olajleeresztő, illetve feltöltő csavarja belső kulcsnyitású, emlékeim szerint imbusz. Arra viszont nem emlékszem, hogy hányas bittel nyitható.

Másik kérdés, hogy Castrol Syntrans Transaxle 75w-90 megfelelő minőség, vagy tudtok mást ajánlani?
Köszi!

Szia
-Jó a 75w90-es Castrol olaj, 2 liter kell bele.

-17es imbusz a váltó le- és feltöltő csavarja.
Egy M10-es toldóanyát vegyél és egy sima 17es dugókulccsal már ki tudod csavarni.
https://www.google.hu/search?biw=1920&b ... ZcTzicpakM:

Köszi a tippet, ekkora bitem amúgy sincs.Már csak arra leszek kíváncsi hogy egy gumicsővel, és tölcsérrel megoldható-e a cső bevezetése fentről, vagy mindenképp szivattyú kell...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 11:56 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sakraf írta:
Sziasztok,

Azt tudom hogy a váltómű olajleeresztő, illetve feltöltő csavarja belső kulcsnyitású, emlékeim szerint imbusz. Arra viszont nem emlékszem, hogy hányas bittel nyitható.

Másik kérdés, hogy Castrol Syntrans Transaxle 75w-90 megfelelő minőség, vagy tudtok mást ajánlani?
Köszi!

Szia
-Jó a 75w90-es Castrol olaj, 2 liter kell bele.

-17es imbusz a váltó le- és feltöltő csavarja.
Egy M10-es toldóanyát vegyél és egy sima 17es dugókulccsal már ki tudod csavarni.
https://www.google.hu/search?biw=1920&b ... ZcTzicpakM:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 11:27 am 

Sziasztok,

Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 07, 2017 1:57 am 

madrian írta:
Srácok, mi lehet ez a csörgő hang a váltótól? A hangot a sebességváltónál vettem fel:

felvétel.mp3

:help:

Alapjáraton. Hiába nyomom be a kuplungot, nem szűnik. Melegen viszont nem hallom.

Nem 1jelemzô hang de a valto nem lehet ha ki ňomod a kuplumgot eš nem hada el. Ha ki ňomod a kuplungot akor minden meg al a valtoba a lamelat iš be ertve čak a ki ňomo lapot+čapadat visi a lend kerek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 07, 2017 12:10 am 

Srácok, mi lehet ez a csörgő hang a váltótól? A hangot a sebességváltónál vettem fel:

felvétel.mp3

:help:

Alapjáraton. Hiába nyomom be a kuplungot, nem szűnik. Melegen viszont nem hallom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 18, 2017 4:05 pm 

hubo44 írta:
Sakraf írta:
Sziasztok,

Kézi kapcsolású váltónál van a motortérben egy, az az két állítási pont, ahol gondolom a váltó középállását lehet x/y tengely mentén állítani. A sebesség választó bowden mechanikája végpontján, ahol a váltóba fut van egy kar, amivel gyakorlatilag üresbe lehet tenni a motortérből a váltót. Ennek mi a funkciója?
Illetve sikerült kicsit elba@kurálnom a beállítást x tengelyen a középállást (üres). Visszaállítottam nagyjából, viszonylag simán veszi be a sebességet,de van erre valami biztos beállítási módszer, hogy alaphelyzetbe kerüljön?

Másik kérdésem pedig az volna, kicsit csapongva a témától, hogy van az üzemanyag elosztó cső, és annak a végén van egy autós szelepszerű kupak, ott lehet nyomást mérni?

Az kiš kar a alap be alitašra van eš a mašik fixalo meg kabinba a valto karon a manžeta alat van.
,,szelepszerű kupak, ott lehet nyomást mérni,, igen ot iš.

Két állása van, de állítási lehetőséget nem átok rajta fel le mozgatja a sebváltókart y tengelyen, tehát előre hátra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 18, 2017 3:43 pm 

Sakraf írta:
Sziasztok,

Kézi kapcsolású váltónál van a motortérben egy, az az két állítási pont, ahol gondolom a váltó középállását lehet x/y tengely mentén állítani. A sebesség választó bowden mechanikája végpontján, ahol a váltóba fut van egy kar, amivel gyakorlatilag üresbe lehet tenni a motortérből a váltót. Ennek mi a funkciója?
Illetve sikerült kicsit elba@kurálnom a beállítást x tengelyen a középállást (üres). Visszaállítottam nagyjából, viszonylag simán veszi be a sebességet,de van erre valami biztos beállítási módszer, hogy alaphelyzetbe kerüljön?

Másik kérdésem pedig az volna, kicsit csapongva a témától, hogy van az üzemanyag elosztó cső, és annak a végén van egy autós szelepszerű kupak, ott lehet nyomást mérni?

Az kiš kar a alap be alitašra van eš a mašik fixalo meg kabinba a valto karon a manžeta alat van.
,,szelepszerű kupak, ott lehet nyomást mérni,, igen ot iš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 18, 2017 2:51 pm 

Sziasztok,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 24, 2017 7:18 am 

hubo44 írta:
deejays írta:
Sziasztok . Problémám hogy álló autónál ha kinyomom a kuplungot nyikorog mit lehet vele kezdeni ja és elég nehéz kínyomni a pedált? Skoda Fabia 2011 1.6 crdi

Ki a valtot ne leden meg nadob baj. His ez mar jelenkezik/ňikorog. (talan be ált a ki ňomo čapad)

Nem a váltó nyikorog csak pedál mikor nyomom

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 5:22 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
jánosi zoltán írta:
sziasztok nekem egy 1.2 es fabiam van de hülye hang jön a válto felöl bugo hang. csak a benyomom a kuplungot akkor szünik meg a hang . nagyob fordulatnál viszont egyre hangosabb és egyre gyorsabban ismétlödik a hang mi lehet ez tudtok nekem segiteni elöre is kösz

Elsősorban ellenőrizd az olajszintet a váltóban. Bár ha már búg egy csapágy sok jót nem jelent,azt már az olajfeltöltés nem javítja meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 5:03 pm 

deejays írta:
Sziasztok . Problémám hogy álló autónál ha kinyomom a kuplungot nyikorog mit lehet vele kezdeni ja és elég nehéz kínyomni a pedált? Skoda Fabia 2011 1.6 crdi

Ki a valtot ne leden meg nadob baj. His ez mar jelenkezik/ňikorog. (talan be ált a ki ňomo čapad)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 4:10 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 10, 2017 3:22 pm 

Update!

Ezúttal alaposabban megvizsgáltam a féltengely végét...benne van a biztosító fém. Viszont az is tény, hogy sokkal kevésbé domborodik az íve, mint az újnak. Ergo lehet annyit vetemedett már, hogy lecsúszhatott a csukló.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra